Striženje krempljev

*nastja* · 147072

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #120 : 11 December 2009, 13:50:28
No

Še ena prima stran kjer je vse slikovno predstavljeno :)

http://www.vetmed.wsu.edu/ClientED/dog_nails.asp

LP, Črt


Kje se dobi kvalitetne in predvsem močne škarje/klešče za krajšanje krempljev? Nekaj takega kot je v linku? Tele naše pasje štrcune imajo samo za manjše pse oziroma tud za večje pasme niso kaj prida...  Se prej zlomi ročaj kot kaj odreže.  :'(

Kristinca & Florinca


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 11 December 2009, 21:13:24
Tudi mene to zanima. Sedaj imam škarje in po nekajkratni uporabi niso več natančne in se zatikajo. Pri Thoru še nekako gre, ker ima bele kremplje, pri psičkah moram biti pa zelo previdna, ker imata črne . Rada bi kupila iste, samo da se želetka zamenja.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #122 : 11 December 2009, 21:26:29
Jaz imam za mojega Marshalla nekaj sličnega temu tukaj na linku http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=8374, mogoče so mal močnejše, ampak se za hudiča ne morem spomniti kje sem jih kupila. Čeprav, če me spomin ne vara sem jih na naši veterini trdila pa 100% ne bom.
Lahko vama tele moje poslikam če želita. So pa to edine klešče ki pridno delajo že več kot eno leto, ker Marshall ima zelo močne kremplje in se je vse ostalo zlomilo preden sva sploh kaj odščipnila  ;)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #123 : 12 December 2009, 09:25:44
Ja, poslikaj prosim. Pa ime proizvajalca še napiši. Hvala.

Kristinca & Florinca


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #124 : 12 December 2009, 10:30:26
Jaz imam te iz zgornjega linka in sem zelo zadovoljna z njimi. Prej sem imela klešče na "giljotina" sistem, ki je bil porazen. Tele pa zelo dobro služijo svojemu namenu.


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #125 : 12 December 2009, 10:36:08
Take imam jaz. Samo da je ročaj malo drugače oblikovan. So res uredu, ne cefrajo krempljev tako kot piše, skratka lepo postrižejo in so natančne.
Problem je samo da se naša gre pod mizo skrit ko jih vidi..



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #126 : 12 December 2009, 10:37:27
Jaz imam klešče od mislim da Hunterja, še iz časa ko so jih prodajali na pasji.net in se mi zdijo ful dobre.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #127 : 12 December 2009, 10:40:53
Florinca evo fotke, žal pa nikjer ne piše kdo je proizvajalec  :-[





Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #128 : 12 December 2009, 11:18:40
Podobne klešče prodaja podjetje Vetconsult Pharma proizvajalca Kruuse.Tudi pri nas na postaji jih uporabljamo.Mislim,da imajo spletno trgovino in jih lahko tudi tam naročiš.Pa še drage niso.
LP Tjaša



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 12 December 2009, 12:34:32
Hvala za nasvete, bomo probali še s temi klešči (s takimi je do sedaj strigel veterinar) ker tiste, ki jih imam samo scefrajo kremplje.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #130 : 12 December 2009, 12:50:22
Jaz imam klešče od mislim da Hunterja, še iz časa ko so jih prodajali na pasji.net in se mi zdijo ful dobre.
Te klešče so enkratne. :o Po dobrih dveh letih uporabe so kot nove.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #131 : 12 December 2009, 13:59:56
Florinca evo fotke, žal pa nikjer ne piše kdo je proizvajalec  :-[




Točno takšne imam tudi jaz. kupila sem jih pa nedolgo nazaj v trgovini za male živali --> Buba...cena pa mislim da je cca. 7€

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 09 Marec 2010, 21:11:32
Pozdravljeni !

Je po vašem mnenju bolje strič kremplje pri veterinarjih ali pri frizerjih/salonih ???

Kam it v Mariboru ? koga poznate, koga priporočate ???

Hvala in LP
Blond


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #133 : 09 Marec 2010, 21:26:22
Blond, si me prehite. To tudi mene zanima.

Dosedaj ni bilo potrebe po striženjui, a sedaj je par krepljiov zelo potrebnih skrajšanja. Sama si ne upam, zato pač bi to prepustila ljudem, ki to so že počeli in znajo. Mene pa za Ljubljano. Mogoče katerega pasjega frizerja ali pa vetija za to opravilo predlagate?

Hvala

lp


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #134 : 09 Marec 2010, 21:37:05
Hello,

jaz to delam kar sama doma (najlažje in najhitreje za vse vpletene). vam kar priporočam, da se navadite sami. če obrneš taco oz noht lahko točno vidiš do kje je živ in ne moreš zastrišt. drugače pa dely to tudi večina pasjih frizerjev. aska sigurno to delajo v smrčku, kjer ima kd ljubljana tudi popust.

lp

maja



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #135 : 09 Marec 2010, 21:45:30
MajaO, hvala za odgovor.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #136 : 09 Marec 2010, 21:47:48
Aska kar potrudi se sama  :P - saj ima tvoja psica bele kremplje če se ne motim  ;) Se potem točno vidi do kam lahko maksimalno odstrižeš. Jaz mojemu sama strižem pa veš, da ima črne in še nikoli nisva imela kakšnega problema  ;D Če si pa ne upaš pa pridi do mene pa ti jo jaz porihtam  8)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #137 : 09 Marec 2010, 21:52:03
teycha, hvala tudi tebi. Bom kar do tebe prišla, vsaj za prvič, da mi pokažeš. Se preko ZS zmeniva naprej.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #138 : 10 Marec 2010, 10:31:31
vso štalo okoli striženja krempljev sem odpravil tako, da sem si dal naresti posebej negrob majhen brusni aparat; dosti lažje kot pa z škarjami , ni umetnost, ter bolj natančno; pa še panike ni kot takoj ko  vidi klešče. Priporočam, sploh za manjše kremplje  :)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 11 Marec 2010, 09:04:18
Jaz sem si poleg škarij (na giljotino) nabavila tudi prašek, ki zaustavlja krvavitve. Ene dvakrat se mi je zgodilo, da sem pomotoma odrezala malo preveč in to so kar konkretne kaplje krvi. Tako pa samo z vlažno palčko za ušesa nanesem prašek na konec kremplja in je vse ok. Tudi psica se hitro pomiri in lahko strižemo dalje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #140 : 11 Marec 2010, 09:11:51
Davor... pripopaj kakšno sliko ker tudi jaz razmišljam kako bi se dalo to narediti home made. Se drugače dobijo še take stvari v tujini, samo je slovenija še med zaostalimi državami kamor ne pošiljajo...  ::)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 11 Marec 2010, 11:17:57
Jaz sem si pedi paws kupila na ebayu, tako da se splača tudi tam pogledati ;)


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 11 Marec 2010, 13:49:44
No, že decembra sem kupila klešče in sem z njimi zelo zadovoljna: striženje krempljev je hitro, natančno, nič se ne zatika in kremlji niso razcefrani (kot npr. pri "giljotini").



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #143 : 11 Marec 2010, 15:30:23
Citiraj
Vstavi Navedek
Jaz sem si poleg škarij (na giljotino) nabavila tudi prašek, ki zaustavlja krvavitve

navadna moka je čisto OK


Davor... pripopaj kakšno sliko ker tudi jaz razmišljam kako bi se dalo to narediti home made. Se drugače dobijo še take stvari v tujini, samo je slovenija še med zaostalimi državami kamor ne pošiljajo...  ::)

sej dobiš vse kar rabiš pri nas, uporaba je dost lažje kot kakšne klešče in trotlziher






When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 22 Marec 2010, 21:46:31
Jaz sem si pedi paws kupila na ebayu, tako da se splača tudi tam pogledati ;)

No mene pa zanima, kako se ta stvar obnese v praksi in kako poteka nakup prek ebaya



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 22 Marec 2010, 22:25:55
Jaz sem s pedi paws zelo zadovoljna.
Jaz sem najprej razmišljala o podobni varianti, kot jo ima Davor, ampak sem potem preizkusila in mi je bilo vse skupaj preveč nepraktično (kabel in sama velikost), preglasno in predrago.
Nero sicer ni ravno navdušen nad vsem skupaj, ampak ko ga enkrat prepričam, da ni nič groznega, potem ni več panike (sicer se še vedno smili sam sebi, ampak ni omembe vredno), tako da kakšnih večjih težav z navajanjem na brenčečo stvar nit nisva imela. Je pa tako, da če se pes boji za svoje tace in zganja paniko za vsako malenkost in tudi na klasičen način ne dovoli striženja krempljev, tudi pri tem ni za pričakovat kakšnih večjih čudežev.

Nakup preko ebaya- sama vedno kupujem na način Buy now (izdelki, ki se prodajajo na ta način imajo ponavadi zraven tudi poseben gumbek, kamor klikneš in stvar kupiš takoj, brez avkcije). Potrebuješ pa račun na ebayju in v skoraj vseh primerih tudi račun pri Paypalu. (pametno je upoštevati tudi to, da imata paypal in ebay "podpisano pogodbo" in si pri plačilu s paypalom tudi nekako zavarovan v primeru raznih komplikacij). Sama izbiram take prodajalce, ki imajo čim višji % zadovoljstva kupcev in čim več prodanih stvari - načeloma naj bi bilo tudi to neko zagotovilo, da je prodajalec ok.
Kar se pa samega nakupa tiče... če kupuješ preko Buy now opcije klikneš na ikono, potrdiš in slediš navodilom.

lp Nina


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 23 Marec 2010, 07:46:25
Moj Haller ima tudi grozno dolge nohte..  :-\

Na razstavi v LJ mu jih je postrigla vzrediteljica in to res vzorno.. Imel je čisto kratke, ob tem pa ni nastradal niti en živec. ;D
Sama nimam klešč niti ne upam stričt, ko pa greva k veterinarju, pa reče, da še ni kriza pa mogoče odščipne tako malenkost, da se sploh ne vidi,
da so mu kaj skrajšali.   :(

Je morda kdo v MB, ki ima malo več prakse v tem?

LP, Tina



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 23 Marec 2010, 19:27:37
No sama sem iz MB in vem za en salon, ampak so se iz centra preselili na tezno, pa mi je malo "predaleč" evo link http://www.pasji-stil.com/
Smo pa kupli škarje in strižemo malo po malo, s časoma bomo že imeli prakso-je pa problem, Bolt ima črne tamala Žadi pa na srečo vse bele, tak da je pri njej lažje.
Hally, kam vi hodite na sprehode?



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 23 Marec 2010, 21:25:27
Ojla!

Večinoma hodimo na Kalvarijo ali pa na travnik poleg kamniškega drevoreda..  ;D

Pa vi?

Lahko bi se dogovorili za kakšen skupni sprehod.. :)

LP, Tina



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 23 Marec 2010, 21:58:54
Park, bomo pa začeli na kalvarijo ali pa še kam drugam, ker je naša tamala komaj stara 3 mesece, malo da še zraste pa gremo na dolge ture. Skupen sprehod brez problema, se lahko dogovorimo na ZS