Lunine mene in psi

Florinca · 10276

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
: 29 Januar 2007, 09:11:49
Se že v naprej oproščam, če tole ne sodi nikamor, ampak res me zanima, kajkšne izkušje imate ostali.

Takole gre: vsi vemo, da bodisi polna luna ali kak drug položaj lune vpliva na ljudi (vsaj name, ker imam luno v horoskopu). Smo ali zoprni ali tečni ali preveč čustveni,..... Ste morda opazili, da bi luna vplivala na vaše štirinožne prijatelje? Jaz namreč sumim, da luna tudi vpliva na mojo psičko. Zadnjič sem šla z njo na sprehod in je bila vsa divja. Nič ni ubogala, razganjalo jo je 100 na uro, čeprav je bila še dan poprej tako pridna, da je sploh prepoznala nisem. Pa po sprehodu mimogrede pogledam na koledar in ugotovim, da je ravno v času najinega sprehoda luna postala polna. In prejšnji petek, ko je bil prvi krajec, se je stvar ponovila. Bom videla, kaj bo v petek, 2.2., ko bo spet polna luna.

Ste ostali opazili kaj podobnega pri svojih psih? Če ne, bodite pozorni na petek in sporočite, če se je z obnašanjem vaših ljubljencev kaj spremenilo. Res me zanima ali sem trčena ali je res kaj na tem.  :)

Kristinca & Florinca


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 29 Januar 2007, 10:35:42
Mi smo to opažali v pasji šoli, da ko je bila polna luna ali mlaj, so bili psi divji, neubogljivi, trmarili so po svoje,... tko da, ja, očitno ima luna vpliv tudi na naše pingvine :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2 : 29 Januar 2007, 10:42:22
Na mojo predvsem polna luna zelo vpliva.
Ponoči tuli za brez veze, čez dan pa sredi belega dne laja in skače po uti. Sicer to počne tudi sicer, ampak ob spremembi lune je to še toliko bolj očitno. Pravzaprav oba naša pesjanarja takrat ponoči tulita v prazno in tako sredi noči prebudita celo vas.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #3 : 29 Januar 2007, 14:46:25
Kal na luno zapoje celo pesmarico ::) :P
Zna bit zelo tečen, ali pa zelo dobre volje.
Tuli pa tko al tko velikokrat kar tako, na luno pa se ga zelo sliši.
Zaenkrat s sosedi ni težva...upam, da bo ZAENKRAT ostalo. :-[



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 30 Januar 2007, 10:47:12
Aha, že razumem: polarci torej tulijo v luno?  ;D  Pravi volkovi, torej, he he he.  ;D

Kristinca & Florinca


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 30 Januar 2007, 11:03:23
jaz sicer ne spremljam luninih men, ampak zakaj pa ne bi vplivala na psa, če lahko vpliva na plimovanje in na rastje, pa na človeka?
Šana ima več kot spremenljivo poutje, tako da ne dvomim, da je včasih kriva tudi luna  ;)



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 30 Januar 2007, 11:16:38
Ste ostali opazili kaj podobnega pri svojih psih?

Nisi trčena, brezskrbi ;)

Sem tudi jaz to opazila pri Atri. Ona takrat niti za moment ni pri miru, hodi po stanovanju in kar iz lepega začne težit :-X Na sprehodu je pa neposlušna, divja (kar 'odklopi' se in dela kroge). Zvečer pa ne more in ne more spat :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7 : 30 Januar 2007, 11:27:32
Še ena zanimivost: bolj udari na ženski spol he he he.

Kristinca & Florinca


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #8 : 31 Januar 2007, 20:32:02
Hehe, nimam še svojega psa, ampak se mi pa dozdeva, da so lunine mene in psi prav povezani, tako kot luna in ljudje ter druge stvari...Mene osebno včasih tudi "luna nosi", zdaj enkrat v soboto me je al kdaj že  ;D pač pri meni je to dokaj normalno, do zdaj sem že približno 6x to doživela  :o .Pa prav neumno zgleda, ko ti nekdo govori kaj si delal, oni misli, da si bil buden, ti pa: "kaaaaaaaaj?!A si slučajno imel privide?" Sploh ne moreš verjet, da te je nosila luna, ker tega ne čutiš-kot, da spiš  ;D . No bom rekla en primer pri meni, bom kar tega, ki se je zgodil nazadnje povedala: vstala sem iz postelje, začela hodit proti kopalnici, vmes sem nekaj po televizorju "šlatala"-pridem v kopalnico, takoj potegnem vode (takoj, ko sem prišla v kopalnico), se začnem umivat po obrazu, pridem čisto mokra nazaj v sobo pol se nekam obrišem in grem nazaj v posteljo!  :o Sploh ne vem in ne razumem kako lahko luna takole vpliva na človeka, ko spi.Se pa včasih zgrozim nad mislijo, da bi se enkrat zgodilo meni to kar se je enemu človeku, da je odprl vrata, šel ven, splezal na streho in padel dol al nekaj takega...  :-\ Sem pa slišala, da če koga nosi luna, ga ne smeš zbudit, ker pol je to čisti šok!Okej ful sem se razgovorila in se opravičujem, res, oprostite  :-[ .
Naprej o psih in luni: Tako, kot je že nekdo rekel, če že luna vpliva na plimo, ljudi itd. zakaj ne bi še na pse?Sicer pa, kot ste že sami povedali iz svojih izkušenj bi lahko kar rekli, da luna vpliva na pse.Pomoje na vsakega malo drugače.Eni tulijo vanjo (kot volkovi  ;D ), drugi lajajo nanjo, drugi spet čisto ponorijo itd...So pa možno da, tudi taki, na katere ni lununega vpliva.Tudi pri ljudeh bi se morda našlo kakšnega takega, na katerega še nikoli ni kakorkoli vplivala luna, ali pač?Okej, tu pač spet primerjam ljudi in pse.Nikoli ne moreš reči, da luna ne vpliva na vse pse, nikoli pa spet ne moreš reči, da luna vpliva na vse pse.Spet pa je tu vprašanje: Ali pač?
Če bom pisala še naprej, bo iz tega ratal en beden post, ki se ga ne bo dalo nobenemu brati.No upam, da boste vsaj približno razumeli v čem je bil point mojega posta.

Lp, nina!


malena3

  • Gost
Odgovori #9 : 31 Januar 2007, 23:43:39
Očitno bo tokratna luna ZELO močna.
Vsi jamrajo, da jih vse boli. Jaz sem kot spužva že 2 dni. Bolijo me mišice, za katere še vedela nisem, da jih imam ::).
Kal pa se že od včeraj pripravlja na luno. Tečko je 100 na uro. Danes nam je pel celi dan. Če pa si ga okregal, pa se je polovico dneva še držal.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #10 : 31 Januar 2007, 23:52:01
Aha, že razumem: polarci torej tulijo v luno?  ;D  Pravi volkovi, torej, he he he.  ;D
He he na to so me opozarjali že lastniki askine mame. No Aska ne prenočuje vzunaj zaradi drugih sosedov, že tako so kakšne kritike, če kdaj ima čez dan kake operne vaje :-\. Očitno se sosedje ne zavedajo, da obstaja tudi pasji pevski zborček :P.
Bo pa držalo, da je vedno, ko je bila luna, je bila  v pasji šoli dosti slabše ubogljiva. Pa tudi doma je ravno v času lune naredila kakšno škodo. Na Asko očitno ima luna kar velik vpliv.

Lp


malena3

  • Gost
Odgovori #11 : 31 Januar 2007, 23:56:05
No, sem se spomnila,ko si omenila,da Asko meče na luno.
Danes je imel Kal svojo predstavo.
Zakopal je obe skledi, iskal nafto (na našo škodo je ni nič našel ::), kongota zmetal pod ograjo, deke razstavil po pesjaku, malo poglodal ograjo...vmes pa pel svoje litanije.....kaj me še čaka. :-\ :P :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12 : 01 Februar 2007, 00:13:24
malena3 kaj pa operne vaje? A te kaj vadi? Pa Majchy tvoja?  Bo treba organizirati kako pevsko tekmovanje ali solo ali skupinsko :P :P  Ko bo luna se ve :o :o


malena3

  • Gost
Odgovori #13 : 01 Februar 2007, 00:15:52
Aska.....Zmeraj misli, da bom prepevala z njim. Samo mu ne morem razložiti, da ne znam besedila. ;D

Jaz sem takoj za zborček. Kar poznam Kala, bi hotel še poleg glasa v zborčku biti dirigent. :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #14 : 01 Februar 2007, 00:21:52
malena3 kako pa bo to izgledalo njamlajši in trenutno še najmanjši pa dirigent :P..No ja naj mu bo ;)..Se bomo morali v soboto zmeniti še za ure pevskkih vaj, samo paziti bomo morali, da bo takrat luna :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 01 Februar 2007, 00:23:46
Glede na to, da večino snovi v našem telesu sestavlja voda se sploh ne čudim, da luna vpliva tudi na nas ni naše pse. Pomojem imamo kakšno plimo zdajle  ;D ;D
Ginny ima vsake toliko kakšne svoje muhe, ko jo piči tažleht mravlja, ampak tega nikoli nisem povezovala z luno. Bomo videli kaj bo jutri.

Mene pa tudi ne daje preveč, si pa za vsak slučaj ob polni luni spustim rulete, da mi luna ne sveti  ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 01 Februar 2007, 00:26:33
O tudi Ginny daje luna?.No sej verjetno to daje kar vse pse. Prvinske pasme edino malce bolj še..lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 01 Februar 2007, 00:27:36
Ne vem, če jo, ker nikoli nisem bila pozorna na to. Bom zdaj, ko bo zopet polna  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


malena3

  • Gost
Odgovori #18 : 01 Februar 2007, 07:22:18
ZOE, želim ti, da je luna NEBI pičila. ;D



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #19 : 01 Februar 2007, 08:42:44
Naslednja polna luna bo nastopila v petek, 2.2. ob 6.46. Verjetno pa (sodeč po prebranem) ima močan vpliv že kak dan ali dva prej. Jaz sem se že odločila, da bo moja psička striktno na povodcu, ker imam že dovolj sivih las na glavi.  ;)

Kristinca & Florinca


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #20 : 01 Februar 2007, 09:30:35
malena 3 kaj pa operne vaje? A te kaj vadi? Pa Majchy tvoja?  Bo treba organizirati kako pevsko tekmovanje ali solo ali skupinsko :P :P  Ko bo luna se ve :o :o

Hehehe...moja ima vsak dan pevske vaje. Sedaj sem se že naučila, če ji še jaz malo zabrundam, da ona takoj odgovori nazaj s svojim godrnjanjem...  :D :D :D Živa že ve, da bo ju3 polna luna. Danes ponoči je veselo zavijala, danes zjutraj pa že ob 7h ''lajala'' v uti...  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #21 : 01 Februar 2007, 11:00:14
Sicer imam fanta ampak moram reči da je Lars v svojih 7 letih življenja le ene 10x tulil prav v luno, on raje prepeva seranade puncam ko se le te ženijo, pa sploh ni važno če te ni v bližini, najbrž si misli da punca vse to ljubezensko prepevanje vseeno sliši, no glede na to da se volčje tuljenje sliši zelo daleč, ima moj pesjan po svoje prav :D ;D
Glede vplivanja lune nanj ne vem zgleda je eden tistih katerega se ne dotakne ravno preveč, to sklepam glede na to ker ima svojemuhe ki pa jih izvaja ne glede na luno :D :P ;D
Zato pa je z mano ravno obratno..... :D ;D >:D


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #22 : 06 Februar 2007, 21:01:23
na maksa vpliva samo polna luna.
že tako laja brez veze ampak ko je polna luna je pa zelo težko prenašta.
z našimi sosedi ni problema pa so starejši ljudje in vedno ko laja kot nor pomislim da bojo klicali policijo :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***