Ples s psom

**Jackie** · 134193

lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #240 : 30 April 2008, 13:34:19
Jaz sem tudi dobila mail  :).


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #241 : 06 Maj 2008, 09:19:00
no, da spet malo oživimo temo :P..z veseljem lahko povem, da sva se z iris naučile 'close'..trenutno se jaz okoli premikam po kolenih, ker mi je tako lažje nagrajevati (kot pa se sklanjati vsakih par korakov), pa tako zaenkrat lepše dela (se lažje nasloni name; če pa stojim, ima vedno eno nogo na mojem stopalu ::) )..tale 'close' je ful uporabna zadeva, tako za lepši poleg kot za hojo vstran..tako da nama tudi hoja vstran v desno lepo štima :)
poleg tega sva izpilile še hojo med nogami (tako da je kuža obrnjen proti vodniku, vendar ima glavo na drugi strani (gleda v rit))..zdaj hodi tesno med nogama, ni več občutljiva, če se ustavim (takrat tudi ona obstoji v položaju stoj), obrača se tudi super...
pa velik bl je postala pozorna in me zdaj ful gleda v učke..
cd in dvd sta pa enkratna ;)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #242 : 06 Maj 2008, 12:10:15
(se lažje nasloni name; če pa stojim, ima vedno eno nogo na mojem stopalu ::)

Mislim, da s tem ni velik narobe. Moj me vedno bulji in tako se lažje orientira.vsakič, ko se ustaviva, se poklopčka  ;D Isto pri raznih obratih, ko pride v osnovni položaj (tj. na levi, new pred menoj), da taco na moje stopalo.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #243 : 06 Maj 2008, 22:50:24
Maja hvala za CD in DVD :)

Pri poslušnosti (za BBH) je menda napaka, če pes stoji na vodnikovih nogah. No, ampak vrjetno manjša kot slaba pozicija. Pri freestylu pa verjetno nima veze :)

Los je car!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #244 : 15 Maj 2008, 14:42:09
Ja, saj vem, da moramo biti OPTIMISTIČNI ;). Ampak mene je res na en način prav prizadelo to, ko vidiš, kako tam v pasji šoli psi skozi obroče skačejo, se igrajo shell games ipd.,
šele zdaj vidim ta post  :D
Maja72 prav velik malih šol pa ti pri nas nisi videla  ;)
Pridi kdaj k nam na obisk , boš videla še vse kaj drugega kot skok skozi obroč  :P, da ne boš tooolk žalostna k živiš v Culukafriji.

Živiš tud v državi kjer smo v zadnjih letih imeli svetvnega prvaka v sledenju, po  IPO (belgijci) in dvakartno svetovno prvakinjo v agilityu   8)

Sicer pa- vsak si sam postavlja svoje kriterije- ne daj se motit, če drugi s kamnom ogenj krešejo in vklopi atomsko centralo  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


maja72

  • Gost
Odgovori #245 : 15 Maj 2008, 14:52:12
Videla sem tudi vašo ;), ampak namenoma ne izpostavljam več nikogar in ne pišem več imen, da ne bo kdo užaljen. Saj veš, kako gre to pri nas  :-\. Ja, se strinjam, da bi vi morali biti model - ampak a si ti videla, kaj se dogaja v 90 % malih šol  :'(. A veš, koliko psov in vodnikov je nesrečnih in ...  :'( No, saj veš, kaj mislim. Strinjam pa se, da ste vi prekrasni in iznajdljivi in dinamični in kreativni in res fajn fajn fajn  :o ;).

Slikce s turnirja v Munchnu pa upam da kmalu nalimam, sem namreč čisto izgubljena med 1000 posnetki, ki so se pojavili na kartici, in od katerih ni kaj dosti uporabnega  :-[. Imam pa tudi polno idej glede izbire glasbe, ampak moram imeti malo več miru, da napišem zbrano in sporočilno smiselno. Se bom potrudila, da bo kmalu ;). Pa doggie fit je prišel  :o.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #246 : 15 Maj 2008, 15:10:38
Pa doggie fit je prišel  :o.
:o 8)

lp :)


maja72

  • Gost
Odgovori #247 : 21 Maj 2008, 18:35:24
Za pregledati imam "samo" še 300 slik s tekme, potem pa upam, da končno naložim par fotk in napišem poročilo do konca  :-[.

Zdajle imam pavzo in gledam doggie fit in Bajku se kar trga, ko gleda v ekran  ;D - poskakuje zraven po ritmu in je skratka čist notr padu  ;D.

Tale doggie fit delajo RO-jevke v našem KDju. Jih je prav lepo gledat...so pa dalmi, border in ovčarka. :o
Kateeq, kateri KD je to, a se da kdaj priti pogledat, ker meni je stvar res prisrčna in preprosta in to lahko zelo hitro naštudiramo. Pa še vse je na 8 taktov narejeno, tako kot pri aerobiki, tako da namesto da na step skačeš, pač tele vaje delaš  :D. Mal heca, ampak ker je vse na 8, si je res preprosto zapomniti ;).



Kateeq

  • Gost
Odgovori #248 : 21 Maj 2008, 20:46:21
To je KD Škofja Vas. Čeprav ubistvu nevem če je ravno Doggie Fit ampak izgleda pa predcej podobno. Podobno Doggie Fitu čeprav nevem, če gre točno za to. Slikice pa najdeš tukaj. [6.kupček slik] :)



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 21 Maj 2008, 21:10:22
heii
Jaz sm pa nova v tej temi pa me zanima kok more bit pes star da trenira agility pa koliko da trenera ples?
drugače pa mislim nabaviti borderja in bi ga rada čim bolj zaposlila pa že malo v naprei poizvedujem ;D
LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Kateeq

  • Gost
Odgovori #250 : 22 Maj 2008, 12:05:31
Tessa, to pa vprašaj v temi o agilityju. :)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #251 : 22 Maj 2008, 12:14:15
... kateri KD je to, a se da kdaj priti pogledat, ker meni je stvar res prisrčna in preprosta....

Hihi, maja72, to smo smi ;D ŠKD Celeia :) Zakaj pa misliš, da me stvar zanima :D Naša koračnica je v bistvu ena kratka koreografija, katero je naša klubska Maja ustvarila z malim prstom, ker smo se v enem treningu morale pripraviti na en "nastop". In ker je stvar izpadla prisrčna in preprosta, bi jo mogoče malo nadgradili, ravno zato ker je tako zelo podobna doggie-fitu  ;)

Sem že Urški od Paxa rekla, da te bo mogla enkrat pripeljati k nam, pa si baje že bila :'( Smo se zamudili  ::)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #252 : 22 Maj 2008, 13:11:05
Maja, se enkrat zmeniva in jih greva v torek popoldne pogledat? Takrat potekata agility in RO, pa še za nastope vadijo Kosmati smrčki.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #253 : 22 Maj 2008, 13:16:44
Lahko tudi kak petek, ko smo samo ro-jevci (saj agility ni tak pomemben  :P :D ;D )


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #254 : 22 Maj 2008, 14:17:26
Če ste vsi od Kosmatih smrčkov tam, potem tudi lahko. Jaz se pa še s kinološkim šefom zdilam za eno obrambo in smo na konju.  ;)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #255 : 22 Maj 2008, 14:27:24
Smo tam  ;)


maja72

  • Gost
Odgovori #256 : 22 Maj 2008, 23:27:41
Iiiii, kaj smo ugotovili, da je skogkatt iz društva, ki ga tako zelo cenim  :o. Da ne govorim o Rosani, ki je bila zame čisti vau, ko sem jo videla, ona je res SUPER! Tako da sumim, da ste vsi super in to pomeni, da se moramo nujno srečati  :o! Pa lahko srečanje izkoristimo za to, da ti prinesem target sticke in dvd, ostalo pa mislim, da sva že po pošti uredili, a ne ;).

Ej, ampak to sem pa res NORO vesela, da smo se takole "našli"  :o! Ful bi vas rada videla pri delu in prepričana sem, da boste doggie fit takoj obvladali, na fotkah zgledate SUPER, čestitam!!!  :o Če imate ponavadi take ure trening, kot je na urniku na društveni strani objavljeno, a bi bilo kaj hudo narobe, če bi se vam pridružila jeseni oz. z naslednjim vpisom  ::) :-[.

Urška, kdaj se toraj selimo v Celje  8).



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #257 : 23 Maj 2008, 09:28:42
Maja, zamujaš :). V Celje sem "kinološko preseljena" že 4 leta. Da bi se fizično preselila  :D pa me prime vsakič, ko se ob kakšni nemogoči uri vozim domov in se mi že napol spi.

Kar se tiče petkovega obiska pa samo reci, lahko že danes. Pa se boste potem zmenile glede vpisa, ker dvomim, da naše RO-jevke kaj posebej komplicirajo s formalnostmi.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #258 : 23 Maj 2008, 10:55:31
Maja, pridi kadarkoli boš imela čas ;) Nič ni treba čakati do naslednjih vpisov, mi bo čist prav če se bom že prej lahko kaj od tebe naučila  :D Pa me Rojevke da bi komplicirale!? :o Mhm, edino okoli tega, kdo da za naslednjo pijačko ali piškotke  :P :)


maja72

  • Gost
Odgovori #259 : 26 Maj 2008, 00:38:57
Evo, Maja spet zamuja par dni z vsem  :-[. Se opravičujem, ampak naša selitev je izgledala prav filmsko in zategadelj sem po eni strani vesela, da sem doživela, kako se seli večdesetletno delo uredništva Enciklopedije Slovenije in leksike nasploh. Ker sem tudi nekaj deset let mlajša od ostalih sodelavcev, sem solidarnostno zapakirala in na mesta za odvoz preložila po pavšalnih uzračunih cca. 2 toni knjig  ::). Kaj se bo zdaj dogajalo, je pa v rokah usode (ali kako že obstajajo pregovori za take priložnosti).

skogkatt, Urška: Jaaa, jaz bi prišla ta petek. Ta petek, ki je za nami, je šel mimo mene kot piš, na novem službenem mestu sem pozabila vse od telefona do USB-ključka in po moje tudi pol glave, tako da sem bila zgubljena  :-[. Jaz nekako čutim, da bo iz tegale dogovora še kaj strašno finega in prijetnega ratalo  :o. Naučiti se pa imam jaz veliko, tako da ne boste kaj pričakovale; jaz sem dober opazovalec in malo slabši učitelj, se mi zdi  :-[, imam pa ogrooomno volje in neusahljivo željo, kar pa mogoče tudi kaj šteje ;). Se torej vidimo v petek, SUPER!

tekma v Munchnu: Saj po moje ste že obupale, da kake fotke bodo, ampak fotke danes so  8). No, najprej pa razlaga, kaj smo mi tam počeli - nismo tekmovali in nismo bili samo gledalci. Prijavili se nismo pravočasno, ker je bila Maja cincamarinca, ali bi ali ne bi  :-[. Ko smo bili tam, mi je bilo žal, tako da sem vseeno v enakih okoliščinah kot vsi ostali pokazala, kaj znamo. Kaj so nam rekli, sem pa že napisala - Amelie ne dela canine freestyla, ampak trikce ob glasbi (to mi je jasno in na to sem že parkrat tu opozorila ;)), Bajk ima super osnove, ker ima tako lepo poleg v različnih pozicijah  :-*, ampak jaz ne znam sestaviti prave koreografije zanj  :-[. Tako da zdaj se ukvarjam predvsem z glasbo. Tu mislim, da je VELIK potencial Azu. Ko sva se srečali, mi je na izust povedala in dala v poslušanje točno to, kar so meni tam govorili oz. priporočali. Tako da Azu - upam, da boš sama napisala kaj več, tvoje stališče je res odlično  :-*!

No, pa fotke. Par jih bom nalepila, ostalo v albumu - KLIK.




















Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #260 : 26 Maj 2008, 07:37:09
A jaz vidim tisti nastop z liziko? :o :D
Ful lepe fotke. ;)

Glede glasbe...ti v sredo prinesem pokazat še en komad, ki se mi zdi da bi pasal Bajku. ;)
Če koga zanima kako jaz sestavljam skupaj CF nastop.
Prvo pregledam okoli 300-500 komadov pesmi (se ne hecam) in si izberem tiste, pri katerih si že takoj lahko predstavaljam, kakšen bo uvod v celotno koreografijo in ki meni, po pojem mnenju, paše karakterju mojega psa in njegovi izvedbi vaj. Najraje imam glasbo z malo oz. nič besedila. Inštrumentalna glasba je zakon. ;) Sploh iz kakšnih filmov (Pirati s Karibov, a ne Maja? ;)) ali risank.
In ko določen komad poslušam večkrta na dan, si ob njem poskušam predstavljat, katere elemente bi lahko notri dala, kdaj je kakšen itd. Šele ko imam vse to v glavi, se lotim vsega še s psom in vedno potem trenirava z glasbeno spremljavo.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #261 : 26 Maj 2008, 13:28:46
Waw, končno! :o Pa je res majhen prostor ... Tista čarovnica pa je zakon - če bi se jaz tako našemila, bi Sammy pobegnil v najbolj oddaljen možen kot. ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #262 : 26 Maj 2008, 13:36:18
če bi se jaz tako našemila, bi Sammy pobegnil v najbolj oddaljen možen kot. ::)
Name bi Chappi lajal kolikor bi se le dalo, dokler si ne bi snela vseh teh reči. :D ::)



maja72

  • Gost
Odgovori #263 : 01 Junij 2008, 19:50:52
Danes je bil v okviru dneva odprtih vrat v ŠKD Celeia tudi nastop v plesu s psom  :o. In to ne en, ampak veliko nastopov  :o. Prav vse, ki ste nastopale, ste bile glede na okoliščine enkratne in vsem iskreno čestitam za lepo izvedene vaje  :-*. Pa tudi za RO, glede na to, da ste mislim da vse delale tudi to disciplino (skogkatt, a ti veš, da si bila turbo hitro na progi ;)).

Kdor še ni videl skogkatt in Maja, mu je lahko žal  :P, ker sta boljša, kot misli skogkatt ;). V tako kratkem času ste se odlično pripravile in res iskrene čestitke! Ob Majinem nastopu sem pa dobila kurjo polt in solze v oči, res sta me povsem očarala  :-*. Skogkatt, če imate možnost, prosim, dajte to posnet, ker je super koreografija. Toliko težkih elementov in še delo na daljavo  :o. Enkratno, res, upam, da bo meni z Bajkom kdaj kaj takega uspelo, ker to je točno tisto, kar si jaz želim doseči z nastopom!

Celjanke, super ste, če bodo le možnosti, bi se vam rada kdaj priključila pri delu ;). Eno je delati sam, drugo pa je, če pes dela v skupini, če drugi opazijo tvoje napake in ti svetujejo. Na napakah se učiš ali kako že pravijo ;). Iskreno vam želim vse najboljše pri delu še naprej!



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #264 : 07 Julij 2008, 13:14:06
Lepe slikce! :o


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #265 : 09 Julij 2008, 15:28:42
Našla sem en zanimiv video, KLIK  :o

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #266 : 09 Julij 2008, 15:57:34
Oooooooo kak super filmček :o
Noro :o :o




*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #267 : 09 Julij 2008, 17:55:33
 :o Waw, kok je dober filmček! Pa prav, vidi se, da pes uživa v tem kar dela, saj stalno maha z repkom! :D



maja72

  • Gost
Odgovori #268 : 21 Avgust 2008, 18:26:35
Kako ste kaj preživele poletje - je bilo kaj časa tudi za CF ;)? Vročine letos poleti res ni bilo nobene, dež je sicer najedal  >:(, a je bilo lepega vremena vendarle dovolj  :-*. Mi smo se marsikaj naučili, na delavnico v tujino nam zaenkrat še ni uspelo priti  :'(, ker nam časovno (in zlasti finančno) ni nič zneslo :(. Načrtujemo pa jeseni enkrat prvo tekmo, ena je v Švici, samo moram še ugotoviti, ali starostno izpolnjujemo vse pogoje  :-[. Če bomo, bom nastopila z Amelie, z njo zdaj res rada delam. Bajk je pa ta prav dec in njega bomo ponucali za lovske stvari (čeprav tudi tam ni kaj dosti od njega  :D; malo heca :)). Najtežji del vsega mi je najti pravo glasbo, ker je psica tako hitra, da je vse prepočasi  :-[ ::). Zaenkrat sva pri Vanessi Mae, The Devils' Trill (KLIK), čeprav bi njenemu hopsasatralala turbo karakterju mogoče bolj pasal Cotton Eye Joe, tudi od Vanesse (KLIK). Azu, kaj ti misliš, ti jo najbolje poznaš ;). No, nekaj bo že in enkrat že, a ne ;).

Tale nastop mi je pa ful, ful, ful všeč: http://www.youtube.com/watch?v=qXkOqcGWS5Y To sta Emma Willblad in njen pumi Car. Sta nekajkratna švedska prvaka v CF-ju.

Azu, tebe bom kar jaz na kako tekmo prijavila  ;D; sicer pa še vedno upam, da tudi pri nas kdaj kaj organiziramo  ::).



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #269 : 21 Avgust 2008, 21:51:00
waw :o dobr je pogledat v ''moderni'' obliki tak cf nastop :o

me pa nekaj zanima...a to na nastopih samo z mimiko oz premikom telesa devaš psu povelja ali lahko tudi govoriš?

Maja te lahko kdo posname? (mislim vaju z Amelie pri kakšni koreografiji?)

mi smo se tudi učili za cf..in sicer 'vstran' v vseh položajih (ob vodniku na levi in na desni, pred vodnikom, za vodnikom, v krogu), 'change' (pes se obrne za 180 stopinj..uporabno npr. pri hoji nazaj-pes hodi nazaj stran od vodnika, se obrne in rikverc proti vodniku), dodelali razne trike (npr. zdaj mi prešepa že celo igrišče :) , prosi z dvignjenimi tačkami, prikloni v vseh položajih itd.), flipi (side/close), trenutno se pa 'matramo' s kroženjem okrog vodnika na večji razdalji (smo prav v ta namen kupili stožce ::) )...aja pa še nekaj luštnega: 'objemanje' palčke (prikazano v tem filmčku: KLIK -->čas 1:08)