Titracija

meta · 23270

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 09 December 2009, 17:18:02
Ja, tudi jaz sem jo cepila malo kasneje, ker se mi zdi 3 mesece zelo zgodaj. Smo pa že ugotavljali, da ima verjetno precej občutljiv imunski sistem. Saj je še res mlada. A pa lahko kaj naredim, da ji ga pomagam okrepit, ali naj bi se sčasoma sam izgradil in okrepil?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 10 December 2009, 07:31:09
Če imaš občutek,da je nekoliko bolj občutljiva ji lahko dodajaš kakšne dodatke.Eden takšnih je D-fence,ki vsebuje kolostrum in ameriški slamnik.Je v prahu,ki ga lahko potreseš po hrani.Drugi tak preparat pa je Puppyboost,ki prav tako vsebuje kolostrum in je v obliki paste.Za oba preparata je zastopnik pri nas Vetconsult Pharma.Oboje sprobano.Sploh tega drugega smo uporabili pri mladičkih,ki do kolostruma takoj po rojstvu niso prišli zaradi pogina psice.Pa so vsi preživeli in se tudi naprej dobro razvijali.
Avrora,moje osebno mnenje je,da organizem mladička pri treh mesecih starosti še ni dovolj razvit za imuniteto proti steklini,ampak naši predpisi so kakršni pač že so.
LP Tjaša



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 10 December 2009, 07:50:48
Lola je bila cepljena z Rabisin-R pri polnih 5 mesecih starosti. Titer po enem letu je bil dovolj visok.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 10 December 2009, 10:53:55
Lojze, a te dodatke se dobi pri veterinarju?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 10 December 2009, 11:45:47
Jap,samo pozanimaj se katera ambulanta jih ima.Drugače se pa probaj zmeniti,če ti lahko naročijo.
LP Tjaša



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 10 December 2009, 12:07:35
Sem videla, da se da tudi pri uvozniku naročit (imajo spletno trgovino). Je pa verjetno za njo bolj primeren D-fence, ne? Ker puppy boost je bolj za slabotne in podhranjene pse, ona pa rabi bolj nekaj za preventivo in spodbujanje imunskega sistema. Ni bolehna ali slabotna, samo njen imunski sistem je občutljiv, npr. na klopa je po eni uri dobila reakcijo (bula velikosti frnikole na ličnici), drugače pa je živahna in vesela psička z veliko fizične aktivnosti.



rush

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 14 Januar 2010, 20:48:49
Pozdrav!

Sem že pisala v drugo temo pa sem zdaj vidla, da je ta bolj primerna, da vprašam.
Koliko mora pes bit star, ko opravi ta titer test? Nujno 1 leto? oz. kot sem razumela, mora bit 2x cepljen proti steklini?
In še to me zanima, če je res, da BIH ne zahteva več tega?

lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 15 Januar 2010, 08:58:27
Psu se lahko titracija opravi 3 mesece po prvem cepljenju proti steklini.Ja,za BIH ne potrebuješ več titracije.
LP Tjaša



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #38 : 24 Februar 2010, 12:11:06
Psu se lahko titracija opravi 3 mesece po prvem cepljenju proti steklini.Ja,za BIH ne potrebuješ več titracije.
LP Tjaša

Meni so danes na VURSu povedali, da titer lahko opravljaš 21 dni po prvem cepljenju...



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 18 April 2010, 11:30:55
Ja, tako je. Titracija se lahko opravi 4 tedne po cepljenju, mogoče celo 3. Nekaj držav pa zahteva opravljeno titracijo vsaj 3 oz. 4 mesece po zadnjem cepljenju. To je zato, ker se po tem času protitelesa nekako ustalijo na neki ravni, en mesec po celjenju so namreč nekoliko višja lahko. Je pa z mladički (do enega leta) tako, da ne ustvarjajo dovolj protiteles (ne vedno), enako je z večjimi pasmami in ne zdravimi psički. V tem primeru je potrebno ponovno cepljenje.
Mi gremo poleti na Švedsko z našim mladičkom. Prejšnji mesec je bila psička cepljena, jutri gremo na (testno) titracijo, da vidimo, če bodo protitelesa dovolj visoka, da bo ok tudi čez 4 mesece, če ne, pa jo moramo cepit še enkrat in potem ponovno čakati 4 mesece. Ta testni titer bom naredila zato, ker bi se rada izognila ponovnemu cepljenju, če bo le mogoče! Pomojem se splača reskirat nekaj denarja (meni so rekli, da je okoli 80 evrov).
LP
   



oby

  • Gost
Odgovori #40 : 18 April 2010, 12:50:47
S 1. 7. 2010 se obdobje po opravljenem krvnem testu titracije za večino držav, ki imajo ta pogoj za vstop še podaljša

"Sprememba predpisa, ki bo prišla v veljavo z 1.7.2010 podaljšuje dodatne zahteve, ki jih uveljavljajo nekatere države članice. Poleg tega so predvidene še nekatere druge spremembe v zvezi z uporabo cepiv in drugo."



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 05 Junij 2010, 16:14:50
Pozdravljeni,
Kje pa se da dobiti ta nov zakon o cepljenju?
Z Atheno se oktobra za sedem mesecev odpravljam v Ukrajino, zato bi se rada informirala o pogojih, ki jih mora moj pes izpolnjevati za vstop v državo. V Ukrajino grem tudi julija (za 18 dni), zato rabim informacije zdaj. V najslabšem primeru bom Atheno pustila v Sloveniji, ampak oktobra bo pa morala z mano, ker za sedem mesecev pač ne bo ostala doma!!!!
Na strani vursa nič ne najdem, na glavno telefonsko številko pa se mi tudi nihče ne oglaša. (khm, kako čudno)
Hvala za info!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 06 Junij 2010, 14:01:35
tukaj nekaj pise:
http://www.pettravel.com/immigration/ukraine.cfm
povprasaj pa se pri veterinarju!



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 06 Junij 2010, 14:59:49
Hvala za link!
Okej, ne vem o kakšnem veterinarju na letališču oni to govorijo, jaz sploh ne bom šla na to letališče ... hmmmm, Mislim, da bom jutri poklicala slovensko ambasado v Ukrajini, pa naj mi oni lepo vse povejo. Saj zato so pa tam! :D

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 14 Oktober 2012, 14:19:18
Kako je glede Srbije? Moram imet opravljeno?