Striženje krempljev

*nastja* · 147063

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 04 Oktober 2011, 11:50:07
Morda se skriva odgovor v tvojem postu  ;)...''ne odneha niti po 20h minutah ali še dlje in se bori do konca''
Zakaj se pa sploh borita 20 min? Pes ti mora zaupat, ne pa se borit s tabo 20minut za taco. Zdaj je stvar takšna kot je in bosta morali začeti od začetka in z veliko truda. Če so kremplji res že predolgi jo pelji rajši do dobrega veterinarja, da jih postriže. Psi navadno tam pustijo (če ne, se tam nekdo drug bori z njemu in ne ti). Zakaj to govorim? Zato, da lahko potem, ko so kremplji postriženi imaš čas psa na novo naučit, da so dotiki krempljev super zadeva in nov trik. Da ti ponovno začne zaupat.
TTocuh si res preberi, je res dober sistem. In predvsem pozitivna motivacija.
Aja še to. NE dviguj psu tac tako kot bi bil na človeški manikuri. Poskusi rajši tako da taco spodviješ nazaj. Jaz temu pravim ''po konjsko''. Je psu dosti bolj naraven gib kot gib naprej. Lahko vajo delaš brez škarij npr. med brisanjem tac po sprehodu.

:) Veliko uspeha ti želim.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #181 : 04 Oktober 2011, 12:29:14
Tudi jaz za naše uporabljam princip "po konjsko".In nimam nobenih problemov.Uporabljam pa Kruusejeve klešče za kremplje.Giljotina sistem se mi sploh ne dopade.
Tjaša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #182 : 04 Oktober 2011, 15:14:51
Klešče Kruuse so res fajne. Močne, ostre, za razliko od raznih možnih "large nail" v trgovinah kupljene. Jaz najlažje strižen nohte, ko psica leži na boku in pol ji najprej eno stran poštiman, zatem jo prosim da se prevali na drugi bok in še tisto poštimama. Je pa to problem delat če je mama doma-ne vem zakaj, takrat je nemirna. Zato to delam takrat ko mame ni v hiši.

Ji pa prej s toplim tušem in krtačko očistim kremplje in tudi malenkost zmehčam tako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 04 Oktober 2011, 21:52:10
Z tem sem že enkrat poskušala pa se ni nič spremenilo...mogoče nisem delala prav :-\
Rajši kot do veterinarja bi jo peljala h kakšnemu dobremu frizerju za pse, saj se mi zdi da imajo pri tem več izkušenj, kot pa veterinarji...
Potem pa bom res mogoče šeenkrat poskusila z TTouch metodo...
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #184 : 04 Oktober 2011, 22:06:50
Pri TTouch si moraš vzeti čas. Kot pri meditaciji. Počasi se daleč pride. In tudi rezultat je šele čez tedne, mesece, ko se pes navadi in vzljubi dotike in masažo. Ravno zato je pomembno, da si hitra kot polž, hladna kot špricer in ostajaš na udobni točki. Vmes se mičkeno pomakneš z eno roko na kritični del, z drugo roko pa jo masiraš nekje kjer ima rada. Tudi sama bodi v" zenbudističnem" stanju.
Če imaš možnost pojdi tudi na tečaj TTouch s psico vred.
Dokler ne bo mirno prenašala tvoje dotike in krožne masaže po krempljih-do takrat ji sama ne striži krempljev.

Psa je tudi na to masažo potrebno pripraviti, nekaterim je zoprno na začetku, potem pa eni in drugi ugotovimo kako in kaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #185 : 12 Oktober 2011, 08:55:41
Z tem sem že enkrat poskušala pa se ni nič spremenilo...mogoče nisem delala prav :-\
Rajši kot do veterinarja bi jo peljala h kakšnemu dobremu frizerju za pse, saj se mi zdi da imajo pri tem več izkušenj, kot pa veterinarji...
Potem pa bom res mogoče šeenkrat poskusila z TTouch metodo...
LP

Z našo prejšnjo psičko sem imela tudi sama velike probleme s striženjem krempljev, ker jo na to kot mladička nismo navadili. Peljali smo jo k takrat najbolj znani pasji frizerki, ki ji je kremplje sicer ostrigla, a z veliko muko. Potem smo probali tudi pri veterinarjih in po nekaj letih mučenja pisčke smo našli veterinarja, kateremu je brezpogojno zaupala in ji je brez problema ostrigel kremlje. Tega veterinarja se ne bojita tudi naši zdajšnji psički, tako da ti ga lahko le toplo priporočim. Če boš potrebovala kontak mi pošlji ZS.
Srečno!


Lp, Nati



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #186 : 12 Oktober 2011, 09:30:49
Moja je tudi včasih naredila celo dramo, ko je bilo treba urediti karkoli pri tačkah. Pa sem nehala komplicirat. Ko je že sproščeno ležala na kavču, sem se usedla zraven nje tako, da mi ni mogla pobegnit ali noret, prijela taco in zahtevala od nje, da je ne puli stran. Vse umirjeno, z besednim nagrajevanjem napredka. Taco sem ves čas držala in ji nisem omogočila, da mi jo izpuli iz roke. Ko sem bila toliko ziher, da ne bo na vso silo potegnila stran, sem odstrigla en krempelj in jo medtem na veliko in umirjeno! hvalila. Pa potem naslednji, itd... Prvič sva uspeli postrič seveda samo par krempljev. Danes sicer še vedno ima ideje, da ne bi strigli krempljev, ampak ji dam vedno vedeti, da tako pač je in nič drugače. Kremplje bomo strigli in pika. Ko to ugotovi, se umiri in pusti, da naredim kar sem si zamislila. Enako kadar je treba sanirati kakšno poškodbo na taci. Letos sem ji na morju sama odstrigla odlomljeni peti krempelj brez problema. Pomaga tudi, če je pes zmatran, ko se tega lotiš ;) .



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 31 Oktober 2011, 22:25:43
Roxy, pri njej nič ne pomaga, al je utrujena ali ne.. ;) ::) Vedno najde "moč" :P Če sem jo dala tako (v kot) da ni mogla nikamor - nisem jo stiskala ali kaj podobnega - mi je zaradi živčnosti bruhala :/
No, jaz sem zadnjič peljala psico h pasji frizerki in sem bila zelo vesela in presenečena! :)
Kremplje ji je postrigla kar na parkirišču....ker je bil nov človek in novo okolje je zgleda pomagalo...malo se je začela tresti (bila je živčna - ampak ni sitnarila kot ponavadi), šele pri zadnji taci je malo začela puliti ampak jo je frizerka hitro postrigla in je bilo konec :) Tako da imamo zdaj lepo urejene kremplje :P
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


aneša

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 09 Januar 2012, 23:35:58
Mene pa zanima, če se dobijo kje v Sloveniji te Kruuse klešče.

Hvala in LP.
aneša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #189 : 10 Januar 2012, 10:53:10
Vet4you
http://www.vet4you.com/klesce-za-kremplje-za-pse-16-5-cm
meni slikce najprej ni pokazalo, ko sem kliknila na ikono/sliko pa se je odprla
Moraš se registrirati, lahko se domeniš za osebni prevzem v njihovi poslovalnici v LJ.

Jaz drugih sploh ne kupim več. Tele so super, v uporabi na 14 dni in gre z lahkoto.

Se pa splača stopit na najbližjo veterino, če ti jih mogoče oni naročijo, itak nabavljajo pri njih različne zadeve.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #190 : 10 Januar 2012, 11:04:39
Pri TTouch si moraš vzeti čas. Kot pri meditaciji. Počasi se daleč pride. In tudi rezultat je šele čez tedne, mesece, ko se pes navadi in vzljubi dotike in masažo. Ravno zato je pomembno, da si hitra kot polž, hladna kot špricer in ostajaš na udobni točki. Vmes se mičkeno pomakneš z eno roko na kritični del, z drugo roko pa jo masiraš nekje kjer ima rada. Tudi sama bodi v" zenbudističnem" stanju.
Če imaš možnost pojdi tudi na tečaj TTouch s psico vred.
Dokler ne bo mirno prenašala tvoje dotike in krožne masaže po krempljih-do takrat ji sama ne striži krempljev.

Psa je tudi na to masažo potrebno pripraviti, nekaterim je zoprno na začetku, potem pa eni in drugi ugotovimo kako in kaj.

Rezultati pri TTOUCH se pokažejo veliko hitreje kot čez nekaj tednov ali mesecev.



aneša

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 10 Januar 2012, 11:45:34
Hvala Čara. Na Vet4you sem pred časom že iskala, pa nisem nič našla :-\

To TTouch metodo moram tudi jaz malo naštudirat. 6 let so se psici kremplji brusili sami, sedaj 2 leti imamo pa probleme. Rastejo ko nori, ona pa ne ve, kaj so klešče in se obnaša, kot da ji hočem odrezat celo taco. Če mi že uspe so pa te navadne klešče tok slabe, da sploh nič ne odreže.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #192 : 10 Januar 2012, 12:53:29
Rezultati pri TTOUCH se pokažejo veliko hitreje kot čez nekaj tednov ali mesecev.

Zelo različno. Pri nekaterih je učinek skoraj takojšen, pri drugih, ki imajo že kariero strahu pred prijemanjem tace, kaj šele pred striženjem krempljev, pa traja dlje. Psi so različni. Pri plašnih psih, s slabimi živci in z negativno izkušnjo-se res zna zgoditi da traja en mesec predno lahko v miru in naenkrat odstrižeš vse kremplje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #193 : 10 Januar 2012, 13:22:48
Pri plašnih psih, s slabimi živci in z negativno izkušnjo-se res zna zgoditi da traja en mesec predno lahko v miru in naenkrat odstrižeš vse kremplje.

Res je, ampak rezultati/efekt se začne kazati že dosti prej.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #194 : 11 Januar 2012, 12:01:23
Ja, to pa res. Sva se očitno malo narobe razumeli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #195 : 02 Julij 2013, 09:55:32
Nekdo je omenil, da psa ne boli, če mu zastrižeš noht. Pha! Tako je zavpila, da sem skoraj do stropa poletela. Me prav zanima kako bo naslednje striženje krempljev, moj strahopetnež si tako zelo zapomni, že zdaj je tolerirala in ni marala pedikure.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #196 : 02 Julij 2013, 11:32:15
Ma ja, ultra so obcutljivi pri nohtih. Moji cvilijo ze, ce jim po nesreci s klescami samo stisnem tisti del nohta, ki je ziv (ne pa odscipnem).

Moj zadnji trik je, da ju presenetim, ko se crkljata z mano na kavcu in sta sproscena na hrbtu... takrat hitro izvlecem klesce in odscipam. Ce pa vidita, da vzamem klesce in ju dam na prostor z namenom strizenja, ajaj... mislim, se pustita, ampak obnasata se pa, kot da nohte pulim in ne scipam...

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #197 : 02 Julij 2013, 13:33:33
Tisti ko to pravijo si naj svoj noht zastrižejo pa poročajo o rezultatu  ;D

Tud pri nas je to skor huje kot da bi ga iz kože dajali, sam ima na srečo take nohte da res ne morem kiksnit. Vsaj zdaj ko vem kako se dela, enkrat al dvakrat mi je pa ratal tako odstrižt da krvavelo sicer ni, bolelo je pa vsekakor. Pa midva se manikirava tko po konjsko, stoji in mi da taco tako kot konj kopito.



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 03 Julij 2013, 10:29:40
Moj še trznil ni pa sem mu že 2x :-\
Ko si je odtrgal  peti krempelj še pogruntala ne bi  >:( , če ne bi videla kapljice krvi na ležišču.

You can have no better friend than a dog.


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #199 : 04 September 2013, 16:48:54
Danes sem v reviji moj pes zasledila to giljotino za pasje kremplje

http://www.youtube.com/watch?v=VaR_aReu_J0#t=152 (video)

http://static.wixstatic.com/media/35f883_f9319761330d9eb8c84cf40acf6e9162.jpg_srz_265_260_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz (slika)

pa me zanima če kdo to uporablja in kako zelo je to zanesljivo?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #200 : 04 September 2013, 17:38:00
jaz giljotin ne maram. Imam 16.5mm klešče od Kruuse.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #201 : 04 September 2013, 22:14:49
tudi meni so klešče bolj priporočili in ni problemov (edino na začetku je imel pes fiksno idejo, da je to njegova nova igrača za žvečenje in je manikura malo dlje trajala  ;)
jaz mu v principu postrižem samo slednike na sprednjih tacah, ostali se mu pri hoji izrabijo , tako da nima predolgih in jih ni teba striči



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #202 : 12 Oktober 2013, 14:28:09
http://susangarrettdogagility.com/2013/08/cutting-your-dogs-nails-how-important-is-it-really/
Bomo probali, ampak cvikam, ker ima večino krempljev črnih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 13 Oktober 2013, 18:17:11
Se mi zdi da je tole stvar osebne odločitve in podobna dilema kot pri striženju kožuha psom, katerim se kožuha načeloma ne striže.

Kakorkoli, Čara, ščipaj malo pa po malo, fora je pa itak, da po tem načinu, ki je na videu, moraš itak odstrižt toliko, da je mičkeno krvi.  ;)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 13 Oktober 2013, 18:41:30
http://susangarrettdogagility.com/2013/08/cutting-your-dogs-nails-how-important-is-it-really/

Super link!  :o Moj ima kremplje kratke, tako da se z njimi med hojo ne dotika tal ampak se mi zdi, da so se vedno malo predolgi, tako da tole bom ziher probala :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #205 : 14 Oktober 2013, 07:57:32
Kakorkoli, Čara, ščipaj malo pa po malo, fora je pa itak, da po tem načinu, ki je na videu, moraš itak odstrižt toliko, da je mičkeno krvi.

Ne ne, na splošno če redno strižeš se krvna žila premika nazaj in je ni treba rezat za to :)




Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #206 : 14 Oktober 2013, 08:29:23
Jaz za moje uporabljam takšno giljotino in mi je super :) Itak pa je odvisno od vsakega lastnika, kaj mu ustreza ;)

You can't manufacture a miracle


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #207 : 14 Oktober 2013, 09:34:27
Ne, tukaj naj ne bi bilo krvi, kar je tudi obrazložila veterinarka. Poščipaš okoli in okoli, da je živi del mogoče za milimeter izpostavljen in se posuši, ter se žila krajša. Podobno je veterinar obrezal en noht, ki je bil razcepljen-cel, do korena, pulpa je pa ostala nedotaknjena in tisti ima sedaj malo krajšo žilo.

Kratki nohti so pomembni za dobro držo, tukaj ni stvar estetike ali okusa lastnika.  Morajo biti tako kratki, da jih ne slišiš, ko pes hodi po parketu in da se ne dotikajo tal, ko pes stoji. Predolgi nohti povzročajo neugodje. Jaz ji strižem na 2-3 tedne, pa ne vem če se je žila kaj skrajšala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 14 Oktober 2013, 10:36:11
No pa saj je lepo povedano, da se tako trimajo nohti, ki so ''izven primernega''. Pa še to postopno parkrat zaporedoma, da dobijo pravilnejšo obliko. Vsi ostali se brusijo sami ali pa se jim pomaga s ''klasičnim ščipanjem''.
Za pravilno držo so pa še kako pomembni. Jaz strižem mojim tamladim ''klasično'', ker si večino ostalega zbrusita sami. Pa še to moram bolj pogosto tamali, ker ima ''lahek korak'' pa si jih niti ne zmore zbrusit čeravno je najbolj aktivna.
Starejšemu sem pa do sedaj strigla klasično...pa je en velik šit, ker žile kar ne dobiš nazaj  :-\ Za vsako striženje se mi je zdela daljša in je dejansko dobil ''dolge prste''. Ma nič jasno. Strižem, a kremplji nefunkcionalno dolgi. Pa še taki enakomerno široki so bili. Noht pa mora bit en mal ''zašiljen''. Mislim, ko se spomnem njegovih krepljev, ko je bil mlad in takšne kot je dobil zdaj na starost. Prej nikoli striženi, zdaj redno.
Pol smo pa tkole probal, kot je na posnetku - Čist zakon  8) Zdj ma spet ''mlade kremplje'' :D

Vsak pes si jih drugače obrablja in je tale info s posnetka še kako koristna.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 14 Oktober 2013, 10:42:26
Aja pa mi mamo same črne kremplje. Mogoče še info, ki komu pride prav.
Kako ugotovit da si na ''žili''? S kleščami samo rahlo stisneš (nikar preveč, da že ne zarežeš!) na mestu kjer misliš odsekat. Tko probaš, ''potipaš'' kje je živi del. Če pes potrza pod pritiskom se prestaviš nižje in snap. Potem pa krempelj pogledaš na odrezanem delu. Če se bližaš živemu delu vidiš kolobarčke. Ko si pa tik tik živega dela (tisto, kar vetka na posnetku kaže kot ''odrezano do živega'') se pa na sredini kolobarčka pojavi zametek pikice. Tam nehaš strižit. Sej lahko postopno krajšaš, da v prvo ne zarežeš predaleč.  ;) Z nekaj prakse in kooperativnosti psa je to tik tak opravljeno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.