Beauceron

Bugz · 36559

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #30 : 30 Maj 2012, 21:23:15
Psa se lahko pokvari na 1001 nacin po BBH, kjer ni se nobenega problema oz. je pes cisto skuliran ;) Prav tako nobeno stevilo izpitov, tekem, razlicnih drugih znanj ne pomeni, da je pes skuliran do psov, drugih zivali, ljudi... je samo pes (kot je clovek samo clovek).

Prav tako so BBH izpiti lahko "zrezirani" oz. se ne postavi v par skupaj psov, ki se ne marajo ali pa takih, ki se prevec marajo. Prav tako se na testu socializacije ne da skupaj psov, ki pac ne gredo skupaj oz. noben sodnik se ni dolocil vrstnega reda, nikoli se se ni zrebalo... BBH ni cisto realen test (kateri pa je?!).

Pidog: ne razumem, kaj zelis povedati.

Za ene tekme (in tecaje, seminarje, preizkuse...) pac rabis rodovnik oz. se vec, dovoljene so le "izbrane" pasme. Ce se s psom dela tako kot je treba, bosta v vseh teh zadevah oba uzivala. Kar pa ne pomeni, da z mesanci ne mores uzivati. Pac se z njimi ne mores udelezevati vseh tekem, preizkusov... Obstaja pa toliko drugih zadev, kjer si lahko s svojim psom aktiven, da bos nasel vsaj eno tako zadevo, ki bo oba vaju s psom veselila, zblizala... oz. bosta imela skupen hobi. Hobi pa je glavni razlog zakaj imam jaz pse tj. da skupaj z njimi nekaj pocnem (nekaj, kar imajo tudi oni (prej ko slej) radi). Amapk zakaj se ljudje odlocijo za pse je pa toliko razlogov, kolikor je lastnikov psov. Zal so med temi razlogi tudi napacni...


marko z.

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
  • Moj Beauceron Tor-Amicus fidus rarus
Odgovori #31 : 31 Maj 2012, 15:49:24
Pozdravljeni lastniki Beauceronov,

zanima me, ali je dal kdo od vas lastnikov Beauceronu ušesa postrižt. Pri kakšni starosti psa se ta poseg opravi? Kakšna je potrebna nega pri tem posegu, je zahtevna nega (previjanje,...)?
Kam ste peljali psa na poseg in v kakšnem cenovnem rangu se giblje poseg?

Hvala za odgovore ;)

Jaz jih nisem dal,so pa ostali vecinoma dali kupirat uhlje.Kupira se med 1 in 2 mescom,lahko tudi kasneje ,če pride do kaksnih poskodb uhljev.
Poseg bi bil cca. 100 eur.Res zgleda pol hudo-nevaren.
Res pa je , da se je od takrat tudi zakonodaja spremenila,glede kupiranja ušes.
Moj zgleda čist fajn z uhlji,pa že z uhlji majo vsi rešpektdo njega,haha
Lp



sTrma

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 18 Julij 2012, 17:10:01
Prijateljica, ki je lastnica samca, me je prosila če lahko objavim:

PROSTA ZA ODDAJO ŠE DVA MLADIČA PASME BAUCERON

Na voljo še dva samčka vrhunske vzreje. Zelo kvalitetna linija.To potrjujejo tudi rezultati razstav.Mati BILA-ŠTIMPEL,večkratni PRVAK MLADIH,CAC CACIB,BOB in je tudi ŠANPION MLADIH.Oče izhaja iz kvalitetne in zelo priznane psarne v FRANCIJI in je tudi osvojil visoke,ter lepe rezultate.Mladiči bojo za oddajo v začetku meseca avgusta. Cena je 1000€.

podatki o vzreditelju:
psarna: ŠTIMPEL
Franc Štimpfel, Kalce 24 f, 1371 Logatec
e-mail: [email protected]
tel.: 01 7541348
mobitel: 38641911832

Iz iste kombinacije so lanski mladiči res čudoviti in krasnega značaja!

slika samice:
http://www.pasme-psi.com/pasje_pasme/bauceron/index.php



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #33 : 18 Julij 2012, 21:10:47

Iz iste kombinacije so lanski mladiči res čudoviti in krasnega značaja!


V tečaju sem imela dva lanskoletna mladiča, eden od njiju je značajsko zahteven, v vedenju nepredvidljiv in ga v zgornjem opisu žal ne najdem.  :-\


sTrma

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 20 Julij 2012, 09:13:27
Urška, hvala za tvoje izkušnje, priznam, da sem sporočilo predala naprej, mladičev iz prejšnje kombinacije pa ne poznam osebno. Poznam pa očeta, ki mi je zelo všeč.
Lp



beauceron-dog

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 30 Julij 2012, 13:16:38
Evo nekaj slik Becky. Sedaj ni več stara 2 meseca, ampak kar 7.  :)






Dogs laugh, but they laugh with their tails. ~ Max Eastman, Enjoyment of Laughter


loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 06 Avgust 2012, 23:55:55
Tale psička se zdej prodaja a ne? Vsaj v oglasu sem jo našla...