Ločevalna dieta

Gost · 5906

malena3

  • Gost
: 08 Februar 2007, 01:09:10
Puppa, mene pa zanima, kdaj prišaltaš na drugačne brikete?
Ker sedaj imava še vedno Large Breed Puppy/Junior.

Ninci, kako pa ste izvajali ločevalno dieto?
Kalu se zadnje čase pojavla zelo mehak drekec. Pa ne mislim da zaradi briket. Jih pa seveda ne izključujem, samo prej je bilo vse ok, do nekako 14 dni nazaj.
Je res da še marsikej pobira po tleh in mogoče mu to naredi bolj mehak kakec.



malena3

  • Gost
Odgovori #1 : 11 Februar 2007, 23:02:31
Hm, nekej me zanima.

Je kdo opazil, da bi imel kdo od vaših pesjanarčkov drisko po sušenih prašičjih ušesih?
Ali po čokoladi?

Kal ima namreč drisko, ki jo je popravil z dieto, sedaj pa poleg briket sumim še na ti dve stvari.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 11 Februar 2007, 23:08:44
Aska ni imela nikoli nobenih problemov po teh govejih kosteh, uhljih ipd.  Pasje čokolade pa ne dobiva, mogoče kdaj kak pasji čokoladni bonbonček.

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 12 Februar 2007, 07:56:19
Hm, nekej me zanima.

Je kdo opazil, da bi imel kdo od vaših pesjanarčkov drisko po sušenih prašičjih ušesih?
Ali po čokoladi?

Kal ima namreč drisko, ki jo je popravil z dieto, sedaj pa poleg briket sumim še na ti dve stvari.


Malena3 če sumiš, da ima po svinjskih ušesih drisko je morda kriva svinjina, izloči jo iz njegove prehrane in opazuj rezultate. Najbolje, da prenehaš tudi s čokolado. Naj bo par dni samo na briketih, s katerimi si hranila do sedaj, ki jih uporabljaj tudi namesto priboljškov. Če je ta driska samo po obrokih seveda oz. gre za mehkejše odvajanje, če pa prav driska večkrat dnevno zelo tekoče pa je vzrok najverjetneje kje drugje :-\ Če se bo stanje v teh parih dneh spremenilo in bo iztrebek ok, mu lahko spet probaš dat čokolado recimo, pa ne veliko... opazuj reakcijo če se spet pojavi mehješi iztrebek, čokolado ukini. Čez par dni ponovi postopek z ušesom... Ko boš ukinila priboljške in bo stanje nespremenjeno pa je za posumit na brikete.

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 12 Februar 2007, 12:54:06
locevalno dieto se izvaja tako, da zival kar nekaj casa (min. 3 tedne, navadno pa se precej vec) dobiva le en ali dva vira proteinov in OH, ki jih prej se ni jedel. Navadno se kot vir proteinov uporabi konjsko meso, jagnjetino, kunca, ribe, divjacino, kot vir Oh pa krompir, ajdovo kaso, proseno kaso, jecmen, ... (ampak kot receno, na zacetku max. dve hranili za vsako skupino hranil). V tem prvem obdobju, ki lahko traja tudi do 3 mesece (pa ce je alergija res huda, zival navadno dobiva se kortikosteroide, oz. se dodatna zdravila v primeru, da gre se za vnetje uses in oci oz. drugih delov telesa - ne tako redko pri alergijah) se mora stanje normalizirati.
Nato se postopno dodaja ostala zivila - eno po eno (vsako novo se navadno preizkusa kaksen teden dni, da se vidi odziv).

Pa niti ni tako trapasto, da v casu izlocevalne diete zival dobiva le ustekleniceno vodo ...

Ce dieta ne pomaga, se navadno nato delajo alergijski testi, kjer se testira alergene iz okolja pri krvnih testih pa tudi zivila.

malena3 - koliko je to zadnje case? Je to konstantno - ob vsakem iztrebljanju ali le vcasih? Dobiva pes se kaj drugega razen briketov (priboljski, mleko, jajca, ribe, ...)? In koliko casa je pes ze na teh briketih? Kdaj je bil nazadnje razglisten?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 12 Februar 2007, 12:57:02
maja01... nekaj je malena3 dodala še Tule

Lp nina



malena3

  • Gost
Odgovori #6 : 12 Februar 2007, 14:14:31

malena3 - koliko je to zadnje case? Je to konstantno - ob vsakem iztrebljanju ali le vcasih? Dobiva pes se kaj drugega razen briketov (priboljski, mleko, jajca, ribe, ...)? In koliko casa je pes ze na teh briketih? Kdaj je bil nazadnje razglisten?
m.

Hm, ne pojavi se kar kakšen dan. Zjutraj je ok, zvečer ali ponoči pa zelo tekoča driska barve normalnega iztrebka.
Potem gre na dieto (skuta, riž in piščanec) in je ok.

Čudno mi je, ker brikete dobiva že kar nekej časa+ušesa.
Sedaj čakam, da se mu kakec popravi, potem pa probam z vsako stvarjo, da vidim.

Dobiva priboljške, mleka nikoli ni dobival, rib tudi ne, dobiva občasno jajčno omletko, ampak to jo je nazadnje pred 1 mesecem.

Razglisten je bil nazadnje pred cepljenjem za steklino, razglistiti ga moram zopet konec februarja začetek marca.




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 12 Februar 2007, 14:46:17
tudi jaz bi najprej ukinila vse priboljske, z uhlji na celu. Te suhe zadeve, sploh, ce so se kaj dimljene zraven, znajo povzrocat drisko, aj ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 12 Februar 2007, 23:53:00
Pa niti ni tako trapasto, da v casu izlocevalne diete zival dobiva le ustekleniceno vodo ...
Hm praviš, da je najbolje, da pes, ki dobiva dietno hrano, pije ustekleničeno vodo?
Namreč Aska je sedaj na dietni hrani, ker sumijo vetiji, da gre za alergijo. Dobiva sedaj samo te brikete in nič drugega. Samo vodo pa navadno iz pipe.

Drugače pa res tiste dimljene umetne kosti ipd niso prav nič zdrave. Aska je dobivala in kasneje spet bo same nedimljene kosti, uhlja, bikovke,..

Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 13 Februar 2007, 14:31:31
Po moje ni na nič alergičen ampak ima pač občutljivo črevo - verjetno še od takrat, ko je imel gliste in se je komaj zmazal. jaz bi poskusila z dijetno hrano za pse z občutljivo prebavo, kratice ne vem, ni pa ista kot za alergične. Lahko da bo zadevo s časom prerastel, lahko pa boste morali vedno paziti.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #10 : 13 Februar 2007, 18:44:29
aska - ce dieta pomaga, ni potrebe. Najprej se tako ali tako ponavadi predpise dietno briketirano hrano (malokdo se takoj loti kuhanja). Ko pa je pes na pravi izlocevalni dieti pa je potrebno kot mozen alergen izlociti tudi vodovodno vodo - predvsem klor.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 13 Februar 2007, 21:36:58
maja01 hvala za obrazložitev :)


malena3

  • Gost
Odgovori #12 : 01 April 2007, 17:14:00
Ja, jaz sem zdej probala z hrano za občutljivo prebavo.
Bom videla, če bo kaj pomagalo.



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #13 : 08 Maj 2007, 08:24:39
Naš Bugz ima tudi občutljivo prebavo - nekaj časa vse vredu pol pa kr naenkrat full tekoča driska.

Pri Kibi smo probleme z prebavo rešli - tako dan zdj normalno kaka. Pri Bugzu pa se še vedno vsake tolko pojavi driska. Pa smo probali že vse mogoče brikete - tudi uvajali smo jih postopoma pa vseeno ni pomagalo. Tko da zdej sta oba na ProPlanu in mislim, da jima kr ustreza. Bugz je imel samo enkrat drisko - Kiba pa še nikoli odkar jemo proplan(oba large breed puppy chicken&rice)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #14 : 09 Maj 2007, 14:25:47
Jaz sem imela non stop probleme z drisko pri mojem in se je tudi kar tako pojavila, naenkrat. Najprej mehko blato, rumenkaste barve, potem pa dobesedno tekoče blato in nazadnje še sluz. Veterinar nikakor ni mogel ugotoviti, kaj je narobe, prišli smo do tega, da smo lahko kot vzrok izključili hrano (z izjemo mastne), priboljške, celo vodo, ki jo je pil, pa alergijo na slino drugih psov..ampak to šele letos, ko se je zadeva po več mesecih normalne prebave spet ponovila. In ugani kdaj: edini skupni faktor Dantejeve driske je bilo vedno neprekinjeno vroče vreme nekaj dni zapored. Tako da nama je veterinar nazadnje (pred kakšnimi 14 dnevi) postavil možno teorijo: psa enostavno zdela vročina, tako da mora imet na voljo vedno dovolj vode, da se lahko pes sam, po potrebi ohladi. Pa ne mislim za pitje, ampak plavanje, oziroma namakanje. Nekako mu to zdaj omogočamo in je vse ok, je pa tako, da gre na vsakem sprehodu, pred in po tečaju pes v vodo pa doma ga škropimo vsake toliko, saj se potem na soncu hitro posuši.

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.