Zivali in dopust

jiv · 22662

jiv

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 26 Januar 2007, 10:53:37
Ko pride cas dopustov, postanejo zivali odvec,dober del ljudi ne dovoljuje,da pripeljes sabo svojo zival v apartman.Nekateri jih dajo v hotele na cuvanje,drugi jih peljejo seboj in kar bo bo,nekateri se jih resijo,veliko kuzkov,pa opazim tudi v sezoni,ko kronicno iscejo svoje lastnike,a zal so ze odsli domov.To bi morali urediti ze na sami meji,obvezno vpisat,da so imeli zival in se morajo tudi z njo vrniti.
Ker imam tudi sama dva kuzka,sem vedno bila prikrajsana za potovanje ali pa dopust.
Ko sem se odlocila za delo v turizmu sem na prvo mesto dala sebe,oziroma ljudi,ki imajo zivali.Tako sem uspela marsikoga prepricati,da v apartman sprejmejo tudi hisnega ljubljencka.No tu ,pa ni konec vseh problemov,novi zakon v HR,ne dovoljuje vec kopanja na plazah in zivali morajo ostat v apartmanu.
Ce se Vam bo zgodilo,da ne veste kam,a bi radi sli na dopust,si poglejte spletno stran www.croway.com ,ce vam kaj odgovarja mi pisite,rade volje,Vam bom svetovala,ker 90% teh objektov se osebno obiskala in vse dobro pregledala.Ce ste se ze odlocili za dopust,pa prej preverite kam greste in kaj bo z Vasim ljubljenckom.lp

+1



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 26 Januar 2007, 11:40:06
jiv, misliš kopanje na urejenih plažah?



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #2 : 26 Januar 2007, 11:46:18
Joj, jiv, tole je pa zelo dobrodošla tema. Pa ravno ko razmišljamo, kam bi šli poleti na dopust. Kakšen nov zakon na hrvaškem? Mi smo lani bili na morju s psom,  v zalivu, kjer smo bili, pa ni nihče nič rekel o kakšnem zapiranju v apartma - je pa res, da smo se na plaži umaknili čisto stran od ljudi. Mi smo sicer letos razmišljali o kampiranju, a če psu ne bo dovoljeno v morje....potem je vse skupaj brez veze. Dopust brez psa mi je malo čuden, saj imam ravno takrat največ časa, da se ukvarjam z njim. Za tiste, ki oddajajo apartma, pa komplicirajo pri sprejemu psov, pa si mislim, da tudi mojega obiska niso vredni. Uslužbenka v turistični agenciji v našem kraju mi je dejala, da je dosedaj imela mnogo manj težav z ljudmi, ki so na dopust vzeli s sabo psa, kot tiste, ki so vzeli seboj objestne otroke, ki so resnično kaj uničili ali poškodovali. Pa da ne bo kdo mislil, da imam kaj proti otrokom - jih imam tudi sama. Je pa res, da bi verjetno šla na dopust z avionom in kam v daljne kraje, če ne bi imela psa. A tudi za tole mi ni nič žal, ker sem na dopustu skupaj z mojim najboljšim prijateljem imela veliko veselja, igre in zadovoljstva. Zelo lepo, da kdo od ljubiteljev psov dela tudi v turizmu, morda pa se bo kaj počasi le spremenilo na bolje!


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 26 Januar 2007, 12:11:42
Hvala za obvestilo. Sem ena takih, ki hoče psa s sabo. Če ne pustijo psa, tude mene ni.

Kristinca & Florinca


jiv

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Januar 2007, 13:44:40
Ko clovek ima zivali rad in ko  ima priliko se kaj narediti ob svojem poslu,potem to res ima smisel.Kot sem rekla imam dva psa in imela sem problem,enostavno mi niso dovolili z njima v apartman,celo sem imela gips na roki,bila je visoka sezona,vse placano joj problem,nasi prijatelji so rekli naj pustim psa v avtu,a jaz sem insistirala,da gremo drugam,a zal isti dan ni bilo mogoce,od jeze sem odsla spat,oziroma sedet v avto z njima....joj ne smem se spomnit....
Zato sem se odlocila,da bodo moji gosti,ki bodo prisli preko nas,tocno vedeli,kaj jih caka,brez vsakega presenecenja.
Plaza je drugi problem,zakon,kakor sem rekla sciti kopalce,kjer ni table,a skoraj so ze povsod,lahko prides z psom in v redu je vse dokler se sosed kpalec ne zacne bunit,naredi prijavo in ze si v prekrsku......
Upam,da bo tema res v prid nasim ljubljenckom



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5 : 26 Januar 2007, 13:49:09
Plaza je drugi problem,zakon,kakor sem rekla sciti kopalce,kjer ni table,a skoraj so ze povsod,lahko prides z psom in v redu je vse dokler se sosed kpalec ne zacne bunit,naredi prijavo in ze si v prekrsku......
Upam,da bo tema res v prid nasim ljubljenckom
Od kdaj je v veljavi ta zakon?
Potem bi bilo dobro, da si medsebojno (tukaj na forumu) izmenjujemo informacije o tem na katerih plažah so table. Predvsem me skrbi, ker do sedaj jih sama na Pagu še nisem opazila, letos za prvega maja grem pa najbrž prvič s svojim psom tja. In mi je brezveze, da gremo dol, če ne sme na plažo (čeprav 1.maja še ni kopalcev).  :-\ Hvalabogu imam to srečo, da nimam problemov z nastanitvijo.  :-[


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #6 : 26 Januar 2007, 13:51:23
no jaz mam pa problem ker jaz ne grem na hrvaško ampak v črno goro in to z letalom.
in nevem če hotel dovoljuje pse.
tale nov zakon je pa res trapast >:(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


jiv

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 Januar 2007, 14:06:02
no jaz mam pa problem ker jaz ne grem na hrvaško ampak v črno goro in to z letalom.
in nevem če hotel dovoljuje pse.
tale nov zakon je pa res trapast >:(
[/quot
Veliko hotelov ze dovoljuje imeti zival sabo in ti imajo tudi cenik za njega,drugace vprasaj agencijo preko katere gres,oni Ti morajo dat to informacijo.Mene bolj skrbi potovanje z avionom,pes bo moral med prtljago v bunker,recimo moja dva,to nebi prenesla



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #8 : 26 Januar 2007, 14:08:50
Veliko hotelov ze dovoljuje imeti zival sabo in ti imajo tudi cenik za njega,drugace vprasaj agencijo preko katere gres,oni Ti morajo dat to informacijo.Mene bolj skrbi potovanje z avionom,pes bo moral med prtljago v bunker,recimo moja dva,to nebi prenesla
Majcek ima majhnega kužka, ki po moje skupaj z boksom ne bi presegel 8kg, kar pomeni, da bi lahko imeli pri sebi v kabini. Kužku tako ne bi bilo treba biti med prtljago - prednost manjših psov. Mi s tavelikimi se lahko obrišemo pod nosom...  :'(


jiv

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 26 Januar 2007, 14:10:41
Majcek ima majhnega kužka, ki po moje skupaj z boksom ne bi presegel 8kg, kar pomeni, da bi lahko imeli pri sebi v kabini. Kužku tako ne bi bilo treba biti med prtljago - prednost manjših psov. Mi s tavelikimi se lahko obrišemo pod nosom...  :'(
Mislim,da to ne bo drzalo,a probaj



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #10 : 26 Januar 2007, 14:15:28
Mislim,da to ne bo drzalo,a probaj
Po informacijah v tej temi ( http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2964.0 ), se da tudi to urediti. Seveda odvisno od letalskega ponudnika.


jiv

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 Januar 2007, 14:17:51
Po informacijah v tej temi ( http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2964.0 ), se da tudi to urediti. Seveda odvisno od letalskega ponudnika.
In zal najvec od cloveskega faktorja



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #12 : 26 Januar 2007, 14:47:25
Pri meni je tako, da če pes ni dobrodošel, potem tudi jaz nisem! >:D
S psom sicer ne hodim na morje v sezoni. Imam srečo in si doma tako organiziramo dopust, da nam ni treba psa puščati v varstu. Pred leti, ko smo še hodili skupaj je naš prejšni pes šel seveda povsod zraven. Jemali smo ga tudi na smučanje. Apartma je bil čisto na smučišču z velikim atrijem, kjer je bil naš pes prava senzacija, skratka ni mu bilo dolgčas.
Zdaj ga peljem na morje spomladi in jeseni, ker res zelo slabo prenaša vročino. Pa še nikoli ni bilo nič narobe (na Hr). Takrat je tako ali tako manj ljudi, pa še jaz grem raje malo peš naprej, da se odmaknem ljudim, ker se zavedam, da se veliko ljudem gravža kopati v vodi, kjer se kopa tudi pes, veliko manj nagravžno je, ko v vodo lulajo vsi ljude povprek.  :D

Tisto, da pa ljudje psa zavržejo, ker ni dobrodošel oz. ker ga ne morejo vzeti sabo oz. mi ni jasno kako je to sploh mogoče, je pa čisto druga zgodba. Oprostite izrazu, ampak to zame niso ljudje.

lp, miša



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #13 : 26 Januar 2007, 15:00:06
  :o, kakšen poceni trikec pa je to  ::)

Prvič slišim za tak zakon. :o

jiv, a mi lahko prosim lepo daš link do strani, kjer je uradno požegnan ta hrvaški zakon  ???


Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 26 Januar 2007, 15:09:11
Jaz mislim, da ta zakon obstaja že nekaj časa. Namreč na urejenih plažah so pra posod table. To je pa tudi vse. In tja pes nima vstopa.

Na divjih plažah je pa to druga pesem...



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #15 : 26 Januar 2007, 15:11:30
Jaz mislim, da ta zakon obstaja že nekaj časa. Namreč na urejenih plažah so pra posod table. To je pa tudi vse. In tja pes nima vstopa.

Na divjih plažah je pa to druga pesem...
Se strinjam!  ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #16 : 26 Januar 2007, 15:18:56
Ja, me prav zanima, koliko mestnih plaž ( to je javna urejena plaža) po svetu dovoljuje kopanje psom? V campih ( to je privatna plaža, ker zanjo skrbi uprava campa) po Istri pa še nisem srečala campa, kjer mu na vhodnih vratih piše, da je psom vstop v camp prepovedan.

Na privatni strani, ki jo reklamira jiv pa sem opazila, da so to kraji v Istri, ki jo zelo dobro poznam in sem seznanjena z obiskanostjo gostov, ki s seboj pripeljejo kužke. Nekateri campi so kar 40 % zasedeni z obiski takšnih gostov, ki imajo s seboj psa ali več psov.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


jiv

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 Januar 2007, 16:32:13
Jaz mislim, da ta zakon obstaja že nekaj časa. Namreč na urejenih plažah so pra posod table. To je pa tudi vse. In tja pes nima vstopa.

Na divjih plažah je pa to druga pesem...
Ja res je,da se je do sedaj samo govorilo,tudi tam kjer je tabla so se psi kopali,ce ni nikomur smetalo je bilo vse v redu in niso se imeli nikomur niti zalit,a ce naletis tudi na osebo,ki ne mara zivali,se ima pravico zalit,tudi na divji plazi,ki je vcasih dovolj obiskana,lahko pride do problema,to pa resuje policija.V bistvu je ze vsepovsod lahko problem,ampak zvecer,pa pravgotovo pridejo na svoj racun.
Jaz sem le opozorila,kaj vse se lahko,da nebi bili razocarani ali celo jezni,ko pridemo v situacijo



husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 18 Februar 2007, 00:32:53
Mi smo bili lansko leto na Krku čez vikendv enem malem zanikernem kampu. Zaradi Sany ni nihče na recepciji težil, ko smo pa prišli na plažo, kjer sem jo hotela samo malo 'ohladit' in ni8 bilo nobene table da je za pse prepovedano, se je pa kar na enkrat začel en hrvat dret name naj svojega umazanega psa peljem preč ker se tu njegov otrok kopa >:( >:( >:( Res mi je potegnil živec, ampak sem mu s čisto mirnim tonom rekla, da če njegov otrok lahko lula v to vodo(je bil še mali otrok), se bo pa tudi moj pes lahko kopal in nisem odšla dokler se moja bejba ni naveličala.
 Ko pa smo šli na 'glavni' dopust na Hvar, smo bili na veliko bolj urejeni plaži, pa tudi težil ni nihče, čeprav je bilo kar veliko psov. Na splošno se mi zdi da so v Dalmaciji veliko bolj prijazni kot v Istri, tako da če se boste odločili za Dalmacijo pomojem ne bo nihče komplicirav tudi če ta zakon obstaja.

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #19 : 18 Februar 2007, 21:06:01
Jaz sicer zakona na Hrvaškem ne poznam, so pa na Krku na vseh plažah blizu naselja že kar nekaj časa table, da je prepovedano kopanje psov. Izven sezone, ko ni toliko turistov, sploh ni problem psa kopati tudi tam. V glavni sezoni, ko se pa ljudje še nimajo kam dati pa problem čisto razumem. Čeprav sem letos tudi v glavni sezoni videla, da so bili nekateri z svojimi psmi na plaži; resda so si ti poiskali kakšno plažo med dvema skalama, kjer so bili več ali manj sami, psi pa manjši in na povodcih.
Je pa pohvalno, da so vseh krajih na Krku lani poleti uredili plaže kjer je kopanje kosmatinecem dovoljeno, resda so ponavadi malo bolj odročne, lahko pa tam psi po mili volji uživajo v  vodi.
Sem kar nekaj časa poleti preživela na morju pa večjih problem (razen enega) zaradi kopanja mojega psa nisem imela.
   


Sinchy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 08 Marec 2007, 20:06:52
Živjo,

mene pa samo zanima, če mora biti kužek, ko se gre čez mejo s Hrvaško obvezno v boksu, ali je je lahko pirpet z varnostnim pasom? Je pa 4 mesece star višavček. :)

+1



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 08 Marec 2007, 20:23:52
Zanimiva in koristna tema :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #22 : 08 Marec 2007, 20:27:57
Živjo,

mene pa samo zanima, če mora biti kužek, ko se gre čez mejo s Hrvaško obvezno v boksu, ali je je lahko pirpet z varnostnim pasom? Je pa 4 mesece star višavček. :)
Ni nujno, da je v boksu. Lahko je pripet, ali pa zadaj za mrežo(to ponavadi pride v poštev pri večjih psih).

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #23 : 08 Marec 2007, 20:30:43
Ko sem jaz mojo, takrat 10 tednov staro borderko, pripeljala iz Madžarske preko Hrvaške, ni noben kompliciral kje je. Imela sem jo v košari poleg mene na zadnjih sedežih. Ko smo šli prvič na morje (Duga uvala - Hrvaška) je bila spet poleg mene na zadnjih sedežih. Vse naslednje prehode čez mejo pa je odsedela v prtljažniku karavana, ki je zaščiten z mrežo.
Ob 5 prehodih čez mejo SLO - HR, ni niti enkrat noben zahteval, kaj šele pogledal pasjega potnega lista.

Je pa zaradi njegove varnosti bolje, da je tako kot je treba (boks, mreža, varnostni pas, ...).


Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 08 Marec 2007, 21:14:31
Mi smo mel tud na meji enga psa v naročju na sprednjem zicu, nega pa na zadnjem, pa ni noben kompliciral. 

Tud men je lani na pagu ena teta težila ker se pes kopa tam kot njen otrok, pa sem ji rekla v čem je problem, pa mi ni znala odgovort, kao ni moralno. Mi gre na živce, če ljudje neki težijo brez pravega argumenta, sam da neki težijo. Aja pa ena bejba je butast gledala k sem kakec na plaži pobirala. Kaj bi pa rada, brisačo gor položila??

Sicer gremo pa mi letos najbrž na Pag in upamo, da nam ne bojo preveč težil. Jaz mam svojega psa v gužvi na plaži celo na povodcu tudi, ko se kopa ma tanek štrikec, da ga mam pod nadzorom, da se nebi kdo kaj še zaradu tega razburjal.


jiv

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 09 Marec 2007, 13:38:19
Kar se tice prevoza psa,ni problem ga imeti na sedezu,mislim,da edino Francija ze ima dolgo zakon,da zival ne sme biti brez boxa,se pa spomnim,da je imela prijatlca,probleme na meji z HR,velikega ovcarja ni smela imeti na zadnjem sedezu,je pa tudi res,ce se carinik doma skrega z zeno so naspukal vsi tisti dan,ki prestopajo mejo.
Na hrvaskem je se problem to,da glih niso privrzenci zivali,tako,da problem lahko kaj hitro nastane,ker,ga mimogrede naredijo,zato Vam svetujem,vsi,ki imate zivali sabo,pojdite na dopust,preko agencij,ki Vam bodo garantirale mir in dober dopust tudi z zivaljo,predvsem pa,da so agencije nastanjene v HR,kjer imajo svoje agente in ti so seznanjeni z vsakim problemom,a predvsem znajo svetovati.Ce zelite,dobro destinacijo mi pisite ali si poglejte in izberite,pa Vam javim,ce ste se dobro odlocili,odgovorim vsem,pa,ce bo tudi samo nasvet.
www.24cro.com  ;D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #26 : 09 Marec 2007, 13:43:55
Ima kdo izkušnje s potovanjem s psom v avtodomu? Za prvomajske praznike se odpravljamo na malo daljšo turo z avtodomom in Buffy gre seveda zraven. Trenutno imamo v mislih nasledje: Slovenija - Avstrija - Nemčija - Nizozemska - Belgija - Luksemburg - Slovenija.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #27 : 09 Marec 2007, 13:54:02

Tud men je lani na pagu ena teta težila ker se pes kopa tam kot njen otrok, pa sem ji rekla v čem je problem, pa mi ni znala odgovort, kao ni moralno. Mi gre na živce, če ljudje neki težijo brez pravega argumenta, sam da neki težijo. Aja pa ena bejba je butast gledala k sem kakec na plaži pobirala. Kaj bi pa rada, brisačo gor položila??

Moja "tasca" tudi misli da se psi ne bi smeli kopat na istih plazah kot ljudje   ::), mislim da je taksnih ljudi velko in njim na ljubo si pac lahko poisces kaksen del plaze ali pa plazo kjer ni veliko ljudi, misim da na pagu to ne bi smel biti problem. Niso vsi pasjeljubci in res je tudi, da je malo zoprno, ker imajo psi ponavadi potrebo stresati svoj moker kožuh blizu kaksnega cloveka. Mi hodimo na Rab in gremo vedno na kaksno bolj prazno ali osamljeno plažo in tako imamo mir pa se morje je bolj cisto, kot tam kjer je milijon ljudi.  :)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #28 : 09 Marec 2007, 14:30:39
Jaz proti psom na plaži nimam nič, če le ta ni nabito polna, pa seveda da so psi socializirani in vzgojeni tako kot morajo biti, drugače pa je potem to bolj mora kot uživanje.
Sem doživela neprijetno izkušnjo, ko so neki pripeljali krasnega dobermana ki pa se je bal vode in tudi v množici ljudi se ni najbolje počutil. Vendar njegovega lastnika to sploh ni motilo, ko pes ni hotel v vodo ga je noter enostavno vrgel in to v delu malega zalivčka kjer smo se vedno zadrževali otroci, kajti voda je bila ravno dovolj globoka da si se notri lahko tunkal poleg pa še dosegel vsaj s prsti morsko dno. Kljub temu je pes poletel v vodo, kar je zanj seveda bil strahoten šok in naslednje kar je pes naredil da je s tacami mlatil okoli sebe da je prišel ven, pri tem je bilo kar nekaj otrok opraskanih (hvalabogu samo zato) med njimi tudi moj brat, so se pa vsi po tistem ko so prišli ven iz vode po hitrem postopku spokali s plaže in jih tudi do konca dopusta na tej plaži nismo več srečali, ko je pop!"%il moj oče in se mu je pridružilo še nekaj drugih razjarjenih očetov in mam, pa je moj oče ljubitelj psov, pa ne mislit da ni bilo psov v bližini, eni avstrijci so imeli prekrasnega njufa, vendar je ta le vedno počival v senci borovčkov in tudi v vodo so ga vozili drugje ne direktno tu, čeprav se je zgodilo da nas je občasno "reševal" iz vode v čemer pa smo uživali tudi mi ;), vendar pa je pesjan bil čisto drugačen od tistega dobermana, pa še kak manjši se je našel, vendar pa so njihovi lastniki povečini s seboj imeli bokse kamor so se psi lahko umaknili.


Tudi midve lani septembra z Mišo nisve imeli nobenih težav pri prestopanju slovensko hrvaške meje in to z njenima mastinčicama, z mamo Zoyo v prtljažniku in hčerko Twisty na zadnjem sedežu, bolj je bil frapiran nad tem KAM se peljemo! :o :D


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #29 : 10 Marec 2007, 17:08:58
Kar se tiče kopanja psov na urejenih plažah mislim, da na HR ni nič drugače kot drugod po svetu. Vsi, ki so kolikor uvidevni in psa ne kopajo ravno na mestni plaži kjer je strahotna gneča in imajo tudi drugače svoje psepod kontrolo, počistijo za njimi, večjih težav nimajo. Obstaja pa tudi med pasjimi lastniki kopica ljudi, ki mislijo, da so na svetu sami in da bi se vsi morali ravnati po njih. Takšnim ni jasno, da svojega psa pač ne morejo spustiti v vodo kjerkoli,pa še marsikaj drugega jim ni jasno.

To zastraševanje, da na Hrvaškem psi niso zaželjeni , se meni zdi samo propaganda. Tudi pri nas vsi ljudje ne marajo psov, mislim, da jih ni nič več ali manj kot na Hrvaškem.