Striženje krempljev

*nastja* · 147052

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 14 Oktober 2013, 17:09:41
Jaz mojega vedno slišim po parketu ampak mu do zdaj še nisem nikoli strigla krempljev, ker sem mislila da so pač vredu zdaj pa dvomim o temu... Bi se tole že moralo stričt ali ne?  :-\






Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #211 : 14 Oktober 2013, 17:28:10
Moj (7 let) ima točno take na zadnjih tacah in jih je bilo potrebno v življenju dvakrat strižt, ker so se razrastli zaradi pomanjkanja gibanja po primerni podlagi. Tako da zadnji sami obrabljajo, medtem ko sprednje je treba rihtat - te pa res takrat ko se začnejo slišat. Zanimivo, da tvojemu ta peti krempelj nič ne raste, če bi js tega pustila bi se mu naokrog v blazinico zaril. Sama imam neko teorijo, da če mladičem v leglu ne strižejo krempljem mu jih tudi kasneje ni treba, če so pa vzreditelji pridni je pa to potrebno počet. Zna to kdo potrdit?

Sprednje ima moj takole (slika je simbolična:)) in je res lahko odstrižt, ker je prazen del mrtev, pod tem je pa taprav kratek noht z žilo, ki praktično nič ne raste


(bi nam a lahko počasi kako celo sliko tvoje mrcine pokazala  :) )



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 14 Oktober 2013, 17:33:31
Jaz tole že strižem  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 15 Oktober 2013, 09:36:11
Se mi zdi da ima moj ta zadnje daljše od sprednjih. Sprednje uporablja za kopanje in si jih tako malo bolj znuca kot pa zadnje.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #214 : 15 Oktober 2013, 10:46:52
Jaz mojega vedno slišim po parketu ampak mu do zdaj še nisem nikoli strigla krempljev, ker sem mislila da so pač vredu zdaj pa dvomim o temu... Bi se tole že moralo stričt ali ne?  :-\




Meni se zdijo že predolgi. Ampak za bolj realno sliko moraš psa pogledati, ko stoji s polno težo na taci, ne v sedečem položaju. Na sliki se vidi, da ima težo na zadnjem delu šape in zato kremplji ne segajo do tal.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 15 Oktober 2013, 11:17:09
Tako izgleda ko stoji.






Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #216 : 15 Oktober 2013, 11:30:52
Jaz to dolžino že strižem. Ne nujno vedno vseh krempljev, večkrat samo srednja dva, ki sta prej predolga in pa peti krempelj obvezno, ker si jih nonstop lomi...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #217 : 15 Oktober 2013, 11:39:21
Tudi jaz bi tole ze strigla.. Namrec, mi smo imeli eno slabo izkusnjo, enkrat na sprehodu si je poskodoval krempelj tako, da mu je stopil stran od zivega dela, in smo potem morali pri vetu krempelj dol vleci. In je bila edina mozna razlaga kako mu je to uspelo ta, da je imel mogoce takrat predolge kremplje in se mu je nekam zataknil. Od takrat naprej jih redno pregledujem in strizem po potrebi (pribl. 1x na mesec). Ravno vceraj sva jih postrigla, bom potem pofotkala in prilepim sem.. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #218 : 15 Oktober 2013, 12:07:53
So že predolgi in povzročajo nelagodje.
Glej tole sliko za občutek na kako dolžino jih je treba spravit (če ima predolge žile, si pa preberi tisti link).
http://susangarrettdogagility.com/wp-content/uploads/2013/08/dog-nails-1024x756.jpg

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #219 : 15 Oktober 2013, 12:23:45
Jaz sem tole danes sprobala pri psu s podobnimi problemi, kot jih Lunette opisuje.
Starejšemu sem pa do sedaj strigla klasično...pa je en velik šit, ker žile kar ne dobiš nazaj  :-\ Za vsako striženje se mi je zdela daljša in je dejansko dobil ''dolge prste''. Ma nič jasno. Strižem, a kremplji nefunkcionalno dolgi. Pa še taki enakomerno široki so bili. Noht pa mora bit en mal ''zašiljen''.

Sicer sem morala najprej nove klešče nabavit, manjše, ampak sem zdaj res končno spet zadovoljna s temi kremplji. Še kakšna ponovovitev postopka pa bodo spet točno takšni, kot morajo bit.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #220 : 15 Oktober 2013, 12:36:37
hej

Evo nasi kremplji (pes stoji za fotkanje) ;)

Sprednja taca
   

Zadnja taca



Je pa postrizeno blizu zivega dela, tako da ni nic praznega dela kremplja (vedno strizem tako, da je dovolj blizu, da nekaj casa zdrzi, pa nikoli ga se nisem prevec, da bi zakrvavel).. Uporabljam pa giljotino in potem en cloveski tavelik scipalec za nohte, da mu na koncu oblikujem robove.  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 15 Oktober 2013, 16:05:55
Hvala.  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #222 : 17 Oktober 2013, 11:46:36
Ravnokar imam v obdelavi kremplje, sprednji me še čakajo da jih z zgornje strani poškrcam. No enega sem že in ta moj pes ima zelo krhke, suhe, lomljive nohte. Tak da sem morala biti kar previdna in potem spilit, da si mi ne bi kje kaj zataknila in bi spet imela poškodovan krempelj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 17 Oktober 2013, 14:30:54
Jaz mojim tavečjim, ki imasta že zarad velikosti kremplja ''večjo strižno površino'' in se rado kaj zalomi...vedno strižem PO mokrem sprehodu. Da so kremplji namočeni. Če to ni izvedljivo jim pa mokro brisačo ovijem čez šape, da jih vlaga zmehča. Nikoli težav. Če so pa suhi pa tak tak. Morm kr bolj pazit in bolj brusit.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #224 : 17 Oktober 2013, 14:36:48
Jaz sem jo pod tuš dala in ji šape dobrih 10 min s toplo vodo in še šamponom umila. Je tudi lažje čiste nohte stričt kot umazane. Grem pa danes kupit še ene manjše klešče, ker ob straneh je za odškrcat malo stran, ampak z 16.5mm rezilom je zelo avbetno, po domače povedano.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 17 Oktober 2013, 14:45:34
  ;D mi jih kako uro ''namakamo'' po rosi, pol pa itak tuš, da so čisti...razmočeni pa kolker so le lahko.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 17 Oktober 2013, 20:02:24
Ne, tukaj naj ne bi bilo krvi, kar je tudi obrazložila veterinarka. Poščipaš okoli in okoli, da je živi del mogoče za milimeter izpostavljen in se posuši, ter se žila krajša.
Ma se mi zdi, da je na začetku govorila o malo krvi, pa da lastnike rajši kar ven pošlje, da ji ne zganjajo panike :D
Kratki nohti so pomembni za dobro držo, tukaj ni stvar estetike ali okusa lastnika.  Morajo biti tako kratki, da jih ne slišiš, ko pes hodi po parketu in da se ne dotikajo tal, ko pes stoji. Predolgi nohti povzročajo neugodje.
Se strinjam. Prej ko sem pisala, sem imela v mislih da je način striženja stvar odločitve. In pa seveda, nekateri psi si nohte sproti zbrusijo in jih ni potrebno strižt. Jazz je npr. do lani imela primerno dolge brez striženja, potem so pa lani prvič zrastli malo preveč in smo jih postrigli in ravno par dni nazaj sem videla, da bomo morali prvega in četrtega spredaj spet (zanimivo da srednja dva sta pa ok).



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 18 Oktober 2013, 14:39:11
Ja do krvi lahko pride, ker seveda lahko kiksneš tisti milimeter. Ampak to še zdaleč ni krvavo klanje nohtov. Kar pa večina lasnikov kakšnih razvajenih riti to vidi kot OMG krempelj mu bo izkrvavel. Zatorej veti rajši preventivno pošiljajo takšne ven  :P
Krvi pri tem ''postrani ščipanju'' je v praktično najslabšem primeru neprimerljivo manj kot pa, če ''klasično'' preveč odščipneš. ;)
Nekako isti šmorn kot, če sebi po celi širini nohta neseš v živo al pa, če se ti sam mal na robu preveč odščipne.
Super je ko so kremplji še mladi in se pridno sami trimajo in jim eventuelno samo en mal pomagamo. Problem je ko psu na starost to ne gre več samo, ali pa ima pač potencial rasti nohta tak.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #228 : 04 November 2013, 14:29:54
No...Zdaj, ko dajem več skrbi na nohte. Se je izkazalo, da ji v 10 dneh že fajn zrastejo in sem jih od 17.10 pa do danes, vmes 2x postrigla. Jih pošobam zgoraj, s strani, spredaj in pazim, počasi, da ne zakrvavi. Zakrvavelo ni kaj, ker res pazim, da ne odrežem, ampak obrežem, tik ob živem delu okoli in okoli.

Na nek način tako kot je takrat veterinar, s tem, da ne pošobam cel noht do korena.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 05 November 2013, 08:46:01
 8) QL. Ande kk je fajna razlika? Jaz res pr mojmu tastarmu nism mogla verjamat kolk boljš ma kremplje postavljene zdj. Res se splača tkole sekat kremplje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 17 December 2014, 15:18:17
ima kdo izkušnje s temle? Jaz sem sita za vsako striženje hodit na veterino - sama ji ne upam - ima čisto črne nohte in res se ne bi šla še medicinske sestre...

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 17 December 2014, 18:40:57
Izkušenj nimam, sem pa pred časom mal gledala, kolk so kej kupci zadovoljni - baje so tele stvari prešvoh, še posebej, če je pes večji, ker so kremplji močnejši, pa baterija se hitro izprazni. Na splošno bolj priporočajo firmo Dremel, pa niti ne tisto napravo, ki je namenjem prav za pasje kremplje, ampak navadno za dela po hiši. Ne vem pa točno kakšen model je, sem jih pa zasledila na Amazonu, tako da pri nas tega ni za dobit (v bistvu nekaj se da, ampak je ful drago).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #232 : 17 December 2014, 19:04:21
Imaš mašince, ki so za modelatorje in nekatri nastavki so primerni tudi za pasje kremplje.

Pri črnih nohtih jaz počasi, po milimeter strižem, z vseh strani. Ko postane čisto bela notranjost, pa samo še pilim. Moja ima malo črnih, malo belih in nekaj vmes nohtov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 17 December 2014, 22:42:41
Jaz Dremel uporabljam. Tistega navadnega, samo podaljšek dam gor, ker je manjši in bolj okreten.
Te 'pet' različice so bolj primerne za manjše kremplje se mi zdi



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 18 December 2014, 18:16:55
Kje si kupila Dremel?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 18 December 2014, 19:18:36
V naši lokalni hardware trgovini tu v kopenhagnu. Pred leti vem da ga je teta kupovala v eni od velikih trgovin z orodjem in materiali v Ljubljani, mislim da je bil bauhaus, nisem pa sigurna.



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 19 December 2014, 19:57:53
Ah, seveda, pozabila, da si v tujini. Ja, večina kupcev, ki so podali mnenje, je kupila v lokalnih hardware trgovinah (Walmart ipd.). Ok, pomoje se splača pri nas pogledat recimo v Bauhaus, vendar ne verjamem, pa da imajo glih firmo Dremel.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 19 December 2014, 20:07:19
Na mimovrste jih imajo.  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 20 December 2014, 10:37:36
Kateri komplet Dremel pa naj gledam, če jih je tolko? Mi lahko svetujete in pomagate



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 20 December 2014, 16:37:10
Ravno to je problem - za kremplje se rabi samo aparatek ter okroglo brusilno reč, ne pa cele kolekcije, ki pa je draga. Hm, morda pa je treba samo vprašat, če imajo to že kje doma (fant, oče, dedek?).