Psom vstop prepovedan

tejcica · 32537

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 26 Marec 2007, 14:25:39
Sicer pa, če gredo lahko psi v lokal, zakaj pa ne tudi mačke - lepo v košarici ali naročju. Matr, bi bil žur!

mene ne bi nič motile  :) , mojih psov pa tudi ne  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 26 Marec 2007, 14:36:51
Salila, hodim v naravo na sprehod z mojim psom, to delam cele dneve. In mislim, da je zelo srečen pes, ker ga ne vlečem v zaprte prostore! Kavico si pa še vedno privoščiva na kakšni terasi.


se strinjam ,da je zelo srečen pes,ker se ti cel dan lahko z njim sprehajaš po naravi  :).
tudi tvoje življenje je na splošno zavidanja vredno  :-*.
nekateri pa pač nimamo te sreče in večino dneva preživimo v službah, precej ostalega dneva pa po raznih otroških aktivnostih, igriščih in drznemo si celo iti kdaj pa kdaj v trgovino in  ti  svinje nemarne  >:D- celo na kavo ali kosilo  ::).
In ker nam popolnoma praznega časa preostane samo nekj ur na dan , smo tako mi kot psi radi  kaj več skupaj tudi v manj "naravnih" okoliščinah.
Glede odnosa psov do civilizacije pa opažam , ne samo da so psi radi tam , kjer smo mi, kot ugotavlja Sailila ampak, da vsaj moji vsi enako uživajo v za pse nenavadnih okoliščanih kot so npr razne prireditve pa tudi izleti na kavo. Radi se tudi čisto preprosto peljejo bilo kam, samo da se peljejo -čudne živali ,a ne  :o? Enako kot ljudem jim je zanimivo vse  kar je novo, drugačno  in kar je vznemirljivo. Ob primernem razmerju s treningi in letanji po naravi seveda ne namesto tega.
Tudi mi se kdaj pa kdaj raje odpravimo malo pohajat in posedat po mestu ali pa po stojnicah , kot jogirat v naravo. Z evolucijo so nam psi postali sumljivo podobni  :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #32 : 26 Marec 2007, 14:47:07
Jaz sem imela ps, ki je bil najbolj srečen kadar se je lahko peljal z mano v avtu. Tako je hodil vedno zjutraj z mano v trgovino, samo da se je lahko peljal. Cel izlet tudi ni trajal več kot 10 minut, on pa je bil ves čas v avtu. Dejansko bi mu bilo všeč iti kamorkoli, samo da se pelje v avtu.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #33 : 26 Marec 2007, 15:10:13
tudi tvoje življenje je na splošno zavidanja vredno  :-*.
Hvala za kompliment! :P

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 27 Marec 2007, 14:52:44
No pa še moje mnenje na to zanimivo temo ...

Pravila so zato, da se upoštevajo in pes je pač pes.
In to velja za VSE pse ne samo za majhne, velike, lepe, grde, bele ali rjave.
Spomnimo se 20 let nazaj. Takrat je velika večina psov oz. lastnikov bila slabo vzgojenih in socializiranih in zaradi takšnih je nastalo pravilo da psi pač ne smejo tja in tja.
Pravilo je pač na povprečje, ki pa je slabo.

Dandanes je že veliko bolje. Saj v vedno več lokalov (trgovskih, gostinskih, gradbenih ali kakršnihkoli) psi smejo.
Ampak to je zaradi tega, ker se je spremenila mentaliteta in kultura nas - pasjih vodnikov.

Po mojem pa pes nima kaj iskati v prehrambeni trgovini, morda tudi tekstilni. Pa ne zaradi nas (udeležencev te debate) ampak zaradi ostalih, ki vglavnem niso socializirani (ljudje in psi).

Ker živimo kar 20 km iz mesta. Psa nikoli ne vzamemo zraven po nakupih. Če pa se na poti iz izleta vračamo in je treba še kakšno malenkost nakupit takrat pa lepo počaka (navadno v avtu).

Tudi za gostilne sem sam bolj ali manj proti psom. Kdo si pa še želi, da mu pes pri romantični večerji najprej prosi pri mizi, nato pa še poslini in odlaka oblačila.

V kafičih se mi navadno vsedemo na teraso in tam je z nami kuža, če pa gremo noter sedet pa počaka pripet zunaj ali pa v avtu.

No to je bilo moje mnjenje na to temo...

Lep dan vsem

Blond


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 27 Marec 2007, 15:25:35

Tudi za gostilne sem sam bolj ali manj proti psom. Kdo si pa še želi, da mu pes pri romantični večerji najprej prosi pri mizi, nato pa še poslini in odlaka oblačila.
nekateri žal poznajo samo nevzgojene pse  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 27 Marec 2007, 15:39:20
ampak če se dovoli vstop vsem sem prepričan da bo noter več nevzgojenih psov in lastnikov kot vzgojenih in socializiranih


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 27 Marec 2007, 20:51:53
blond zanimivo misljenje ceprav jaz  rajsi vzamem psa zraven ali pa sploh ne grem nikamor kot pa da bi me moral pes cakati v avtu ali pa bil nekje pripet,edino malo me je zmotila tvoja izjava o romaticni vecerji in prosenju ter dlaki slini na oblacilih...ne vem ce ti pes prosi ko ti jes potem ti to ne bo samo delal v kaksni gostilni ampak tudi doma in to je zame kot 1# nepravilna vzgoja lastnika kot 2#pa nevzgojen pes, glede sline pa dlake pa mislim da vsak ki ima psa se more s tem sprijazniti pa naj bo t odoma ali pa kje drugje ;)

ampak če se dovoli vstop vsem sem prepričan da bo noter več nevzgojenih psov in lastnikov kot vzgojenih in socializiranih
jaz pa mislim da tisti ki imajo tako nevzgojene pse ali so toliko pametni in pse ne bojo vozili zraven ker slej ko prej postane to za vodnika psa neprijetno ali pa imajo pse zato tako nevzgojene ker jih niti ne zanima kaj se dogaja z njihovim stirinozcem(in niti nimajo zelje po prezivljanju skupnega casa z psom)



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 27 Marec 2007, 23:05:10
edino malo me je zmotila tvoja izjava o romaticni vecerji in prosenju ter dlaki slini na oblacilih...ne vem ce ti pes prosi ko ti jes potem ti to ne bo samo delal v kaksni gostilni ampak tudi doma in to je zame kot 1# nepravilna vzgoja lastnika kot 2#pa nevzgojen pes, glede sline pa dlake pa mislim da vsak ki ima psa se more s tem sprijazniti pa naj bo t odoma ali pa kje drugje ;)

Ne moj pes ampak kateri drug... jaz bi romantično jedel ...  (moj pes bi takrat bil zagotovo doma)  ;)

jaz pa mislim da tisti ki imajo tako nevzgojene pse ali so toliko pametni in pse ne bojo vozili zraven ker slej ko prej postane to za vodnika psa neprijetno ali pa imajo pse zato tako nevzgojene ker jih niti ne zanima kaj se dogaja z njihovim stirinozcem(in niti nimajo zelje po prezivljanju skupnega casa z psom)

Jaz pa mislim, da se tukaj motiš. Po mojih izkušnjah so to najbolj pametni ljudje in najbolj pametni psi, katerim ne moreš nič dopovedati in samo in edino oni vedo kaj je najboljše za celi svet.  ;)

Nažalost je še preveč takšnih

Pa brez zamere

Blond


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #39 : 28 Marec 2007, 09:57:13
no glede psov na neobičajnih mestih- ravno zadnje dni je nekje objavljeno,kako ima Putin na vseh sestankih in tudi srečanjih z državniki pri sebi psičko labradorko. Baje sodi Angela Merkl med ljud,ki se psov bojijo in je bila malo lesena, ko jo je psička med državniškim obiskom ovohala.On pa jo je samo potolažil,da je "dober pes".
Ampak spet smo tam,kot sem rekla- višji ko je nivo srečanja manj je problemov s psi.
Zato svetujem vsem,ki se  zgrozijo ob misli na pse v pisarnah in restavracijah, da se malo zamislijo kam se prostovoljno uvrščajo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 28 Marec 2007, 10:22:26
bravo deteljica :o ;) :-* no in ce je angela prezivela bojo pa tudi "navadni" smrtniki :P pa saj ima veliko taksnih bolj "pomembnih" ljudi svoje kosmatince vsepovsod...ali ni celo od ameriskega predsednika pes(mislim da spanjel) napisal knjigo pa od clintona buddy je bil tudi vsepovsod zraven pa tako kot sem jaz brala tudi ni bil najbolj vzgojen pes aja pa ne smemo pozabiti danskih kraljevih jazbecarjev,ki naj bi se enkrat pretihotapili v kuhinjo in naj bi sprobali jedi,ki so bil namenjene za neko pomembno vecerjo :P pa tako kot vem imajo vseeno vstop vsepovsod.tudi moj fant ima v pisarni kjer dela se eno pomoc in sicer od enega vodja zlata prinasalka je vsepovsod zraven in vloga njegove tajnice je predvsem ta da ima psicka na voljo vedno svezo vodo in gospodicna vedno pravi da za tako prijazno in vljudno osebo(beri:prinasalko) se ni delala ;) in tudi moja tasca(ki se vedno ponavlja da so psi LE psi ::))ima kokerspanjela zraven v pisarni da ji kao pomaga papirje zlagat 8)

blond jaz imam vec slabih izkusenj z nevzgojenimi lastniki na sprehodu ali pa po naselju kot pa kje drugje in sploh se taksni ljudje vsepovsod najdejo in ce bi se odgovorni lastniki uzirali prevec na njih pomoje sploh iz hise ne bi smeli z svojimi psi kaj sele kam drugam...



sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 28 Marec 2007, 10:26:57
aja pa poznam kar nekaj lokanov (no v bistvu le 4 ::)) kjer imajo natakarji v svoji izmeni zraven psa...tudi jaz sem bila med njimi 8) in ni nikoli nobenega gosta to motilo tudi ce jih je pes prisel kdaj povohati.sem pa brala na netu in gledala po tv da naj bi ozracje na delovnem mestu bilo veliko bolj sprosceno in delavci veliko bolj zadovoljni in z tem tudi bolj delovni,ce so imeli v pisarni iz. na delovnem mestu zival...ampak mislim da to leti samo na res ljubitelje zivali!



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 28 Marec 2007, 10:40:28
Ampak spet smo tam,kot sem rekla- višji ko je nivo srečanja manj je problemov s psi.
Zato svetujem vsem,ki se  zgrozijo ob misli na pse v pisarnah in restavracijah, da se malo zamislijo kam se prostovoljno uvrščajo.
No,potem se jaz prostovoljno uvrščam v nižji nivo.Nič nimam proti psom v pisarnah in restavracijah,ne predstavljam si je pa v trgovini.Ne moje psičke ne kateregakoli drugega kužka.V tisti gužvi že tako mimogrede pohodiš človeka in groza me je samo misli,kako bi se počutila šele,če bi stopila na kužka.In kako bi se šele on,ker ne sodim ravno v lahko kategorijo.
Aja,pa blagor tistim,ki sodijo v višji nivo in imajo psa lahko pri sebi v pisarni.Kaj pa meni,bi ga tudi dovolili?Delam namreč v kuhinji in prav rada bi vas videla v neki restavraciji s kužkom,ko vam poservirajo pečenko z dodatkom črne dolge dlake in porcijo njufi sline  :o .
Vidiš Sailila,zakaj že ne more moja psička mene spremljati vsepovsod?Aha,saj res,nekje so postavljene meje-do te črte greva jaz in moja ljuba Biba,od črte dalje pa samo jaz.
Vidiš deteljica,pa je zopet nižji nivo potegnil kratko  8).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #43 : 28 Marec 2007, 13:20:09
še nekaj sem se spomnila -
gsopod je poslal na priznano zdravilišče  (seveda z več zvezdicami) mail za rezervacijo hotela in zraven vprašanje ali lahko pripelje s seboj psa.

Dobil je prijazen odgovor vodstva hotela:

Spoštovani!
Potrjujemo vašo rezervacijo. Glede psa v hotelski sobi pa vam sporočamo, da so psi naši najljubši gostje. Ne brišejo si čevljev z brisačami, ne jemljejo kozarcev za spomin in ne nadlegujejo sobaric.


K višjemu nivoju pa sodi npr tudi to, da ne glede na to kje presodiš ,da boš imel psa sabo zagotoviš , da ne bo moteč.
Tudi mi imamo veliko psov,ki so pogosto v kuhinji, pa ne pobiramo dlake iz hrane niti sline s krožnikov. Npr psa lahko naučiš ,de leži na svojem mestu, da ne vtika glave v posode in ne slini vsega naokrog. Lahko ga tudi zapreš v kletko ali privežeš v bližino pa vseeno stran od hrane. Med odmori ipd pa ga pelješ ven in se z njim igraš.
Psa,ki hodi po trgovinah tudi primerno vzdržuješ,da dlaka ne frči od njega. Kdar pa je tako ,da zaradi  potekajoče menjave dlake ali pomanjkanja časa tega ne moreš preprečiti ,pa spada k višjemu nivoju razmišljanja tudi , da ga tisti čas pač vodiš na manj krajev.

K višjemu nivoju spada med drugim tudi, da si omisliš pasmo primerno načinu življenja ,ki ga boš s psom živel. Če npr veš ,da boš imel željo in možnost psa voditi v trgovine in lokale in na delovno mesto, če veš ,da imaš tak urnik,da bo imel polno življenje samo v primeru,da ga boš lahko jemal s seboj tud npr na službene sestanke in poslovne poti , potem odgovoren človek nabavi psa ,ki je primernih dimenzij , odlakanosti in značaja za tako življenje. Ter ga seveda primerno vzgoji in vzdržuje.

Zagotovo dokazuje nižji zavestni nivo dejstvo,da nekdo si nabaviš npr  komodorja, kavkaškega ovčarja ali bernardinca in poskuša tega stlačiti v natlačen bife al pa mercator center v soboto dopoldne. Prav tako tudi ,da odlakanega psa pobereš z dvorišča v dežju ali z ograde z ovcami in se odpraviš v BTC po nakupih tekstila ali pa samo na prometno peš pot, kjer je sicer dovoljeno,a maže obleko mimoidočim.




Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 02 April 2007, 13:12:33
leonora ne poznam te osebno ampak ker si napisala da delas kuhinji potem se okvarjas z gostinstvom imam prav?no,poznam eno taksno gospo,ki je tudi delala v gostinstvu-kuhinji in strezbi.in ker njen pes(rotti) pac ni smel biti skoz zraven nje se je gospa odlocila da bo odprla svoj kafic,seveda ne danes na jutri ampak je rabila kar leto dni tezkega dela in odrekanja,da je lahko njen pes bil z no 8) sem bila pa prav danes zjutraj na kavici pri svojem sosedu,prijazen,simpaticen moz,pri tridesetih,poslovnez,samski...,in je debata stekla o psih.povedal mi je da si ze najmanj 10let zeli irskega volcjega hrta in ker se dobro zaveda da je to velika pasma in da je pac pes LUKZUZ,je delal preteklih 5let samo na tem da se mu bo ta zelja uresnicila.poiskal si je veliko stanovanje v hisi,kjer mu lastniki dovoljujejo imeti psa,v sluzbi je tako napredoval da je sedaj sam svoj sef,svojo pisarno si je poiskal tam kjer lastniki stavbe v kateri ima pisarno nimajo nic proti pasji druzbi in nabavil si je nov avto,malo zaradi tega ker mu je najnovejsi model bil vsec malo,tudi zato ker je avto karavan z klimo,da se bo lahko z ircem vozil vsepovsod in sedaj ze caka na svojega mladica,ki se mu bo pridruzil nekje pozno pomladi ;) tako da vse se da,samo res si moras to zeleti in biti pripravljen za to delati in se marsicemu odrekati in tako kot je napisala deteljica treba si je poiskati pasmo,ki bo predvsem primerna nasemu nacinu zivljenja najmanj naslednih 10-15let pa tudi ce nam izgled ali pa barva ali ... ni najlepsa. za vse ostale,ki pa imajo pse samo doma,kaksna pasja sola,sprehod,nujni obiski veterinarjai n 1x na leto dopust pa mislim da to ni najbolj primerna tema za njih ;)



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 02 April 2007, 20:43:01
Saj ne vem,kdo je zdaj malo čuden tukaj,ti ali jaz.Ne,ne delam v gostinstvu,delam v domu ostarelih.To najprej,zdaj pa dalje.
Juhu,pri nas je zaposlenih približno deset do dvanajst oseb.To pomeni v kuhinji približno dvanajst psov(seveda so vsi pri miru in pridni-še hvala bogu,da so lahko v naši bližini).Kaj praviš,čez koliko časa bo zdavstvena inšpekcija zaprla to ustanovo?Ali pa kakšno restavracijo,pa gostilnico,kjer bodo imeli psa v kuhinji?Pa ni važno,kdo je lastnik.Pa moja sestra je medicinka,dela v operacijski-imaš kakšen predlog,kako bi tja spravili kužke?
Aha,že vem,vsi mi,ki nam služba ne dopušča imeti psov na delovnem mestu,naj zamenjamo poklic.Ali pa nimamo psov!Pa moža in tri otroke imam tudi,neskončno rada,kot Bibo,pa vseeno jih s sabo ne jemljem v službo  ::) .Nekje so pač meje  >:D .
Pa še tole,pri odločitvi o pasmi,ki je za nas primerna smo se odločali predvsem po tem,kakšen kuža nam karakterno in vizualno najbolj odgovarja,ne o tem,ali bo lahko pri nas v službi.Me pa zanima,kako bi moževi nadrejeni reagirali,ko bi v policijski avto tlačil njufka(ali pa kakšnega drugega psa)  :D
Aja,pa tako kot sem slab lastnik psa,sem verjetno tudi slaba mama-Otroci so tudi doma(kot Biba),hodijo v šolo(Biba tudi),vsak dan malo na zrak(Biba gre tudi),k zdravniku po potrebi(kot Biba),pa 1x na leto na dopust(Biba bo šla zraven).
Mislim,da ta tema teče predvsem o tistih,ki želijo preživeti čas,ki je namenjem sprostitvi s svojo družino in psom,tudi če so namenjeni kam v gostilno na kosilo.


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 02 April 2007, 21:22:31
malo ste zabredli   ;)


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 02 April 2007, 21:43:11
leonora kot prvo nisem ne jaz cudna ne ti samo pogled na isto stvar imama drugacen.mislim da vseh tvojih dvanajst sodelavcev nima psov,ali pac?glede na to da delas v domu za ostarele...uf...fantovega sedaj ze pokojnega dedija sma velikokrat obiskala v domu za ostarele v celju in ker je gospod obozeval pse je tudi kdaj pa kdaj sel zraven na obisk moj pokojni kuza 8) lepo smo se zmenili-lepe beseda vedno lepo mesto najde in kuza je lahko starega gospoda tudi obiskoval v sobi.poznam celo racunovodkinjo,ki je tudi svojo muco(ja tema je o psih pa vendar so ze muce tudi omenili)pripeljala v pisarni,ker muco ni mogla pustiti samo doma po operaciji.
seveda niste mislili ob nakupo psa tudi na to ali bo lahko pes hodil z vami v sluzbo,ker pac niste imeli interesa zato.ampak v mojem pogledu pac to ni nic narobe,pac vasa odlocitev in ce je vam dovolj da vas pes spremlja samo na morju,doma,sprehodih in kdaj pa kdaj  na obisk veterinarjev je to vasa osebna odlocitev in jo spostujem.meni in mojemu fantu pa to ni dovolj tako da....nikjer pa nisem nikoli napisala da ste slabi lastniki!
pac se je ta tema razvila tudi v to smer,ker v bistvu obstajajo ljudje ki imajo to sreco ali pa nesreco(saj ima vsaka medalja dve strani),da lahko svoje pse vozijo tudi v sluzbo 8)



beno

  • Gost
Odgovori #48 : 08 Maj 2007, 17:31:10
no glede psov na neobičajnih mestih- ravno zadnje dni je nekje objavljeno,kako ima Putin na vseh sestankih in tudi srečanjih z državniki pri sebi psičko labradorko. Baje sodi Angela Merkl med ljud,ki se psov bojijo in je bila malo lesena, ko jo je psička med državniškim obiskom ovohala.On pa jo je samo potolažil,da je "dober pes".
Ampak spet smo tam,kot sem rekla- višji ko je nivo srečanja manj je problemov s psi.
Zato svetujem vsem,ki se  zgrozijo ob misli na pse v pisarnah in restavracijah, da se malo zamislijo kam se prostovoljno uvrščajo.

Jaz bi se bolj bala Putina kot njegove labradorke.  :)



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 07 Junij 2007, 06:03:22
zanimivo je , kako se je clovek spoprijateljil s psom ze iz pantiveka,so dobri druzabniki,terapevti,....a sedaj v 21.stoletju se je vse obrnilo na glavo  :D .Ker je vse vec infekcij, okuzb,straha za to in ono,diskriminacij so postavili pravila,vse nekam hiti,tudi pravila smo dobili za pse.Po mojem bojo se strozja...cez cas....temu se ne bomo mogli izogniti...se vedno pa se bo nasla kaksna mila dusa,v gostinstvu ali v kaksni vaski trgovinci, ki bo rekla, je pridte no ze noter z vasim lepotcem, mu dala klobaso in vse bo soncno.Tako se dela tudi sedaj......naj se vlada ukvarja s tem, odlocili glede pasjih pravil se bojo tako ali tako sami,pa ce protestiramo ali ne....tako kot pri vsem ostalem....moj kom. ;D



sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 07 Junij 2007, 09:23:09
nejcika zakaj mislis da se je vse obrnilo na glavo?jaz pa mislim da ce le gledamo na neko povprecje "psu prijaznih drzav" je nasa nekje zlata sredina ;) res je da je se kar velik objektov z nalepkami psom prepovedano in res je da npr. psi ne smejo v bolnico(razen psov vodicev slepih in invalidov-uf...tu nas je celo amerika prehitela)ampak lahko pa psa vzamemo ce gremo kam z javnim prometom(ja,obvezen je nagobcnik in kosara oz. box ali torba) kar pa na Vzhodu ni tako!res pa je da so pa pred slovenijo se kar nekaj drzav kot npr. avstrija,francija....in bi se bilo treba kaj narediti za nase pesjanarcke vendar jaz se vedno pravim da z socializiranim,pridnim,negovanim psom in prijazno besedo dalec prides ;)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #51 : 07 Junij 2007, 10:47:53
Baje so nekje v nekem evropskem mediju zapisali, da je naša država vse prej kot prijazna do psov. Zahtevnejšim gostom, ki si želijo psa vzeti s seboj na dopust, priporočajo, naj se naše države kar izognejo. To je povzeto v uvodni besedi junijske številke revije Moj pes. Ve kdo mogoče, po čem je to povzeto oz. kje so to objavili?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 07 Junij 2007, 13:43:45
sailila  ;D zakaj se je vse obrnilo na glavo sem napisala  ;D ,se nam je pa ze zgodilo,da smo z socializiranim,pridnim,negovanim psom in lepo besedo kaj za po vrhu dobili, sem tudi napisala,kar je odlicno, jaz se ne branim,samo je pa to drzava kriva, in ce ni v interesu drzave, da se hodi s psom tja in tja,kaj naj se druga recem no, da bos razumela...so predpisi pa bojo...vsaka drzava ma svoje...tako kot v angliji vozijo po levi...meni je hudo tezko ze to da mormo dat pse v bokse, ce gres na javno prevozno sredstvo,to je tudi omejevanje...21.stoletje nimas kaj....pravila...kamorkoli gres te spremljajo........
Sammy...sem brala ja....politika..... ;D jaz gledam tako:preziveli smo vojne 1.,2., svetovno, socializem,kapitalizem,...pol ni cudno da se rastemo kot mlada drzava in se sele odzivamo zelo pocasi kaj se ticevzgje, reje,pravil raznoraznih psov, mack,zivali nasploh....to se ze vidi po standardu nasploh da je po osamosvojitvi vse zrastlo,nove hise,poslopja,gospodarstvo....vse ima neko posledico....cas bo prinesel svoje ...



Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 03 Maj 2013, 12:17:25
Pozdravljeni,

tema je večno aktualna, zato jo bom malce osvežila.
Mi smo za prvi maj načrtovali obisk območja krajinskega parka sečoveljskih solin. Na spletni strani krajinskega parka sem iskala informacije o tem, ali so in kje niso psi dovoljeni. Informacij nisem našla, niti se dan pred tem ni nihče oglasil na njihovo kontaktno telefonsko številko. Ob prihodu smo nato vendarle bili obveščeni, da obisk s psom ni dovoljen. Bila sem zelo besna, predvsem zaradi slabo izdelane spletne strani, ki ponuja cel kup balastnih informacij, namesto ključnih za obiskovalce.

Svetujem vsem, ki naletite na podobno situacijo, da upravljalcev spletnih strani ali lastnike institucij/trgovin/lokalov opozorite na to, da naj na vidno mesto označijo, da psi niso dovoljen oz. zaželeni, da se jih že v štartu izognemo. Tak način, ko vabiš nekoga in mu šele na samem mestu poveš česa vse ne sme, je zame čisti nateg. Mi smo sicer potem, ko smo bili dovolj razkurjeni našli v lepi sivi pisavi pojasnilo o tem, zakaj psi niso dovoljeni pod rubriko Pogosta vprašanja, a le kdo ima čas, da to vse prebere. Predlagam, da se jim zato da črno piko za slabo obveščanje.

Labilana



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #54 : 03 Maj 2013, 13:22:02
To je pa novo, vcasih so dovolili vstop s psom, samo je bil obvezen povodec.

battito animale


Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 03 Maj 2013, 13:45:46
To je pa novo, vcasih so dovolili vstop s psom, samo je bil obvezen povodec.

Logično, da je treba imeti psa na povodcu. Izognila bi se tudi vsem tistim točkam, ki so problematična zaradi motenja habitata ptic, a prvenstveno se nisem namerala sprehatati s psom po solinah ampak obiskati področje krajinskega parka sečoveljskih solin, ker tega konca še ne poznam. Psa imam pa sabo, ker je naš družinski član. Psica je šolana, lahko se giba v urbanem okolju in kot vestni vodnik vem, da je treba spoštovati okolico. Vse to se mi zdi samoumevno, manj razumevanja imam pa za odgovore, kot sem jih prejela danes iz solin, citiram (poševni in mastni tisk sem dodala sama). Naj se še ostali prepričajo o tem, kako pregledno  in prijazno je v krajinskem parku sečoveljskih solin: http://www.kpss.si):

zahvaljujemo se vam za poslano pripombo in vam podajamo naslednja pojasnila:
1. Zakaj se vam v tajništvu na telefonske klice nihče ni odzval težko zatrdim, bomo pa preverili takoj v ponedeljek.
2. Glede obiskovanja ima obiskovalec spletnega portala KPSS na voljo zgoraj zavihek Obiskovanje, kjer se mu odprejo vse potrebne informacije, tudi pravila obnašanja, kjer so navedene omejitve glede psov. To, da na Lero ne smejo je zahteva Rudarske zakonodaje, kamor sodi solinarstvo, saj se tu prideluje sol za prehrano. Velik zavihek Obiskovanje s slikico kompasa pa je namenjen takojšnji informaciji vseh tistih, ki bi namesto sprehoda s psom, radi soline doživeli tudi drugače.
3. O preglednosti spletnih strani z vami ne bom razpravljal, ker je portal izredno sistematičen in pregleden. Vse informacije so tam, kjer morajo biti.
4. Soline imajo dva glavna vhoda, kar je na straneh KPSS tudi jasno navedeno pod zavihkom O Parku in pod Obiskovanje - Dostop. Tam je tudi Google Map karta z obema označenima vstopoma.
5. Glede naše dolžnosti tudi ne bova razpravljala, ker jo nam, kot upravljalcu določa uredba o KPSS ter Načrt upravljanja, vam kot obiskovalcu, pa da se na izlet temeljito pripravite.
6. Na Leri je za mostom na vidnem mestu postavljena tudi slikovna prepoved za pse v tem območju. Na recepciji pa je receptor, ki vam je o prepovedi še enkrat pojasnil.
7. "Kot obiskovalec me zanimajo naslednji podatki:
kdaj se park odpre, koliko stane vstopnina, kaj je in česa ni dovoljeno, na kaj je treba paziti"
Vse zgoraj navedeno imate zapisano http://www.kpss.si/si/obiskovanje/dostop in levo pod dostopom še urnik itd...
8. Žal se velika večina obiskovalcev, domačih in tujih, o sekundarnem pomenu informacij z vami ne bi strinjala.

Predlagam, da si za sprehode s psom drugič omislite primernejšo lokacijo, ki ne bo vsebovala balastnih informacij in vam omogočila kvalitetnejši izlet.

Lep pozdrav
Iztok Škornik,
vodja naravovarstveno nadzorne službe


 



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #56 : 03 Maj 2013, 13:59:57
Tole sem nasla na spletni strani:

Pravila obnašanja

V našem parku je pri obisku potrebno upoštevati nekaj osnovnih pravil obnašanja.

V Park vabimo obiskovalce, ki:

doživljajo enkratno okolje solin peš ali s kolesom na poteh ob Dragonji in na Leri ali ob kanalu Sv. Jerneja in ne zapuščajo označenih poti; pustijo motorna vozila na parkiriščih pred vhodi v Park ali obiščejo Park z ladjico, ki vozi v soline;
se v primeru, ko Park obiščejo z motornim vozilom, peljejo počasi le do upravne stavbe Parka na Leri ali do Muzeja solinarstva na Fontaniggah tako, da so obzirni do prehajalcev, kolesarjev in solinarjev;
se želijo v spremstvu našega vodnika sprehoditi po eni od učno opazovalnih solinskih poti;
se sprehodijo s psi na vrvici po poti ob Dragonji ali ob kanalu Sv. Jerneja, da ne bi vznemirjali ptic in obiskovalcev ali poškodovali podlage na solnih poljih;
razumejo, da so solna polja življenjski prostor ogroženih živali in rastlin in zato po njih ne hodijo, vanje ne mečejo kamnov, se v slanici ali blatu ne kopajo in ne odnašajo blata;
opazujejo živali, ne da bi jih vznemirjali, nabirali ali lovili;
ne trgajo rastlin, ker se zavedajo, da so ogrožene in najlepše, ko jih opazujemo v naravi;
se zavedajo, da šotorjenje, kurjenje ognja, kopanje in ribolov motijo občutljivi solinski prostor;
spoštujejo delo solinarjev;
razumejo, da je sol živilo in zato vanjo ne posegajo;
ne poškodujejo opuščenih solinarskih hiš, objektov, zapornic in nasipov;
ohranjajo Park čist, tako da odpadke odnesejo domov ali do najbližjega zabojnika;
snemajo avdio in video posnetke, vendar ne v komercialne namene.

battito animale


Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 03 Maj 2013, 14:58:20
Omenjeno obvestilo sem na spletni strani parka videla že pred odhodom v Sečo. Prometne oznake te peljajo do glavnega vhoda v krajinski park. Kanal Sv. Jerneja ni posebej označen, zveš zanjga, ko te na blagajni opozorijo na to. Sprehod ob kanalu je zelo lep, a konec koncev sem prišla zaradi solin, ne zaradi sprehoda. Na karti krajinskega parka lahko vidiš polno ikon, kje se lahko voziš s kolesom, kje vozi električno vozilo, kje plačaš vstopnino, kje parkiraš, kje naj bi bilo področje Lere, kamor pes ne sme, a to, da po pešpoti parka s psom ne smeš izveš šele, ko prideš tja. To je tisto, zaradi česar sem se ujezila. Vabijo te, a ti šele ko prideš na cilj povedo, kaj vse ne smeš.

Naj bo dovolj tega, lep sončen dan vam želiva z našo labiko.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 03 Maj 2013, 16:49:24
Tudi jaz sem že ostala pred vrati Sečoveljskih solin, ker psom vstop ni dovoljen. Razumem, zakaj, hkrati pa se strinjam, da je spletna stran nepregledna. Osnovne informacije, kamor spada tudi podatek, ali je psom vstop dovoljen ali ne, bi morale biti bolj vidne. Že sam meni (dostop, obiskovanje itd.) je neustrezen, saj obiskovalcu ne pove, kakšne informacije podajajo posamezne rubrike. Informacije so podane v strnjenem, dolgem tekstu in se zato izgubijo. Pač narejeno kunštno, "nekaj posebnega" in hkrati akademsko suhoparno in s tem neprijazno za potencialnega obiskovalca, ki išče osnovne informacije pred obiskom.

Sicer ne vem, kako je bila napisana pritožba, ampak odgovor je osoren in vzvišen.

Za primerjavo, v VB, kjer živim, ima vsaka turistična atrakcija svojo spletno stran. Osnovne informacije so takoj vidne in povsod je med osnovnimi informacijami navedeno, ali je vstop psom dovoljen, oziroma, če je omejen, kje se lahko pes giba in kje ne. Če te informacije ni, ponavadi pokličeva in še vedno se je na drugi strani oglasil nekdo, ki nama je prijazno povedal, kako in kaj. Za to res ni treba imeti doktorata, samo malo čuta za obiskovalce in bontona.

PS: V Sečovljah sem bila v hladnem vremenu, zato sem lahko psa dala v avto in si šla ogledat soline (mimogrede, takrat mi nihče pri vhodu ni povedal, da se je s psom mogoče sprehoditi ob kanalu sv. Jerneja). Po pravici povedano je bilo vse skupaj videti tako zanemarjeno, povsod je plavalo ogromno ptičjega perja, bilo je veliko ptičjih iztrebkov, tako da se mi je tista o "prehrambenem obratu" zazdela malo za lase privlečena in, priznam, sem nekaj časa imela odpor do morske soli zaradi vseh tistih ptičjih drekov... Pa nisem nek obsedenec s čistočo, samo bilo je videti res umazano. Bilo pa je to pred nekaj leti.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 05 Maj 2013, 12:54:38
Sem čist šokirana nad emailom tega Iztoka... če že spletna stran ni obiskovalcu prijazna (jo ravno malo pregledujem, me že glava boli), bi bilo lahko vsaj osebje.  ::)