Knjige o psih

ninci · 196541

aneša

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 03 November 2009, 21:10:15
Knjiga je super za nekoga, ki nima nikakršnih izkušenj s psi oziroma se pripravlja na prihod prvega psa v družino. Poglavja, ki jih zajema:
1. Uvod
2. Priprave na prihod novega družinskega člana
3. Življenjska obdobja psa
4. Gremo po mladiča
5. Namestitev
6. Prehrana mladega psa
7. Sprehodi
8. Ravnanje s psom
9. Igra
10. Otroci in psi
11. Negovanje, vzgoja
12. Učenje osnovnih vaj
13. Govorica psov
14. Pasja čutila
15. Neželene oblike vedenja
16. Nekaj o pogostejših boleznih psov
17. S psom v šolo
18. Pasji športi
19. Veterinarske klinike
20. Kinološka društva
21. Trgovine za male živali

Vsako poglavje je le splošno predstavljeno približno na dveh straneh, nato 2 strani slik, torej je v povprečju polovica besedila, polovica slik.

Knjigo sem prebrala v parih urah in ne morem ravno reči, da sem izvedela kaj novega. Namesto da mi leži doma, bo mogoče komu prišla prav. Če ne drugače pa samo za veselje pa za slikce pogledat:)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 07 November 2009, 12:55:48
Se zmenive po ZS-ju...



TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 07 November 2009, 13:51:02
Js mam pa doma: To, priden, pasme psov od A do Ž, Pes in otrok, Puppy care and training, Naravno zdrav pes, EVERYTHING Dogs, If your dog could talk, Naj bo življenje s psom prijetno, pa še eno ubistvu s slikami pasem.

Kje v knjižnici se pa najdejo knjige o psih, ker js sem u iskalnik že vse mogoče upisala pa nič ven ne pride?



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 18 November 2009, 00:53:01
Bi kdo imel The power of positive dog training (Pat Miller)? Je naneslo da imam dva pa lahko eno prodam. Je pa seveda v angleščini, ker je naročena iz Amerike. Meni je to poleg The culture clash-a top bukla :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #184 : 18 November 2009, 09:49:21
Js mam pa doma: To, priden, pasme psov od A do Ž, Pes in otrok, Puppy care and training, Naravno zdrav pes, EVERYTHING Dogs, If your dog could talk, Naj bo življenje s psom prijetno, pa še eno ubistvu s slikami pasem.

Kje v knjižnici se pa najdejo knjige o psih, ker js sem u iskalnik že vse mogoče upisala pa nič ven ne pride?

Naročiš iz tujine, pri nas jih ni.. SPloh če te kaka bolj pecifična in kvalitetna o šolanju....zanima

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 18 November 2009, 13:54:38
Iz kje pa se najbolj splača naročit (sej mogoče ste že napisal pa sem spregledala :-[)
Zanimam se za knjigo 101 pasji trik- ste napisali da je tudi v slovenščini, a je nikjer ne najdem.
Mi mogoče lahko da kdo več podatkov oz, če mi jo kdo lahko posodi, če se je ne da kupiti?
Hvala

Jaz sem jo enkat v eni knjižnici gledala, pa se ne spomnim a je bila v slovenščini ali hrvaščini, samo se mi ni zdela ravno zanimiva.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 18 November 2009, 20:17:12
Jaz jih naročam preko Amazon.com. Imajo res vse kar si zamisliš; po ugodnih cenah, poštnina ni draga in še hitro pošljejo. Rabiš le Eurocard ali Viso (se mi zdi). Majo po tud vse mogoče koledarje z vsemi možnimi pasmami (sem naročila kar nekaj takih z borderji za novoletno obdarovanje ;D). Samo če je prevelikega formata k nam ne pošiljajo :-\



TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 20 November 2009, 13:59:52
No, bo treba probat, pa še prazniki bojo.... ;D
Drugače so bili koledarji z vsemi mogočimi pasmami lani v knjigarni nasproti mestne hiše v Lj, (mi mamo doma dva različna z labradorci in še dva z večimi pasmami).



aneša

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 20 November 2009, 19:09:19
Rada bi eno dobro knjigo za učenje trikcev s klikerjem. Sem gledala na Amazonu pa jih je ogromno, sedaj pa ne vem, katera bi bila najboljša.
Kakšen predlog?



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 21 November 2009, 16:41:50
hej! Za samo učenje s klikerjem je ful dobra knjiga Click for joy! Za ideje se ti pa najbolj splača po youtubu pogledat:-D

lp



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 21 November 2009, 17:08:16
knjige se tut splaca kupit prek amazon.co.uk (to je britanska verzija amazona) je pa tudi ceneje ker je v evropi tako da je amazon.com drazji


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 22 November 2009, 14:08:22
Pri amazonih je potrebno biti pozoren tudi na davek (DDV oziroma VAT)
primer:
na amazon.co.uk objavljene cene za knjige ne vsebujejo DDVja, ker imajo Angleži knjige neobdavčene. Če iz Anglije naročiš knjige, ti na koncu k naročilu dodajo 8,5% - kar je stopnja slovenskega davka. (velja tudi za druge stvari... oni imajo recimo elektroniko obdavčeno 21,5%, če naročaš v Slovenijo, se recimo davek zniža na 20%)

na amazon.de objavljene cene knjig vsebujejo 7% DDVja - ostalo potem isto velja kot zgoraj (s tem da od predkratkim iz nemškega amazona lahko naročiš še marsikaj drugega, kot samo knjige  :o )

tako, da če iščeš najugodnejšo varianto, je potrebno pogledati še malo več, kot pa samo cene objavljene na strani.

več o teh stopnjah in bolj podrobna razlaga se najde tukaj, tukaj, tukaj in tukaj


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 22 November 2009, 22:52:59
jaz sem do sedaj naročala iz ameriškega pa se je napisana cena vedno "poklapala"... + poštnina (okrog 3dolarje na knjigo). Vedno je vse štimal :-D se je pa zgodilo, da je poštar nazadnje od mene zahteval še 11e kar se mi je zdelo precej nenavadno. Vzrok je tičal v tem, da se je našim carinikom paket očitno zdel sumljiv in so ga pregledali ter mi tako zaračunali za vsako pregledano. ??? To so potem še poslali po hitri pošti! Vse seveda na moje stroške >:( >:(



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #193 : 24 November 2009, 18:43:17
Sama se odločam za nakup psa :-[ oz. za nakup je že vse 100% samo na mladiče še čakamo takrat pa se bomo odločili kateri bo naš ;D. Moj pes pa bo pasme Border collie :-[ ::) :P :-*. V petek pa se ravno odpravljam na knjižni sejem v Ljubljano in si imam namen kupiti kakšne knjige o pseh (predvsem za začetnike). Namen imam porabiti do 30€. Na veliko forumov in internetnih strani sem že pogledala in našla veliko naslovov knjig zato se mi je odločitev še težja. Prosila bi vas, da bi mi povedali za kakšno super knjigo v kateri piše veliko za začetnike. Imeli smo drugače že dva psa (nemškega ovčarja in koker španjela), ampak sem bila še mlajša in ni šlo delo in učenje na mene. Zdaj pa bi bil pes in delo za psa moje :P.

Hvala za odgovore, ki upam, da jih bo čim več ;D!

Pasji pozdrav :o!

P.S.
Če je kdo tukaj lastnih BC-ja naj se mi prosim javi, ker mi kakšna inforamicja nebo v napoto!

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 24 November 2009, 18:57:05
Hej! Jaz imam BC. Za začetnike je pomoje "must have" v domači knjižnici The culture clash, The other end of the leash, The power of posotive dog training, Calming signals, My dog puls, what do i do. V slovenščini žal ni ničesar konkretnega :-\ Prve tri ti pomagajo razumeti pasje mišlljenje, zakaj torej pes nekaj naredi in kako si mi to (najvrčkrat napačno) interpretiramo; žvečenje čevljev, kopanje lukenj, lajanje... sploh tretja ima konkretne nasvete kako so določenih težav lotiti oz kako se jim s pravilnim ravnanjem ognemo še preden se začnejo. Calming signals razloži pasjo mimiko in govorico telesa na različne zunanje odzive; brez razumevanja teh se ljudje prepogosto popolnoma napačno odzivajo. Kar se pa zadnje tiče je pa zelo koristna, saj uči o tem kako mladička navadimo na vrvico, kar je po mojem menjnju največji problem začetnikov, vseh ostalih stvari se namreč poskusimo lotiti postopoma, potem pa na vrvico in v širni zanimivi svet :-[ Če te zanima še kaj, mogoče bolj konkretnega me lahko še kontaktiraš...

LP



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #195 : 24 November 2009, 19:15:04
Hej! Jaz imam BC. Za začetnike je pomoje "must have" v domači knjižnici The culture clash, The other end of the leash, The power of posotive dog training, Calming signals, My dog puls, what do i do. V slovenščini žal ni ničesar konkretnega :-\ Prve tri ti pomagajo razumeti pasje mišlljenje, zakaj torej pes nekaj naredi in kako si mi to (najvrčkrat napačno) interpretiramo; žvečenje čevljev, kopanje lukenj, lajanje... sploh tretja ima konkretne nasvete kako so določenih težav lotiti oz kako se jim s pravilnim ravnanjem ognemo še preden se začnejo. Calming signals razloži pasjo mimiko in govorico telesa na različne zunanje odzive; brez razumevanja teh se ljudje prepogosto popolnoma napačno odzivajo. Kar se pa zadnje tiče je pa zelo koristna, saj uči o tem kako mladička navadimo na vrvico, kar je po mojem menjnju največji problem začetnikov, vseh ostalih stvari se namreč poskusimo lotiti postopoma, potem pa na vrvico in v širni zanimivi svet :-[ Če te zanima še kaj, mogoče bolj konkretnega me lahko še kontaktiraš...

LP

OoO. Upam, da veš da imaš za mene najlepšo pasmo :-[. Hvala za vse stvari in za trud, ki si ga vložila. Iščem bolj po slovenskih knjigah. Če slučajno veš kaj o knjigi Govorite po pasje?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 24 November 2009, 22:04:11
Ni problema:-D se pa strinjam da so borderji najboljši :o :P od slovenskih pa ne vem dosti, sem jih sicer na začetku tudi sama iskala ampak je žal zeloooo slaba izbira :-\ Jaz imam od naših Kako razmišljajo psi, Stanley Coren(zelo zanimiva, vendar je bolj tako, za zraven), Naš pes, Bruce Fogle (za tisti s popolnoma 0 znanja) in Pasja šola na karticah (brez veze, oz. za otroke do max 10 let). Sem pa slišala, da je super knjiga To, priden od Karmen Zahariaš; ta je bolj o šolanju in pozitivni motivaciji. Jaz ti še vedno priporočam tujo literaturo (je običajno napisano zelo poljudno). Prej sm pozabila omenit še Click for joy, tudi super knjiga. Drugače ti pa priporočam, da greš čim prej v eno dobro malo šolo z dobrim inštruktorjem, ki te bo znal usmerjati. Od kod pa si?
Veliko sreče z bodočim borderčkom!

lp



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #197 : 25 November 2009, 14:14:10
Ni problema:-D se pa strinjam da so borderji najboljši :o :P od slovenskih pa ne vem dosti, sem jih sicer na začetku tudi sama iskala ampak je žal zeloooo slaba izbira :-\ Jaz imam od naših Kako razmišljajo psi, Stanley Coren(zelo zanimiva, vendar je bolj tako, za zraven), Naš pes, Bruce Fogle (za tisti s popolnoma 0 znanja) in Pasja šola na karticah (brez veze, oz. za otroke do max 10 let). Sem pa slišala, da je super knjiga To, priden od Karmen Zahariaš; ta je bolj o šolanju in pozitivni motivaciji. Jaz ti še vedno priporočam tujo literaturo (je običajno napisano zelo poljudno). Prej sm pozabila omenit še Click for joy, tudi super knjiga. Drugače ti pa priporočam, da greš čim prej v eno dobro malo šolo z dobrim inštruktorjem, ki te bo znal usmerjati. Od kod pa si?
Veliko sreče z bodočim borderčkom!

lp
Aha hvala. Se bom pozanimala za to knjigo. Drugače pa bom malo pogledala bi različnih založbah pa ugotovila kaj bi najbolje dopolnjevalo moje znanje. Drugače pa sem iz Koroške natančneje iz Vuzenice. Stanujem pa v hiši ob Dravi.
Hvala!

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #198 : 27 November 2009, 17:55:07
No končno sem prišla iz Ljubljane - knjižnega sejma :P, in s sabo prinesla dve novi knjigi :-[. Mogoč juji poznate ali pa sta bol tako tako. Prvo sem pregledala kazalo pa sem se na podlagi tega odločila :).
Prva je Zadovoljen pes - Liz Dalby. Drugače obstoja tudi angleška verzija (povedala prodajalka), angleški naslov pa je Happy Dog :o.
Kolikor sem si knjigo ogledala (kazalo, malo vsebine,...) je namenjena bolj začetnikom (moje mišlenje) ???.
Kazalo:
1. poglavje - VAŠ NOVI PES
2. poglavje - VEDENJE
3. poglavje - GIBANJE
4. poglavje - PREHRANA
5. poglavje - UVOD V VADBO IN ŠOLANJE
6. poglavje - ČAS ZA IGRO
7. poglavje - UVOD V NEGO
8. poglavje - SKRB ZA ZDRAVJE
9. poglavje - NAČRTOVANJE VSEH MOŽNOSTI

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #199 : 27 November 2009, 17:59:34
No končno sem prišla iz Ljubljane - knjižnega sejma :P, in s sabo prinesla dve novi knjigi :-[. Mogoč juji poznate ali pa sta bol tako tako. Prvo sem pregledala kazalo pa sem se na podlagi tega odločila :).
Prva je Zadovoljen pes - Liz Dalby. Drugače obstoja tudi angleška verzija (povedala prodajalka), angleški naslov pa je Happy Dog :o.
Kolikor sem si knjigo ogledala (kazalo, malo vsebine,...) je namenjena bolj začetnikom (moje mišlenje) ???.
Kazalo:
1. poglavje - VAŠ NOVI PES
2. poglavje - VEDENJE
3. poglavje - GIBANJE
4. poglavje - PREHRANA
5. poglavje - UVOD V VADBO IN ŠOLANJE
6. poglavje - ČAS ZA IGRO
7. poglavje - UVOD V NEGO
8. poglavje - SKRB ZA ZDRAVJE
9. poglavje - NAČRTOVANJE VSEH MOŽNOSTI

Druga knjiga pa je Govorite po pasje. To knjigo pa verjetno marskido pozna. Napisal jo je Stanley Coren. Tako, da vam o njej nebom kaj veliko pisala. Če koga pa kaj zanima naj napiše pa z veseljem povem kaj o obeh knjigah.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #200 : 21 December 2009, 21:10:09
Letošnji dedek mraz me je pa upošteval-dobila bom Teaching with reinforcment-Kay Laurence  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 23 December 2009, 14:50:59
A mi kdo čim prej pove kero knjigo v angleščini (za klikanje) se najbolj splača imet doma, ker imam ravno možnost jok naročit nekomu.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #202 : 23 December 2009, 15:14:20
A mi kdo čim prej pove kero knjigo v angleščini (za klikanje) se najbolj splača imet doma, ker imam ravno možnost jok naročit nekomu.

A prav o metodi klikanja ali kaj o trikcih?



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #203 : 23 December 2009, 15:22:18
A mi kdo čim prej pove kero knjigo v angleščini (za klikanje) se najbolj splača imet doma, ker imam ravno možnost jok naročit nekomu.
Jaz imam Clicking with Your Dog od Peggy Tillman in se mi zdi zelo v redu  :)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 23 December 2009, 17:15:54
http://www.learningaboutdogs.com/acatalog/perfectbk.html - Clicker Training - The Perfect Foundation

ali pa http://www.canisclickertraining.com/clickertraining/?hop=simonboote - Clicker training, The 4 Secrets of Becoming a Supertrainer


TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 24 December 2009, 12:22:26
Bolj o trikcih.
Hvala :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #206 : 15 Januar 2010, 19:58:00
Še ena naša "oldtajmerka" iz očetove zbirke.
Bo zanimivo branje.................."old school" ;D











fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 15 Januar 2010, 20:54:10
Še ena naša "oldtajmerka" iz očetove zbirke.
Bo zanimivo branje.................."old school" ;D


 :o

A bi se tole dalo mogoče sposodit, ali pa dobit kopijo?  :-[

lp, Nina



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #208 : 17 Januar 2010, 20:22:55
Posoja jih ne, ker ima slabe izkušnje.
Če ti ustreza in mi zaupaš naslov na ZS pa ti jo lahko tokom drugega tedna skupiram, ni problema.



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 17 Januar 2010, 20:36:07
Posoja jih ne, ker ima slabe izkušnje.
Če ti ustreza in mi zaupaš naslov na ZS pa ti jo lahko tokom drugega tedna skupiram, ni problema.

Imate ZS  ;D