pes se boji vode

Gost · 12970

jozeselan

  • Gost
: 15 Februar 2007, 18:00:42
naš nemški ovčar se zelo boji vode ???ne živimo v mestu ampak na podeželju kjer je zelo blizu potok.poleti gre sam v vodo v potok.če pa recimo napolniš posodo z vodo zbeži stran :(ampak kadar ni v posodi vode in prinese posodo na dvorišče in me milo gleda in mu moram dati vodo in tudi takrat pozabi na strah pred vodo in kar cvili dokler mu ne dam vode in jo pije.





lp
karmen



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #1 : 19 Februar 2007, 21:05:19
moj maksi se tudi boji vode...
ko mu dam vodo je vredu ko pa je v bližini luža nikoli ne bo stopil v njo.
ali pa ko nalijem malo vode v kadi mora iti čim bolj stran od nje ::)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 19 Februar 2007, 22:11:14
naš nemški ovčar se zelo boji vode ???ne živimo v mestu ampak na podeželju kjer je zelo blizu potok.poleti gre sam v vodo v potok.če pa recimo napolniš posodo z vodo zbeži stran :(ampak kadar ni v posodi vode in prinese posodo na dvorišče in me milo gleda in mu moram dati vodo in tudi takrat pozabi na strah pred vodo in kar cvili dokler mu ne dam vode in jo pije

Če je pa žejen :-\

Poskusi ga privaditi počasi.naš uživa v cmakanju po potočku,plava pa ne...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #3 : 22 Februar 2007, 13:47:27
maks nikoli nebi stopil v vodo.
edino na silo.
pa tudi ti poskusi na silo.(ne mislim da ga zdaj vlečeš v vodo ampak ga primeš za ovratnico in ga probaš zriniti v vodo)
ali pa sam pojdi v vodo in ga probaj zvabiti not.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 22 Februar 2007, 15:49:47
samo ne s silo  :-\ ker se mu bo voda čisto zamerila...

Winny tudi ni ljubitel vode :) poleti ko je bila čisto majhna je ponavadi stopila v potok, ter popila malo vode, no zdaj vodo ob potoku samo še pije(vrjetno jo zebe)...bomo videli kaj bo poleti! Z kopanjem v kadi se je pa sprijaznila. Uživa ravno ne ::), vendar kar je treba je pač treba  :-[ ::)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 22 Februar 2007, 21:49:38
maks nikoli nebi stopil v vodo.
edino na silo.
pa tudi ti poskusi na silo.(ne mislim da ga zdaj vlečeš v vodo ampak ga primeš za ovratnico in ga probaš zriniti v vodo)
ali pa sam pojdi v vodo in ga probaj zvabiti not.

neee ne na silo ke se mu bo voda zamerila in bo to dojel kot kazen!  tako da na silo neee !!!

lp,tyaša



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #6 : 23 Februar 2007, 17:51:57
ko je enkrat na silo v vodi bo videl da to ni noben bav bav in bo malo capljal po njej ali pa bo šel do mene in ga bom lepo zbrisala.
voda se mu 100% ne bo zamerila ker jo bo sčasoma vzljubil(predvidevam).
zdaj ko ga tuširam ne renči več name kot je prej in tudi več sprehodov ob vodi bo.
ko smo bili na bledu je hotel skočiti v vodo ko je videl račke pa sem ga povlekla nazaj ker nisem imela brisače ::)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 23 Februar 2007, 18:28:40
Majcek, na silo se stvari ne dela in lahko situacijo samo še poslabšaš.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #8 : 23 Februar 2007, 19:59:06
Majcek, na silo se stvari ne dela in lahko situacijo samo še poslabšaš.

se strinjam ker z silo nikamor ne prides samo se bolj se mu bo zamerila!

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #9 : 23 Februar 2007, 20:44:07
Tudi moja ni preveč navdušena nad vodo in kopanjem (doga pač), vendar sem jo na morju kar uspešno prepričala, da voda ne grize.
Zadeve sem se lotila tako, da sem proti večeru, ko ni bilo več veliko ljudi, vzela njeno najljubšo igračko in z njo v rokah letala kot zmešana sem in tja po bolj plitvi vodi in se "blazno zabavala". Sprva je samo gledala, potem pa se je opogumila in se pridružila. Naslednji korak je bil odhod v globjo vodo in norenje tam... Sicer je to dolgotrajen postopek, ki zahteva dovolj čisto vodo, da se tudi sam zmočiš in pa pripravljenost narediti "bedaka iz sebe". Deluje pa ;)
lp
T.

8)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #10 : 23 Februar 2007, 21:18:18
Tudi moja ni preveč navdušena nad vodo in kopanjem (doga pač), vendar sem jo na morju kar uspešno prepričala, da voda ne grize.
Zadeve sem se lotila tako, da sem proti večeru, ko ni bilo več veliko ljudi, vzela njeno najljubšo igračko in z njo v rokah letala kot zmešana sem in tja po bolj plitvi vodi in se "blazno zabavala". Sprva je samo gledala, potem pa se je opogumila in se pridružila. Naslednji korak je bil odhod v globjo vodo in norenje tam... Sicer je to dolgotrajen postopek, ki zahteva dovolj čisto vodo, da se tudi sam zmočiš in pa pripravljenost narediti "bedaka iz sebe". Deluje pa ;)
lp
T.

To si dobro napisala - ko ni bilo več veliko ljudi! :D :D :D 

Samo si te pa kar predstavljam kako je to zgledalo! Saj jaz bi isto naredila! Pa tudi sama sem imela že podobne "izpade" v malo drugačnih situacjiah.

Recimo, nam bi se tudi najbrž kdo smejal - kako kopamo Taja!
Namreč, Taj noče biti sam v banji in potem se oči obleče v kratke hlače - jeans in gre z njem v banjo (k sreči je banja zelo velika) in potem se veselo kopamo in čofotamo po vodici, midve z mami ga pa šamponirava in spriava, medtem ko se onadva z očijem še na nek način zraven igrata, hkrati pa ga oči tudi trdno drži, da ne bi baraba kidnil ven iz banje.
Seveda je končni rezultat tak - da smo vsi okoli njega skoraj bolj mokri, kot pa on, ki se je dejansko kopal. :D :P :D



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #11 : 23 Februar 2007, 22:09:59
He, he, tudi kopanje je pri nas včasih zgledalo tako, da sem v banjo prvo zlezla jaz in Thebo zvabila (ob mamini pomoči) s poli salamico... Zdaj je pa za takšne štose malenkost prevelika (oziroma je banja premajhna) in se meniva malce drugače. Ona v banjo in pade salamca, potem je močenje in vmes za pridno stanje salamice, šamponiranje - spet salamica,... Porabiva kar precej Poli salame  :D. Pa nič hudega. Vse zlepa in počasi  ;)
lp
T.

8)


marjana-sk

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 17 Avgust 2015, 11:06:59
Imam dva psa mešančka, psička se ne kopa rada, ampak potrpi, psiček pa se kopanja panično otepa. Rešitev sem našla v suhem šamponu v obliki pene in vlažnih robčkih. Dobijo se v trgovinah za male živali in sploh niso nujno zelo dragi.