Zivali in dopust

jiv · 22606

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 20 Marec 2008, 19:42:53
Ima kdo kaksne informacije o kaksnih apartmajih, kjer so dovoljene zivali? Pocasi razmisljam kam bi sla poleti na dopust, pa sem do sedaj nasla samo apartmaje kjer ne dovolijo psov..

Aja, pa ne bi sla kam dalec..tam nekje do Zadra..

Hvala!



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #31 : 20 Marec 2008, 21:56:47
Jaz sem ravno prej gledala za Paklenico pa skoraj v vseh pustijo pse...

http://www.rivijera-paklenica.hr/smjestaj.php?objekt_sifra=app

To je zdaj za Paklenico,lahko pa na prvi strani izbereš različne kraje in nastanitve-na levi.
Ko klikneš na apartma,pa vidiš še dodatne info in tam piše za hišne živali,pol pa pošlješ  še mail preden se odločiš in še vse točno vprašaš.
Jaz grem vedno s psom,pa nikoli ni težav.Samo naprej povem.
Upam,da ti kaj pomaga...



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 03 April 2008, 09:12:50
Pri nas se vedno potuje in dopustuje z vsemi tremi psičkami in moram reči, da do sedaj še nismo imeli nobenih namestitvenih problemov. Apartmaji in kampi v Istri, hoteli po Evropi, vsakoletno kampiranje v Grčiji… ponekod so celo tako navdušeni, da nam niti ne zaračunajo psov… Kolikor opažam, je čedalje več psov po kampih. Lani smo za prvega maja že kampirali v Istri, in lahko bi trdil, da je vsak drugi šotor ali avtodom imel psa, pa tudi kakšna mačka se je našla. In nekateri kampi so se temu tudi lepo prilagodili z plažami za pse, celo tuši za pse v sklopu sanitarnih blokov,… Pametno se je prej pozanimati, da ni potem nobenih presenečenj in nepotrebne slabe volje. Dandanes so že vsi več ali manj on-line ali pa preprosto pokličeš.

Takole pa zgleda štart naše odprave… ;D




Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 03 April 2008, 09:52:52
Mene pa zanima če ima kdo že izkušnje s plažo za pse..namreč poleti grem u lanterno in novost v letu 2008 je plaža za pse..



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #34 : 03 April 2008, 09:58:06
Midva sva lani prvič vzela Albo s sabo na morje, pa ne zato, ker je pretekla leta ne bi mogla, ampak ne prenaša tako dobro vročine, zato jo pustiva doma v varstvu.
Drugače imam pozitivne izkušnje s kampom Bjela Uvala pri Poreču. Nobenih komplikacij, tudi na plaži ne, imajo celo pasje tuše tam kjer so wc-ji.
Mislim, da letos, ko je večji avto (tudi s klimo), zna tudi Alba it z nama. Bova videla. Sem pa videla v kampih po Evropi veliko psov in prav nihče ni delal problemov.

Če se bova odločila za apartma, potem se lahko vzame takega, ki dovoli pse.

As you like it - posrečeni ste. A se vsi peljejo v boksih - namreč razmišljam o nakupu boksa za Albo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 03 April 2008, 12:25:58
Na krajše proge, brez prtljage, se prevažajo v prtljažniku pri odprtem boksu, drugače pa so zaprte. K sreči se hrti radi stiskajo med sabo, tako da vse tri skupaj zasedejo le pol boksa  ;D. Obvezno pa mora biti platnen boks. Na preizkušnji sem imel velikega plastičnega, ki pa se ni obnesel. Preveč zaprt, platnen pa ima mrežo na vseh štirih straneh. Res je da ni tako stabilen/trden kot plastičen, je pa prilagodljiv. V platnenega same poskačejo noter, medtem ko sem jih v plastičnega nekaj na silo zapiral. In po pogledih sodeč so me v tistem trenutku prav sovražile. :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #36 : 03 April 2008, 13:03:58
Edino to je za prevoz, da plastični (s cetifikatom) ščiti psa tud v primeru nesreče, kovnski in platneni pa ga še dodatno poškoduje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 03 April 2008, 13:13:44
V zadnji številki Mojega psa so "avtomobilski testi s psom". Edino pravo mesto za splošno varnost psa in potnikov bi bilo mesto prostora za noge med zadnjo klopjo in naslonjali sprednjih sedežev, kar pa je nemogoče mesto za večino pasem.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #38 : 03 April 2008, 13:17:50
jaz tja stlačim občasno samo terierko v boksu za hrčke, pod otroka, ki zaradi mladosti še nima nog do tal  :D


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #39 : 03 April 2008, 14:36:53
V AMZS-jevi Moto reviji pa je članek o varnem prevozu živali  ;D.


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 17 April 2008, 23:02:04
Letos gremo prvič na morje z psom :)oz., kar dvema :D.
Ker želimo iti v kamp, me zanimajo vaše izkušnje oz. predlogi za dobre kampe, mislim take, ki imajo urejeno plažo (s sabo imamo tudi otroka), zraven pa tudi prostor oz. plažo, kjer bi lahko bili tudi z našimi pesjani.
Vem, da so taki večinoma vsi ;) (kampiramo že nekaj let), vendar me vseeno zanimajo vaše izkušnje.


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 24 Junij 2008, 22:06:34
hm imam eno vprašanje in upam da bi mi kdo znal odgovorit nanje..namreč u ponedeljek se odpravljam v lanterno na morje.s sabo bom uzela tut 8 mesečnega borderja in seveda bomo morali hoditi na pasjo plažo. na spletni strani sem zasledila da jo imajo in da je prenovljena v letu 2008.zanima me če je kdo že kaj v prejšnih letih bil na tej plaži in kako izgleda..so kakšna drevesa ki delajo senco? je plaža lepo urejena itd..



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #42 : 24 Junij 2008, 23:40:29
Letos gremo prvič na morje z psom :)oz., kar dvema :D.
Ker želimo iti v kamp, me zanimajo vaše izkušnje oz. predlogi za dobre kampe, mislim take, ki imajo urejeno plažo (s sabo imamo tudi otroka), zraven pa tudi prostor oz. plažo, kjer bi lahko bili tudi z našimi pesjani.
Vem, da so taki večinoma vsi ;) (kampiramo že nekaj let), vendar me vseeno zanimajo vaše izkušnje.


Malo bolj pozno...Mi smo lani kempirali na Pašmanu in je bilo fenomenalno!Plaža je kao peščena v morju in odzunaj kamenčki,je pa zelo daleč v morje zelo,zelo plitko-super za otroke.Za psa noben ne komplicira,greš par metrov proč in je komot cel dan zraven in tudi kopa se brez težav,saj tam ni nekih 'hotelskih' plaž.Sploh noben nič ni kompiciral za psa,pa je bila cel popoldne z mano v vodi in na plaži med ljudmi,pa ni ravno najmanjša.Meni se je ful dopadlo,pa še vsi tam so res prijazni.Je pa tam res bolj robinzonsko,otok pač,pa neke zelo,zelo velike sence tudi ni...Je bolj mirno,na plaži ni gužve,pa grozne čage zvečer tudi ne.Odvisno,kaj vam je všeč.Voda je bila super fajn,no,meni je bil Pašman res všeč.



Zarja

  • Gost
Odgovori #43 : 27 Junij 2008, 12:44:17
Hvala za obvestilo. Sem ena takih, ki hoče psa s sabo. Če ne pustijo psa, tude mene ni.

se ne bi mogla bolj strinjat  ;D



Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #44 : 06 Marec 2009, 19:45:22
živjo..mene pa zanima če ste že šli s psom kam bolj daleč pač na počitnice z letalom in kam??? ali mogoče kdo pozna kakšen hotel kjer so dovoljeni psi, pa da ni preveč slab?? destinacije: turčija, grčija.....???

lp :)



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #45 : 07 Marec 2009, 09:45:59
živjo..mene pa zanima če ste že šli s psom kam bolj daleč pač na počitnice z letalom in kam??? ali mogoče kdo pozna kakšen hotel kjer so dovoljeni psi, pa da ni preveč slab?? destinacije: turčija, grčija.....???

lp :)

Mi sicer z našo z letalom še nismo šli, ker je pač ogromna, poleg tega ni ravno navdušena za takšne tople destinacije :) z tvojim kužkom, pa mislim, da ne bi bilo problemov, na letalu ga lahko imaš zraven sebe v kletki, tako da ne rabi biti tam kjer so kovčki ::)
Hotelov kjer dovoljujejo pse je vedno več, v Grčiji bi se jih našlo kar precej, pa tudi v Turčiji bi se dalo dogovoriti..Res pa je, da če boš gledala po katalogih turističnih agencij, je takšna ponudba bolj slabo predstavljena, edino Hrvaška, ampak to najdeš sama brez težav.
Če te bo še zanimalo, bom v ponedeljek, ko pridem v službo malo poiskala, pa ti poslala na zs.
Lp


HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 28 Marec 2009, 08:28:33
Letos gremo prvič na morje z psom :)oz., kar dvema :D.
Ker želimo iti v kamp, me zanimajo vaše izkušnje oz. predlogi za dobre kampe, mislim take, ki imajo urejeno plažo (s sabo imamo tudi otroka), zraven pa tudi prostor oz. plažo, kjer bi lahko bili tudi z našimi pesjani.
Vem, da so taki večinoma vsi ;) (kampiramo že nekaj let), vendar me vseeno zanimajo vaše izkušnje.

Če ste nudisti, zeloooooo priporočam kamp Solaris pri Poreču. :o :o ;D Mi smo leta hodili tja z otroci, zdaj pa greva občasno s kužkom. ;)Tam je na koncu kampa ogromen del za kampiranje s kužki, imajo svojo veliko plažo, vsi so strašno prijazni...lani, ko sva šla za vikend, smo samo stopili iz avta z našo Nesso ko je takoj pritekel prijazen gospod in ji postregel s priboljškom :-*...voda je nizka in globoka, da lahko kužki tudi skačejo s pomola, tam so prave dogodivščine vsak dan, ker se vsi ukvarjajo z njimi, vmes pa so tudi otroci, se ve:-)... :o sence je v kampu ogromno, vzameš si toliko prostora za prikolico kolikor hočeš...super res. Vse izredno snažno, wc,tuši...nivo obnašanja vseh na nivoju.

Čeprav sem strašno proti kampiranju na Hrvaškem, je ta kamp en zdrav otoček...večerni sprehodi po kampu pa doživetje...kamp se razprostira na več kot 3km :o

lp

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 04 Maj 2009, 01:01:22
Če ste nudisti, zeloooooo priporočam kamp Solaris pri Poreču. :o :o ;D

Hvala za namig! Ravnokar gledam nudistične kampe, smo se letos odločili, da gremo kampirat, prav manjka mi to, da sem lahko cel ljubi dan gola... :D

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #48 : 04 Maj 2009, 06:41:47
Zelo dobro se je nam obnesel tudi nudistični kamp Baldarin na Cresu.Kamp je v senci,čist(še posebno navdušena nad sanitarijami),plaža je v redu,voda pa izredno čista.
LP Tjaša



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 04 Maj 2009, 11:43:13
Hvala za predlog! Se priporočam še za nadaljnja priporočila.  :P

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 04 Maj 2009, 12:17:32
Zelo dobro se je nam obnesel tudi nudistični kamp Baldarin na Cresu.Kamp je v senci,čist(še posebno navdušena nad sanitarijami),plaža je v redu,voda pa izredno čista.
LP Tjaša
a to je ta v Punta Križi? Sem bila tudi jaz tam, se pa ne spomnem imena kampa  :-[ V glavnem, jaz sem bila navdušena nad kampom, predvsem so mi všeč prostorčki, ki so razdeljeni s kamnitimi zidovi, pa tista drevesca vmes :) Meni je tam res lepo. Ja, pa mi smo bili dvakrat, vedno septembra in je bil tak mir...pa šotorček smo imeli 10 m od morja...krasno.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #51 : 04 Maj 2009, 12:45:56
Ce ste nudisti priporocam tudi kamp Istra v Funtani (med Porecom in Vrsarjem).  :) Za prvega maja smo bili (spet) dol, in sem prav presenecena nad avtomati z vreckami za pasje kakce  :o :o Na dveh tusih v kampu je mozno tudi stusirat kuzka, sicer na plazi imajo en plac, kjer lahko kopas pse - to mi je malo bedno, ker se ne smejo povsod ali vsaj na polovici kampa kopat, ampak ostalo je pa kul. Ker je kamp narejen v polotok so tudi super potke za sprehajat; okoli kampa je ob morju potka, tako da za cel krog porabis ene 45 minut (z vmesnim snofljanjem)  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #52 : 04 Maj 2009, 14:39:13
Ovčka tole je pa blizu kampa Bijela Uvala a ne. Tudi tega res priporočam za pesjanarje. Vrečke povsod, tudi tuši za pse so, nobenih omejitev glede kopanja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #53 : 04 Maj 2009, 19:21:20
Kaj pa SLO? Kje pri nas so 4 nožci zaželjeni? V poštev pridejo kampi, apartmaji, hišice, prikolice...samo hoteli ne. Pa fajn je, če je možno psa stuširat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #54 : 04 Maj 2009, 20:29:46
Ovčka tole je pa blizu kampa Bijela Uvala a ne.

Aham  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 07 Maj 2009, 06:43:44
a to je ta v Punta Križi? Sem bila tudi jaz tam, se pa ne spomnem imena kampa  :-[ V glavnem, jaz sem bila navdušena nad kampom, predvsem so mi všeč prostorčki, ki so razdeljeni s kamnitimi zidovi, pa tista drevesca vmes :) Meni je tam res lepo. Ja, pa mi smo bili dvakrat, vedno septembra in je bil tak mir...pa šotorček smo imeli 10 m od morja...krasno.
Ja,to je ta kamp.Mi smo se nazadnje tam super imeli s tremi psi.
LP Tjaša



sandra1

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 07 Maj 2009, 08:14:12
V Ankaranu v kampu so psi dobrodošli.