Striženje krempljev

*nastja* · 147059

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #60 : 17 Januar 2007, 18:45:59
A zdaj mi poveš  :P ;) :o :) Hecam se... Hvala! Res... :) Sicer pa se bom prihajajoči vikend usedla in spacala seznam za nujno prvo pomoč skupaj. Je bilo vse skupaj dobra šola tako ali drugače - ker do sedaj sem itak mislila, da tega pa ne bom rabila.  >:(

Tule boš dobila še kakšno idejo kaj lahko vse kupiš za pasjo prvo pomoč ;)

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3035.0


Lp,
Tina



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #61 : 17 Januar 2007, 21:49:51
hm...zelo dober začetek so načeloma gaze in nekaj za razkužit. jaz imam tisto malo prvo pomoč (mislim, da je v nekaterih trgovinah spet v akciji...cca 3.000 sit, pa ne me linčat, ker ne pišem v € :P). poleg pa kak jod ali kaj podobnega za razkužilo kupiš.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #62 : 17 Januar 2007, 22:00:13
Ribica_Tina jaz prisegam na Betadin jod - res je super zadeva, hitro zaceli rane in ne peče - sem prvo preizkusila na sebi preden sem dala na Tajevo rano.
Res ga priporočam vsem! :)

Lp,
Tina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #63 : 18 Januar 2007, 00:02:15
Potem vsi strižete kremplje svojim pesjanom in pesjankam?..Aski jih še nisem nikoli....lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #64 : 18 Januar 2007, 07:20:28
Ne, jaz svojemu ne.
Mislim, da če kuža hodi tudi po avaltu, si jih sam dovolj spili.  ;)

lp, miša



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #65 : 18 Januar 2007, 07:23:36
Mislim, da če kuža hodi tudi po avaltu, si jih sam dovolj spili.  ;)

Naša veliko hodi po asfaltu, pa si jih kljub temu ne spili sama. Vsaj spredaj ne  :-[.
Jaz ji predvsem v poletnem času kremplje na sprednjih tacah postrižem. Pozimi me toliko ne moti, ker sem dovolj oblečena in tudi če skače po meni, me ne opraska  ;D.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #66 : 18 Januar 2007, 07:43:59
Naša veliko hodi po asfaltu, pa si jih kljub temu ne spili sama. Vsaj spredaj ne  :-[.
Jaz ji predvsem v poletnem času kremplje na sprednjih tacah postrižem. Pozimi me toliko ne moti, ker sem dovolj oblečena in tudi če skače po meni, me ne opraska  ;D.
:D :D :D :D
To je pa tko, če imaš skokico!

Moram priznati, da me moj prav močno opraska, ko hoče pozornost, pa me s taco mahne!  :D
Samo moj ima pa "živ" del zelo dolg, tako da bi lahko maksimalno en milimeter odrezala. Tako, da se niti ne upam. Že to mu je dovolj velik šok, ko mu strižem dlako na podplatkih in okoli njih, ker ima čist "razčupane" tačke.  :o
Medtem, ko je imel prejšnji, pa je bil enake pasme, čisto kratke nohtke.

lp, miša



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #67 : 18 Januar 2007, 08:53:38
Samo moj ima pa "živ" del zelo dolg, tako da bi lahko maksimalno en milimeter odrezala.

Tukaj imam pa jaz srečo. Živc je bolj kratek, pa še prozorne krempeljčke ima in se super vidi, do kje lahko odstrižem  ;).


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #68 : 18 Januar 2007, 08:58:38
Pri nas je bilo potrebno striženje krempljev zato, ker Astor uničuje z njimi parket in lesene stopnice (pa tudi mi smo vsi opraskani, ko nam da taco v naročje). Drugače se mi zdi, da ultra predolgih nima - bi pa lahko bili krajši. Sedaj sem odščipnila po 2mm na vsakmu krempeljčku. In očitno je "živi" del tudi pri njemu globok - no ja, ampak itak se bo počasi umaknil nazaj zaradi striženja.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #69 : 18 Januar 2007, 09:11:58
Ojla!

Jaz se pa Taju ne upam strišt krempeljčkov, se bojim, da bi hitro nastala taka situacija, kot je včeraj pri Mojci in Atostu - si ne zaupam, da bi pravilno opravila postopek, pa čeprav so nas učili v mali šoli... ne vem, nekako me je strah tega.
Tako, da ko bo potrebno, ga bom peljala v pasji salon ali pa bom prosila veterinarja, da to stori namesto mene... ;)
 
Lp,
Tina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #70 : 18 Januar 2007, 19:03:04
Ginny tudi vsake toliko postrižem kremplje, sploh tista dva, ki sta malo višje in se ne obrabljata toliko. Zadevo še kar v redu prenaša, samo ne smem preveč dolgo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #71 : 18 Januar 2007, 19:39:44
Jaz jih strižem, ker potem veliko manj pokajo. Očitno ima Šana bolj krhke kremplje...

Jp, Betadine je zakon. Saj ga uporabljajo tudi v medicini - po kakšnem šivanju po zlomih imaš potem lepo oranžno kožo :D Ko se je sosedov kuža ujel v (ilegalno >:() past za lisice in mu je razmesarila stegno, je jod več kot pomagal. Pa mislim, da niti drag ni.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #72 : 19 Januar 2007, 10:43:49
Astorju sem včeraj odstranila čeveljček in si je z lizanjem očistil tačko - kri pa ni začela ponovno teči. Torej smo situacijo rešili... Sedaj, ko gledam nazaj vidim, da sploh ni bilo tako grozno... Toda pač, kri me je malo iz tira vrgla.  :-[ ::)

Hvala vsem za pomoč in vzpodbudne besede. :) Prestala sem "prvi pasji krvni preizkus" (whatever that means  ;D ).  8)


Lp,
Mojca


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #73 : 19 Januar 2007, 10:48:03
Scythe.....pa ravno, ko tuhtam, da bi morala Brunotu postrič kremplje.....
Se mi zdi, da bom rajši kje plačala (veterinarju itd.), da mu jih kdo bolj vešč tega postriže.
Mislim, da nimam živčkov za tale špas....oz. me je preveč strah, da se mi zgodi tole, kar se je tebi. Ker moj bučman ima črne nohte in nimam pojma, do kje sploh odstrižt.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #74 : 19 Januar 2007, 11:19:08
To, da si pes kremplje zbrusi na asfaltu je samo delno res. Vse je odvisno, kako pes hodi. No tudi koliko seveda ;)

Prejšnji psici sem začela strižt kremplje šele na stara leta, zdajšnji pa po potrebi že od vsega začetka. Prejšnji sem strigla tudi zadnje, zdajšni samo sprednje.

Je pa treba zelo pazit nanje, ker če zrastejo preveč, to vpliva na lego prsta in je neprijetno. To tudi pripomore k hitrejšnji poškodbi prsta in navadno majo psi z predolgimi kremplji boleče prste.

Sem enkrat strigla kreplje eni čiwawi, ki jih je imela celo že nazaj ukrivljene. Je tako cvilila in se slinla, da je ratala skoraj čisto modra po samo treh odstiženih krempljih. Ko si jo dal na tla je pa tako hecno hodila, boga.
Sem jih raje napotila k vetu. Je bilo kar hudo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #75 : 10 Junij 2007, 16:28:59
Ker Heila zdaj že tako dolgo okreva, hodla pa ni nič, se mi zdi da je dobila kar dolge kremple. Ampak nimam lih predstave, kdaj so kremplji pre-dolgi.
Bi pa prosla za nasvet- naj jih nekako sama obrežem, spilim (čeprav so me v eni knjigi zelo prestrašli, da je baje nevarno če se sam zraven spraviš) ali grem do veterinarja?
Hvala...
Lp, Maruša


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #76 : 12 Junij 2007, 22:31:00
Kakšne barve pa ima krempelčke? Ker če ima bele, se vidi do kje je živc. In vse tisto kar raste naprej od živca lahko brez problema odščipneš. Tudi jaz sem se bala tega "projekta" ampak sedaj sem se že čisto zverzirala. Jaz mu jih odščipnem s kleščami, ki sem jih kupila prav za ta namen.

lp, Miša



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #77 : 26 Junij 2007, 13:13:03
Miša hvala, smo že peljali k veterinarju, mogla si bom tudi jaz nabaviti klešče za to, ker kar nekaj prišparaš  ;D
Lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #78 : 26 Junij 2007, 13:14:30
Miša hvala, smo že peljali k veterinarju, mogla si bom tudi jaz nabaviti klešče za to, ker kar nekaj prišparaš  ;D

Res? Koliko pa stane ta špas?



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #79 : 26 Junij 2007, 13:16:47
Res ni drago, manj kot 10€ se mi zdi. Odvisno kakšne kupiš.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #80 : 26 Junij 2007, 13:17:38
Miša, veš mi smo se pa enkrat fino uščipnili do krvi, pa sem odstrigla pred rdečim delom, kjer so živci.  ::) Ampak Žive ni nič zabolelo, kri pa je kr ornk lila.  

Drugače pa smo tale proces opravili pred parimi dnevi pri Živi in ga vedno bolje prestaja.  :D Se je že navadila, čeprav ji je vedno malce muka potrpeti.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #81 : 26 Junij 2007, 13:21:08
Ne, nee ne mislim teh klešč  ::) Prišparaš, pri tem, da režeš sam, da ti ne poreže veterinar, če razumeš.
Ja, nevarnost pa še vedno ostaja...  ;D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #82 : 26 Junij 2007, 13:23:09
Miša hvala, smo že peljali k veterinarju, mogla si bom tudi jaz nabaviti klešče za to, ker kar nekaj prišparaš  ;D
Lp
Predvsem prišaraš čas,ker komu se ljubi za vsako figo do veterinarja hodit  ::) , še nalezeš kaj v čakalnici po nepotrebnem  ???. Poleg tega, če imaš psa,ki rabi redno striženje je to edino zagotovilo,da bo redno striženje imel. Ena moja psica npr rabi vak teden striženje, če nočem, da je kot barska plesalka. Pa še opažam ,da večina veterinarjev ne upa postrižt tolk kot je treba  >:(.
Predvsem je redno in temeljito striženje bistveno, če hočemo,da se skraja živi del nohta  pri psih , ki se jim radi lomijo ali so kot mladiči nagnjeni k napačni stoji šap.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #83 : 26 Junij 2007, 13:24:13
Res ni drago, manj kot 10€ se mi zdi. Odvisno kakšne kupiš.
Saj klešče imam, ker mu moram redno striči kremplje. Zanimalo me je koliko ti za to vzameno pri veterinarju.

Bak je že navajen. Jaz se usedem na tla, on mi pa daje tačke v naročje. Sem jih pa enkrat strigla fantovima psoma. Psička (aljaška malamutka) je skoraj umrla od strahu, ker pač poči, tako da je zbežala in sva bili za tisti dan skragani. Kuža je bil pa ful potrpežljiv. Ima pa črne kremplje, tako da sem strigla bolj na blef in se je enkrat prav ulila kri. Pa ga zgleda ni nič bolelo (tako kot Živo ne), je pa sam zajokcu. Meni pa je bilo potem full bolj hudo kot njemu.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #84 : 26 Junij 2007, 13:26:55
Aja sorry;)
Jst moji strižem, čeprav se rahlo upira. Ji dam ta čas kako igračko v usta pa je potem malo bolj pridna. Čeprav kremplje še kar gre, bolj je problem dlako med blazinicami strižt, ker jo tok žgačka da nori zraven.
Krempeljčke pa tudi jaz ne upam kaj dosti postrižt, čeprav vem da bi ji morala malo več se bojim da bi ji zarezala. Sploh ker mi skoz neki vrti tiste tačke okol lump mali. Ampak saj nam kar gre :D



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #85 : 26 Junij 2007, 13:29:00
Pa si pes ne zrabi toliko med sprehodi?
Ko bom vedla točno ceno bom napisala...
Bela stella- si imela ti že kak hujši pripetljaj oz tvoja psička?
Lp


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #86 : 26 Junij 2007, 13:30:43
Bela stella- si imela ti že kak hujši pripetljaj oz tvoja psička?
Lp
Kako to misliš kak hujši pripetljaj? Glede krempljev ali kaj drugega? Zaenkrat nismo imeli nič, kar štima vse.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #87 : 26 Junij 2007, 13:34:24
Jaz mu strižem kremplje brez problema, tudi trza ne. Dlake med blazinicami,..., to je pa druga zgodba. Zgleda, da ga full žgačka, tako da na koncu že kot kakšna mula brca.  :D



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #88 : 26 Junij 2007, 13:40:19
Kako to misliš kak hujši pripetljaj? Glede krempljev ali kaj drugega? Zaenkrat nismo imeli nič, kar štima vse.

kremplje sem mislila, ja...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #89 : 26 Junij 2007, 13:40:53
Ne ne vse ok ;)