Knjige o psih

ninci · 195662

missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #60 : 26 Marec 2007, 13:08:10
Imam eno vprašanje... Ima morda kdo doma kakšno knjigo o Tollerjih oz pozna kakšno dobro, ker se ne vem odločiti katero bi kupila. Hvala!
Lp


Scobert

  • Gost
Odgovori #61 : 04 April 2007, 14:48:22



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #62 : 19 April 2007, 10:43:44
V moji knjižnici bi se našle sledeče

- pasje knjige
Petra Grell - Hansohm: Domača pasja kuharica, 2002 (zadnja pridobitev, dobra reč za tiste, ki razmišljate, da bi psu kuhali sami, kup krasnih receptov in idej)
Desmond Morris: Zakaj pes maha z repom: resnice in zmote o vedenju psov, 1990 (razlaga pasjega vedenja - od mahanja z repom, lajanja,...)
Stanley Coren: Inteligenca psov: pasja zavest in sposobnost razmišljanja, 1996 (odlična reč)
Stanley Coren: Govorite po pasje?, 2001 (dobra knjiga, vendar bi bila mnogo boljša, če prevajalec ne bi delal nekih čudnih skovank in čisto uničil jezik in s tem knjigo  >:( )
Monika Wegler: Pasji mladički odkrivajo svet, 2006 (razvoj pasjih mlaqdičev)
PRIROČNIK za nego in vzgojo pasjih mladičkov, PRO PLAN
Jason Smith: Dog training: Retrievers & pointing dogs, 2003 (knjiga je bolj namenjena lovcem, ampak ima kljub temu nekaj koristnih napotkov, pa še strašno poceni je bila  ;D )

- mačje knjige
Boris Lesovic, Boris Slavec: Naše mačke, 1988
Gino Pugnetti: Simon & Schusters guide to cats, 1983 (mala enciklopedija o mačjih pasmah)
Carolina Arnold: Cats: in from the wild, 1993 (primarno otroška knjiga o zgodovini in vedenju mačk, ampak ima tako krasne fotke, da si nisem mogla pomagat in sem si jo vseeno kupila :D )

- potem pa še
Piero Fortunati: Prva pomoč za male živali, 1993 (obvezna kniga za vsak dom! Obveze, zastrupitve, urgentni primeri - kaj lahko storimo sami)
Boris Kryštufek: gojitev malih živali, 1984 (skrb za miške, hrčke,...)

Kristinca & Florinca


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #63 : 21 April 2007, 15:15:18
Knjiga "Brzi i žestoki" o Dogo Canariu, Fili Brasileiru i Tosi je u prodaji. Informacije i narudžbe na e mail



malena3

  • Gost
Odgovori #64 : 28 Maj 2007, 14:41:06
Hm, je kje kaka dobra knjiga, kako naučiti pse pasjih trikcov?
Po možnosti v slovenskem jeziku in prikazana s kakimi slikicami.

LP



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #65 : 28 Maj 2007, 16:24:13
Jst berem zdaj knjigo od Stanley Corena: Inteligenca psov: pasja zavest in sposobnost razmišljanja in sem že po prvih straneh bla ful navdušena...zdaj sm pa tak čist noter padla...res super knjiga!! :)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


pika*

  • Gost
Odgovori #66 : 10 Julij 2007, 13:20:46
Jaz sem ravnokar oddala naročilo za knjigo Inteligenca psov, sedaj samo čakam da jo dobim:)



malena3

  • Gost
Odgovori #67 : 10 Julij 2007, 13:44:55
Pika, lahko vprašam, kje si jo naročila?



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 10 Julij 2007, 13:49:22
Hay,
malena3 naroči se lahko preko moj pesa (revije) imaš na isti strani kot naročilo za revijo. Lahko greš pogledati tudi v konzorcij (mladinska knjiga na Tromostovju), če je pa nimajo se pa lahko naroči preko njih različnih knjig.
lp,
Anja


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #69 : 10 Julij 2007, 13:53:06
Hay,
malena3 naroči se lahko preko moj pesa (revije) imaš na isti strani kot naročilo za revijo. Lahko greš pogledati tudi v konzorcij (mladinska knjiga na Tromostovju),  če je pa nimajo se pa lahko naroči preko njih različnih knjig.
lp,
Anja

Ne na Tromostovju, pri Nami, nasproti glavne Pošte.  ;) Sicer se da pa pri njih marsikaj naročit, ja!



pika*

  • Gost
Odgovori #70 : 10 Julij 2007, 13:55:32
Malena3, preko revije Moj pes, ker sem na revijo že naročena lahko knjigo kupim po nižji ceni.



malena3

  • Gost
Odgovori #71 : 10 Julij 2007, 13:55:57
Aha hvala za odgovore.
Nisem iz Lj, tukaj sem vse pregledala, v knjižnici je pa tudi ni, je pa fajn knjiga za kako branje za plaži, zato bi si jo rada naročila.



malena3

  • Gost
Odgovori #72 : 10 Julij 2007, 13:58:38
Še nekej Pika, ki imaš ravno revijo.
Kako so označene številke na revijah? Npr 5 za mesec Maj in 6 za mesec Junij, ali so kake posebne številke?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #73 : 10 Julij 2007, 14:02:55
revije so označene z letnico in številko in ja, prav predvidevaš, 1 ustreza januarski številki, 6 junijski itd.

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #74 : 10 Julij 2007, 14:03:58
Hvala Florinca.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #75 : 10 Julij 2007, 14:05:59
Še to: kadar sta dve številki združeni v eno (npr. julij in avgust), pa je 7/8

Kristinca & Florinca


pika*

  • Gost
Odgovori #76 : 10 Julij 2007, 14:06:44
hehe, Florinca, maš hitre prste, hitro tipkaš odgovore :D



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #77 : 10 Julij 2007, 14:16:24
pika* hvala za kompliment. Moje pisanje je kakor kdaj. Meni se zdi počasno, ker na koncu vse še enkrat preberem, da vidim če ima rep in glavo ter da ni kakih hudih pravopisnih napak.

Sem te malo prehitela? Oprosti, nisem hotela v zelje skakat, samo maleni pomagat.

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #78 : 10 Julij 2007, 14:19:17
Sej sta mi obe pomagali :)



pika*

  • Gost
Odgovori #79 : 10 Julij 2007, 14:20:00
Hehe, nič nisi v zelje skakala, kot si rekla, samo hotela si pomagat, kar je prav.




Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #80 : 10 Julij 2007, 14:28:25
Hay,
saj jaz tudi nisem iz Ljubljane. Konzorcij (tisti v katerem sem bila jaz) je mal naprej od Tromostovja. Tam blizu je pa McDonald's. Najprej nisem vedela da je to Konozorcij, se mi je zdelo čudno kako lahko Mladinska Knjiga prodaja knjige od drugih založb in sem pogledala na račun pa je pisalo gor Konzorcij.
lp,
Anja


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #81 : 10 Julij 2007, 19:12:54
 :-[  :-[  :-[ Jst pa sem iz Lj, pa ne vem, da bi bila na Čopovi (tam,kjer je McDonalds) sploh kakšna knjigarana ...  :-[ No ja, tudi mogoče, mi pod Konzorcij pozano samo tisto trgovino pri Nami, ampak je to sicer zelo blizu čopove, pravokotna je nanjo.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #82 : 10 Julij 2007, 21:15:12
Hay,
najprej v spodnjem nadstropju je bolj papirnica (prodajajo zvezke in podobne stvari) potem pa se more it po stopnicah gor v drugo nadstropje kjer imajo ta konzorcij.
Možno pa je da mislimo za isto. Tam blizu je še trgovina Muller (ali nekaj podobnega).
lp,
Anja


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #83 : 10 Julij 2007, 21:33:53
ja ja ja! Isto misliva, ja  :o  Ja, jst ne bi rekla ob Tromostovju, se mi zdi 5 minut od tam že kar daleč stran  :-[ ;), misliva pa isto zadevo!  :D



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 10 Julij 2007, 21:36:10
Hay,
jaz sem kar hitro na Tromostovje prišla. Saj to je kr tam zraven. Mal naprej gor no.
lp,
Anja


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #85 : 10 Julij 2007, 21:37:11
Knigarna Konzorcij je samo ena in edina na Slovenski cesti v Ljubljani. Na Čopovi je Čopova knjigarna, kjer imajo alternativno literaturo. Zorek, knjigarna, ki jo opisuješ ti, je Konzorcij na Slovenski cesti in se NE NAHAJA poleg Mullerja, pač pa čez cesto poleg Name.

Kristinca & Florinca


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #86 : 10 Julij 2007, 21:39:54
Hay,
Muller je tam čez cesto ja. Za Namo nisem kej velik gledala, ker sma s sošolko potem hitro šibale v trgovino za male živali Smrček. Ker smo pač s šolo bili tam, ker smo mogli iti na podelitev.
Če se pač moti je pa moja napaka, ker imam bolj slab spomin pa še v Ljubljani sm bolj redko.
lp,
Anja


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #87 : 11 Julij 2007, 09:20:09
Knigarna Konzorcij je samo ena in edina na Slovenski cesti v Ljubljani. Na Čopovi je Čopova knjigarna, kjer imajo alternativno literaturo. Zorek, knjigarna, ki jo opisuješ ti, je Konzorcij na Slovenski cesti in se NE NAHAJA poleg Mullerja, pač pa čez cesto poleg Name.

Sem se že ustrašila, da kot Ljubljančaka, ki ji knjigarne niso tuje, ne vem, da imamo dva Konzorcija  :-[ :D Ali pa, da so ga premaknili  ;D Hec! Glavno, da smo ga našli, če pa bo kdo kdaj potreboval pasje spremstvo do tja, se pa komot zmenimo!  8)




Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #88 : 01 Avgust 2007, 19:05:49
Knjiga -Engleski Bulldog- je u prodaji. Informacije i narudžbe na e-mail.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 14 Avgust 2007, 13:36:17
Zelo zanimiva in poučna knjiga za lastnike psičk se mi zdi knjiga z naslovom Moja psička. Avtorja sta mag. Samo Pitamic in mag. Iztok Valentinčič, oba dr.vet.med.

Knjiga na zelo razumljiv način opisuje kaj moramo vedeti preden se odločimo za nakup psičke, podaja informacije in napotke o vzrejanju, bralcu predstavi bolezni mladičkov in bolezni povezane s spolnostjo pri psičkah, opisuje razne težave tako pri parjenju, v času brejosti, pri porodu, daje napotke za skrb mladičkov tako v času dohranjevanja kot tudi v primeru, da mati iz kakršnih koli razlogov ne skrbi za svoj naraščaj. V dodatku knjige so predstavljene tudi posamezne pasme, njihove značilnosti, pasemske dovzetnosti za bolezni, ter značajske značilnosti posameznih pasem.

Želim vam prijetno branje  :D

...sledi svojim sanjam