Cepljenje proti pasji kugi in ostalim kužnim boleznim

Baki · 84210

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #120 : 12 Avgust 2019, 14:47:26
Pri psih neznanega izvora, če s ene ve ali pasja mati bila cepljena. se cepi trikrat. pri ostalih 2x. Potem pa letna revakcinacija, dokler je pes mlad, nekaj dni pred vsakim cepljenjem razglistiš psa. Na dan cepljenja pa brez fizičnih naporov...ccca 20 minut ostaneš v bližini veterinarske, če bi bila kaka reakcija.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Katja Brencic

  • Pesjanarček
  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 07 Marec 2020, 11:37:54
Pozdrav vsem skupaj.
Sem nova tu. Po pregledu foruma nisem zasledila, da bi kdo imel podobno izkušnjo. Morda sem spregledala, se opravičujem, pa vseeno. Morda mi kdo lahko svetuje.
Pred dobrim mesecem sva s fantom posvojila leto starega mešanca. V ponedeljek je bil cepljen na kužne bolezni. V sredo so se začeli kazati prvi stranski učinki cepiva. Nekaj centimetrov pod vbodom je zrastla velika bula, pes je bil vedenjsko popolnoma spremenjen. Smo šli k veterinarju, je dobil protibolečinsko inekcijo in tablete za naslednje 3 dni, navodila so kratki sprehodi in vroči obkladki na bulo. Danes se je začel tudi praskati po celem telesu, več tudi kiha. Najbolj pa me skrbi sprememba v vedenju. Razumela bi, da je to posledica bolečine, vendar zdaj prejema protibolečinske tablete, tudi na dotik se ne odziva več tako, kot se je. Moje vprašanje je sledeče: Je imel kdo od vas izkušnjo, da se je pes po cepljenju vedenjsko spremenil? V najinem primeru- pes je mešan z lovsko pasmo, je hiperaktiven, firbčen, težko se umiri. V enem mesecu kar ga mava pa smo en kup stvari "pogruntali", da je naše sobivanje lažje (navaja se na boks, naučil se je igrati z igračami-česar prej ni znal, imeli smo težave z uničevanjem stvari, tudi pohištva, to se je umirilo, je učljiv, želi si delat s človekom, je pozoren na naju-tudi na sprehodih,in se odziva, rad se carta, konstantko išče stik...) po cepljenju je ta pes vedenjsko neprepoznaven. Laja, zaganja se v naju, skače, uničuje vse kar vidi in je v njegovem dosegu, ne prenese dotika, se ne odziva na ime-samo na hrano.
Ima kdo podobno izkušnjo? Mi lahko kdo prosim pove, če in kdaj naj bi to izvenelo?So te posledice lahko trajne? Resnično sva nemočna, ne veva kaj in kako mu bi še lahko pomagala.
Hvala lepa vsem!
Katja



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #122 : 08 Marec 2020, 14:08:46
Jaz žal ne bom veliko pomagal  :-[
Dosedaj ne pomnim, da bi pes zaradi cepljenja spremenil vedenje.
Vprašam pa se, če mogoče ne gre za bolj slučajno povezavo ... sem že slišal za primere, ko so posvojenčki po cca. enem mesecu spremenili vedenje.
Ampak ne pomnim, da bi bila kdaj tako velika razlika v vedenju.

Mogoče je bila izkušnja cepljenja/obiska veterinarja zanj tako stresna, da vama zaradi tega ne zaupa in mogoče samo rabi nekaj časa, da se nazaj sprosti.

Lp, Črt



Katja Brencic

  • Pesjanarček
  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 11 Marec 2020, 12:49:28
Črt, hvala za odgovor.
Pes se je umiril, bula izginja. Res mislim, da je šlo za šok in stres, stanje je nazaj normalno. Morda sem prehitro reagirala, ampak včasih človek res ne ve in pomisli na vse možne vzroke in razloge. Hvala še enkrat! :) :)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #124 : 13 Marec 2020, 19:11:43
Super,

Hvala ker si nam poročala, tvoja izkušnja bo mogoče nekomu pomagala  ;)

Lp, Črt



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 11 September 2020, 13:08:48
Če lahko na hitro vprašam:

sedaj so tri leta od cepljenja proti pasji kugi in še tistima dvema boleznima proti katerim se cepi z enim cepivom. Je smisleno cepiti ponovno? Veterinar je rekel da je, vseeno me zanima kaj vi mislite. Gre za zdravega 3.5 let starega psa.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #126 : 18 September 2020, 08:14:17
Zakaj se ti pa zdi, da ne bi bilo smiselno? Kužne cepim vsake dve leti.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 18 September 2020, 09:43:44
Odkrito povedano sem pozabil. Prej%u0161nji pes je imel hudo epilepsijo in sem se z veterinarskim potrdilom izginil cepljenjem ker je imel reakcije. In je veliko let odkar sem nazadnje peljal psa na cepljene proti kuznim.

Pei temu se cepi na tri leta. Torej ga bom peljal, hvala.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #128 : 29 September 2020, 08:44:25
Že nekaj časa je od vprašanja, tako da moj odgovor mogoče ni pravočasen, ampak načeloma je bolje, da se kužne bolezni cepi posebej in  steklino posebej. Manjša možnost reakcij kot če cepijo z mixom cepiv.
Moj veterinar je sicer po določenem času sam predlagal, da naredimo tudi pavzo s cepljenjem proti kužnim boleznim.