Fotografiranje

anana · 501134

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #810 : 24 Avgust 2007, 21:30:04
Maticc lepe fotke :)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #811 : 24 Avgust 2007, 23:45:29
Vedno je treba, ko slikas sprozilec najprej pritisniti do polovice in pocakati, da aparat izostri sliko (nekateri, ko je slika izostrena zapiskajo, pri nekaterih rata tisti "kvadratek" skozi katerega gledas zelen, ...) sele potem sprozilec pritisnes do konca in slikas. Nikoli se ne sme sprozilca pritisniti kar takoj do konca in cakati, da aparat slika.

Mucika

prva in zadnji dve sliki sta malo pretemni - ce se to zgodi lahko zadevo popravis v Photoshopu s funkcijo "auto contrast" ali
rocno "brightness/contrast".

Druga slika z marjetico je pa presvetla - beli listki od marjetice so cisto beli

Regrat mi je pa vsec - ima pa eno napako - rjavo zadevico, ki se ga drzi  ;) . Ampak ni panike ... lepa slikica.

Drugace pa super za zacetek - dosegla si ucinek, ki si ga zelela ... zamegljeno ozadje.

Ce se spomnim svojih zacetkov so bile vse moje macro slike pretemne ... tako, da samo ne obupati, ce ne gre vse iz prve. Jaz se sedaj naredim vec enakih oz. zelo podobnih slik z razlicnimi nastavitvami in potem izmed vseh teh ven izberem dobre. Vcasih jih je vec, vcasih manj - vcasih nobene >:( .

Lp
Matic

matic tole sem rekla da si s tem pomagam ker je ena napisala da jo moti če je ful povečava na zaslonu v makro funkciji  ;)  pa tudi pritisnem do polovice četudi še ne nameravam slikati - samo da vidim kako izgleda dejanska oddaljenost in velikost predmeta ker s tisto povečavo na zaslonu je res nerodno..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #812 : 24 Avgust 2007, 23:51:16
to se da odpraviti :P na mojem canonu sem npr. šla pod menu in tam kjer je pisalo MF-point zoom odkljukala off :)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #813 : 24 Avgust 2007, 23:57:53
ja ampak potem pa ne vidim vredu kaka je izostritev  ;D   sicer sedaj delam že bolj po občutku in nrdim več slik.. vsaj ena zadovoljivo uspe v večini primerov  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0

newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #815 : 26 Avgust 2007, 23:34:56
Izvrstno!  :o  :o Me spominja na Eifflov stolp.  :D

Ne samo, da dobro fotografiraš, tudi ideje imaš fenomenalne...barvice, vilice, kapljice. Res paša za oči!

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #816 : 27 Avgust 2007, 11:22:59
Ma spet ste samo fotkali.Pa krasni ste!Res lepe fotografije :-*

Pa še nekaj mojih...z morja.



Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #817 : 27 Avgust 2007, 18:22:56
maticc, t.m.t  waw  :o

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #818 : 28 Avgust 2007, 20:03:14
Tale kapljica me pa spominja na nekej. :D :P
Super fotke! ;)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #819 : 28 Avgust 2007, 21:13:24
Maticc krasne slike  :o Tista planinska kočica je tak lepa  :)
T.M.T tvoje morske tudi  :-* pa od ostalih seveda..

Neki mojih :

       
     

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #820 : 28 Avgust 2007, 21:19:58
woooow kakšne fotke  :o   gosenica na jabolki pa zmaga  :)  pa sploh tut v tvojem albumu super slike!

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #821 : 28 Avgust 2007, 23:06:08
pa še par mojih z dopusta. :)
















Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #822 : 28 Avgust 2007, 23:11:18
Tista roza rožica na črni podlagi je ful lepa! :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #823 : 29 Avgust 2007, 11:29:24
Kami kapo dol.Ful lepi motivi in super fotke.Mucika tudi tvoje so krasne...sploh tista s plastenko.

Zdaj pa rabim pomoč od vas profijev.Kako slikati ponoči?Ker jaz s funkcijo "nočna" naredim ogabne slike...vse lučke so zamegljena in nasploh fuj...kak nasvet?Kako delate vi?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


svarci

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Keep your heart open to dreams!
Odgovori #824 : 29 Avgust 2007, 12:18:19
Zdaj pa rabim pomoč od vas profijev.Kako slikati ponoči?Ker jaz s funkcijo "nočna" naredim ogabne slike...vse lučke so zamegljena in nasploh fuj...kak nasvet?Kako delate vi?

Brez stojala ponoči ne bo šlo. Lahko si pa pomagaš tako, da postaviš fotoaparat na fiksno podlago. In pa uporaba timerja (samosprožilca) pride prav, da ob pritisku na sprožilec ne zatreseš fotoaparata.

 ;D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #825 : 29 Avgust 2007, 12:29:39
Hvala svarci bom poskusila...škoda da je polna luna že mimo :(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #826 : 30 Avgust 2007, 17:59:01
Hvala T.M.T. ;)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #827 : 30 Avgust 2007, 18:38:00
Hvala vsm  :)
Glede nočnih slik sem pa jaz tut bolj 'anti'..lansko leto ko smo bli v grazu v tistem predbožičnem času in je bilo vse tako lepo okrašeno so prišle same spacane ven  ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #828 : 30 Avgust 2007, 23:59:56
Hehe, jaz imam nekaj slik na katerih je polna luna, samo niso kvalitetne oz. so zamegljene (sem jih sicer malo popravila, ampak ne kaj veliko). Sem pa ravno predvčerajšnjim slikala ;D









P.S : Te slike so obdelane, tko da... Tule je še en primer original fotografije in obdelane.

original                                                                                                        obdelana
  

Sej, vem, da fotografije niso nič kaj posebnega, sam jih moram gor dat.... :D

Lp




Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #829 : 31 Avgust 2007, 00:03:43
Aa tole si pa zdajle gor dala, ker sem lih klinla v tvoj album, da jih bom pogledala pa jih vidim tukaj. :P
Pri zadnji je pa najbrš druga original pa prva obdelana ane?



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #830 : 02 September 2007, 19:44:12


Sicer malo obrezana in osvetljena v Photoshopu, ampak nič drugega. :] Original ni ne vem koliko slabši. A mi gre kaj boljše? :D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #831 : 02 September 2007, 21:00:26
uau tosy, ful lepo - to moraš na hirtco slikat k čene pa odleti... evo še dve moji osji, letzos iz morja... obe neobdelani(na eni samo podpis)

lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #832 : 02 September 2007, 22:04:46
wow tosy, jenny3 čudovito  :o

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


pika*

  • Gost
Odgovori #833 : 08 September 2007, 19:49:54
Čeprav sama nisem ravno umetnica pri slikanju (pri vaših slikah padem dol od presenečenja ker so tako lepe) vam vseeno pokažem dve sliki, ki sem jih naredila danes.





Ne me preveč skritizirat, če ne bom izgubila še to voljo, ki jo imam sedaj.  :D Hehe, se malo hecam, seveda so dobrodošli komentarji in  kritike. Slikala sem s fotoaparatom Sony H7 z makro funkcijo (več se pa tako ali tako ne spoznam na fotoaparat)b  ;D :-[



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #834 : 12 September 2007, 01:08:49
Cao

Evo eno sliko od danes ... sem se spravil slikat stavbe ... mam tolk slik spet, da jih moram mal v red spravit :) ... zaenkrat tale ...

http://www.betterphoto.com/gallery/dynoGallDetail.asp?photoID=4621238&catID=560&contestCatID=&rowNumber=1&camID=

Lp
Matic


Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #835 : 18 September 2007, 14:19:11
Nekaj fotkic narave.

                     

LP! Gaby


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #836 : 18 September 2007, 23:13:26
Gaby luštne fotke :) Na moje boste pa mrali še malce počakati, da se poskenirajo :P

lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #837 : 19 September 2007, 12:15:26
maticc čudovita fotka  :o
gaby tudi tvoje so super  :P


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #838 : 20 September 2007, 10:17:47
Spet nekaj mojih fotkic... :)






Lanyca

  • Gost
Odgovori #839 : 21 September 2007, 15:09:58
Vau Taj ej ful dobre slike, ma res svaka čast!  :)
Še jaz nekaj mojih dam čeprav sploh niso tako dobre :-[ ;D:

Made in Bled: