Striženje krempljev

*nastja* · 147074

DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 25 Marec 2011, 11:24:15
No jaz sem se odločila, da bom začela strič kremplje ker imamo parket in copota, pa ker so zelooooo močni in trdi in me skoraj vsak dan fajn dobi. Še posebej me moti njen peti krempelj na prednjih tacah, ki se pač sam ne more zbrusit. Ko kdaj skoči name in me zahaklja.. :'(

Ampak ji jaz nohtov ne bom strigla. Z dremel-om ji bom brusila. To je v ameriki kar pogosta praksa, pa ne boste verjeli kako na kratko jim držijo nohte-niti pol cm nimajo nekateri. Pilijo pa 2x tedensko. Seveda se ne skrajša na to dolžino takoj, ampak z rednim brušenjem se živec začne umikati proti notranjosti tace, in na koncu je lahko skoraj na nulo pobrušen. Jaz tega ne mislim prakticirat, ker se mi zdi da kremplji pomagajo pri laufanju in oprijemu, ampak ravno dovolj da ne bo več ropotala po parketu in me klala z nohti.

Če koga zanima, je tukaj lepo opisano, pa veliko tem najdete na ameriških forumih (jaz npr na dobermantalk.com):
http://homepages.udayton.edu/~jmerenski1/doberdawn/dremel/dremel.html

Ugasnjeno mašino je že spoznala prvič, še malo pa jo bom prižgala. Važno je da se res lepo in počasi predstavi psu.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #151 : 25 Marec 2011, 11:42:35
Jaz mojim vsak teden stižem kremplje,pa ne kompliciram z brusenjem.Če se pri psih,ki jim nohti hitreje rastejo držiš tega,da so redno krajšani jim tudi nohtna posteljica nima kam rasti naprej.Poleg tega vsi vedo,da opletanje,cviljenje in izmikanje nič ne pomaga.Zato vsi lepo mirno stojijo.Mi je pa najlažje striči kremplje na način kovanja konj.
Tjaša



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 25 Marec 2011, 13:06:06
Jaz si pa ne upam strič. Ker so kremplji tako trdi da groza, in si ne zaupam da bom dovolj močno lahko nahitro stisnila klešče in ne preveč odstrigla. Tukaj lahko lepo postopoma pa bolj natančno. Predvsem pa bolj zaobljeno in brez ostrih robov. Nekateri pa s kleščami odstiženo nato pa samo še popilijo.
Saj bom poročala kako se bom znašla pa če bo fajn uspelo, ker meni se to bolj dopade kot klešče.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 25 Marec 2011, 13:06:34
DOB, tudi jaz imam tak problem. Tale tvoja metoda izgleda precej bolj elegantno in natančno kot je to s škarjami ali giljotinco. Kje pa si ti nabavila tole napravico?

Mojemu se krempljii na grobem pesku, kjer največ hodi, ne zbrusijo prav lepo in imam že od lani slabo izkušnjo s počenim nohtom - mislim, da smo mu z giljotino (imam jo od Karlie-ja) stanje samo poslabšali, z brušenjem bi pa problem mogoče rešili. Kremplje ima tudi skoraj vse črne in precej trde :-\.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #154 : 25 Marec 2011, 14:22:14
Če bi blo ugodno bi tudi jaz imela kaj takega. zaenkrat pač strižem konice. Ravno danes imam to na sporedu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 25 Marec 2011, 14:22:58
Samo pazi da ne "skuhaš" nohta. Par sekund enega, pol pa na naslednjega.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 25 Marec 2011, 15:43:36
Ja bom pazila, pa še taprav nastavek sem dala gor. Ni ji všeč brnenje ::) hehe.

čara ne vem koliko stane, jaz sem si ga k sreči sposodila od fanta, ga je lani kupil ko je nekaj brusil, zdaj mam pa jaz korist!



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 26 Marec 2011, 19:05:18
Smo zbrusili!! Trajalo cca 2h, počasi, nafutrala sem jo z 250g briketov med postopkom :o. Vake toliko je dobila fleš da ma dost (zadnje noge so mnogo bolj zoprne), pa sva se kar zravsali, pač ni smela vstat. Zmatrana je bila, tako da je vmes že mal zadremala ;). Tako da ful priporočam da se spravite na utrujene in lačne pse. Danes sem hotla nekaj popravit pa ji je hitro prekipelo (zadnje noge), ker ni bila zmatrana. Priporočam, imamo lepo pedikuro ;D!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #158 : 28 Marec 2011, 07:25:51
Ojoj,jaz v tem času popolnoma obdelam(furminiranje,krtačenje,striženje,čiščenje sluhovodov,ščipanje krempljev)štiri pse in to brez hrane.Samo nagrada na koncu,ko smo gotovi.Sicer pa za striženje krempljev ne uporabljam giljotine,temveč klešče za ščišanje krempljev.Pri giljotini hitro preveč odrežeš.
Tjaša



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #159 : 28 Marec 2011, 07:55:12
2 uri! Nič čudnega, da je bila psica koma.... S kleščami postrižem trem psicam kremplje v desetih minutah, pa ta velika ima tudi zelo trde in močne. Ne vem, tako dolgo matrat psa in sebe za kremplje postrič, pa vmes se še zravsat... za takšno malenkost...  ???



nata

  • Gost
Odgovori #160 : 28 Marec 2011, 07:55:43
Smo zbrusili!! Trajalo cca 2h, počasi, nafutrala sem jo z 250g briketov med postopkom :o. Vake toliko je dobila fleš da ma dost (zadnje noge so mnogo bolj zoprne), pa sva se kar zravsali, pač ni smela vstat. Zmatrana je bila, tako da je vmes že mal zadremala ;). Tako da ful priporočam da se spravite na utrujene in lačne pse. Danes sem hotla nekaj popravit pa ji je hitro prekipelo (zadnje noge), ker ni bila zmatrana. Priporočam, imamo lepo pedikuro ;D!

kaj pa če bi mela 3 pse?? 3x 2 uri ... 3/4kg briketov .... ljudje božji, pa dajte malo manj komplicirat no .... bogi psi ...  :-[



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 28 Marec 2011, 08:46:10
2 uri ni trajalo striženje ampak spoznavanje z mašino plus striženje. Nekateri to raztegnejo na par dni, meni se pač ni dalo čakat. Pa kremplji še nikoli niso bili postriženi tako da sobili zelo dolgi, nisem pa imela škarjic da bi jih prvo odstrigla, kar zelo pospeši proces. Če to delaš redno, končaš v 5min. Plus prvič sem to počela pa sem bila ful štorasta.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #162 : 28 Marec 2011, 09:19:31
Nekateri psi pac iz krajsanja krempljev delajo celo dramo. Zal imam doma eno tako in za vsako striznje krempljev na stirih tacah porabim cca, uro in pol. S tem da ne vem kdo jer na koncu bolj utrujen, jaz ali Spela. Zgodba je vedno ista, z bachovimi kapljicami (zacensi en teden prej), TT touch metodo, priboljski, ... ali kakrsnim koli drugim poskusom umirjanja. Pomaga edino to, da psico polezem, se dobesedno usedem cez njo in postrizem. Poskusila sem tudi ze razlicne skarje, razlicne kremplje, tudi dremel ... vse je isto sranje.

Komentarji kolko krempljev se postrize v tej uri in pol so cisto odvec, ker jaz v tem casu porezem kremplje 4 mackam, 6im dihurjem, svoje nohte, pa se v trgovino grem lahko. Ce kaksna bistra glava ne verjame, jo vabim na naslednjo manikuro, ki bo cez cca 3 tedne. Enemu nejevernemu tomazku sem ravno prejsnji teden demonstrirala to dramo. Ker je pa vsaj pomagal (drzal psa), je trajalo pol manj ... smo bili pa na koncu kljub vsemu, utrujeni vsi trije (pa dejmo rect, da nisva ravno brez izkusenj pri tem pocetju).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 01 April 2011, 20:27:48
Mene pa zanima zakaj se kremplji začnejo plastit?



Nimam kvalitetnih klešč?
Bi pomagalo, če bi na koncu še malo popilila?

You can have no better friend than a dog.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #164 : 04 April 2011, 16:54:29
http://www.amazon.com/Dremel-761-03-Cordless-Grooming-Rotary/dp/B0000C6DZ2

Dremel za pse...Fino fajn se sliši...ampak kje bi s to ugodno dobilo? Bina sicer ne dramatizira pri striženju krempljev, lepo leži, ampak te škarje niso več kar so bile-oz so za peti kremplej še dobre, za ostale, ki so res močni in debeli pa so slabše in ne morem res konkretno postrižt, ker bi ji razcerfralo noht.

Ga ima kdo na koroškem za posodit?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 04 April 2011, 20:14:40
Poglej mal po bauhausih pa takih trgovinah. Pri nas tega pet modela ni, dobiš pa navaden dremel, jaz mam navadnega, za po bajti. Samo sand paper nastavek mora bit, valjast rjav, smirkov papir.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #166 : 15 Maj 2011, 13:33:19
No, fajn....Danes sem ponovno strigla kremplje in sem se prav namatrala, ker je blo treba en krempelj malo več odstriči. Klešče cele, noht tudi, ampak se mi zdi da mora obstajati kaj močnejšega. Ker če bo treba tako striči, bom še pomočnika rabla, bini pa se bo striženje zagravžalo.  ::)

A še kje prodajajo MOČNE klešče? tale vet4you-nima več klešč za nohte.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 15 Maj 2011, 19:45:15
Vidim da vas je kar nekaj z večjimi in "težjimi" psi, ki jih krajšate kremplje. Kako to? Moji se obrabijo sami in jih v 4. letih še nisem strigla.

Dokler pes stoji in se kremplji ne dotikajo tal, naj ne bi bili predolgi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #168 : 15 Maj 2011, 20:51:41
To je tudi moj kriterij. Ja moja je fina dama in ona lepo hodi večino časa na sprehodu, vmes malo za žogo pošprinta, tu in tam se nadivja s psi...Ampak s tem njenim gibanjem se nohti nepremerljivo manj obrabijo, kot če bi ona tekla, šprintala vsak dan in se več igrala. Je pa res, da ima blazno trde nohte.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #169 : 15 Maj 2011, 22:49:17
jaz prisegam na te, ostali se lahko skrijejo http://www.teclausa.com/resco/nailtrimmers.html


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #170 : 16 Maj 2011, 10:21:25
Z giljotino še nikoli nisem, ampak se da to tudi naučit :)
Kje si jih pa kupila?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #171 : 16 Maj 2011, 10:34:58
Jaz imam za mojega tudi giljotino, ze od majhnega.. Pa gre cisto lepo, edino tiste ostre robove se z enim mocnejsim scipalcem potem oblikujem..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #172 : 16 Maj 2011, 10:45:51
Kakšne ostre robove?

No, jaz sem pri Bini potem opazila, da ji je nacefralo noht...Teh klešč defenitivno ne smem več uporabit!

Jaz ne vem kako imajo to narejeno stran vet4you-slabo očitno, ker iskalnik nič ne najde pametnega, in moreš skoz klikat...v glavnem imajo od Kruuse klešče 16.5 CM.
Izkušnje?
Ker trenutno so tele in pa od resco moja izbira.
http://hillcrestanimalhospital.co.uk/store/nail-cutters-krusse

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #173 : 16 Maj 2011, 10:53:50
Ja giljotinca odreze cisto naravnost ane, in pride na koncu tam kjer je odrezan noht pac ostro. In se je ze naredilo, da je potem kaj skocil vame, in sem bila vsa popraskana.. Saj se mu pac na sprehodih obrabi, samo ne isti dan, in zato mu samo se malo poscipam tam tiste robove, in je problem resen, pa jaz cela..  :P

Imava pa kar eno navadno giljotino pomoje da kar od Trixieja, pa ji cisto nic ne manjka..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 16 Maj 2011, 11:12:18
Hmm, jaz tudi še v življenju nisem strigla krempljev, si jih je kar sam. Edino enkrat sem morala enega malo pobrusit, iz neznanega razloga je bil malo daljši od ostalih.
Tudi pri Wai-u so se že prav lepo oblikovali in zbrusili.
Bi mu pa vseeno ta zgornje rada malo zbrusila, ker ima še precej ostre-mladičkaste. Tisti se pa sami od sebe ne bodo. In je moteče. S čim priporočate? Ni ravno pri miru in on bi požrl pilico, škarje, karkoli pač imam v roki... ::) :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #175 : 28 Maj 2011, 14:46:48
Končno sem naročila in dobila Kruuse heawy duty. V primerjavi s Karlie velikimi kleščami- so Kruuse večje, bolj robustne in nasplošno močnejše-tudi rezilo.

Danes sva z  mamo strigle na vse tacah vse kremplje in je šlo brez težav, brez napora, pri drugih sem se namatrala da sem odščipnila.... :P

Glede na to, da me je vse skupaj 22.58eur (cena klešč, poštnina in še odkup, ki ga zaračuna pošta)  :-X Upam, da bodo zdržale vsaj eno leto!


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 01 Oktober 2011, 22:51:27
Živjo
Tudi jaz imam zelo velik problem z mojo psico, ker mi ne pusti striči krempljev...  Drugače mi pusti čisto vse...z njo lahko počnem kar se spolnem, ampak pri tacah in krempljih se pa vse konča!  Kremplje ima čisto predolge in ni šanse da ji postrižemo...smo jo držali trije in en strigel, pa ni ratalo ker se upira kolikor se še lahko in izmika tace...  Sem poskusila tudi že na lepo da sva bile same in se ni tako zelo upirala...enkrat mi je celo ratalo malo postriči, ampak je potem začela bruhat od živčnosti...
Res ne vem kaj naj storim...nabavim pomirjevalo in zrihtamo tiste nohte ali kaj?
Lp

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #177 : 01 Oktober 2011, 23:19:20
Mogoce je neumna ideja, ampak, kaj pa da pocakas, da trdno zaspi, pa na hitro enega odstrizes, pri naslednjem spanju drugega, itd..  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #178 : 02 Oktober 2011, 10:01:51
To je pa zanimivo. Pucanje uh z tekočino ti pusti? Krempljev pa ne.

Jaz bi kombinirala dnevno TTouch masažo in vedno bolj delala na tacah in krempljih krožne gibe. Vsak dan bi delala poslušnost in začela dela delat trikce z tačkami (tačko, five, targeting, da se s taco dotika klešč). Božanje s kleščami po tacah, nohtih...In potem striženje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 04 Oktober 2011, 11:02:43
Ovcka...sem že probavala ampak ona se vedno takoj zbudi...ko se dotaknem tačke pa kar poskoči v luft!
Trikcev z tačkami imava zelo veliko in jih dela čisto normalno...normalno je če se dotaknem tačke, da pa bi jo prijela in hotela npr. pogledat koliko dolge kremplje ima pa ne pusti pa če se postavim na glavo...
Res mi je čudno ker ostalo mi vse pusti..je zelo nežna psička in z njo sploh nimam problemov..z njo delam kar hočem.. Vse se pa neha pri njenih tačkah!  ko pridem domov bom prilepila sliko krempljev... res so grozni in že zelo dolgi, zato bi rada da ji čimprej uredimo..
Večina psov po 5h-10h minutah odneha pri upiranju - vsaj tisti katerim sem strigla v mali šoli... Ampak Boni je pa nemogoča...ne odneha niti po 20h minutah ali še dlje in se bori do konca, tako da ji je zgleda to res nekaj groznega...  Pa ni nikoli imela neke grozne izkušnje z striženjem...nikoli zastrižen noht ali kaj podobnega... ??? :-\
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)