Knjige o psih

ninci · 195761

n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 17 Avgust 2010, 11:12:58
Zanima me, če je kdo slučajno že prebral "novo" knjigo Karen Pryor - Reanching the Animal Mind in kakšno ima mnenje o njej :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #241 : 18 September 2010, 14:18:21
Prodam naslednje knjige:

Gina Spadafori: Psi za telebane               18 eur
Dr. Stanley Coren: Govorite po pasje?     12 eur
Dr. Stanley Coren: Kako razmišljajo psi     13 eur

Info na zs ali mail. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #242 : 19 September 2010, 20:19:40
Kupim oz. si izposodim! (sem iz SG/LJ)
Chase! Managing Your Dog's Predatory Instincts, Clarissa von Reinhardt


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


spellaa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 28 September 2010, 16:33:07
Morda kdo ve... je knjiga Pasja inteligenca prenovljena Inteligenca psov?



čepica

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 15 December 2010, 22:35:55
Pozdravljeni! Bi mi znal kdo svetovati kakšno slovensko knjigo na temo pozitivne motivacije?
Ali se dobijo samo angleške?

mikro šetlandski blog, ki ga piševa s Happy.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #245 : 15 December 2010, 22:37:50
"To, priden" od Karmen Zahariaš, pa www.kliker.si

To je pa po mojem vse, kar je v slovenscini na to temo.


battito animale


čepica

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 15 December 2010, 22:53:15
Kliker.si sem dodobra že prečesal, "To, priden" si grem pa jutri zjutraj takoj sposodit.
Najlepša hvala!

mikro šetlandski blog, ki ga piševa s Happy.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #247 : 27 December 2010, 22:18:19
Za nostalgike.........a še zmeraj lahko zanimivo branje ;)

http://www.megaupload.com/?d=AMP1PGRY





deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #248 : 28 December 2010, 08:49:04
Za nostalgike.........a še zmeraj lahko zanimivo branje ;)

http://www.megaupload.com/?d=AMP1PGRY



samo ne v tej temi ampak je treba odpret novo nit z naslovom- prazgodovina od mezozoika in nazaj :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #249 : 28 December 2010, 10:53:56
psi na slikcah so pa luštni ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #250 : 29 December 2010, 19:49:35
Prodam naslednje knjige:

Gina Spadafori: Psi za telebane               18 eur
Dr. Stanley Coren: Govorite po pasje?     12 eur
Dr. Stanley Coren: Kako razmišljajo psi     13 eur

Info na zs ali mail. :)

Ni več aktualno. :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #251 : 29 December 2010, 20:56:29
Mene pa zanima, ce ima kdo kaksno knjigo od Cezarja- dog whisperer-ja... in kaksno je njegovo mnenje o knjigi?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #252 : 31 December 2010, 10:26:10
na kindlu imam Cesar's Way; če slediš seriji ti ne bo nič novega

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #253 : 31 December 2010, 12:36:02
Knjige so vseeno precej boljše od TV oddaj. Poleg Cesar's way se dobi tudi Be a pack leader (ali nekaj zelo podobnega)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #254 : 31 December 2010, 18:45:05
no saj to me zanima, ce knjige povedo kaj vec. imam kar nekaj serij na racunalniku... knjige so ble "ponavadi" bolj podrobno napisane.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #255 : 31 December 2010, 22:15:15
Mene pa zanima, ce ima kdo kaksno knjigo od Cezarja- dog whisperer-ja... in kaksno je njegovo mnenje o knjigi?

Imam samo po pravici povedano je še nisem imela časa vzeti v roke.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #256 : 01 Januar 2011, 17:03:02
Če bi rada imela knjigo kot priročnik, potem to ni to.
Itaq obstajajo veliko boljše metode za vzgojo psov.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #257 : 02 Januar 2011, 01:17:18
Kar izvaja, "popravlja" Cesar je opisano prav v vsaki (dobri, moderni) knjigi o pasji vzgoji, le lastniki psov jih ne preberejo, ne razumejo, jih zaradi svoje narave ne znajo spraviti v prakso.................in jih nekateri NIKOLI ne bojo. Tako pač je.
Zanimivi so komentarji lastnikov po "prevzgoji" po določenem času......................... ..........nekako tako: gre na bolje, ni pa tako kot ob prisotnosti Cesarja ;D
Kdor išče njegovo knjigo, jo bo našel, ko bo prebral dostopne v domači, lokalni knjižnici ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #258 : 02 Januar 2011, 10:19:10
Ne bi rekla. Manjši del tega se najde v kakšni zastareli knjigi. Moderne knjige večinoma ne izpostavljajo več dominance, o uporabi krdela pri prevzgoji problematičnih psov pa ne najdeš nič ne v zastarelih ne v modernih knjigah. Kar pa v praksi ne pomeni nobene škode, ker uporabnega krdela, ki bi bilo uporabno za tovrstne namene itak ni na voljo.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #259 : 02 Januar 2011, 10:24:45
Katere knjige o vzgoji psov pa najdes v kniznici?
(cisto zares me zanima :))

battito animale


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #260 : 02 Januar 2011, 11:31:40
Saj metoda je v sloveniji ista koker v ameriki. Pri njemu je meni vsec njegova energija, katero zelo poudarja. Umirjenost, uravnotezen... ni samo fizicna vzgoja, ampak tudi umska. :) Ampak to je samo moje mnenje...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #261 : 02 Januar 2011, 15:24:40
Ja seveda, zadevo je modno zavil v newageovski papirček, da zgleda bolj privlačno.


sorisebastjan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 17 Januar 2011, 11:39:47
Ojla!

Če koga zanima, prodajam knjigo 101 Pasji trik, ker sem jo dobila za nagrado.

Cena je 20€.

lp špela



Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 17 Januar 2011, 18:33:36
Ojla!

Če koga zanima, prodajam knjigo 101 Pasji trik, ker sem jo dobila za nagrado.

Cena je 20€.

lp špela

A jo pošlješ po pošti?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 25 Januar 2011, 09:26:18
Je kdo prebral to knjigo, jo ima ali pa ve, kje jo morda imajo? Ravno kupila je ne bi...menda pa so dobri opisi tedanjih novofundlandcev (velikih in malih - labradorcev).
NEWFOUNDLAND DOGS AN EXCERT FROM ‘INSTRUCTIONS TO YOUNG SPORTSMEN IN ALL THAT RELATES TO GUNS AND SHOOTING’
BY LT COL P.HAWKER
NINTH EDDITION 1844, FIRST PUBLISHED 1814


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #265 : 25 Januar 2011, 12:13:51
Inanna, jaz knjige s takšnim naslovom sploh ne najdem  ??? brez newfoundland dogs še najde v eni antique book shop, isti pisatelj, ista izdaja. Kje pa si slišala za to knjigo / jo videla /našla?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 25 Januar 2011, 12:37:45
Našla sem na enem forumu.  So bili pa bolj kruti takrat, tako psi kot njihova vzgoja. Uff...
Evo, tu je nekakšen povzetek / izsek, ki ga je napisal bralec te knjige. V angleščini, se mi ne da prevajat  ::)


Here we are a little in the dark. Every canine brute, that is nearly as big as a jackass, and as hairy as a bear, is denominated a ‘fine Newfoundland dog’ Very different however, are both the proper Labrador and the St John’s breed of these animals; at least, many characteristics points are required, in order to distinguish them.

The one is very large; strong in the limbs; rough haired; small in the head; and carries his tail very high. He is kept in that country for drawing sledges full of wood, from inland to the sea shore, where he is also useful, by his immense strength and sagacity, among wrecks, and other disasters in boisterous weather.

The other, by far the best for every kind of shooting, is oftener black than of another colour, and scarcely bigger than a Pointer. He is made rather long in the head and nose; pretty deep in the chest; very fine in the legs; has short or smooth hair; does not carry his tail so much curled as the other; and is extremely quick and active in running, swimming, or fighting.

Newfoundland dogs are so expert and savage, when fighting, that they generally contrive to seize some vital part, and often do a serious injury to their antagonist. I should therefore, mention, that the only way to get them immediately off is to put a rope, or handkerchief round their necks, and keep tightening it, by which means their breath will be gone, and they will instantly be choked from their hold.

The St. John’s breed of these dogs is chiefly used on their native coast by fishermen. Their sense of smelling is scarcely to be credited. Their discrimination of scent, in following a wounded pheasant through a whole covert full of game, or a pinioned wild fowl through a furze brake, or warren of rabbits, appears almost impossible. (It may, perhaps, be unnecessary to observe, that rabbits are generally very plentiful, and thrive exceedingly near the sea shore. It, therefore, often happens, that widgeon, as they fly, and are shot by night, fall among furze brakes, which are full of rabbits).

The real Newfoundland dog may be broken in to any kind of shooting; and, without additional instruction, is generally under such command, that he may be safely kept in, if required to be taken out with Pointers. For finding wounded game, of every description, there is not his equal in the canine race; and he is a ‘sine quâ non’ in the general pursuit of wildfowl.

Poole was, till of late years, the best place to buy Newfoundland dogs; either just imported, or broken in; but now they are become much more scarce, owing (the sailors observe) to the strictness of “those -------- the tax gatherers”. I should always recommend buying these dogs ready broken; as, by the cruel process of half starving them, the fowlers teach them almost everything; and, by the time they are well trained, the chances are, that they have got over distemper, with which this species, in particular, is sometimes carried beyond recovery.

If you want to make a Newfoundland dog do what you wish, you must encourage him, and use gentle means, or he will turn sulky; but to deter him from any fault, you must rate or beat him.

I have tried Poodles, but always found them inferior in strength, scent and courage. They are also very apt to be sea sick. The Portland dogs are superior to them.

A water-dog should not be allowed to jump out of a boat, unless ordered so to do, as it is not always required; and, therefore, needless that he should wet himself, and everything about him, without necessity. For a punt, or a canoe, always make choice of the smallest Newfoundland dog you can procure; as the smaller he is, the less water he brings into your boat after being sent out; the less cumbersome he is when afloat; and the quicker he can pursue crippled birds upon the mud. A bitch is always to be preferred to a dog in frosty weather, from being, by nature, less obstructed on the ice.

If, on the other hand, you want a Newfoundland dog only as a retriever for covert shooting, then the case becomes different; as here you require a strong animal, that will easily trot through the young wood and high grass with a large hare or pheasant in his mouth.

How the times have changed! 


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #267 : 25 Januar 2011, 13:03:16
Scary reading  :o

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 25 Januar 2011, 13:19:33
Ja no, sej zato sem upala, da jo kje najdem. Morda so še kakšne slike / risbe noter. Domnevam, da ni bila prevedena  :-[ ;D
Se pa spomnim, ko sem brala ene zgodovinske knjige, dogajanje v 17. stoletju v Kanadi... tam so bili opisi velikih, črnih in kosmatih psov, ki so bili tudi zelo napadalni in čuječi ter imeli radi vodo. Verjetno predniki današnjih njufijev  ??? Razen, če so še kateri podobni psi iz tam.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #269 : 25 Januar 2011, 15:17:50
Ja no, sej zato sem upala, da jo kje najdem. Morda so še kakšne slike / risbe noter. Domnevam, da ni bila prevedena  :-[ ;D
Se pa spomnim, ko sem brala ene zgodovinske knjige, dogajanje v 17. stoletju v Kanadi... tam so bili opisi velikih, črnih in kosmatih psov, ki so bili tudi zelo napadalni in čuječi ter imeli radi vodo. Verjetno predniki današnjih njufijev  ??? Razen, če so še kateri podobni psi iz tam.

Verjento predniki ja :) Se ne ve točno kaj imajo novofundlandci namešano v sebi, ampak verjetno gre za tistega "medvedjega psa". Če te zanimajo stare slike novofundlandcev jih je kar nekaj v tejle bazi: http://www.newfoundlanddog-database.net/ npr. en prednik večine današnjih novofundlandcev http://www.newfoundlanddog-database.net/det.php?num=0000068464
Najde se tudi še kakšna starejša  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com