Pes v stanovanju

Sunshine_1 · 23615

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 09 Februar 2007, 21:21:59
Nima to veze s tem,kaj bo delal med tvojo odsotnostjo. Psi ,ki veliko delajo s človekom med njegovo odsotnostjo ne delajo  nič -čakajo da pride.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #31 : 09 Februar 2007, 21:25:05
Mene je pa kar sram priznati, da naš Taj, ki je sedaj star 10.mesecev, ni bil še sam doma niti 5 minut.
Edino, ko grem po pošto in to traja cca.1 minuto, saj imamo kaselc na drugi strani vrta-dvorišča, pa še to me
ponavadi opazuje z balkona. ::) :-[
Se pač vedno tako organiziramo, da je en od nas doma, ko mora drugi ven. :D

Drugače pa za navajanje na čistočo pri Taju nismo imeli res nobenih težav. Res pa je da smo ga redno vozili na lulanje in kakanje in pa dežurali smo tudi ponoči.Vodili smo ga ven na travo na ulico, da se ne bi navadil opravljati potrebe na vrtu oz. dvorišču.
Vodili smo ga tudi na teraso, ki je res velika in prekrita s ploščicami, zato se prav lepo tudi sčisti. ;)
In Taj je po treh dneh ugotovil, da če ga lulat ali kakat, ga peljemo na teraso in začel po pičlih treh dneh trkati in praskati s tačkami  po šipi balkonskih vrat, ki vodijo na teraso in ko smo ga peljali ven je šel lulat. :o Ja res je bil priden! ;D

Lp
Tina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #32 : 09 Februar 2007, 21:37:40
Jaz mislim, da ni nič narobe, če se s psom igraš v stanovanju. Ko nebo nobenega doma, bo prav lepo počival.
Ko jaz zaklenem vrata in grem nekaj metrov stran že slišim, kako se je zabrisal na tla, ob vrata in ko pridem domov je še vedno tam ali pa spi na postli in me ves kremežljav prileti pozdraviti.  ;)

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #33 : 09 Februar 2007, 21:41:55
Midva s Tajem se vsak dan igrava po stanovanju - mečem mu žogico, vlečeva vrv, jaz skrijem stvar - on pa jo išče in še in še! ;)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #34 : 09 Februar 2007, 22:05:14
Doti načeloma čas, ko me ni, preživi v pesjaku.
Se je pa že zgodilo, da je tako sladko spala ::), ko sem šla, pa sem jo enosatvno pustila. In me je pričakala na istem mestu, ali pa v ležečem položaju pred vratmi. Skratka, brez težav jo pustim tudi več ur samo :).

Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #35 : 09 Februar 2007, 23:12:50
Tako kot so ti že drugi napisali, ni nobenega problema, če se s psom igraš doma. Kvečjemu boš imela probleme, ker bo psu na prketu drselo in ne boš mogla ravno metati žogic.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #36 : 10 Februar 2007, 10:20:01
Hvala. Zanimalo me je samo, kakšen je vaš način, ali mu pustite "akcijo" tudi v stanovanju ali ne.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #38 : 10 Februar 2007, 13:11:08
Moja že ni taka ;).

Sem skoraj prepričana, da ne divja po stanovanju, ko je sama. Tudi sicer nima dostopa na kavč... :(

Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #39 : 10 Februar 2007, 15:05:28
Jaz sem tudi mislila, kako pridno moje psice spijo, ko me ni. Ko sem pa nastavila fotoaparat, ki je naredil slike vsake toliko, me je pa skoraj kap. Tisti huskiji se lahko skrijejo. Bile so vsepovsod, tudi na najvišji polici, na peči, se zvirale po mizi, skakale iz mize na predalnik...Najprej sem bila šokirana, potem pa...če se nikjer nič ne pozna ko pridem domov, kaj bi komplicirala.
Seveda pa to ni  odvisno od tega, ali se s psi igraš v sobi ali ne. Kvečjemu manj lumparij pride na misel tistemu, ki je dovolj utrujen.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #40 : 10 Februar 2007, 15:43:18
Evo še posnetek kosmatinčka, ki je sam ostal sam doma... ;)

Točno ve, da je bil zelo poreden... :D
http://www.youtube.com/watch?v=6MOtbpZbubI&mode=related&search=




nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #41 : 10 Februar 2007, 16:30:57
Po moje, kuža ni bil dovolj zaposlen, medtem, ko je bil sam doma.Imel je dovolj energije, najbrž mu tudi niso dali nobene igračke za igrat in se z njo zaposlit - ali pa so mu jo dali pa za psa ni bila dovolj zanimivaZato je pa šel "uničevat" stanovanje  ;D .

zato pa je tu ena različica tega: klik -nadaljevanje -nadaljevanje klik - na vseh posnetkih je isti pes
So pa tu spet to naredili narobe, da psa niso z ničemer zaposlili in je ubogi revček cvilil in lajal...

Lp, nina!


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #42 : 10 Februar 2007, 16:44:01
Naš pes spi ko je sam doma, v to sem popolnoma prepričana. Na to smo ga navajali že od majhnega, da je treba tudi kdaj doma počakat in to prav dobro razume. Jaz mu samo rečem, da bo doma počakal in gre ležat na svoj prostor, ko po zaklenem in naredin korak pa se že zabriše ob tla pri vhodnih vratih.

Prejšnji pes načeloma ni smel na kavč, vendar sem ga zalotila pri poležavanju na kavču ko sem vstopila v stanovanje. Zgleda, da je zelo trdo spal, ker potem ko se je zbudil in me zagledal mu je bilo ful nerodno!  :D To si je privoščil, ko je bil sam doma, drugih lumparij pa ni počel. Zdajšnjemu pa postelni užitki niso prepovedani, tako da ne počne nič kaj takega kar nebi smel.

Moj fant ima pa psičko AM, ki je pa zelo užaljena če ostane sama doma. Gospodično je tako razvadil, povsot gre z njem, da naredi "rastur", če ostane sama doma. Enkrat sva jo pustila pri meni in je čist razstrgala kovterček mojega psa, potegnila prst s kuhinjske mize, razbila vsa spihana jajčka na mizi (dekoracija) in čist razpraskala česnjevo mizo. Če pa pride do WC papirja, ga pa razstrga na tisoče koškov.


lp, miša



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #43 : 11 Februar 2007, 10:46:58
Ja od malega jih je potrebno navajati na to, da so tudi sami doma. Sicer sprva samo za par minut in potem čas podaljšuješ. Ne vidim ovir, da se slej ko prej pes ne navadi na stanovanje in da je sam nekaj časa.  Aska sedaj ne dela več škoda na pohištvu, samo s kakimi reklamnimi prospetki si občasno še naredi zabavo, če jih pozabim ji skriti. Rada je pač  na tekočem z reklamami :P Pa še to se zgodi izredno redkokdaj. Drugače pa ne dela škode. Če je pa v pesjaku, pa se zna zgoditi, da občasno jo prime želja po malce preureditvi svoje utice >:(.  Je pa rajši sama v stanovanju kot v pesjaku. Je zelo nerada sama. Samo v stanovanju povečini kar lepo prespi. Vzunaj pa poje arije, ko ima dosti samote in ko ugotovi, da noben je ne upošteva, se spravi na uto >:( No redkokdaj, samo se vseeno kdaj zgodi kaj takega>:( Res užaljena je, da je kej, ker boga revica kdaj sama mora biti ;)....lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #44 : 11 Februar 2007, 11:17:50
Aska, kako so malamutki hitro užaljeni, a ne! Jaz imam občutek, da moram kar paziti, kaj rečem Niniki, ker smrklca čisto vse razume in je lahko užaljena! :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #45 : 11 Februar 2007, 11:21:30
Baki res neverjetno hitro so užaljeni :D. Pri prejšnjemu psu nikoli nisem videla take užaljenosti in tudi pri drugih psih od sorodnikov ne.


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 24 Februar 2007, 21:52:33
Naš pes gre na mizo, ko ni nikogar doma, nimam pojma zakaj...  :o

To je storil do sedaj tudi 2x ko je bil kdo doma - natulili smo ga, drugače pa ne vem, kako bi mu to lahko preprečili, razen, da mizo ogradimo  ???  Zanimivo je, da če mu ukažem naj skoči na klop in na mizo, ni šans, da bi to naredil, obnaša se kot invalid z 10x zlomljeno hrbtenico, ušesa nazaj in glavo čisto pri tleh,kot bi imel slabo vest.

Drugače ni bilo nikoli nobenih težav, pa je sam vsaj 8 ur na dan, predvidevam, da spi, vsake toliko malo pogleda skozi okno potem gre pa spet spat. Ko je bil še majhen, se je parkrat polulal in enkrat pokakal, ker je imel drisko in res ni mogel zdržat (imel sem jo tudi jaz, ker sva jedla pokvarjene ribe...)

Če je kdo doma, je zelo nerad sam npr. na vrtu, zdrži nekaj časa potem pa pride noter in raje leži pod klopjo, samo da ni sam. Skoraj ne morem narediti koraka po hiši, da mi ne bi bil pes tik za ritjo - ne vem zakaj psi mislijo, da je moški gospodar doma ::)