Striženje krempljev

*nastja* · 147046

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #30 : 31 Julij 2006, 15:19:39
Kakša pa je ta pilca? Kaj posebnega ali pač tista za ljudi?

Jaz sem v bistvu uporabila kar navadno za ljudi. Izgleda kot podolgovata palčka, široka 2-3 cm in je z ene strani bolj gladka, z druge pa malo bolj ostra. Jaz sem Buffy pilila kremplje z gladko stranjo, ker je lepše "drsel". Me je pa radovednica samo mirno in začudeno opazovala, kaj ji jaz zdaj to delam  :o. Sem ji pa tud na zadnjih tačkah pogledala, kako izgledajo kremplji in ji potem tiste, ki so bili razcepljeni, popilila. Revca je bila slabih 15 minut kot v lepotnem salonu  :D


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #31 : 07 Avgust 2006, 13:11:19
a misliš,da bi res tako dovgo pilila? :) jaz sm ji 2x probala strič,prvič mi je pustla en krempel samo je tako cvilila zravn,kot da bi ji nogo odšipnala.pa je po mojem ni nič bolelo,ker sm ji res odščipnala minimalno kar se je dalo..pol pa sm ji še drugič probala,pa je začela cvilit že takrat ko sm klešče samo nastavila na kremeplj...ne vem zakaj to delo..samo mene je tega tako strah počet,da si res ne upam več...


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 07 Avgust 2006, 14:05:09
Pes te izsiljuje. Ne se pustit. Tudi kakšen majši otrok zna jokat, koga strižejo pa nič ne boli ;)
Kot Tarzan pa spet ne more bit  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #33 : 07 Avgust 2006, 14:10:10
sej to mi je ž moja prijatelca rekla,sam men se kr smili,ko začne cvilit..možno,da ji res preveč popuščam.te dni bom šla v trgovino za male živali in nabavila nove škarje,pol se me naj pa pazi,tečka mala ;D

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #34 : 17 Avgust 2006, 11:16:54
Kaj pa če bi ji probala s striženjem, ko je psička zmatrana? Mi smo imeli problem pri česanju, ker je grizla krtačo in sem jo nekaj časa česala samo ko je bila zmatrana in se ji ni nič več dalo.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 17 Avgust 2006, 11:34:16
Zgodbice, da si vsi psi na asfaltu zbrusijo kremlje so bedaste. Si jih ne. Odvisno kako hodijo. Enim psom se pridno sami brusijo po vsaki podlagi enim sploh ne ali pa nenakomerno.
Mnogo psov ima predolge in zanemarjene kremplje. Več kot pol bi rekla.
Predolgi kremplji se cepijo, lomijo, spodbujajo napačne obremenitve sklepov, lahko doprinesejo k razvoju artritisa in celega kupa težav z gibalnim aparatom in so sploh fuj in škodljivi.
Vsak lahko psa navadi na striženje in redno po malem striže ali drugače korigira kremlje.
Lahko začne postopoma in s klikerjem. Dotikanje nog in dotik pa škljoc pred nohtom  pa itd. Saj ni treba vse na en dan postrižt. Npr en mesec navajnaja,  pol pa vsak dan en kremlpeljček.
Drugi način je"nimaš izbire".Psa primeš , držiš in postrižeš, pa naj dela kar hoče. Na koncu daš nagrado in sčasoma pokapira, da se ne more izognit zadevi in da ni nič hudega-priporočam z atrdne pse, ne za mimoze.
Če slučajno kdaj zastrižemo ni konec sveta. Razkužimo in pošpricamo s flajštom v spreju, ali pa samo pustimo in zadeva se hitro sama uredi.
Priporočam pa, da raje pazite in strižete po malo. Če niste prepričani mm po mm.
Kdor pa ne zbere poguma- pasji frizerj so navadno bolj uslužni in pogumni za te zedeve kot veterinarji. Ampak tudi njim koristi, da psa prej navadimo na vse skupaj.- dotikanje nog prijemanje šap in škljocanje škarij.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #36 : 25 December 2006, 16:27:16
Nujno bi rabila nasvet.  :( Danes sem Živi drugič v življenju postrigla krempelčke, ker je imela res predolge. Že prvič ji tole striženje ni in ni bilo všeč in mi jo je pomagla držati in zraven čohati mami. Prvič sva ji vse lepo postrigle. Čeprav je ob vsakem porezanem krempeljčku rahlo trznila.

Sedajle sem pa kar nekaj časa odlašala. No strigla sem ji v sobi, kjer je zelo rada. Zraven je bil fant s priboljški, da jo je držal in čohljal. Živa pa si je spet mislila, joj spet me bosta mučila... ::) No prvi tački sem ji super postrigla, tudi s črnima dvema kremepljčkoma ni bilo težav. Pa še tako sem gledala, da sem ji postrigla precej manj, pod rdečo oz.temnejšo črto. Ampak pri zadnji levi nogi pa sem ji 3tji krempeljček vseeno nekako odstrigla malo preveč, čeprav sem pazila, da sem odstrigla še par milimetrov pod rdečo črto. In ji je začela teči kri.  :'( Groza!!! Sem si rekla, kako mi je zaboga uspelo kaj takega!  :'(  Meni je kar slabo postalo. Potem sem ji do konca postrigla še zadnji krempelj na levi nogi in potem še desno nogo. Ampak Živa je bila zelo pridna, malce ji je bilo nelagodno, ker ne mara striženja, ampak ni ne zacvilila, ne trznila. Nič!  :-\

V sobi sem imela zelo toplo pa se ji kri sploh ni hotela ustaviti. In sva šle po končanem striženju v pesjak. Ni ne šepala, ne da bi jo kaj bolelo. Ko sva prišli v pesjak sem ji rekla, naj skoči na uto in ji še enkrat pogledala krempelj. Seveda je kri še malo tekla. In potem je Živa celo opazila da ji teče kri in je začela lizati.
Prej, čez par uric, sva šle na kratek sprehod. Preden sem jo spustila iz pesjaka sem pogledala če se je kri ustavila in se je. Ampak potem sva začele hodit, pa je spet malce začela teči. Živa se je je sicer obnašala kot da ni nič. Vse normalno, brez šepanja.

Torej, kaj naj naredim.  ???Živa si je prej sicer lizala krempeljček, ko je videla da ji teče kri, ampak je nič ne boli, ne šepa. Ji s čim namažem, ali samo pustim, da se bo zacelilo?
Kakšen nasvet bi bil zares dobrodošel, ker sem prvič v takšni situaciji.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 25 December 2006, 17:27:56
prejšnjega psa (labradorčka), ki je imel črne kremplje (in to nenavadno hitro rastoče in dolge) smo vozili k veterinarju. Pa je včasih tudi tekla kri in ni bilo videti, da ga boli, pa tudi veterinarji niso nič komplicirali. Zdajšnji psički jih strižem sama (ima svetle krempeljčke) pa ji nisem še uspela priti do krvi. Kremplje ji strižem redno, ker so lomljivi. Mislim, da je ni bolelo, če ti tega ni pokazala. Je pa fajn, da si tudi ti mirna pri tem. Tudi, če se zgodi kaj takega, saj prenašaš svojo energijo na psa.

Mi imamo grozne probleme s striženjem, ki pa so se že izredno umirili. Žabica ima namreč zelo lomljive kremplje, pa ji na vsake toliko časa cel poči po dolžini. Takrat ji probam čim manj odstrižt oz ji strižem le toliko, da jo ne boli. Sicer pa delam, kot delaš ti. Poleg nje je vedno še nekdo, ki jo drži (ne na silo). Za vsako mirno reakcijo pa dobi priboljšek.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #38 : 25 December 2006, 17:56:19
Tina najlepša hvala za odgovor! :D Saj sem si tudi sama govorila, da bo vse v redu s kremepljčkom, kajti Živa ni ne šepala, ne zacvilila, tako da je 100% ni nič bolelo. Si me pa vseeno pomirila, saj sem se nekako počutila krivo, da sem ji mogoče kakšen milimeter preveč odstrigla krempeljček. :) Pa me je potem fant tolažil, saj bi se to tudi veterinarju lahko naredilo, saj sem strigla, tako kot se mora in res pazila da nisem šla preveč blizu žil v krempeljčku. Tako da Tina si me precej potolažila, ko si napisala, da se je to tudi veterinarju naredilo pri tvojem psu in da to ni velika panika ... :)

Drugače pa sem vedno mirna, hkrati mirim Živo in jo govorim, da to nič ne boli :)... Fant jo je seveda čohal in jo crkljal in jo hkrati malce držal, toliko da jo je zamotil in da Živa skoraj ni opazila da sem ji krempeljčke postrigla. Pa še jaz sem jo zraven nagovarjala, da je bila čim bolj mirna. Jaz pa sem tudi poskušala čimprej postriči krempeljčke in seveda gledala, da je bilo par milimetrov pod rdečo, temno črto. Pri črnih oz. temnih pa sem pazila, da sem odstrigla ravno toliko kot pri ostalih, mogoče malce manj. ;)

Seveda smo šli tačko za tačko, vmes pa imeli premore in takrat je bil čas za priboljške in pohvala ker je bila Živa pridna :D Pa saj psa ne boli, samo verjetno je malce drugačen, čuden občutek ki ga ni navajen. Sploh Živa mi ponavadi ne pusti, da ji šarim po njenih blazinicah in krempeljčkih in se počuti malce nelagodno. Pa vsake toliko časa malce trzne z nogo, kot bi hotela reči, pa da pusti že moje tačke na miru :D

No važno, da je božični gratis striženje krempeljčkov uspel in da so sedaj lepi, in precej krajši. ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #39 : 25 December 2006, 23:00:02
Zastrizen krempelj ni nic tako groznega, da bi bilo zaradi tega treba k veterinarju. Zivali sicer pri tem ni prijetno - zaboli, kaj pa, ni pa to nobena tragedija. Nekateri veti celo uporabljajo tehniko "zastrizevanja" krempljev kadar rabijo majhno dozo krvi (npr. za test z glukometrom).
Navadno se kri ustavi hitro, ce tece malo bolj mocno, lahko rano posujes s posebnim praskom, ki ustavlja kri (styptic powder), ali z moko. Menda naj bi pomagalo tudi milo (tisto v kosu, ne tekoce).
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #40 : 30 December 2006, 11:58:58
ker so ravno kremplji...jaz sem pri svoji psički opazila, da so ratali v tem mrazu (no ja, zdaj je spet topleje ;D) krhki in ko jih strižem se skoraj drobijo. Ima kdo izkušnje s tem? V hrano ji sicer dodajam kapsule Dermanorm (že pol leta kot dodatek k hrani), ki pa jih poje ali pa tudi ne. Na vsake toliko časa jih mažem ali z ognjičevo mastjo ali pa za ribjo mastjo, ampak je zade va hitro polizana dol ???

Mogoče kdo od vas s čim maže krempeljčke, pa je opazil razliko?



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #41 : 30 December 2006, 14:19:50
Pred kakim tednom sem strigla kremplje fantovima psoma. Eden od njiju ima prav take, kot opisuje Ribica_Tina. Čisto krhke, samo, da ga odščipneš, se kar zdrobi. Ampak ne vem, če je to povezano ravno z mrazom? Možno, da psu primankujejo kakšni vitamini ali kakšna snov ??? Kaj ni tako, da imamo tudi ljudje zanič nohte, če nam primankuje kalcija?

Ribica_Tina: kakšne kapsule pa so to?

Sem pa se tudi sama že spraševala od česa je to.

Lp, Marusa


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #42 : 30 December 2006, 17:35:35
Moja Živa pa na srečo nima krhkih krempljev, pozimi se bistveno ne spremenijo. Njeni kremplji so pravzaprav zelo močni.
Se mi pa zdi da je s kremplji podobno kot pri ljudeh in nohtih. Če pes nima dovolj vitaminov in mineralov, bodo kremplji lomljivi, krhki; v nasprotnem primeru pa močni, trdni.
Seveda pa po vsej verjetnosti tudi mraz vpliva na kremplje. Zato kot je napisala Ribica Tina lahko pozimi lomljive kremplje jih namazažemo s kakšno hranljivo kremo. Vem da se dobi posebna krema za mazanje razpokanih blazinic , ki se jo dobi pri veterinarju. Za lomljive kremplje pa ne vem če obstaja posebna krema.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 31 December 2006, 12:38:57
Jaz sem bila zaradi omenjenega problema pri dr. Stariha Pipanovi na Gorkičevi, kjer dela kot dermatologinja (če se ne motim). Za krhke kremplje pravzaprav niti ni vedela vzrokov. Če se pojavi okrog krempeljčkov čisto ob dlaki temno rdeča obroba - se noht obarva, potem je možno, da gre za gljivice. To se načeloma vidi tudi, če do iste pordelosti prihaja med prsti na nogah (na sami koži).
No, ne enega in ne drugega Šana ni imela oz nima. Kremplji so načeloma trdi in zdravi. Le na vsake toliko časa poči kakšen po celi dolžini in zgornja plast dobesedno odstopi od kremplja. Ravno zato mi je Pipanova priporočila omenjene kapsule (mary; nekaj o njih najdeš na http://www.vet4you.com/index.php?dest=program&cat=abeceda oz na omenjeni spletni strani odtipkaš Dermanorm). 250 kapsul je okoli 10.000 sit. Jaz imam edino problem, ker imam blazno neješčo psičko in ji zelo težko podtikam kapsule. Mora pa (glede na njeno težo) jemati 2 na dan. Nama nekako ne znese ???
Zato bom, ko bo pošla zaloga naših kapsul, kupila olje Dermanorm, ki se uporablja enako kot kapsule - dodatek k hrani.
Nekaj časa je jemala tudi kompleks B (ki je tudi v kvasu), vendar je zopet problem pri tem, ker ji vse, kar mora pojesti, težko podtaknem.

Stanje se je delno izboljšalo. Zdaj, ko je bolj mrzlo, pa se spet pojavljajo isti problemi. Kremo pa tudi poliže takoj, ko lahko. Dobra je tudi krema Ribodremin (na bazi ribjega olja), ampak ta psu diši toliko bolj. Zato sprašujem, če ima kdo podobne probleme, pa je morda že našel rešitev.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #44 : 17 Januar 2007, 14:44:31
No, pa je tudi nam uspelo.... Zastriči krempelj namreč.  :'( >:(
Prejle sem se optimistično lotila striženja krempljev in vse je bilo ok... Do predzadnjega kremplja.   :-\ Tam sem očitno zastrigla pregloboko in voila - kri je lila kar v potoku.  :'( :'( Sedaj me zanima, kako verjetno sem v naslednjih stvareh kaj zašuštrala (da vem, če moram leteti h veterinarju):
Torej kri sem poizkušala najprej izprati s fiziološko raztopino - nič, še vedno tekla. Nato sem posula z otroškim pudrom - nič, še vedno tekla. Nato sem šla posut kar zajetno količino moke, zavila taco v gazo (skupaj z moko), tesno povila in dala še v čeveljček. Skozi 2 gazi in povoj zaenkrat še ni nič pricurljalo, pa ima Astor takole povito sedaj že slabih 5 min (prej je kri prišla v pol minute čez 2 ali več gaz).

Ok, za moko sem prebrala v Majinem postu, da se jo lahko tudi uporabi. Kaj sem lahko zašuštrala z baby pudrom? Sprašujem, da ne bi prišlo do kakšne zastrupitve krvi...oz. kaj pa jaz vem do česa vse lahko pride.  :'(

Jezna sama nase....  :'( >:( :-X


Mojca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #45 : 17 Januar 2007, 14:51:34
Scythe, jaz ti priporočam, da namažeš z Betadin jodom, če ga imaš, ker hkrati razkužuje in posuši rano in ne peče - preizkušeno... ;)
Drugače pa po moje ni nič hudega, če si otroškim pudrom posula - se mi zdi, da so te baby stvari zelo neškodljive.

Daj Astorju enega  :-* od mene in Taja.

Lp,
Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #46 : 17 Januar 2007, 15:00:09
Nimam Betadin joda...  :-[ Mi še ni uspelo sestaviti skupaj pasje prve pomoči.  :-X Jaz tudi upam (glede na to, da je baby puder za dojenčke), da ne more biti škodljivo, če sem ga dala na rano.  :-\

Sicer pa sem se malo pomirila, ko sem prebrala, da kri sicer na začetku močno teče, vendar slej ko prej (tudi brez "zdravljenja") preneha teči. Zankrat čez gaze še vedno ni nič pricurljalo. Upam, da tako tudi ostane. Jaz pa ob prvi priliki v lekarno po Betadin jod.  :-X

Moram pa reči, da je bil Astor ful priden. Pustil mi je vse in ko sem zastrigla krempelj, tudi trznil ni. In potem ko sem letala naokoli po hiši in iskala pripomočke, me je lepo počakal na sedi z brisačo pod taco in poplavo krvi.  :'( Ga moram danes razvajati, ker je bil res ekstra potrpežljiv.  :-* :-* :-*


Lp,
Mojca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #47 : 17 Januar 2007, 15:01:42
Si povila prav taco? Ker če nisi dala nič med prste, kar lepo odvij vso zadevo.
Po moje nebi smelo bit nič takega. Res da teče kri, ampak se bo umirilo. Ni treba pa it takoj v kako svinjarijo s psom ;)
Meni je tudi enkrat pri prejšnji psici ratalo in ni bilo nič hudega. Samo pazila sem, da se ni zasvinjalo in bilo lepo na čistem. Ko neha teč se lahko malo razskuži.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #48 : 17 Januar 2007, 15:03:07
Si povila prav taco? Ker če nisi dala nič med prste, kar lepo odvij vso zadevo.
Po moje nebi smelo bit nič takega. Res da teče kri, ampak se bo umirilo. Ni treba pa it takoj v kako svinjarijo s psom ;)
Meni je tudi enkrat pri prejšnji psici ratalo in ni bilo nič hudega. Samo pazila sem, da se ni zasvinjalo in bilo lepo na čistem. Ko neha teč se lahko malo razskuži.
Ne, nisem dala nič med prste.....  :-[ :-X Ajde, gremo odvijat.......


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #49 : 17 Januar 2007, 15:04:37
Prsti se stisnejo med sabo in ni prijetno, če je pa še preveč trdno povito, lahko kri zastaja in ne samo da zadeva kar boli, lahko narediš tudi več škode kot koristi.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #50 : 17 Januar 2007, 15:11:35
Smo odvili, kri ne teče več.... Sem pustila odvito, Astor pa si sedaj umiva tačko. Sklepam, da je lizanje ok ali ga moram preprečiti?


Hvala Andreja!  :) :-[


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #51 : 17 Januar 2007, 15:21:52
Prosim.
Po moje nebi smelo bit nič narobe z lizanjem. Sej lizanje je samo po sebi dobro, problem je ko žival pretirava in ne pusti rani, da bi se pozdravla.
On ma pa itak vso tisto moko za popapcat  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #52 : 17 Januar 2007, 15:30:13
Lizanje ni ok - sem ga šla ravnokar preverit in si je ponovno odprl rano.  :( Torej je spet tekla kri. Zato sem ponovila postopek - moka, gaza (tokrat tudi med prsti! ;) ) in na rahlo povezala tačko - zgolj toliko, da obdrži gor gazo z moko. Zaenkrat izgleda kot, da se je kri ponovno ustavila. Upam, da ostane tako, ker vsega skupaj je bilo res ogromno krvi (oz. vsaj meni se je zdelo ogromno...).  :'(


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #53 : 17 Januar 2007, 15:40:36
Ne lizanje ni ok - naš Taj si je enkrat majhno ranico tako zlizal, da smo potem imeli cel problem :-\... tako, da pazljivo z lizanjem...
Malo ga nadzoruj, kaj počne - ker lahko res pride do problema, če si bo preveč lizal ranico, pa čeprav izgleda nedolžna. :)

Lp,
Tina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #54 : 17 Januar 2007, 15:43:56
Zanimivo. Moji ni ratalo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #55 : 17 Januar 2007, 17:41:13
Hej! Mojca si predstavljam v kakšni situaciji si. Sem bila na istem pred kratkim... Se je kri že ustavila? Živi se je kmalu ustavila, samo potem sva šle pa na sprehod in si je rano zopet odprla. Me je tudi ful skrbelo. Jaz ji takrat nisem nič povijala in nič, pa se ji je lepo zacelilo. ;)
Poročaj kako in kaj.  :-*

LP, majchy

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #56 : 17 Januar 2007, 18:35:39
Zaenkrat je vse še ok. Upam, da tako tudi ostane. Kri je prenehala teči, tako da ima zdaj samo še eno malo gazico, pa neoprenski čeveljček, da si ne liže in da zunaj ne pride svinjarija do rane. Jutri mu bom vse skupaj sčistila - čeveljček pa bo imel še nekaj časa.
Ma saj v bistvu sem potihem pričakovala, da se mi bo kaj takšnega zgodilo, ampak me je presenetila količina krvi - sem mislila, da priteče kapljica, dve... tako je pa kar lilo.  :-X No ja, saj vsega skupaj dvomim, da je bilo za deci, ampak ko imaš okoli sebe polno krvavih gaz in brisač, kri pa še teče te malo stisne.  :-[


Lp,
Mojca


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 17 Januar 2007, 18:38:19
No, fino se je rešlo. Če te je "mali" mirno počakal že ni moglo bit hudo. Saj veš, kako paniko naredijo, če jih kaj vsaj malo boli :D
Če boš pa kdaj kaj nujno rabila. Imamo tudi Betadine jod ;), se lahko oglasiš tudi pri nas ali me kontaktiraš ;) Saj nismo daleč...



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #58 : 17 Januar 2007, 18:41:26
No, fino se je rešlo. Če te je "mali" mirno počakal že ni moglo bit hudo. Saj veš, kako paniko naredijo, če jih kaj vsaj malo boli :D
Če boš pa kdaj kaj nujno rabila. Imamo tudi Betadine jod ;), se lahko oglasiš tudi pri nas ali me kontaktiraš ;) Saj nismo daleč...
A zdaj mi poveš  :P ;) :o :) Hecam se... Hvala! Res... :) Sicer pa se bom prihajajoči vikend usedla in spacala seznam za nujno prvo pomoč skupaj. Je bilo vse skupaj dobra šola tako ali drugače - ker do sedaj sem itak mislila, da tega pa ne bom rabila.  >:(


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #59 : 17 Januar 2007, 18:43:18
Mojca verjamem, da te je stisnilo, ko si videla toliko krvi in nisi točno vedela kaj narediti, kaj je prav in kaj ne.  :-\
Meni bi se zmešalo, bi mi bilo zelo grozno videti, da Taju teče kri jaz mu pa ne bi znala pomagati... dobro, da je pri nas oči bolj zverziran za take stvari in vedno s trezno glavo brez panike poštima stvar, da je potem vse ok. ;D
Drugače si pa tudi ti na hitro oskrbela rano - tako da vsa čast... dobro si se odrezala pri prvi pomoči! :)

No, pa samo da je sedaj z Astorjem vse v redu :)... čeveljček pa le nosita ;), že zaradi tega, da si ne bi zlizal rane, verjemi je cel hudič, če pride do tega... tega ne privoščim nikomur! :-\ :)

Lp,
Tina