Knjige o psih

ninci · 196636

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #120 : 15 Januar 2008, 19:35:54
Pred nekaj časa sem v roke dobila knjigo Naravno zdrav pes (dr.Carol Osborne), ki se mi zdi en tak super šnelkurs glede osnovnih zdravstvenih pasjih zadevščin. Vse skupaj je razumljivo razloženo, zraven pa imaš pri vsakem "problemu" še kratek opis kako s tem postopa konvencionalna medicina, homeopatija in kako lahko sam pomagaš s kakšnimi zeliščnimi zadevcami.
No, pri vsemu skupaj mi je bilo najbolj fascinantn to, da sem za eno tako strnjeno zdravstveno buklico (tisti ta izkušeni ne boste odkril v njej tople vode, ker je najbrž preveč osnovna), dala 5€ (Knjižni diskont, BTC - Hala A, spodnja etaža).  :o :o

Pa še link, če koga zanima.... http://www.btc-city.com/katalog/eshop/knjige/prirocniki/3583/-


lp,
Mojca


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #121 : 16 Januar 2008, 15:20:10
Tudi jaz imam to knjigo in imam same pohvale nad njo  ;) :)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #122 : 06 Maj 2008, 15:40:26
V moji knjižnici pa je od danes nova pasja knjiga.  ;D

Kyra Sundance: 101 Dog tricks
http://www.amazon.com/101-Dog-Tricks-Activities-Challenge/dp/1592533256/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1210081186&sr=1-1


Kristinca & Florinca


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #123 : 02 Junij 2008, 23:28:46
Tudi sama imam kar obsezno knjizno literaturo:

Le Matin De Naples, predstavitev psarne Del Ghene ( v francoscini )
Mastino Napoletano, Carol Paulsen ( v nemscini )
Los Estandares el texto e image, izdal španski klub za molose ( v spanscini )
Molosser, Walt Weisse ( v nemščini )
Mastiffs, Marie A. Moore ( v angl.)
Napuljski Mastif, Radoje Dakić ( v srbohrvascini )
Neapolitan mastif ( v angl.)
Mastino Napoletano - Fort Bones - by Missa ( v slovenscini )
Rad s napuljskim mastifom v hrvaskem jeziki
Velika knjiga o psih, Ulrich Klever ( v slovenscini )
Honden, enciklopedija  (v nizozemščini )
Dog Encyclopaedija Royal Canin ( knigo napisal dr.vet.med.)- zame najboljsa enciklopedija do sedaj!
Deutsche dogge - nemške doge ( knjigo napisal dr. vet.med.) ( v nemscini )
Njemačka Doga, Ivana in Emil Mikasović ( v hrvascini )
Teškaši, Emil in Ivana Mikasović ( v hrvascini )
Mali družni psi, Gorazd Gavez ( v slovenscini )
Mops knjiga  ( v nemščini )
Fretchen - feret - Harold Schwammer,dihur ( v nemščini )
Frettchen, dihurji, (v nemščini)
Sesalci, dihurcki, Helga Hofmann ( v slovenscini )
Psi za telebane ( v slo)
O psih, Miroslav Zidar (v slo)
Moj človek, Evgen Jurič (v slo) ( živeti s tibetanskim terierčkom )
Psi - Cane ( v slo ) ( zelo dobra knjiga prevod iz ita.jez.!!! )
Vaš pes, David Taylor (v slo.)
Veterinarski priročnik, Jacques Le Bas ( v slo )
Moja psička - mag. Samo Pitamic in mag. Iztok Valentinčič ( v slo )
Najmanj toliko tujih revij in skript, med drugim v romunskem, madzarskem in pretezno v                     francoskem jeziku. Ter nekaj literature o DDB, CC, krasevcu, civavah,
angl. buldogu,nemskem ovcarju pa se kasna pasma bi se nasla. Knjizico o  predstavitvi vseh belgijskih pasem, ter knjizico o vseh madzarskih pasmah.
Imam tudi nekaj avdio literature o CCjih, DDB in mastinih, ter CDje v angleskem in italijanskem jeziku.
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #124 : 03 Junij 2008, 06:36:51
Uh Miša, celo knjižnico imaš doma :D

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #125 : 07 Junij 2008, 09:24:07
 ;D, imas prav Ursa, celo zbirko imam.
No, tale zapis tukaj je bil prav fin. So se ljudje spomnili name in mi vrnili nekaj izposojene literature, na katero sem ze pozabila, da jo imam v lasti! Tako se mi je domov vrnila knjiga Puppy training,
Inteligenca psov in Pasje zivljenje. Se vedno pa pogresam sest knjig, med drugim: Govorite po pasje, Naravno zdrav pes in mojo najljubso, Beli ocnjak od Jacka Londona! Upam, da bodo izposojevalci videli ta zapis in se me usmilili z vrnitvijo knjig.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #126 : 07 Junij 2008, 09:36:46
in mojo najljubso, Beli ocnjak od Jacka Londona! Upam, da bodo izposojevalci videli ta zapis in se me usmilili z vrnitvijo knjig.
O hudo, to knjigo bi pa jaz takoj imela :o A zakaj, to ti je jasno , da ker nastopa AM ;) :P Kje si jo kupila? Upam, da jo dobiš nazaj.

lp


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #127 : 07 Junij 2008, 09:47:45
Nisem je kupila, dobila sem jo v dar!
 Jack London je moj najljubsi pisatelj in polek Belega ocnjaka mi je se najljubsa njegova "Kralj alkohola". Zame fantasticen pisec. Ze v osnovni soli, ko sem prvic prebrala vse njegove knjige sem se vanj "zaljubila". Tole knjigo v hrvaskem jeziku pa sem dobila v 1.letniku v dar od mojega prvega fanta, ki je sedaj, zal, ze pokojni.  :'(  Tudi jaz bi jo rada dobila nazaj, saj je knjiga mislim da, prva izdaja in ima ze kar castitljivo letnico. In ja, v njej igra glavno vlogo malamut po imenu Bak. Pred leti je bila po tej knjigi posneta tudi nadaljevanka. Si jo mogoce gledala? Meni so solze tekle ob nekaterih prizorih, predvsem tam, ko Bak svojemu gospodarju pripelje pokazati svojo mlado druzinico. Fantasticni posnetki, kako pes z lahkoto premaguje in tece po globkih sneznih poljanah.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #128 : 07 Junij 2008, 11:07:13
Jack London je res super pisatelj, če ne drugače upam, da imajo to knjigo v knjižnici. Zate pa upam, da jo dobiš nazaj.

lp


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #129 : 11 Junij 2008, 17:16:48
A sta knjigi Dog agility in 101 dog tricks , tudi v slovenščini?



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #130 : 19 Julij 2008, 22:03:15
Hay,
silver za 101 dog tricks vem, da je v slovenščini. Sem si to knjigo sposodila od Tosy in sem naslednji dan bila v Velenjski knjižnii in sem si tam sposodila to knjigo še v slovenščini in sem prebrala obe  ::)
Za dog agility pa ne vem.
lp,
Anja


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #131 : 19 Julij 2008, 23:03:18
Ah, super potem  :o  Upam da je knjiga tudi v knjižici Mirana Jarca :)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #132 : 20 Julij 2008, 11:33:47
Hay,
silver za 101 dog tricks vem, da je v slovenščini. Sem si to knjigo sposodila od Tosy in sem naslednji dan bila v Velenjski knjižnii in sem si tam sposodila to knjigo še v slovenščini in sem prebrala obe  ::)
Za dog agility pa ne vem.
lp,
Anja

V cobissu pa je ni  :(



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #133 : 21 Julij 2008, 10:31:09
Hay,
sem videla, da je več knjig s tem naslovom. Jaz mislim od unga angleškega veta.
lp,
Anja


Tammie

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • Luna
Odgovori #134 : 24 Julij 2008, 14:33:04
jz mam pa:
- Psi za telebane
- Enciklopedija psov
- Naravno zdrav pes

..za začetek...zihr bom še kei kupla :)
Drgač pa mi je knjiga Psi za telebane je fuLLLL dobra in jo znam napamet ;D ;D

čaau.!



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #135 : 27 Julij 2008, 19:56:54
ste brali knjigo Marley&Jaz?? Js sem si jo kupila ;)
Knjiga ki te nasmeje in te hkrati spravi v jok 
vredno prebrat

jo je še kdo prebral?

lp ursa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 27 Julij 2008, 20:55:52
Jaz imam pa:
Naravno zdrav pes
Kaj se dogaja z mojim psom?
In knjigo Psi

Imela pa sem že skoraj vse iz knjižnice. Mami bom pa nafehtala da mi kupi Marley & jaz



Breda Kralj

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 06 Avgust 2008, 01:53:28
pa se novost v kinološki literaturi:  priročnik za masažo psov, vec na  http://masazapsov.si



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #138 : 06 Avgust 2008, 06:56:03
Sama sem pred kratkem povečala št. teh pasjih knjig in sicer gre za knjigo Govorite  po pasje? Po na hitrem pregledu in kar mi je že uspelo je prebrati se mi zdi zelo dobra. Kakšno mnenje pa imate vi o tej knjigi? Tisti seveda, ki ste jo že prebrali?

lp


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #139 : 12 Avgust 2008, 08:20:31
Sama sem pred kratkem povečala št. teh pasjih knjig in sicer gre za knjigo Govorite  po pasje? Po na hitrem pregledu in kar mi je že uspelo je prebrati se mi zdi zelo dobra. Kakšno mnenje pa imate vi o tej knjigi? Tisti seveda, ki ste jo že prebrali?

lp

Imam, prebrala. Vsebina je dobra, prevod obupen. Neka spakedralščina od slovenskega jezika. Izumljanje nekih novih neberljivih izrazov. Škoda, ker drugače je res dobra knjiga.

Kristinca & Florinca


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #140 : 12 Avgust 2008, 08:48:15
Jaz sem naročila in dobila naslednji knjigici:

-Dog Behaviour Answe Book (Arden Moore) --> luštna knjigica, ki razlaga poglavitne razloge za obnašanje naših žabic, pa nekaj rešitev za odpravljanje motečih navad. Pisana pa je v smislu Vprašanje - Odgovor.

-The Only Dog Tricks Book You'll Ever Need: Impress Friends, Family--and Other Dogs! (Gerilyn J. Bielakiewicz, Paul S. Bielakiewicz) ki je še nisem uspela predihati :-[, ker ponavadi berem po 3 knjige skupaj...je pa napisana po podobnem principu, kot knjiga zgoraj. Najprej uvod v razumevanje pasjega vedenja, potem opis trikca in navodila za izvedbo oz učenje le-tega.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #141 : 12 Avgust 2008, 09:45:12
Jaz sem naročila in dobila naslednji knjigici:

-Dog Behaviour Answe Book (Arden Moore) --> luštna knjigica, ki razlaga poglavitne razloge za obnašanje naših žabic, pa nekaj rešitev za odpravljanje motečih navad. Pisana pa je v smislu Vprašanje - Odgovor.

-The Only Dog Tricks Book You'll Ever Need: Impress Friends, Family--and Other Dogs! (Gerilyn J. Bielakiewicz, Paul S. Bielakiewicz) ki je še nisem uspela predihati :-[, ker ponavadi berem po 3 knjige skupaj...je pa napisana po podobnem principu, kot knjiga zgoraj. Najprej uvod v razumevanje pasjega vedenja, potem opis trikca in navodila za izvedbo oz učenje le-tega.

Zveni zanimivo. Kje si naročila? A lahko kak link do knjigic?  ;)

Kristinca & Florinca


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #142 : 12 Avgust 2008, 09:52:18
Hm..vzela sem jih pri Konzorciju...so prišle ceneje, kot prek Amazona ali preko Pasadene.

Evo še linki:

http://www.amazon.com/Dog-Behavior-Answer-Book-Practical/dp/1580176445
http://www.amazon.com/Only-Tricks-Book-Youll-Family/dp/1593372566/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1218527306&sr=1-1


p.s.: kje naredim narobe? hotla sem nardit povezavo na knjige preko besedila naslov, pa mi naredi post, kot ga vidite zgoraj...



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #143 : 12 Avgust 2008, 10:59:46
Hm..vzela sem jih pri Konzorciju...so prišle ceneje, kot prek Amazona ali preko Pasadene.

Evo še linki:

http://www.amazon.com/Dog-Behavior-Answer-Book-Practical/dp/1580176445
http://www.amazon.com/Only-Tricks-Book-Youll-Family/dp/1593372566/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1218527306&sr=1-1


p.s.: kje naredim narobe? hotla sem nardit povezavo na knjige preko besedila naslov, pa mi naredi post, kot ga vidite zgoraj...

Ne, linki res ne delujejo. Ne vem, kaj delaš narobe.  :-[

Napiši prosim ISBN številko knjig in jih bom sama našla na amazonu.

Kristinca & Florinca


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #144 : 12 Avgust 2008, 11:00:27
Lahko zaupaš še ceno prek Konzorcija?



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #145 : 12 Avgust 2008, 11:13:19
Uf, za ceno ste me pa dobili. Bom probala doma prebrskat, če bom našla mail od Konzorcija, kjer so mi sporočili cene.

Je pa neverjetno - cena med Pasadeno in Konzorcijem je bla za kak evro različna!!

Ej, pojma nimam, kaj sem narobe nardila, torej, še enkrat potemtakem, ker ne najdem ISBN številke. Kje bi se pa morala nahajat?

http://www.amazon.com/Dog-Behavior-Answer-Book-Practical/dp/1580176445

http://www.amazon.com/review/product/1593372566/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?%5Fencoding=UTF8&showViewpoints=1

LP



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #146 : 12 Avgust 2008, 11:17:54
Že v redu. Sem že sama našla.  ;)  Drugače je ISBN na zadnji strani knjige (na hrbtu) pod ali nad kodo.  ;)

A ima tale Dog tricks tudi kaj slikovnega materiala?

Drugače imam jaz za trikce tole knjigo (tudi naročila preko Konzorcija):

http://www.amazon.com/101-Dog-Tricks-Activities-Challenge/dp/1592533256/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1210081186&sr=1-1

Kristinca & Florinca


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #147 : 12 Avgust 2008, 11:24:04
Že v redu. Sem že sama našla.  ;)  Drugače je ISBN na zadnji strani knjige (na hrbtu) pod ali nad kodo.  ;)

A ima tale Dog tricks tudi kaj slikovnega materiala?

Drugače imam jaz za trikce tole knjigo (tudi naročila preko Konzorcija):

http://www.amazon.com/101-Dog-Tricks-Activities-Challenge/dp/1592533256/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1210081186&sr=1-1

AAA, mi je blo mal hecno...hehe. Sem namreč v službi, knjige imam pa doma.  ;)
Je nekaj slikc, ampak ni ravno pri vsakem trikcu.

Kako si zadovoljna s knjigo?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #148 : 12 Avgust 2008, 11:36:45
Za enega takega začetnika nerodnega kot sem jaz  ::) je zelo v redu, ker je čisto vsak trik po korakih (opis in slike). Sicer ne uporablja klikerja, ampak to znam sama vključit.  ;)

Kristinca & Florinca


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #149 : 12 Avgust 2008, 11:42:19
Gala in Ursa: za rojstni dan sem dobila Marley & jaz in sem v fazi branja. Knjiga me navdušuje iz poglavja v poglavje, spravila me je tako v smeh kot tudi solze. Branje za vse, ki smo imeli, imamo ali pa si želimo psa. Nekaj sto strani topline, ljubezni in veselja, pa tudi žalosti, odgovornosti, spoznanj... skratka življenja. Res res priporočam.

Takole pa jo opisujejo v založbi Tuma, kjer je letos izšla v slovenščini:
 
Mlada in uspešna novinarja John in Jenny Grogan sta dolgoletna partnerja, globoko prepričana vase ... dokler se ne začneta spraševati o rojstvu otroka. Bosta vedela, kako najbolje poskrbeti zanj, sta sposobna postati starša? V otroštvu sta oba ljubila pse, zato skleneta posvojiti pasjega mladiča. Če se bosta obnesla pri vzgoji domače živali, obstaja upanje, da bosta nekoč znala skrbeti tudi za otroka! Tako se v njuno gnezdo vseli prisrčni labradorec z vedenjsko motnjo. Ko ga prvič najdeta z okrvavljenimi tačkami, po tem ko je razdejal njuno garažo, zaslutita, da se bo njuno življenje zelo spremenilo. Za družino Groganovih se tako začne 13 let dolga življenjska preizkušnja, polna presenečenj, hudomušnih zapletov, odpovedovanj, solz in predvsem ... ljubezni.
Večkrat nagrajeni ameriški novinar John Grogan je bil več kot petindvajset let kolumnist pri različnih ameriških časopisih. Knjiga Marley in jaz, za katero je prejel več prestižnih nagrad, je le ena od njegovih knjig, ki se ukvarjajo z vedenjem pasjih prijateljev. Z ženo Jenny in tremi otroki živijo v ameriški zvezni državi Pensilvanija.

http://www.marleyandme.com/


"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943