Zvestoba do groba

troy · 6912

troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
: 01 Februar 2007, 16:05:03
Pa naj še kdo reče, da pes ni človekov najboljši prijatelj!
Ob prebiranju današnjih (N)novic sem zasledil članek o najdenem planincu in njegovemu psu
ki sta se pred tednom dni izgubila(?) nekje pod Blegošem.
Pretresljiva zgodba o zvestobi psa, ki je ob mrtvemu lastniku sredi gozda vstrajal celih pet dni
kljub neugodnim vremenskim razmeram, brez hrane ,...
Po ugotovitvah naj se pes od preminulega lastnika ni oddaljeval
več kot nekaj metrov.Po pregledu psa so ugotovili da je bil pes tudi ranjen,
ki so bile posledica boja z divjo zverjo.
Po srečanju psa z nekim domačinom(ki je prepoznal čigav je) je pes domačina vodil do umrlega lastnika,
ki ga je neuspešno iskalo večje število reševalcev,...

Članek me je resnično ganil in še enkrat več dokazal da je PES res človekov najboljši prijatelj!!!
Psi so zakon!!! ;)

lp aleš



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 01 Februar 2007, 16:49:43
Psi so zakon!!! ;)

Se strinjamo!!

Škoda samo, da je tale lastnik tragično končal :'(

Lp nina




*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #2 : 01 Februar 2007, 17:57:32
Hej!
Tudi jaz se strinjam, da so psi zakooooooooooooooooooooooon!!!!!!!!! ;D ;D ;D
No, jaz poznam še eno tako zgodbo, ko je lastnika zadela kap in ni mogel poklicati reševalcev.Njegova psička Trixy, mu je  en teden prinašala brisačo namočeno v njeno skledo za vodo in mu je polagala  na obraz. Samo takrat se je oddaljila od njega.
Čez en teden je prišla s potovanja gospodova hčerka in je poklicala reševalce.
Psička je bila močno podhranjena, ker se skoraj ni ganila od gospodarjeve postelje.
No, pes je res človekov najboljši prijatelj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 01 Februar 2007, 19:16:31
V naši bližini je lansko leto tudi podlegel planinec (zmrznil) s svojim psom.Po enem tednu je reševalce pes priklical k truplu...

res,zvestoba do groba :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 01 Februar 2007, 19:18:36
psi so več kot zakooooooooon!!! :-*



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 01 Februar 2007, 19:38:42
Če ne bi bil tako presneto zvest in bi jo takoj pobral domov, bi lastnika mogoče našli pravočasno.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #6 : 01 Februar 2007, 19:55:53
Če ne bi bil tako presneto zvest in bi jo takoj pobral domov, bi lastnika mogoče našli pravočasno.
Se strinjam  :(
Me je pa en naslov razveselil v današnjih novicah "ZA UBOJ PSA V ZAPOR" str. 24
To je bilo sicer v Franciji, upam pa da bo kdaj tudi pri nas tako

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 01 Februar 2007, 20:02:24
Upam, da pri nas zaradi takih packarij nikoli nikomur ne bo treba v zapor. (en je psa  najprej povozil potem pa pobil z dilo, drugi je psa sežgal, tretji pa je pudla ubil tako da ga je dal prat v pralni stroj)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #8 : 01 Februar 2007, 20:15:23
Pa vendar se tudi v Sloveniji marsikaj dogaja.
Danes sm zalotu sosedovega 5-letnega mulca, ki je našega mačka obmetaval s kamenjem. Danes kamen jutri pa.......

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #9 : 01 Februar 2007, 20:33:52
Moj pradedek je imel psa, ki ga je imel res zelo zelo rad. Ko je moj pranono umrl je Kastor nehal jest in pit in na koncu umrl. Še prej pa se je zgodilo to: Med pogrebom je bil Kastor doma zaprt in ko so ga prvič spustili je stekel direktno na pokopališče in direktno na grob pradedka - in se ulegel. Čeprav ni bil nikoli prej na pokopališču.

Psi so res zakon.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 01 Februar 2007, 20:38:09
Tudi jaz poznam primer, ko je pes po smrti lastnika poginil :'(

Pes res ostane zvest do zadnjega trenutka!!!

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #11 : 01 Februar 2007, 21:55:49
Veste kaj mi je pa najbolj žalostno, da obstajajo na tem svetu revčki, ki so zvesti svojim lastnikom,
čeprav jim ti ne nudijo solidnega pasjega življenja in ljubezni in si njihove zvestobe res ne zaslužijo,
oni jih pa še vedno veselo pozdravljajo z mahajajočimi repki, čeprav jim čez sekuno nekaj prileti v
glavo - res kruto, a nažalost resnično. :'(



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 02 Februar 2007, 13:22:13
Žal so bile vremenske razmere pri reševanju in uiskanju pogrešanega fanta take da bi kljub temu če bi zvesti kuža takoj ubral pot domov zakrile vse sledi za pogrešanim Marjanom. Bogi pes kaj je mogel pretrpeti.Naši psi so bolj kot iskali morali hoditi po sledeh vodnikov ki so jim sproti gazili pot. Reševanje je bviklo eno težjih in v skoraj nemogočih razmerah(snežni metež) ki je sproti zakrival vse sledi.Reševalci in psi so prišli domov premraženi , izmučeni in razočarani ker je še eno življenje izgubljeno.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13 : 02 Februar 2007, 14:28:54
Veste kaj mi je pa najbolj žalostno, da obstajajo na tem svetu revčki, ki so zvesti svojim lastnikom,
čeprav jim ti ne nudijo solidnega pasjega življenja in ljubezni in si njihove zvestobe res ne zaslužijo,
oni jih pa še vedno veselo pozdravljajo z mahajajočimi repki, čeprav jim čez sekuno nekaj prileti v
glavo - res kruto, a nažalost resnično. :'(

ravno taki so najbolj zvesti  ::)
Pretirana zvestoba=bolestna navezanost in je navadno posledica zatiranja (psihičnega ali fizičnega) ,kar psu preprečuje razvoj normalne samostojne osebnosti.
Pes,ki je po rangu visoko (ali vsaj ne zatolčen do podna) je z lahkoto samostojen in tudi lahko brez večjih težav zamenja krdelo oz lastnika oz s eprilagodi spremembam.
No izjemoma je vzrok za tako motnjo tudi izredno slaba genetika. Zatiranje ali zlorab aje seveda lahko izkušnja iz časov prejšnjega lastništva oz nelastništva. Zelo pogosto imajo to motnjo npr psi iz zavetišč, ki zaradi travm postanjejo bolestno navezani na novega lastnika.
Vsekakor pa je pretirana navezanost bolezensko stanje in ne neka pozitivna lastnost , ki bi jo morali poveličevati.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #14 : 02 Februar 2007, 18:52:00
Deteljica - vidiš iz tega zornega kota, kot si ti napisala, pa sploh nisem razmišljala. Imaš prav.  :)
                        Vendar se mi pa še vedno taki psički smilijo. :-\

Lp
Tina