Ekonomska fakulteta

Alba · 31926

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
: 13 Februar 2007, 12:23:00
Takole, da vama malo predstavim še to fakulteto. Sama sem na njen zaključila študij že sicer par let nazaj, ampak vseeno. Po navadi se na to fakulteto vpiše veliko študentov, ki dejansko ne vedo kaj bi študirali. Sama sem ena izmed njih  ;D. Na informativnem se mi je zdelo, da bo to zelooooo zanimivo študiranje, pa se kasneje ni izkazalo tako. Pri večini predmetov je bila sama teorija, ki s prakso, kot vidim sedaj, ko delam, nima prav nič skupnega. Mislim, da so mi bili v 4 letih všeč 3 predmeti, poleg tujih jezikov.
Motila me je predvsem ena zadeva, da je število študentov ogromno, tako da si za vse tam zgolj in samo številka. Popravljanje izpitov je velikokrat malo čudno, kar vedo povedati mnogi.
Kljub temu, da se je sedaj preoblikovala v Bolognjski program in so obljubljali več praktičnega učenja temu ni tako. To je izkusil moj možek, ko se je poln upanja vpisal na magisterski program. Predavajo isti profesorji kot meni in žalostno še vedno iste vsebine  >:(.
V glavnem to je faks, za katerega bi rekla, da ga ni tako težko narediti, ima ime. Na žalost pa ne da znanja, ki bi ga lahko.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 13 Februar 2007, 15:34:59
Se popolnoma strinjam s tabo Alba. Sicer mi manjka še diploma, ki jo vlečeeeem že precej predolgo, ampak stvari se niso spremenile. Prva dva letnika (govorim o starem in ne bolonskem programu) sta čista teorija, študentov nas je bilo v prvi letnik (leto 2000) vpisanih 800, pol jih je padlo do drugega letnika, 3. in 4. letnik pa sta se mi že bolj dopadla. Predmeti so veliko, ampak res veliko bolj zanimivi. Skupine so pol manjše, nas je bilo naprimer na managementu in organizaciji 100. Vaje so mnogo bolj zanimive, predavanja pa tko tko. Večinoma žal nisem bila prisotna, ker predavatelji pač ne povejo nič pametnega in tako vse v skripti piše. Izguba časa, moje mnenje. Veliko "užitkov" vsem, ki se boste za ta faks odločili

Lp


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 13 Februar 2007, 15:48:28
No jaz sicer nisem z EF, ampak iz ene podobne žalosti (PF)...je pa zadeva podobna (razen, da je PF veliko bolj zahtevna)- preveč teorije, preveč študentov, premalo služb...  :'(
Ampak...folk še zmeri rine na ta faks (v bistvu na oba)...nimam pojma zakaj... ???

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3 : 13 Februar 2007, 15:57:44
Meni edini logičen odgovor je, da rinejo na ta dva faksa, ker pomenita 'dokaj' dobro referenco. Je pa res, da je obojih definitvno preveč.
Jaz sem imela srečo v 3. in 4. letniku, ker sem bila smer računovodstvo in revizija in nas je bilo 30. Takrat mi je postalo kolkertolko všeč. Sama s službo sicer nisem imela problema, poznam pa jih dosti, ki jo težko dobijo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 December 2007, 18:08:04
jaz bi pa rabila inštrukcije za mikroekonomijo :)  če kdo inštruira oz pozna koga, ki se s tem ukvarja bom ful vesela če mi javi!



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #5 : 20 December 2007, 18:51:10
jaz ti najbolj priporočam učenje po starih izpitih, jaz sem tako spravila za 7ko.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6 : 21 December 2007, 10:41:51
Enako :). Pa grafe se dobro nauči - do potankosti!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #7 : 21 December 2007, 11:59:05
Meni manjkata še dva izpita do diplome, pa se sploh ne morem spravit k učenju... Ima kdo zapiske iz predavanj za poslovodno računovodstvo?  :)

Za mikro se pa strinjam... stari izpiti in grafi do potankosti.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 December 2007, 12:59:19
 :o :o :o

Meni manjkata še dva izpita do diplome, pa se sploh ne morem spravit k učenju... Ima kdo zapiske iz predavanj za poslovodno računovodstvo?  :)

Za mikro se pa strinjam... stari izpiti in grafi do potankosti.

Sem sicer vpš, imam še tri izpite do diplome, in ja poslovodno računovodstvo je eden izmed njih  :'(.
Glih zdej mam zvezek pred sabo in razmišljam kako bi se tega lotila...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9 : 21 December 2007, 13:00:18
Bom pogledala doma, lahko da jih še imam. Ampak so še na stare standarde :(. Vseeno lahko preverim.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 21 December 2007, 13:02:43
Jaz jih imam, samo gostje mi mankajo. A ste jih imeli vi?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 Januar 2008, 12:14:36
:o :o :o

Sem sicer vpš, imam še tri izpite do diplome

Hehe, ti tudi? :) Sicer nimam računovodstva, ampak še večjo žalost - ekonomska in poslovna statistika  >:D bljak :(

...sledi svojim sanjam


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #12 : 18 Januar 2008, 12:22:20
Hehe, ti tudi? :) Sicer nimam računovodstva, ampak še večjo žalost - ekonomska in poslovna statistika  >:D bljak :(

Kaj bi dala, da bi meni ostala statistika namesto računovodstva...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 18 Januar 2008, 12:38:03
Jaz sem pa računovodstvo naredila že v prvem letniku  :P Imam pa zdaj same bedne stvari - statistiko, finančno matematiko in angleščino  :-\ Jah...saj bo počasi :) Drug mesec grem delat statistiko...2. in upam, da mi bo uspelo  8)

...sledi svojim sanjam


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #14 : 18 Januar 2008, 12:40:22
Jst tudi, pa sem imam še poslovodno računovodstvo v 4. letniku  :-\


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 18 Januar 2008, 13:01:01
aja :) jaz pa nimam, ker sem izbrala tako bolj na easy smer - zavarovalstvo in imamo bolj te stvari

...sledi svojim sanjam


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 18 Januar 2008, 15:31:32
Hehe, ti tudi? :) Sicer nimam računovodstva, ampak še večjo žalost - ekonomska in poslovna statistika  >:D bljak :(

Ma ja :-\. Sam najprej grem na oba izbirna predmeta, k me spravljata ob živce  >:(, enga imam že v sredo.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 18 Januar 2008, 15:45:53
Meni so pa poslali pošto, da moram pridit na izpit za statistiko, ker so samo še trije roki, potem pa ne bo več predmet tak kot je ali ga sploh ne bo...nekaj v tem smislu :D

...sledi svojim sanjam


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 18 Januar 2008, 15:49:50
Meni so pa poslali pošto, da moram pridit na izpit za statistiko, ker so samo še trije roki, potem pa ne bo več predmet tak kot je ali ga sploh ne bo...nekaj v tem smislu :D

Ja to sem pa slišala, ker je še kar nekaj takih.



TED

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 14 Marec 2008, 09:47:52
Za vse, ki se pritožujete nad EF... V Lj sem končala dodiplomski študij, sedaj končujem magisterij, poleg tega sem se pa vpisala še na grafiko (NTF). Res, da nisem obiskovala predavanj prav pogosto (na dodiplomcu pravzaprav skoraj nič), vendar takrat, ko sem bila tam, so bili profesorji (pa tudi asistenti) vedno zelo dobro pripravljeni na predavanje, odlično pripravljeni slidi in vse, kot mora biti. Res je, da si tam le številka, vendar meni to odgovarja. Na grafiki pri pol predmetih ni skript (navedejo en kup literature, s katero si nimaš kaj pomagat), nekateri profesorji uporabljajo še grafoskop  ??? ??? ???, sicer vejo, kaj govorijo, a predavanje ni niti pol tako kvalitetno kot na EF. Če se hočeš kaj zmenit, te profesor pošlje v referat, v referatu te pošljejo k profesorju...  ???... EF - točno veš na koga se obrnit.

Omenili ste tudi, da pridobljeno znanje ni zadostno oz. primerno. Prav vsakemu študentu ne morejo prilagoditi programa (to vsi razumemo), dajo pa študentom osnovna znanja in predvsem ga naučijo razmišljati v pravi smeri, to pa je po moje cilj vsake fakultete. Ko študent diplomira, mora razmišljati kot ekonomist. To je to. Je pa seveda od študenta samega odvisno, kaj bo od študija odnesel. In s tem ne mislim, da je potrebno prebrati vso dodatno literaturo in podobno sranje (sama sem predelala, kar je bilo potrebno za izpit in niti besede več - prej manj), ampak mora iz vseh predmetov potegniti osnovna načela razmišljanja in jih nato združiti v celoto. Vsega znat ne more nihče, dela se pa tako ali tako vsak nauči šele v praksi. Teorija je zgolj podlaga.

Dokler nisem šla na NTF sem tudi sama pljuvala po EF, zdaj pa... kapo dol  :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #20 : 16 Marec 2008, 19:43:42
Ja verjamem, da je tam še slabše :). Jaz sem govorila bolj iz vidika če greš recimo za eno leto na študij v tujino, je občutna razlika.
No imam pa ravno obratni primer kot ti Ted in iscer moj mož je dokončal študij na računalniškem faksu, zdaj dela podiplomca in mu je do konca bedno :).

Aja zapiskov za poslovnodno žal nimam - nasvet imam pa le eden in sicer - ne se učiti po tisti modri debeli bukli. Izguba časa.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 16 Marec 2008, 19:49:21


Aja zapiskov za poslovnodno žal nimam - nasvet imam pa le eden in sicer - ne se učiti po tisti modri debeli bukli. Izguba časa.

Zapiskov za?

...sledi svojim sanjam


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #22 : 17 Marec 2008, 15:16:13
Poslovodno računovodstvo - nekje zgoraj smo debatirali o tem  :-[.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #23 : 10 Marec 2011, 10:00:35
pozdravljeni :) zanima me če zna kdo dobro ekonomijo, sicer nisem na ekonomski fakulteti ampak na pravni, kjer imamo v 1.letniku tudi ekonomijo, rabila bi inštrukcije...ali pa če kdo ve kje jih dobit  :)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja