Dietna hrana za celo življenje?

Baki · 52086

Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
: 10 Februar 2007, 17:43:26
Bak je že dobre dve leti na dietni hrani. Je Eukanubo dermatosis. Za nekaj živil smo že ugotovili da jih sme jesti, tako da mu jih dodajam med brikete (konjsko meso, govedina, mlečni izdelki), za druge pa nisem povsem prepričana, ker je bilo še vedno nekaj zraven, npr. smo mu dali Frontline in se mu je zagnojilo. Skoraj sigurna sem, da ne sme perutnine, glede žitnih izdelkov pa nisem povsem sigurna, vendar vseeno mislim, da jih ne sme, ker imam občutek, da se po testeninah bolj praska.

Sem v dvomih, če je to dobro, da je pes celo življena na dietni hrani. Kaj menite ostali?

lp, miša

+1



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 10 Februar 2007, 18:07:04
Po moje mu škodi ravno ne, vendar bi bilo dobro, da se ugotovi na kaj je alergičen, kajti tako se lahko naredi desenzibilizacijo na določen alergen.
Jaz dajanje dietne hrane v nedogled (brez diagnosticiranja alergij) razumem kot (če prenesem v človeške okvire) izogibanje problemu. Torej, z nečem se nočeš soočiti, zato ostaneš na varnem otočku. Dvorezen meč. V smislu dietne hrane, alergij in psov, žal ne vem kako je s tem, ker se ne spoznam toliko...  :-[

Glede na to, da ni razvidno ali je alergičen zgolj na hrano ali ne, bi res svetovala testiranje. Mogoče za začetek vbodne teste (testirajo na 30 najpogostejših alergenov).

Za dietno hrano pa sem skoraj 100%, da daljnoročno ne škoduje, ker tudi na eukanubi (dermatosis seveda) piše, da je primerna kot vsakodnevna hrana in ne samo za čas ugotavljanja alergij.


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2 : 10 Februar 2007, 18:07:12
Moj fant ima nemško dogo, ki ima tudi alergijo - baje, da na pršice - vendar se mi zdi, da to vsakemu rečejo, ko ne vejo za ziher na kaj je pes alergičen!
No in kuža je tudi prej jedel Eukanubo Dermatosis, vendar se je stanje popolnoma izboljšalo, ko so mu začeli dajati samo kuhano hrano, brez briketov. Tako, da sedaj je večinoma konjsko meso s polento, kašo ali s čim podobnim in pa z zelenjavnimi dodatki. Makarone mu ne dajejo, ker zanj naj ne bi bili dobri. Namreč Bojevi alergijski znaki so krvavenje iz tačk - blazinic, gnojna ušesa in pa gnojni učki.
Tako, da je zdaj, ko je izključno domačo kuhano hrano povsem zdrav, brez alergijskih znakov. ;)

Kako pa te dietne hrane učinkujejo na psa, ki jih je celo življenje ne vem, zanima pa to tudi mene.

Vendar mislim, da je hrana pa čeprav je dietna, lahko čisto v redu, če vključuje vse potrebne hranljive snovi, ki jih pes potrebuje za zdravje in vitalnost. Vendar mora pa vsak lastnik psa, ki je alergik ugotoviti, katere vrste živil psu odgovarjajo in katere ne in iz živil, ki psu odgovarjajo in ne povzročajo alergijskih reakcij sestaviti menuje za pasje obroke in sicer, da le ti vsebujejo vse potrebne vitamine in hranilne snovi, ki jih kuža potrebuje - seveda, če je to le mogoče. Če ne, se je pa po mojem treba pozanimati za alternativo snovem, ki bi bile dobre za psa, vendar jih ne sme uživati, ker mu sprožajo alergijske reakcije.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #3 : 10 Februar 2007, 18:13:29
Glede na to, da ni razvidno ali je alergičen zgolj na hrano ali ne, bi res svetovala testiranje. Mogoče za začetek vbodne teste (testirajo na 30 najpogostejših alergenov).

Ja pri fantu so dali Boja (dogica) testirati za alergijo, vendar je ven prišlo, da je izgleda alergičen na pršice. ::) Vendar se nam dozdeva, da to ni to in se nam zdi, da testi niso nič pokazali in zato potem pač rečejo, da je alergičen na pršice. Verjamem, da so nekateri psi alergični na pršice, vendar Boj zagotovo ni.

Vendar ne razumem potem, če je alergičen na pršice, zakaj potem alergijski znaki izbruhnejo samo, če je nepravilno prehrano, ki mu ne odgovarja in povzroča alergijske reakcije kot npr. piščanec - mi lahko to nekdo razloži?




scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 10 Februar 2007, 18:27:05
Alergija na pršice je zelo pogosta pri psih in ljudeh. Sicer pa - ali ni lastnik prisoten pri testiranju? Tako lahko sam vidiš ob kateremu alergenu se pojavi reakcija.  ??? Ne vem no...na srečo mi ni bilo treba delati (še) vbodnih testov.
Da bi si izmišljevali diagnozo tudi dvomim. Lahko je poleg alergije na pršice, prisotna tudi še kakšna druga alergija, ki jo vbodni testi niso pokazali (ker ni zelo pogosta). Namreč pri vbodnih testih ne testirajo za vse možne alergene, ampak samo nekaj deset najpogostejših. Pri krvnih preiskavah pa lahko testirajo več specifičnih alergenov. Naj bi pa bili vbodni bolj sigurni. Zato se mi res zdi, da ne bi kar tako nekaj rekli...
Pri alergijah je potrebno opazovati tudi okolico in vse pasje aktivnosti/početje. Ker lahko izbruh alergije sovpada s kakšno drugo stvarjo - npr: večja prisotnost specifičnega cvetnega prahu, ki jo mi seveda nismo opazili. Alergije so zakomplicirana stvar...  :-\


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 10 Februar 2007, 19:06:42
Naš Jon je alergičen na svinjsko meso. Ko smo ga dobili, je trajalo skoraj dve leti, da smo mu kožo in dlako spravili v normalno stanje. Vsakih nekaj mesecev je bil na kortikosteroidih, poln gnojnih ran. Sedaj ga hranimo s povsem normalnimi briketi. Pazimo, da na kakšnem pikniku ali pojedini ne dobi kaj svinjskega.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #6 : 10 Februar 2007, 19:14:03
Scythe, verjemi da ugotavljam že dve leti. Sem 100%, da ne sme jesti svinine, piščanca in purana.
Ker ima občutljivo kožo, saj se že čisto od majhnega nekaj čoha, malo težje ugotavljam, če je določeno živilo provzročilo reakcijo. Zdaj že več kot pol leta ni imel nobene kožne reakcije. Opazujem ga res skos in mislim, da ne more bit na čisto nič drugega alergičen kot na hrano. Občutljiv je tudi na klope, je zaradi klopa že dobil gnojno rano.

In če vem, da je na zgornje tri stvari sigurno alergičen mu ne morem dati nobene hrane, ki se jo dobi v pasji trgovini, saj ima vsaka hrana vsaj majhen delež teh sestavin.

Mene je zanimalo predvsem to, če je dobro da je to hrano celo življenje, saj je za starejše kužke drugačna hrana kot za mlajše.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #7 : 10 Februar 2007, 19:15:36
Naš Jon je alergičen na svinjsko meso. Ko smo ga dobili, je trajalo skoraj dve leti, da smo mu kožo in dlako spravili v normalno stanje. Vsakih nekaj mesecev je bil na kortikosteroidih, poln gnojnih ran. Sedaj ga hranimo s povsem normalnimi briketi. Pazimo, da na kakšnem pikniku ali pojedini ne dobi kaj svinjskega.
To je fino, ker v briketih ni svinjskega mesa. Perutnina se pa nahaja v vseh, vsaj majhen delež.
Zaradi ene svinjske kosti smo tudi mi imeli kar hude probleme s kožo!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 10 Februar 2007, 20:29:45
Scythe - najbrž imaš prav, vendar jaz sumim, da je tudi alergičen na kakšno snov, ki se nahaja v določeni hrani in da testi tega niso pokazali... Ker na primer, samo če poje nekaj malega od hrane, ki je ne sme jesti - se pojavi po tem driska in če je vse po sreči pri tem tudi ostane, če ne se pa razširi na tačke, ušesa in očke.
Alergije so res ena zelo zelo zakomplicirana stvar... :-\
Se mi pa tudi zdi, da smo čisto vsi tako ljudje kot tudi naši psi, po malem alergični na pršice...

Baki - jaz res mislim, da če pes je dietno hrano vse življenje mu ne mora škodovati, saj je večina teh hran kvalitetnih in če mu zraven dodajaš še kaj kuhanega in zelenjavnega je pa še toliko bolje. Jaz mislim, da če bi mu dajali navadno hrano in bi s tem povzročali alergije - se pravi mu po eni strani škodovali, saj se najbrž kuža, ki ima alergijske reakcije ne počuti dobro, bi mu torej s tem le škodovali - jaz resno mislim, da s tem ni nič narobe, če pes je dietno hrano. ;)


Na splošno sem pa slišala, da sta največja povzročitelja alergij svinjina in konzervansi.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #9 : 10 Februar 2007, 20:33:31
Jaz tudi mislim, da je bolje, da je tisto za kar sem prepričana, da mu ne škoduje, sploh če jo to uravnotežena in kvalitetna hrana.  ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #10 : 10 Februar 2007, 20:43:15
Ja, če se po hrani dobro počuti in ima lepo dlako - saj na dlaki se baje pokažejo znaki, če je pes bolan - se nimaš kaj sekirati. Sploh ima pa Bakon zelo lepo dlako, kar pomeni, da ima dovolj vitaminov in vsega kar potrebuje... ;)
Brez skrbi, tudi nekateri ljudje so celo življenje na dietni hrani, pa jim prav nič ne manjka! ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #11 : 10 Februar 2007, 21:08:26
Svinjina je res eden izmed pogostejših alergenov, zato se jo mi že od malega izogibamo (preventivno).
Kot sem že rekla - menim, da dietna hrana daljnoročno psu ne škoduje - najsibodi odrasel ali starejši. Tako, da tukaj Miša - brez skrbi - sicer pa lahko sama preveriš in prebereš na žaklju od Eukanube kaj piše. ;) Meni se zdi (ko je Astor imel dieto), da sem prebrala, da je primerna tudi za "doživljenjsko" prehranjevanje.

Se pa včasih zgodi, da so psi alergični na neko stvar, ki je v hrani - a če je v majhnih količinah, do reakcije ne pride. No ja, samo to je malo "tako-tako" za probavat.

Če te zanima, pa mislim, da pri vas pridejo v poštev tudi naslednje hrane:
Dog Club Elite Ocean
Almo nature Holistic Large Diet Sensible (tukaj link ne vrže na pravi izdelek, ampak ga je treba poiskat na desni strani)
BiOMill Adult Sensible
Canidae jagnjetina in riž
Pro Plan Sensitive Skin & Stomach formula (samo za to nisem ziher, če se jo dobi tudi pri nas...  :-[ ).
... No ja, pa ziher bi se še kaj našlo. To sem sedaj samo tako na hitro...  :-[


Lp,
M


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #12 : 10 Februar 2007, 22:11:56
Scythe, hvala, bom malo pobrskala.

Se pa včasih zgodi, da so psi alergični na neko stvar, ki je v hrani - a če je v majhnih količinah, do reakcije ne pride. No ja, samo to je malo "tako-tako" za probavat.
Pomojem se alergija ne pojavi v tako hudi obliki kot so gnojne rane, vendar le kot srbeča koža. ???
Bakec se je pa v svojem življenju že preveč načohal (takrt ko se mu je začela ta frka s hrano je tudi garje fasal - tist pa je blo enga čohanja, ker je veterinarka trdila je to le alergija na hrano, kljub temu da sem ji jaz govorila, če nebi raje pod mikroskopom pogledala, ker se meni dozdeva da so garje,..., pa je vstrajala, da se ne držimo diete,..., potem sem šla do dermatologinje in je takoj rekla da so garje in je dobil Stronghold in v treh dneh se je že pol manj čohal).  ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #13 : 11 Februar 2007, 00:39:49
ker je veterinarka trdila je to le alergija na hrano, kljub temu da sem ji jaz govorila, če nebi raje pod mikroskopom pogledala, ker se meni dozdeva da so garje,..., pa je vstrajala, da se ne držimo diete,..., potem sem šla do dermatologinje in je takoj rekla da so garje in je dobil Stronghold in v treh dneh se je že pol manj čohal).  ;)
In to je žalostno!  :-\ Mislim to, da moramo lastniki sami opozarjati (določene) veterinarje na morebitne diagnoze, da moramo sami raziskovati različna bolezenska stanja... Tako sem tudi jaz "izsilila" testiranje za klopne bolezni (so me preprečevali, da nima tega) ter "ugotovila", da ima Astor zaradi stafilokokov vnetja na tački in ne zaradi alergij.  :-X

Miša - v glavnem, držite se hrane, ki vam ustreza - Bakonu po moje ne more škodovati. ;) Če te pa interesira menjava hrane, sem zgoraj dala povezave do tistih brez vsebnosti piščanca, purana ali svinjine.  ;)


Lp,
Mojca


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 11 Februar 2007, 01:52:33
Pro Plan Sensitive Skin & Stomach formula (samo za to nisem ziher, če se jo dobi tudi pri nas...  :-[ ).
... No ja, pa ziher bi se še kaj našlo. To sem sedaj samo tako na hitro...  :-[


Lp,
M

Pri nas se dobi ProPlan sensitive (losos in riž), kot vsako od hran pa je potrebno to stestirati. Vem samo, da smo še v času, ko sem še delala na Nestle-Purino, dobili precej pozitivnih informacij tako s strani lastnikov kot s strani veterinarjev. Zaradi same sestave pa je primerna tudi za aktivnejše pse.


Kar se tiče alergij pa samo tole (iz lastnih izkušenj). Največji problem - vsak zame osebno - so določen čas predstavljale navzkrižne alergije, ko je bilo praktično zelo težko odkriti kaj je vzrok alergiji.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 11 Februar 2007, 09:12:27
Kot ste že napisale, je primerna tudi jagnjetina in riž, ki jo ima vsaka znamka.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 11 Februar 2007, 09:56:13
Ja res vsaka znamka proizvajalce ima hrano od  jagnetine in riža. Samo kaj pa v takem primeru, ko zaradi jagnetine in riža pes ima alergijo. No na to sumim pri moji, ker prej do novembra jagnetine ni jedla in je bilo vse vredu. Potem pa je dobivala tudi to in so se začeli problemi z otresanjem glave. Zato je sedaj tudi Aska na hrani Eukanuba dermatosis, ker vetiji sumijo, da gre za alergijo.

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 11 Februar 2007, 10:44:31
Sem sicer že v eni drugi temi napisala ... mi imamo probleme z jagnjetino. Smo pomoje sprobali vse možne variante z jagnjetino in edino Canidae se kolikortoliko obnese, ker je zgleda % jagnjetine pač toliko nižji.

Ne bi pa imela psa celo življenje na dietni prehrani če to ne bi bilo res nujno potrebno oz. ne bi vedela na kaj je resnično alergičen. Ok dietne prehrane zaradi drugih težav so spet druga zgodba. Jaz bi psa dala testirat oz. probala najti še kakšno vrsto hrane, ki bi mu ustrezala, da bi zadevo vsake toliko vsaj malo obrnila. Je pa res, da pač je tester za sprobat premalo, rabiš vsaj ene 3kg no vsaj pri nas.

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #18 : 11 Februar 2007, 11:03:49
ninci Aske ne mislim imeti na dietni hrani večno. Prej je jedla pišanca in ribje brikete in je bilo vse v redu, pa čeprav je bila koruza v briketih (AG) in vse ok. Očitno je na jagnetino alergična.  Kaj več izvem, ko gre Aska k dermatologinji. En testerček je pa res premalo, da ugotoviš ali psu to ustreza ali ne. Bom probala ji najti hrano, ki jo bo bolj ustrezala. Jagnetina od AG ji očitno ne ustreza. Bom ji lososa od AG dajala in upam, da bo potem vredu vse, nič posledic. Bom probala pa še pri hrani od Canidae in mogoče bo ta prava hrana zanjo ali Biomilla kaj najti primernega zanjo...lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 11 Februar 2007, 11:06:53
ninci Aske ne mislim imeti na dietni hrani večno.

To ni bil reply na tvoje pisanje ampak na celotno temo in dilemo  ;)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #20 : 11 Februar 2007, 11:11:02
To ni bil reply na tvoje pisanje ampak na celotno temo in dilemo  ;)

Lp nina
Sej vem, da ni letelo name, pač pa na celotno temo ;)..Samo zanimivo, da tudi vajinim psom jagnetina ni ustrezala :)

lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #21 : 11 Februar 2007, 11:13:12
Res je, da je jagnetina in riž precej pogosta in da se jo da dobiti od vseh proizvajalcev, vendar mojemu škoduje (sem sprobala). Problem je v tem, da če to res ni dietna hrana, kupljena na klinikah, vsebuje tudi druge sestavine, na katere je Bak alergičen (beri piščanec in perutnina).
Če je pes alergičen na hrano se sigurno vidi vsaj v 14 dnevih (pri Baku že mnogo prej), pa mu ni treba dati novih briketov za cel obrok, lahko jih primešaš k dietnim.
Mi smo testirali tako, da je bil 3 mesece samo na dietni hrani, potem smo pa po 14 dni dodajajli med brikete npr. govedino in smo ugotovili da je vse OK, nato smo nadaljevali s piščancem, ki mu je povzročil alergijo, zato je bil spet nekaj časa le na briketih,...
Problem je pa v tem, da se ti dražeči dejavniki lahko prekrivajo. Bak je dobil tudi reakcijo na Frontline, pa potem spet nismo bili čisto prepričani od česa je dobil, ali od ampule ali od novega dodatko k hrani (ko ga je naslednjič dobil se je zgodilo isto, tako da smo vedeli kaj je bilo krivi), potem drugič je bilo spet kaj novega.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #22 : 11 Februar 2007, 11:18:26
Jaz mislim, da mora vsak pri sebi raziskati, kaj njegovemu psu najbolj odgovarja in ga potem hrani s tisto hrano - saj se mi zdi, da toliko kot je psov toliko različnih alergij je, saj so pri vsakem odstopanja taka in drugačna. Lahko sta dva psa alergična na isto hrano ali kakšen drug dejavnik, pa en lahko je določeno hrano drugi pa ne.

Kot pravim, pri fantu so Boju začeli kuhati hrano in ni na briketih in se je stanje obrnilo za 100%, ni več nobenih alergijskih znakov, dlaka se mu sveti in veliko bolj živahen je kot je bil prej, celo poredil se je, saj je bil med hranjenjem z dietnimi briketi malček presuh - zakaj - nevem.
V glavnem očke, ki mu prej med alergijo niso žarele in so bile dokaj žalostne - zdaj žarijo od veselja in so iskrive - in to je tisto kar nas vse najbolj veseli, seveda poleg tega, da je tudi zdrav na pogled in nima več alergijskih znakov. ;)

Drugače si pa takole to dietno hrano predstavljajte...
...recimo, če ne sme jesti piščanca ali jagnjetine - je pač konjsko ali goveje meso - ki je, če pogledamo, mislim da bolj zdravo kot piščanjčje  ;)
in enako je pri drugih sestavinah - enostavno mu najdeš zamenjavo za določen tip hrane, ki mu ne odgovarja in mu daš tistega, ki mu in mislim, da s tem kuža ni v nobenem pomankanju. Edino kar je - je zoprno za lastnika, saj moraš vedno tuhtati ali je ta in ta hrana dobra za psa ali ne.

Resno mislim, da nima biti kaj narobe s psom, ki celo življenje je dietno hrano, le če ta vsebuje vse hranilne snovi, ki jih pes potrebuje... ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 11 Februar 2007, 11:30:43
Resno mislim, da nima biti kaj narobe s psom, ki celo življenje je dietno hrano, le če ta vsebuje vse hranilne snovi, ki jih pes potrebuje... ;)

Saj nima bit kaj strašnega narobe, ampak moj se ene in iste hrane hitro naveliča, za to bi raje ugotovila kaj je tisto kar mu resnično povzroča alergije in poiskala več hran, ki mu alergije ne bi povzročale ali pa izključno doma pripravljala hrano, kot hranila stalno z eno in isto in ga silila, da splho kaj poje. Smo morali pojesti samo 5kg ene Hills specialne prehrane in so bile to take muke, da...  ::) Je pač razvajen, priznam :)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 11 Februar 2007, 11:35:17
Glede na to, da Aska prej piščanca je jedla in nobenih posledic, bo tega še naprej in poleg piščanca še lososa in to bi moralo biti ok. Kako bo, bom videla, ko probam ji to dajati. Trenutno pa se bom držala navodil veterinarjev in bo nekaj časa te dietno dobivala. Samo ne za stalno. ..lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #25 : 11 Februar 2007, 11:38:54
Saj nima bit kaj strašnega narobe, ampak moj se ene in iste hrane hitro naveliča, za to bi raje ugotovila kaj je tisto kar mu resnično povzroča alergije in poiskala več hran, ki mu alergije ne bi povzročale ali pa izključno doma pripravljala hrano, kot hranila stalno z eno in isto in ga silila, da splho kaj poje. Smo morali pojesti samo 5kg ene Hills specialne prehrane in so bile to take muke, da...  ::) Je pač razvajen, priznam :)
Mi mu tudi primešavamo meso, ker drugače sploh do posode nebi prišel. Pa tudi meso ne sme biti dva dni zaporedoma enako, ker se naveliča. Si predstavljaš, da bi ti jedla vsaki dan isto! Čeprav sem že od veliko ljudi slišala, da sem trapasta, ker kupujem v mesnici meso in dam ful denarja za njegovo hrano, pravijo da oni dajejo samo brikete, če jih pa pes ne poje, pa ne dobi nič drugega. Jaz sem ga scrkljala, pa mi ni nič žal, nebom zdaj teror nad njem s hrano zganjala. Jaz tudi nebi hotla vsaki dan isto jest. Tako, da veliko psov, ki niso na dijeti, je le brikete.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #26 : 11 Februar 2007, 11:50:06
Aska je bila tudi dolgo časa ena izbirčna metka. Ni in ni hotela jesti samih briketov. Potem je pršla terapija, ko jih je dobivala samo preko roke. Samo glej ga zlomka, sedaj poje prav vse iz sklede. Pa naj bodo taki ali drugačni briketi. Deluje ta terapija dajanja hrane iz roke :D. Sedaj spet vse lepo v skledo dobi in vedno takoj poje :o..lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 11 Februar 2007, 11:55:45
Res je, da je jagnetina in riž precej pogosta in da se jo da dobiti od vseh proizvajalcev, vendar mojemu škoduje (sem sprobala). Problem je v tem, da če to res ni dietna hrana, kupljena na klinikah, vsebuje tudi druge sestavine, na katere je Bak alergičen (beri piščanec in perutnina).

Tudi veterinarska "dietna" hrana zeloooo pogosto vsebuje dodatne vire proteinov in OH, tudi ce pise na vreci recimo jagnjetina in riz, imajo dostikrat notri tudi drugo meso ali zitarice... Zato se pac moras naucit brat deklaracije ;)

battito animale


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #28 : 11 Februar 2007, 12:52:00
Tudi veterinarska "dietna" hrana zeloooo pogosto vsebuje dodatne vire proteinov in OH, tudi ce pise na vreci recimo jagnjetina in riz, imajo dostikrat notri tudi drugo meso ali zitarice... Zato se pac moras naucit brat deklaracije ;)
Je, res je!
Jaz za psa bolj podrobno pregledam deklaracijo, kot zase!  :D



niki

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 13 Februar 2007, 14:00:54
Glede naveličanosti psa ene vrste hrane..če hraniš psa z doma pripravljeno hrano je najboljše da potem vsaj nekaj dni hraniš z istimi sestavinami.Pes ni enak človeku in ni nujno da mu daš vsak dan kaj drugega za jesti,saj če dobiva brikete tudi ne je vsak dan drugih.
To je pri psih ki imajo alergijo na določeno hrano celo nujno,ker se tako pretirano ne obremenjuje prebavil ki bi se vsak dan navajale na drugo živilo.Če jaz kuham moji psički ji dam potem iste beljakovine in OH kar nekaj dni zapored,saj tako tudi vidim kako ji posamezna hrana ustreza.Tako je meni svetovala veterinarka.
Načeloma naj pa ne bi mešali briketov in dodatnih sestavin-mesa npr,ker se ne presnavljata enako in to ni dobro za prebavo.
Tudi pri izbirčnem psu če mu vsak dan dajete kaj drugega to nima smisla ker postane še bolj izbirčen.Moja psica tako vsake toliko časa dobi drugo vrsto briket,pa ne pomeni to zdaj vsak teden drugo.Pa kuham ji velikokrat in tako se ne naveliča.Je pa res da ima raje kuhano hrano.
Meni se ne zdi noben teror če pes je isto hrano nekaj časa,če ima po takšni hrani lepo dlako,dobro prebavo in je vesel.Glede razvajanja pa..jaz mojega psa razvajam najraje s sprehodi po neznanih poteh in šele potem s hrano.