kam pa po OŠ?

Gost · 100241

katka

  • Gost
: 18 Februar 2007, 09:58:02
Živjo, mene zanima, v kateri smeri razmišljate za v naprej, po Oš?
Mene zanimata veterina in kinologija,a je tukile še kakšen navdušenec za te dve smeri? :o

Lp!



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #1 : 18 Februar 2007, 11:10:05
hehe smo ze dve in pomojem ne edine :P

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 18 Februar 2007, 11:13:57
če te veselijo živali pojdi za vet. tehnika, gimnazija ni potrebna ampak je samo zaželjena...Če si 100 %, da boš vet. pojdi na srednjo veterinarsko, iz katere boš lahko komot prišla, na fax če boš imela dobre ocene pa še toliko ni učenja kot v gimnazijah...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


katka

  • Gost
Odgovori #3 : 18 Februar 2007, 11:51:54
Jest sem šla na informativni dan na veterinarsko šolo -smer vet. tehnik. Bila sem še na oblikovni , ker rada ustvarjam in na Ledini (tja sem malo zamudila) .Če sem čisto odkrita,sem se še najbolj videla v vlogi vetrinarja in se na tej šoli ša najbolj našla.
A so potem kakšni defirencjalni izpiti za na fakulteto potem? :P



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 18 Februar 2007, 12:06:17
Sib ni res,da lažje prideš iz veterinarskega tehnika na vet fex...verjemi sem govorila z veliko veterinarji in VSI so mi rekli,da prvo gimnazijci.Če delaš najprej vet. tehnika te čaka še 1 dodaten izpit in ko končaš fax greš v službo.Tam sta ti in nekdo,ki je imel prej gimnazijo...kdo misliš da bo dobil službo 1.?
Je pa res,da ni prav.Imam prijatelja,ki hodi na veterinarskega tehnika pa ima definitivno mnogo več podlage kot drugi pa imajo gimnazijci prednost.

Katka torej greš na BIC?Tudi jaz,samo smer tehnična gimnazija :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


katka

  • Gost
Odgovori #5 : 18 Februar 2007, 12:43:56
T.M.T,jaz sem šla na informativnega na BIC -vet.tehnik, nisme šla pogledat za gimnazijo.Tudi meni pa starši pravijo,da je bolj pametno, da grem na to tehniško gimnazijo pa potem naprej, da je več podlage in več možnosti,da kam pirdeš. ::)
Kakšni pa so pogji za na gimnazijo?? Jaz imam sicer še eno leto časa za razmislek, a  me že od malega zanimajo živali na sploh in jih imam rada,ter imam namen in voljo ,da se jim posveča kolikor je možno.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 18 Februar 2007, 13:15:43
Pogoji za na gimnazijo...ubistvu jih ni.Nobeno leto niso imeli omejitve vpisa,sprejemajo tud dobre učence...na vet. tehniku je pa vedno omejitev vpisa.
Tudi jaz sem 10 let govorila da bom bila veterinarka pa me je minilo.Glede na to,da je veterinarjev too much,da je malo možnosti,da dobiš zaposlitev v ambulanti (kar sem imela jaz željo)...tako,da bom šla potem na biologijo.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #7 : 18 Februar 2007, 13:20:30
če te veselijo živali pojdi za vet. tehnika, gimnazija ni potrebna ampak je samo zaželjena...Če si 100 %, da boš vet. pojdi na srednjo veterinarsko, iz katere boš lahko komot prišla, na fax če boš imela dobre ocene pa še toliko ni učenja kot v gimnazijah...

Tole sploh ni res. Učenja je kvečejmu več, posebno pri strokovnih predmetih. Sicer je res vse odvisno od posameznika, ampak generalno ni lažje.
Če hočeš iz vet. tehnika na vet. faks, potem moraš v 4.letniku hoditi še k dodatnim uram za kemijo, da se lahko potem sploh vpišeš na vet. faks. Prednosti drugače ne dajejo ne gimnazijcem in ne tehnikom....drugače gre vseeno zelo malo tehnikov naprej na vet.faks. Večina jih gre naprej na kakšen drug faks ali pa si poiščejo službo kot vet. tehniki. 

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #8 : 18 Februar 2007, 13:59:27
Jaz sem ŽE nakaj gruntala...
po vsej vrjetnosti bom šla na biotehnično, potem pa na izpite za pasjega frizerja, (v nemčijo).



lp,klara

papa***


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #9 : 18 Februar 2007, 14:01:48
Tudi mene veseli veterina in kinologija,ampak kinolog mislim,da to ni poklic ???
Se mi pa zdi veterina zelo težka(vsaj meni) in grem najprej v gimnazijo in bomo pol videli kam naprej.
lp :)


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #10 : 18 Februar 2007, 14:33:53
Jaz sem ŽE nakaj gruntala...
po vsej vrjetnosti bom šla na biotehnično, potem pa na izpite za pasjega frizerja, (v nemčijo).



lp,klara
klara priporočam biotehnično gim (nm) ker je res enkratna sola učitelji te razumejo in vseeno dobro podajajo snov in te ne zafrkavajo kot na splošni in klasični gim(nm) ;)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 18 Februar 2007, 17:28:56
Živjo, mene zanima, v kateri smeri razmišljate za v naprej, po Oš?
Mene zanimata veterina in kinologija,a je tukile še kakšen navdušenec za te dve smeri? :o

Lp!
jaz!!!!!!!!!!!!!!!!!
veeeeterinaaaaaaaaaaaaa :P  ;D



katka

  • Gost
Odgovori #12 : 19 Februar 2007, 16:36:11
Pikica,a to hodiš na bic gimnazijo? A mi poveš,kje je na tej gimnaziji poudarek, mislim rečt,če je veliko dela z živalmi?  ???  :-[  :-[



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #13 : 19 Februar 2007, 16:46:53
ne v novo mesto!(biotehnična gim) am povdarek z zivalimi ja kuker za koga... Imas več dejavnosti recimo prostovolno delo v zavetišču, am jahanje, pa take stvari veliko se da naučiti če se hoče se predvsem v zvezi s konji seveda če te to zanima...Res zame enkratna sola nebi je zamenjala :)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 19 Februar 2007, 16:50:27
pa a imaš lahko s sabo tudi psa?  ampak ker nevem kaj pomeni biotehnična če mi lahko kdo prosim razloži kaj si potem po poklicu?  :-[

lp,tyaša



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #15 : 19 Februar 2007, 16:52:57
sabo psa kako to misliš? v soli pri pouku nesme bit pomojem nism se tega sprasevala :-[ am po poklicu nisi nič tako kot pri vseh drugih gimnazijah, je gimnazija ki ima več povdarka na kemiji in biologiji ;)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 19 Februar 2007, 17:05:54
ne tako v šoli po poklicu aampak ppo končani šoli mislim. ne ne pri pouku ponavadi imajo šole internate najbrš ga ima tudi ta ali je v tem internatu lahko pes?

lp,sejvestekdo



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #17 : 19 Februar 2007, 17:10:43
ne v novo mesto!(biotehnična gim) am povdarek z zivalimi ja kuker za koga... Imas več dejavnosti recimo prostovolno delo v zavetišču, am jahanje, pa take stvari veliko se da naučiti če se hoče se predvsem v zvezi s konji seveda če te to zanima...Res zame enkratna sola nebi je zamenjala :)

Isto BIC Ljubljana-veterinarski tehnik!

pa a imaš lahko s sabo tudi psa?  ampak ker nevem kaj pomeni biotehnična če mi lahko kdo prosim razloži kaj si potem po poklicu?  :-[

lp,tyaša

Nič!Gimnazijski maturant za nikamor...greš naprej na fax...maš pa z biotehničnih gimnazij dobro podlago za :farmacijo,boitehnologijo,biokemijo,mikrobiologijo,veterino ipd ;).

ne tako v šoli po poklicu aampak ppo končani šoli mislim. ne ne pri pouku ponavadi imajo šole internate najbrš ga ima tudi ta ali je v tem internatu lahko pes?

lp,sejvestekdo

Odvisno kje si,kako se zmeniš itd...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 19 Februar 2007, 17:40:13
potem bom pa mogoče šla na to šolo... ;)

lp,sejvetekdo



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 19 Februar 2007, 18:19:16
Če greš na eno gimnazijo, ki je v tvojem mestu, itak verjetno ne boš šla v internat  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #20 : 19 Februar 2007, 18:24:26
v internatu pa bi se pomojem dalo zmenit  ;)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #21 : 19 Februar 2007, 18:27:02
V dijaškem domu na Gerbičevi vem, da se ne da zmenit, da imaš v sobi kakšno večjo žival.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


katka

  • Gost
Odgovori #22 : 19 Februar 2007, 20:14:35
emm...kje je  Gerbičeva?  :-[  :-[



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 19 Februar 2007, 20:48:01
V Ljubljani na Viču.

Tudi v drugih dijaških domovih menim, da se ne sme imeti domačih živali. Prvič nisi sama v sobi, potem imaš učne ure, tja ga ne smeš uzeti, ker bo motil druge, ko si pri pouku - kdo ti ga bo pazil, vzgojitelji, pa čistilke, hišni red...ponoči mora biti mir. Pa greš včasih v kino, pa v gledališče s šolo,... Med vikendi greš domov, pa je problem s prevozom. Ni pogojev.

Lp, T.



katka

  • Gost
Odgovori #24 : 22 Februar 2007, 13:31:06
Jaz ne bom šla v dijaški dom, sem preblizu šoli,da bi hodila v internat ;)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 24 Februar 2007, 19:37:51
Hay,
jaz sem tudi razmišljala, da bi šla na biotehnično gimnazijo. Kje v Sloveniji pa so? Moram vedet, če je možnost, da grem tja, ker v kakšnih dijaških domovih res ne bi smela bit, ker imam preveč zakomplicirane starše.
Za potem naprej pa razmišljam, da bi šla za zoologijo ali pa vet.
lp,
Anja


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 24 Februar 2007, 21:20:36
A niste v šoli še dobili tiste revije, v kateri so zbrane vse šole in kakšne smeri imajo ?
Po njej se potem najlažje odločiš za najbližjo primerno šolo.

Lp, T.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 24 Februar 2007, 22:07:28
Hay,
jaz sem 8. razred in zato moja mama ni želela teh naročit, ker me to čaka drugo leto ne pa letos in sploh ne vem če bo možnost to še drugo leto naročit.
lp,
Anja


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #28 : 24 Februar 2007, 22:39:26
Zorek ta razpis dobijo vsi devetošolci po Sloveniji vsako leto brezplačno.. :)

Lp,  ;)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 24 Februar 2007, 22:44:31
Hay,
mi smo pa od dela dobli za plačat okoli 5-7 eurov za plačat na 1 izvod. 3 pa so. So pa za študij in za srednje šole.
lp,
Anja