Striženje krempljev

*nastja* · 147066

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #90 : 26 Junij 2007, 14:02:36
Jaz moram tudi moji tamali vsak teden kremplje strižt. Na srečo so skoraj vsi kremplji beli (3 črno-beli) in do sedaj nisva še nikoli prišle do krvi. Ji strižem ene 1-2 mm pred živcem. Strižem ji pa vedno po daljšem sprehodu ali pa zjutraj, ko je vsa dremasta in zaspana in bi se najraje samo ckrljala.

Ta starejša psica je pa pravi >:D, samo da vidi klešče... ::) Je cel projekt njej en samcat kremplječek postrižt. Kaj šele vse! :o Pa še črni so in se malo lomijo.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #91 : 26 Junij 2007, 15:33:14
Jaz moram tudi Ginny striči kremplje. Je nisem nič posebej navajala na to, lepo pridem do nje, ko leži, postrižem kremplje in jo potem pohvalim, če je bila pri miru :) Je pa fajn, ker so beli, tako da se vidi do kam lahko postrižem.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #92 : 03 Avgust 2007, 17:20:27
Mene pa nekaj drugega zanima. Strižem kremplje svojima psicama in še kar nekaj mojim mladičkom iz dosedanjih legel, ker lastniki tega ne upajo, ne zmorejo ali psi tega ne pustijo ali pa so jih že kdaj zastrigli.

OK, ko pes stoji, krempelj ne sme segati do tal. Razumem, ampak eni imajo res strašno na koncu žilo in kot minimalno odstrižeš, se že ulije kri. To sem lani videla, ko so enega kastrirali in je veterinar še kremplje strigel, ko je bil še v narkozi in iz praktično vsakega kremplja se je ulila kri, tako, da je kar gledal in nazadnje nehal, čeprav so bili kremplji precej dolgi. Kaj narediti v takem primeru?

Še to me zanima: ali naj kot vzreditelj vztrajam na tem, da se lastniki psa tega naučijo sami ali naj jim bom v pomoč ali podpiranje lenobe in jih, ko me pokličejo obiščem in to opravim? Sama bolj težim k prvemu, a jih ni veliko herojev, ki si to upajo naučiti, večinoma, ker jih je tega strah ali se jim pes ne pusti... Pa sem vsakemu že večkrat pokazala, a mi še kar ne gre jih naučiti... Je pa res, da imajo psi črne kremplje, kjer se seveda prav nič ne vidi žilice in režeš čisto po malem, previdno...



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #93 : 03 Avgust 2007, 23:29:37
Še to me zanima: ali naj kot vzreditelj vztrajam na tem, da se lastniki psa tega naučijo sami ali naj jim bom v pomoč ali podpiranje lenobe in jih, ko me pokličejo obiščem in to opravim? Sama bolj težim k prvemu, a jih ni veliko herojev, ki si to upajo naučiti, večinoma, ker jih je tega strah ali se jim pes ne pusti... Pa sem vsakemu že večkrat pokazala, a mi še kar ne gre jih naučiti... Je pa res, da imajo psi črne kremplje, kjer se seveda prav nič ne vidi žilice in režeš čisto po malem, previdno...

Kar se tega tiče mislim, da je prav, da novim lastnikom pokažeš kako se to dela oz da se sami naučijo kako to zgleda. Ne vem zakaj bi ti hodila tja in jim strigla kremplje, saj nisi njihova negovalka. Če že greš potem to naredi morda še enkrat pri njih da res sami znajo, potem pa so za moje pojme sami dolžni to opravljati. Saj si sama napisala, naj to delajo čisto po malem in previdno,, ker se pri črnih kremljih res nič ne vidi do kam lahko zarežeš. Ko smo šli mi po našo psičko nam je vzreditelj pokazal vse, kako se striže kremplje, dlako med blazinicami, dlako še drugje itd. Vse mi je razložil od a do ž. Dobili smo tudi zloženko njihove psarne, kjer je zapisanih nekaj osnovnih stvari v zvezi z nego psa. Tako da ti predlagam, da jih odločno naučiš in jim daš malo samozavesti, ker sicer se vsi zanašajo na tvojo prijaznost in seveda potem noben noče tega delat, če vedno to narediš ti namesto njih ;)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #94 : 04 Avgust 2007, 06:00:03
Saj se mi je zdelo, da mi bo kdo napisal, da delam napako, ker jim podpiram lenobo... Saj sploh ne vem, kaj to tak bav bav. OK, eni imajo slabo izkušnjo, ker so enkrat poskusili in zarezali - jaz sem tudi do sedaj v petih letih trikrat, pa kaj, se zgodi, saj nisem zanalašč. Večinoma je problem, ker niso psa naučili, da to pusti. Moji dve psici stojita za menoj, sama se jima postavim na njun desni bok, jemljem tačko po tačko in strižem. Sploh ni težav, sem ju pa to res od majhnega pustila. Pa toliko smo na mali šoli vadili, da se pustijo povsod božati, držati, tudi navajanje na škarice smo jih imeli. No, jih bom še malo hecala. Pa saj sem že rekla, da pridem toliko, da jim držim psa in bodo sami postrigli, a tudi tega večina noče. Pa so dobili škarice skupaj z mladičem kot osnovno opremo...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #95 : 04 Avgust 2007, 10:46:06
Kar se tega tiče mislim, da je prav, da novim lastnikom pokažeš kako se to dela oz da se sami naučijo kako to zgleda.
mantera pa pokažeš lastnikom kako se to dela? Jaz tudi ne znam rezati kremeljčkov :-\. Bi pa rada znala :). Na srečo mi tega ne pri prejšnjemu psu in ne pri Aski še ni bilo potrebno. Če bi bilo, bi jo na veterino peljala, ker sama si zaradi mojega neznanja ne bi upala tega narediti :-[

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #96 : 04 Avgust 2007, 16:16:21
Aska, pokažem in to večkrat. Že ko ga dobijo kot mladička jim ponavadi pred njimi to naredim in jih opozarjam, kako, na kaj naj bodo previdni. Potem to naredim enkrat med igralnimi uricami z vsemi mladički in spet takrat vidijo. Potem mesec kasneje pri cepljenju, pa še mesec kasneje pri mali šoli. Vedno jih povabim, da se še oni tega naučijo. A največji problem jim je za začetek obvladovanja psa. Jim tudi to pokažem. Pri tako živahnih mladičkih je to najlažje narediti medtem ko spijo ali pa tako, da si jih daš v naročje, če preceč opletajo z zadnjimi nogami, jih daš med svoja stegna in potem že gre. Vedno to kombiniram s priboljški, da bi se mladički tega hitreje navadili. A kolikor opažam, so tile moji terierčki vsem simpatični in ne znajo uveljavljati potrebne avtoritete, ko je to treba.
Ne vem, če mi je do sedaj kateri lastnik mojih mladičkov poročal, da sam striže kremplje... To si očitam, čeprav sem jim pokazala, jim dala v opremi škarje za kremplje (letos tega nisem več dala, ker jih nihče ni rabil), jih spodbudim, da sami poskusijo... No, letos bom to bolj zahtevala od njih in pika.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #97 : 04 Avgust 2007, 16:30:26
mantera točno tako, bodi bolj odločna pa sem prepričana da bo drugače. Vsak novi lastnik pa mora tudi nase prevzeti toliko odgovornosti, da bo to naredil ali sam ali pa bo psa peljal k veterinarju. Samo če si jim ti res vsakemu pokazala tolikokrat, pa res ne vidim nobenega razloga, da tega ne opravljajo sami. Jst sm samo enkrat vidla striženje krempljev, ko smo prevzeli mladička in takoj naslednjič sem naredila vse sama brez težav. Svojega psa pač toliko poznaš, da veš kdaj je najbolje da to opraviš in tudi načinov je več - leže, stoje itd. Sicer se pa tudi na internetu najde kako se to dela vključno s slikami itd.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #98 : 05 Avgust 2007, 05:45:11
Kolikor jaz vidim, jih že hitro naučim filozofije pravilnega striženja krempljev (pod kotom, koliko, kako), a ne zmorejo umiriti psa, jim ne pusti, začne umikati tace in divjati pri njih. Jaz pa poskusim naj prej jih navaditi na dotik, da si pustijo taco prijeti, potem vsak posamezen prst. Ja, vse to seveda traja. Če me pokličejo, da jim postrižem, seveda vsega tega tam ne počnem, sicer sem lahko ves dan tam. Ga lepo primem, si ga dam v naročje (sedaj sem se za MTje že naučila tehnike) in jih postrižem. Ne vem, meni bi bilo grozno, da kot lastnik v čem ne bi obvladala psa in bi potrebovala pomoč, ker vedno težim k samostojnosti. Psa pa najprej naučim dotikov po vsem telesu, tega, da se umiri v katerem koli položaju že kot mladiček (to je čisto prva vaja že od tretjega tedna dalje). A očitno njegovi lastniki tega ne nadaljujejo ali pa nimajo potrebne avtoritete in vztrajnosti.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #99 : 05 Avgust 2007, 06:34:27
He he, so sproščeni, ker jim "daješ potuho" ... če bi šli v Nemčijo po psa in imeli vzreditelja 11 ur daleč, bi že od samega začetka sami krempljčke krajšali svojim ljubljenčkom. :P
No, v vsakem primeru mi ni všeč, da tako pišeš o lastnikih svojih psov, kot o neavtoritativnih debilih ali lenobah. :-\ Vem, da ni tako mišljeno, ampak res lahko tako deluje! Če bi jaz zasledila kje, da moj vzreditelj tako o meni piše ... >:( Naslednjič, ko bodo prosili za striženje jih zavrni in še enkrat in še enkrat (najdi pač nek izgovor) in se bodo sigurno sami znašli. ;) In problem rešen. :o



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #100 : 05 Avgust 2007, 13:31:23
Ej, veš kaj Mttara, tudi slučajno nisem napisala, da so debili in lenobe, to si napisala ti. Lahko greš pa enkrat z menoj, ko grem na tak obisk in ga primejo v naročje, kaj več pa jim ne uspe, ker se jim pes v dveh gibih izmuzne iz naročja. Gre za to, kar sem jim govorila že odkar so dobili mladička - navajajte ga, da se pusti povsod prijeti, navajajte ga, da mu je sproščeno v vašem naročju (da bo vedno prišel k vam, kadar se bo česa ustrašil), navajajte ga, da se pusti dati na hrbet (in s tem prizna vašo avtoriteto, ki se mu ne zdi ogrožujoča), prijeti za rep (npr. za primer čiščenja analnih žlez), da pusti, če mu držite tačko (za primer striženja krempljev), navajajte ga, da si pusti pokazati zobe, odpreti gobec (ko mu boste začeli čistiti zobe, kar pokažem konec male šole ali v začetku tečaja osnovnega šolanja, ko jim kupim tudi pasto)... Skratka, same uporabne stvari se učimo, a ne vem, očitno doma veliko tega na utrjujejo, morda zato, ker se jim to ne zdi potrebno. A to je lahko npr. ko skupaj gledate TV in je pes ob njih ali z njimi na kavču, ko se crkljajo itd. Ne vem, sama nisem nikoli načrtno tega počela s svojimi psi, vedno med takimi aktivnostmi. Je pa res, da sama imam avtoriteto nad psi in jo tudi uveljavljam, sicer se ne bi mogla iti šolanja psov... A avtoriteta je malo stvar značaja, malo pa stvar prisile, kadar veš, da je to potrebno. Saj je končno pri vzgoji otrok enako in tisti, ki imajo družino, jim je tudi avtoriteta pri psu bolj jasna in se jim zdi potrebna.
Ne, saj vsi ne kličejo mene, mnogim ni težava iti enkrat mesečno do veterinarja, ki jim to postriže. Sama pa preprosto težim k temu, da si pri psu samostojen, če se le da. No, seveda ima vsak svobodo se odločiti tudi, da jim drugi negujejo pse. Imam tudi par, ki vedno pelje psičko k veterinarju, da ji očisti analne žleze, ker se njima upira...
No, imaš prav, pokažem, še enkrat pokažem, jih spodbudim, da poskusijo, če želijo, prav, če ne želijo, tudi prav... Je pa res, da mi psi, sploh moji mladički veliko pomenijo in težko odklonim pomoč. Ja, imaš prav, a je to res pomoč?



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #101 : 05 Avgust 2007, 20:34:07
Direktno res ni bilo napisano, zvenelo pa približno tako. ;) Meni ne bi bilo všeč, če bi bila na njihovem mestu. Ampak nisem. :P

Ja, še enkrat pokažeš, spodbudiš, spodbudiš, spodbudiš in upaš, da bodo to nalogo prevzeli nase, ker se mi zdi je tudi psu lažje če mu striže krempljčke lastnik, ne le lastniku. A tudi če ne bodo, ni to tako hudo. Ti boš vedela, da si naredila vse kar je bilo treba in še več. 8)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #102 : 10 Avgust 2007, 17:15:24
Včeraj sem na mojima dvema, dvema borderjema, eni simpatični mešanki, enemu koker španjelu in enemu novofudlancu sprobavali metodo, da jih dirkamo po asfaltiranem parkirišču pol ure in upamo, da si bodo kaj zdrgnili kremplje. Seveda so imeli malo spodbude. Rezultat je tak, kot sem ga predvidevala po tem, kar je napisala Deteljica - da eni imajo pač strašno trde kremplje in si jih morajo striči, drugi lomljive, tretji krhke in si jih z dirkanjem po asfaltu res sami skrajšajo itd. En border in mešanka sta imela nekaj krempljev krvavih, ker so šli tako na kratko, koker španjel, ki je imel obupno predolge in je še kar dirkal za psi, si jih je zelo idealno skrajšal, pri vseh ostalih pa so bili rezultati bolj slabi, tako, da jim bo pač treba striči. Sem pa že srečala nekaj MTjev, ki so imeli take, krasne, kratke kremplje, pa jim jih nihče ni nikoli strigel.
Ja, Mttara, si me spodbudila k odločitvi - tem, ki imajo še zelo živahne mladičke, bom še sama strigla, ker jih sami res težko umirijo in se hkrati učijo še striči, te, ki imajo že odrasle pse, pa še enkrat pokažem, drugič pridem zraven, ko bodo sami strigli in potem jim zaželim vse najboljše...



*~tixtara~*

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 10 November 2007, 11:58:44
jaz pa svojo kar k veterinarju pelem ker sm jaz bolj štorasta kar se tega tiče  ;D


*~tixtara~*



Kateeq

  • Gost
Odgovori #104 : 24 November 2007, 23:02:59
Jaz jih Louja kar sama porežem...Sem samouk v teh veščinah in se lahko pohvalim, da še nikoli nisem "do živca prišla". :o :D :D ;D



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #105 : 28 Julij 2008, 22:30:14
Heii!
Uhh..tale tema pa izumira. Torej, vem in mi je žal, da nisem prebrala vseh 4 strani ampak me zanima kaj moraš narediti, če psu (majhnemu) odprežeš preveč nohta in priteče kri :(



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #106 : 29 Julij 2008, 00:01:32
Jaz ponavadi pustim, če se že zgodi da grem do živega, ponavadi ne priteče več kot kapljica ali dve (vsaj pri nas ni), zaradi boljšega občutka pa še malo pošpricam z jodom. Pa psa takrat ne pustim takoj, da bi letal po kakšni umazaniji.

Drugače je pa veterinar, sicer pred leti ko je psu strigel kremplje in je zastrigel zacvrknil z "letkolmom"  :o(menda je to spajkalnik po slovensko :-[). Koliko je pa to stalna praksa pa ne vem, doma jaz tega nebi poskušala.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #107 : 29 Julij 2008, 06:45:18
Pri nas je striženje krempljev redno na tapeti,saj si jih nobeden od naših psov ne zbrusi na asfaltu.Poleg tega opažam,da si jih tudi ostali psi ne,tako da v službi kar pogosto strižem kremplje.
Osebno ne maram klešč na stil "giljotine",preveč hitro lahko preveč odrežeš.Kar se pa striženja tiče je meni najlažji način kot pri kovanju konjev.Se pravi da kremplja ne strižeš od spredaj,temveč prednjo nogo upogneš,ter nato nastaviš klešče in odrežeš kar je odvečnega kremplja.Isto narediš pri zadnjih nogah.Na ta način psa težje poškoduješ,tudi če ima temne kremplje.
LP Tjaša



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #108 : 29 Julij 2008, 06:52:18
Pri nas je striženje krempljev redno na tapeti,saj si jih nobeden od naših psov ne zbrusi na asfaltu.Poleg tega opažam,da si jih tudi ostali psi ne,tako da v službi kar pogosto strižem kremplje.
Osebno ne maram klešč na stil "giljotine",preveč hitro lahko preveč odrežeš.Kar se pa striženja tiče je meni najlažji način kot pri kovanju konjev.Se pravi da kremplja ne strižeš od spredaj,temveč prednjo nogo upogneš,ter nato nastaviš klešče in odrežeš kar je odvečnega kremplja.Isto narediš pri zadnjih nogah.Na ta način psa težje poškoduješ,tudi če ima temne kremplje.
LP Tjaša

Pri nas enako; kremple strižemo na cca. 10 dni. Imamo srečo, da ime svetle nohte in je točno vidno, do kam lahko odstrižem.
Si pa pomagamo še na en način(oz. bolj psu): "namočimo" ga v vodo za 10 minut; kremplji se zmehčajo in lažje se strižejo.... ;D



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 31 Julij 2008, 10:20:33
Kar se pa striženja tiče je meni najlažji način kot pri kovanju konjev.Se pravi da kremplja ne strižeš od spredaj,temveč prednjo nogo upogneš,ter nato nastaviš klešče in odrežeš kar je odvečnega kremplja.Isto narediš pri zadnjih nogah.Na ta način psa težje poškoduješ,tudi če ima temne kremplje.

pri striženju nohtov imamo z našim psom zmeraj kolobocije. saj pusti, da jih odstrižem, a je to zanj stres. zato bi želela najti način s katerim ga čim manj plašim.
sem včeraj želela narediti po tvojem predlogu, tjaša. a, mi nikakor ni jasno, kako se tega lotiti. namreč, ko sem nogo upognila je viden ves krempelj, zato ne morem določiti kateri del kremplja je odveč.
obstajajo kakšne sličice, kako to narediti? na netu nisem nič našla. prosim za pomoč :)
lp



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #110 : 31 Julij 2008, 11:11:28
Na prvi strani je trigi dal en link, na katerem je tudi slikovno prikazano, kako striči.

Jaz recimo zaupam psu. Z giljotinco primem krempelj, stisnem ravno toliko da ustvarim pritisk in če pes mirno leži, odstrižem. Če pa mal cvikne, se prestavim par milimetrov višje in ponovim postopek. Nikoli še nisem preveč zarezala.

Glede striženja nohtov na 10 dni.. A ni rečeno, da z rastjo nohta raste tudi žila? In če se večkrat striže po malem, je žila kmalu precej daljša in se nohta sploh ne da lepo odstriči oz. pes še vedno z nohti trka po tleh? Torej, je bolje enkrat ornk al večkrat po malem?



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #111 : 31 Julij 2008, 11:27:27
A ni rečeno, da z rastjo nohta raste tudi žila?

Meni logika pravi, da je ravno zaradi tega boljše striči bolj pogosto in če strižeš pogosto, tudi ni treba dosti odrezati.

Drugače pa Živi strižem kremplje približno vsaka dva tedna. K sreči ima mehke in bele, tako da to ni neko zahtevno opravilo.

Gromu jih sploh ni treba striči. Njemu sem jih prvič strigla zdaj pri 4h letih, potem ko je imel zaradi poškodbe dva tedna copat na nogi.

Dirkanje po asfaltu smo tudi sprobali, pa sta imela oba bolj odrgnjene blazinice, kot pa kremplje ::)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 31 Julij 2008, 12:52:23
Na prvi strani je trigi dal en link, na katerem je tudi slikovno prikazano, kako striči.

super! hvala!
lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #113 : 01 Avgust 2008, 11:05:32
Ja,na ta način lahko strižeš kremplje,če ti pes leži na miru.Mojim je lažje če stojijo.Jaz se običajno postavim pred psa,upognem nogo v zapestju in odstrižem vso roževino,ki sega nad nohtno posteljico.Ko to delam na zadnjih nogah se postavim psu ob stran,tako da se zaradi boljše stabilnosti lahko nasloni name in ponovim striženje.
Kar se pa tiče krvavenja,če porežete preveč.Za zaustavitev krvavenja lahko uporabite "Kaustično palčko",ki jo kupite na veterinarskih postajah.Proizvajalec je podjetje Hauptner.
LPTjaša



D_Dunya_B

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 19 April 2009, 15:30:39
No jst mam tud problem z striženjem krempeljčkov. To pa samo zaradi tega ker so črni in se bojim da odrežem preveč  :-\
Mam pa doma klešče za strišt in z njimi strižem samo 2 nohta na zadnjih nogah...sepravi ta 5 ki sta dvignjena od tal. In tudi ko po asfaltu hodimo (usak dan 3x) se prov nič ne obrusijo. Tako da strižem samo 2 nohta.
Pa pol sem prebrala da naj se kremplji ne bi dotikali tal, pri nas pa se je kar slišu usak krempeljček. Pa jih nism hotla strišt sej sm enkrt že malo preveč....pa mamo doma tudi pilco pa sm jo stistim provala. Sam je blo pregladko in je zlo malo pomagalo. Pa sm pobrskala malo po omari za orodje in dubila še neki pil. Pa se mi je zdela ena lih prov primerna is sm ji z lahkoto use nohte obrusla.

Zdej pa me zanima. Se to nič ne škodi? Pa ali se živci v krempljih s tem tudi krajšajo ali prav nič, ali se po možnosti daljšajo? Ne želim da bi ji ki narobe nardila. Ali pa da bi enkrat spet obrusla pa da bi že žilo vidla.
Je pa zelo pridna. Jo obrnem na krbet, ona se razkomoti pol pa jst začnem pilit. Je kukr na manikuri  :D

Hvala

Lp. Dunja



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #115 : 19 April 2009, 15:38:36
ma ne.. jasno da lahko piliš nohte (seveda moraš pazit da ni preveč)... mi to včasi naredimo... ampak če odstrižeš lepo, ravn tok da lahko svoj noht med tla in krempelj, vtakneš je ok ;) se nemore nič zgodit.

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


D_Dunya_B

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 19 April 2009, 16:00:27
Oo super...k ni noben tolko omenju nisem vedla ki naj bi si mislila. Ja strižem samo ta petka kremplja na zadnji nogi, tiste ma pa zelo dovge. Drugih 8 pa lepo popilim...ne porabim več kot 10 min pa še ugaja ji. Takoj ku ji pilco pokažem se že uleže na hrbet pa čeprov ji šele u 2 pilm



Buksa

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 25 Oktober 2009, 17:59:44
tudi jaz imam z Luno problem s striženjem krempljev. Sama si neupam probat, sploh ne zato ker je Luna podivjana (se ravno učiva ukaz miruj oz čakaj  ::) ). Ko se je šla cepit, sem veterinarko vprašala ali ji lahko ona pristriže krempeljčke ker ima res dolge, pa mi je rekla da to ni potrebno.  ??? Kaj naj zdaj?



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 25 Oktober 2009, 18:12:16
Kaj naj zdaj?

Laufata po asfaltu, da si jih obrabi, al pa najdt nekoga, ki to zna in ji bo postrigel kremplje. Lahko pa zbereš vso družino da ti pomaga  :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #119 : 29 Oktober 2009, 07:19:47
Laufata po asfaltu, da si jih obrabi, al pa najdt nekoga, ki to zna in ji bo postrigel kremplje. Lahko pa zbereš vso družino da ti pomaga  :D

Pri nas je ena psica od laufanja po asfaltu dobila samo žulje na blazinicah  :-[ , ki so zelo neprijetna stvar. Zato obema kreplje še vedno občasno strižem in spilim. Ampak samo na sprednjih tačkah.