Psom vstop prepovedan

tejcica · 32466

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #60 : 06 Maj 2013, 12:25:56
Mnja, ampak ne veš pa kakšen je bil e-mail poslan njemu, s kakšnimi besedami.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 06 Maj 2013, 13:21:03
Mnja, ampak ne veš pa kakšen je bil e-mail poslan njemu, s kakšnimi besedami.
Lahko tako gledaš na to ... Ampak tudi v tem primeru je to daleč od profesionalnega obnašanja. Tudi sama delam z ljudmi, sem samostojna, se kdaj zgodi, da me kdo razkuri do plafona, pa na takšen način nikoli ne bi odgovorila. Moje mnenje.



Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 06 Maj 2013, 18:44:03
Mnja, ampak ne veš pa kakšen je bil e-mail poslan njemu, s kakšnimi besedami.

Moje sporočilo, da ne bo ugibanja.

Spoštovani,
v sredo, 1. maja sem se z družino odpravila na obisk krajinskega parka sečoveljskih solin. Spremljala nas je naša labradorka. Pred tem sem v torek, 30. 4. 2013 večkrat klicala na telefonsko številko, ki je navedena na vaši spletni strani pod zavihkom Kontakt – Splošne informacije. Žal se nikoli nihče ni oglasil. Želela sem preveriti, ali je obisk solin oz. področja solin dovoljen tudi s psom. Po vztrajnem pregledovanju zelo nepregledne spletne strani, sem pod zavihkom Obiskovanje – Pravila obnašanja le našla podatek, da se lahko sprehajamo s psom na vrvici.
Ker smo sledili prometnim znakom za obisk solin, smo prispeli do glavnega vhoda iz smeri Portoroža. Tam nam je prodajalec vstopnin pojasnil, da vstop s psom na območje solin ni možen.
Bilo je precej nejevolje in to zgolj zaradi vašega slabega obveščanja. Vaša dolžnost je, da na vidno mesto vaše spletne strani označite, da je obisk s psi prepovedano. To, da je obisk s psom dovoljeno tam pa tam, mi prav nič ne pomaga, če ne poznam vaših krajev in sledim prometnim znakom, zato je prvo pravilo, da razmišljate kot obiskovalec in ne kot ponudnik storitev, saj me vaše balastne informacije v prvem trenutku ne zanimajo.
Kot obiskovalec me zanimajo naslednji podatki:
kdaj se park odpre
koliko stane vstopnina
kaj je in česa ni dovoljeno
na kaj je treba paziti
Vse ostalo je sekundarnega pomena.
Vašo neprijaznost bom javila na ustrezna spletne mesta, kjer zbirajo informacije o tem, kdo je in kdo ni prijazen do psov. Čeprav rada uporabljamo domačo nerafinirano grobo sol, ste me kot ponudnika storitev razočarali, žal.
Pa še opomba ob robu. Tudi prodajalec vstopnin se je strinjal z mano, da je obveščanje obiskovalcev s psi na vaših spletnih straneh slabo in da je že neštetokrat opozoril vodstvo na to. Škoda, da vam ni mar za taka opozorila. Sami veste, da seže dober glas v deveto vas, vaš žal ne bo.
Lep pozdrav,




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #63 : 20 Oktober 2013, 16:28:20
Pozdravljeni,

tema je večno aktualna, zato jo bom malce osvežila.
Mi smo za prvi maj načrtovali obisk območja krajinskega parka sečoveljskih solin. Na spletni strani krajinskega parka sem iskala informacije o tem, ali so in kje niso psi dovoljeni. Informacij nisem našla, niti se dan pred tem ni nihče oglasil na njihovo kontaktno telefonsko številko. Ob prihodu smo nato vendarle bili obveščeni, da obisk s psom ni dovoljen. Bila sem zelo besna, predvsem zaradi slabo izdelane spletne strani, ki ponuja cel kup balastnih informacij, namesto ključnih za obiskovalce.

Malo osvezujem temo - danes sem bila v Solinah, pse sem imela s sabo, ampak niso smeli vstopiti. So mi pa zelo prijazno na recepciji razlozili, da je to zato, ker se na severnem delu solin (do katerega se dostopa preko vhoda Lera) prideluje sol, kar se steje kot obdelava hrane in zaradi tega ne morejo dovoliti psom dostopa. Psi lahko grejo v juzni del solin (vhod pri mejnem prehodu Secovlje), tam se soli ne prideluje vec, bazeni so opusceni in namenjeni pticam.

battito animale


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #64 : 20 Oktober 2016, 22:26:13
No, jaz namrec z lahkoto razumem, zakaj srednje veliki in veliki psi ne morejo v trgovino. Ampak majhneh kot je moj civek, pa ne vidim razloga, zakaj na rokah (itak, da ga ne bom peljala na vrvici) ne bi smel v trgovino, tudi z zivili. Sama delam v trgovini z zivili, vem, kaksni so higienski predpisi, pa vendar nimamo recimo nelepke, da ljudje s skornji iz stale ali dimnikar z neumitimi rokami ne sme not. 3-kilski pesek, ki ne da glasu od sebe in je vsak dan stusiran, ne vzame v tace sendvica (nima kontakta z zivili) pa je problem.

Brr...me kar strese ko srečam ljudi, kot si ti...
Ljudi, ki mislijo da je njihovemu mejhnemu pupiju dovoljeno vse, samo zato, ker je pač majhen...Vse, in vas ne briga za srednje ali velike pse. Ne razumi me narobe, obožujem vse pse, majhne in velike, vendar se mi to, da imajo majhni posebna dovoljenja absurdno. Bos rekla, da lahko gre belec v trgovino, črnc pa nesme?..Če nekaj velja za vse, naj velja za vse enako.


Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #65 : 21 Oktober 2016, 19:42:30
Mali imajo to prednost, da jih lahko daš v torbo in jih neseš s seboj. Načeloma nikjer nihče nima nič proti, če imaš s seboj psa zapretega v torbi. Niti mimoidoči niti prodajno blago ne pride v direkten stik s psom, slino in dlakami. Pa še v tem primeru bi bilo nesramno, če ne bi takoj zapustil prostora, v katerega psom vstop ni dovoljen, če bi nekdo od tebe to zahteval.