KAM??

ninci · 111411

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #150 : 25 Julij 2006, 14:37:27
Še nekaj relacij sem našla, kjer dovolijo pse:

Portorož: hotel Vile park, hotel Barbara
Bohinj:hotel bohinj
Bovec: Hotel kanin, hotel alp
Logarska dolina: hotel plesnik
(Terme) Lendava: Hotel Lipa ;D

APARTMAJI:
Ankaran: apartmajsko naselje klif
Izola: zasebni apartmaji Izola
Strunjan: apartmaji salinera
Bohinj: apartmaji zdovc, apartmaji triglav
Bled: apartmaji golf
Logarska dolina: vila palenik
Rogla: bungalovi gaber in smreka
Zreče: vile terme
Moravske toplice bungalovi
(Terme) Lendava: Apartmajsko naselje Lipov Gaj  ;D (možno pa je tudi kampirati)

Če se kdo namerava kdo tukaj oglasiti (odpočiti), naj sporoči :).

Če pa ste že pri Bohinju, mi nameravamo proti koncu avgusta za nekaj dni na tisti konec, verjetno bomo spali v Bohinju (kakšen predlog?) . Radi bi šli k triglavskim jezerom, pa me zanima, če so psi v TNP dovoljeni?  :-[

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #151 : 25 Julij 2006, 16:20:55
Če se ne motim morajo biti psi v TNP vedno na povodcu (dokaj logično ;)) ... ostalih omejitev mislim da ni - če tako pogledaš je bohinsko jezero že v okviru TNP ;)

Lp, Črt



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #152 : 25 Julij 2006, 16:59:27
V nedeljo sem bila v Bohinju in sem videla malo morje psov. Nekateri na povodcih, nekateri ne. Veliko pa se jih je tudi kopalo v jezeru in nihče se ni razburjal. Bila sem prijetno presenečena.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #153 : 25 Julij 2006, 17:19:07
Saj ponavadi je tako.
Zato pa je Bohinj moja najbolj priljubljena izletniška točka in smo velikokrat tam.
Včasih samo za en dan,včasih čez vikend,letos pa bomo celo še kakšen dan več.

Meni in mojima psoma neskončno bolj ugaja kot na morju.
Ogromno sprehajalnih in pohodniških poti,prijaznejša klima in jeeeeeezero!

Kaj bi si lahko človek(in pes  ;)  ) še želela?!


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #154 : 25 Julij 2006, 20:03:43
V nedeljo sem bila v Bohinju in sem videla malo morje psov. Nekateri na povodcih, nekateri ne. Veliko pa se jih je tudi kopalo v jezeru in nihče se ni razburjal. Bila sem prijetno presenečena.

Mi smo bili v soboto, imeli smo svoj zalivček, ker smo prišli dovolj zgodaj, psa sta bila spuščena, drugi v naš zalivček niso prišli mogoče ravno zaradi psov, ampak smo imeli vsaj mir :P smo se nakopali, naplavali skratka bilo je super. Voda je več kot odlična, tooooopla komaj verjameš. Sicer smo v Bohinju vsako leto stalne stranke (enodnevni izleti) in tudi mi vedno parkiramo pri Zlatorogu 8)

Lp nina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #155 : 25 Julij 2006, 20:42:32
Pri Zlatorogu je najbolje-potem pa greš lepo ob jezeru preko urejene plaže in pač hodiš tako dolgo,da najdeš en tak osamljen kotiček.
Ko si enkrat tam,pa itak ne bo nikogar,pač zaradi psov.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #156 : 25 Julij 2006, 20:52:28
Mi bomo šli tudi enkrat proti koncu avgusta v Bohinj za nekaj dni. Sporočim kdaj in kam točno, pa če bo kdo takrat tam... ;) ;)

Lp



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #157 : 26 Julij 2006, 08:11:23
Nič hudega  ;D
Ko bomo ponovno obiskali Vintgar, pa sporočim ceno še iz "prve roke"  :o ;)

Mi smo bili v nedeljo v vintgarju (border srečanje). Ampak smo bili očitno prezgodaj za pobiralce parkirnine. Ob 10.30, ko smo se peljali proti vintgarju, ni bilo nobenega, ki bi pobiral parkirnino. Ko smo se vračali (okoli 13), pa so bili tam. Tako da spet ne vemo koliko je letošnji znesek parkirnine  :-[


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #158 : 26 Julij 2006, 09:02:55
Petrca: hehe.  ;D Nič hudega, pa drugič. Pomembno je samo to, da če kdo prebere tisti moj prispevek in se odloči za izlet, da je pripravljen na plačilo. Neke blazne razlike od lani pa tudi ne more biti.... Sicer bomo pa še kaj šli in preverili ta znesek. Čeprav imam tudi jaz raje zgodnje jutranje ure - pa ne zaradi pobiranja parkirnine, ampak ker ni gneče.  :o ::)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #159 : 26 Julij 2006, 09:57:45
Mi gremo že letos na Crveni vrh (takoj za slovensko mejo) in so poceni aprtmaji, ter nimajo nič proti psom (ni važno koliko jih maš, pa koliko so vlki) - (lastnik je slovenec). Sicer je bljižnja plaža na soncu in se hodimo zvečer kopat s psi, drugače pa si lahko poiščeš tudi kakšno bolj odmaknjeno plažo. Sem hodimo zato, da se ne vozimo ne vem kok daleč.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #160 : 26 Julij 2006, 21:59:57
Radi bi šli k triglavskim jezerom,

Kar se tiče pes in hribi!Dajte lastniki prosim poskrbet za pse in jih če niso navajeni(odvisno tudi od pasme) za hojo v hribe raje ne vzemite seboj!
Ko se odločate kam se pozanimjte kakšna je pot!Visokogorje ni za večino psov!Samo predstavljajte si ostre skale in pasje šape!
Pred leti sem bil priča grozljivi neodgovornosti lastnika ki je svojega psa(kokršpanjel) vzel s seboj na triglav!!Halo!!??
Pes je imel čisto krvave blazinice in za njim je bila krvava sled!Sledil je ostrejši pogovor z kvazi lastnikom ki smo mu povedali par krepkih!Potem smo iz svojega seta prve pomoči vzeli povoj in psu povili tačke!In podobnih primerov je še kar nekaj.Psi nimajo gojzarje tako kot mi, zato jih peljite na mehkejšo podlago in ne prezehtevno(glede na psa in ne vas)!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #161 : 27 Julij 2006, 08:32:31
Moj dedi je bil včasih velik ljubitelj gora. In je čisto povsod vzel s sabo svojega nemškega ovčarja. Kuža je bil tudi na Triglavu. Ampak ni celo pot hodil (dedi je imel poseben nahrbtnik zanj), pa še takrat ko je bil na tleh, je imel na tačkah posebne "copatke". Z zdravjem, tačkam, ... ni imel nikoli nobenih težav.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #162 : 27 Julij 2006, 08:59:29
petrca: tvoj dedi je torej upošteval tudi psa za razliko lastnika omenjenega kokrčka ;). Saj se da združiti oboje, če se upošteva pasje zmožnosti oziroma se psu prilagodi ;). Midve tudi "rolava", pa izbiram takšne poti, da lahko moje lepotička teče zraven po travi kolikor je možno, ne rolam prehitro, rajši greva bolj počasi in pazim, da ni prevroče, pa vodo zraven...
lp
T.

8)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #163 : 27 Julij 2006, 09:14:00
Sej včasih vidim v Mostecu, kaj vse se lastniki psov spomnejo. Reveži komaj capljajo za njimi :(. Nekateri res premalo mislijo na svoje ljubljenčke. Važno, da se imajo oni (lastniki) lepo  >:(

Še mal o nečem drugem: ima kdo kakšno idejo kam iti za vikend? Kakšen pohod, sprehod ob vodi. Da se lahko malo hodi, pes pa se potem lahko ohladi. Pa da ni prav daleč iz Ljubljane.
V najslabšem primeru bomo šli v Kamniško bistrico po Koželjevi poti (bom pripravila opis izleta ;))


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #164 : 29 Julij 2006, 11:10:00
Troy, hvala za opozorilo, ampak vem, kaj zmore moj pes in niti približno mu ne nameravam (in mu nikoli nisem) škodovati ... sploh pa ne gremo na vrh Triglava ... v bistvu še niti nismo 100%, da bomo sploh šli do jezer, mogoče samo Bohinjsko j. in Soča.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #165 : 30 Julij 2006, 18:51:07
Ne vem ali sta se v tej temi dve pogovarjali o Krki ali kje drugje. Bom kar tukaj napisala.
Krka je dokaj topla in se lahko v njej brez problema kopajo tudi ljudje. Tzdi jaz ne maram premrzle vode, a v Krki (sicer nisem plavala, ampak sem šla samo čez jez in sem vanjo namakala noge) je prav lepo. Morda je malce mrzla le na začetku ko stopiš vanjo, ampak ti je kmalu bolje. Sploh če plavaš se itak hitro ogreješ. Pri nas (Straža pri NM) se zadnje dni pri jezu kopajo kot nori. Po kosilu pa vse do kakih 6ih zvečer ali dlje je polno. Nekaj jih skače z mosta, ostali imajo mini skakalnico drugje, ogromno se jih sonči ob mlinu ali pa samo opazuje kopalce. Nekaj jih plava le ob jezu, drugi gredo tudi bolj na sredino. Vozijo se tudi s čolni (kanuji in drugimi), spet drugi se samo sprehajajo po jezu. In zraven je itak tudi veliko psov (večinoma vsi plavajo, razen en bernc in pa naša dva ki sta prefina da bi zaplavala z jeza). Seveda pa ni problema najti bolj osamljenega kotička, sploh če greste malo stran od kakega kraja. Tako da se lahko tudi v Krki kopate brez problemov.

Glede Kolpe... ta je pa res topla in se lahko tudi tisti ki nočete hladne vode kopate v njej. Moj brat je šel kar nekajkrat, 1x tudi z Mikeom in se je tudi on kopal brez problema.

Sammy, kdaj nameravate v Bohinj oziroma okolico?

Lp



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #166 : 31 Julij 2006, 09:32:41
Sammy, kdaj nameravate v Bohinj oziroma okolico?

Verjetno 14., 15., 16. 8. Ampak ne vemo še 100%, ali bomo spali v Bohinju, ali Tolminu (Tolminska korita - izkušnje?), ali v Kobaridu (mogoče v Drežnici), ali na Bovcu.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #167 : 31 Julij 2006, 19:43:20
Troy, hvala za opozorilo, ampak vem, kaj zmore moj pes in niti približno mu ne nameravam (in mu nikoli nisem) škodovati ... sploh pa ne gremo na vrh Triglava ... v bistvu še niti nismo 100%, da bomo sploh šli do jezer, mogoče samo Bohinjsko j. in Soča.
Sammy oprosti če si mislila da sem mislil tebe!Vem da je velika večina ljudi ki obiskuje ta forum dobro če ne "predobro" skrbi za svoje štirinožce.Prepričan sem da si ti med njimi!Ko sem pisal res nisem imel v mislih tebe ampak si me na vse to pač samo spomnila.In tudi moj citat ni bil na mestu.Ti pa lahko povem da je pot do koče na triglavskih jezerih izjemno lepa in ne prezahtevna, tudi za tvojega psa.
Če vas zanima še kakšna info. o poti lahko tudi posredujem.
lep pozdrav
aleš



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #168 : 01 Avgust 2006, 19:46:00
Je že ok. Koliko ur pa se približno hodi? Iz Trente se štarta?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #169 : 01 Avgust 2006, 22:48:56
Sammy takole je ;).Štarta se iz planine Blato(do tja se pride z avtom) nad Bohinjem.Planina Blato je če greš z Bohinja proti Vogarju in še naprej.No tako, parkiramo avtomobile in se odpraviš na planino Jezero (1h hoje), lepa točka z s planinsko kočo in tudi jezerom kjer pa je kopanje prepovedano(ravno tako je z vsemi triglavskimi jezeri).S planine Jezero nadaljujemo pot čez Planino Ovčarija proti koči na Sedmerih jezerih (2.5-3h).Se pravi skupaj nekje do 4 urice v eno stran lepe počasne hoje s manjšimi postanki.Po povratku priporočam kopanje v Bohinjskem jezeru ;D.
Kratek oris proge, upam da sem ti s tem kaj pomagal.Ti pa lahko povem da je kaj videti.
lep pozdrav
aleš



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #170 : 03 Avgust 2006, 22:40:17
troy, najlepša hvala za informacije!  :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #171 : 12 Avgust 2006, 12:01:10
Je bil že kdo v soteski Vintgar pri Bledu? Je kateri dovolj plitek, da se lahko psi kopajo? Ali pa je prepovedano?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #172 : 12 Avgust 2006, 12:49:21
Sammy : Dolina Radovne

Lp nina



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #173 : 12 Avgust 2006, 13:08:51
Ups, hvala!  :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #174 : 16 Avgust 2006, 09:16:55
Petrca in Picasso, ko se vrnte poročajte kako je bilo.

Evo...mi smo se v soboto vrnili z Novalje na Pagu. Bilo je super. Z apartmajem smo bili več kot zadovoljni. Prav tako z lastniki. So prijazni in pošteni ljudje, s katerimi se lahko vse zmeniš. Tako da naslednje leto verjetno spet "odpotujemo" v te apartmaje  ;)
Slikce z morja so že na moji spletni strani v rubriki Galerija.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #175 : 18 Avgust 2006, 19:00:51
Mogoče kdo ve koliko stopinj imal trenutno Bohinjsko jezero? Oz. ali je še primerno za kopanje po teh 2eh, hladnejših, tednih?

PS
Sem že našla, samo posta ne morem izbrisat.  :-[ Če koga zanima, Boh.jezero ima trenutno 16 stopinj.  :-\


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #176 : 18 Avgust 2006, 19:11:47
Niti ni toliko problem temperatura vode,kot potem zraka.

Četudi je blizu 30,ni več tako pregreto,kot je bilo in se je potem problem ogreti.

Mi smo bili tam v najbolj vročih dneh,ko je imela voda skoraj 24 stopinj,sonce je žgalo,ampak je zraven pihal vetrič,pa še v senci smo bili in ni bilo prijetno.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #177 : 18 Avgust 2006, 19:20:55
Ja, saj jaz sem bila tudi tam v tistih "pregretih" časih in je bila voda super. Sedaj pa me očitno ne spraviš več notri (če drži podatek na bohinjski spletni strani o temperaturi vode).  ::)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #178 : 18 Avgust 2006, 19:31:22
Ja, z Bohinjem je za letos konec(vsaj kar se tiče kopanja nas dvonožnikov  ;)  ) :(  .


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #179 : 23 Avgust 2006, 22:23:20
Rakov škocjan
Planina Jezero za tiste, ki vam je zelo všeč Bohinj ;)
Turistično naselje Pineta

Lp nina