kam pa po OŠ?

Gost · 100232

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #30 : 25 Februar 2007, 00:09:44
Zorek: to kar imaš ti v mislih pa je (če se ne motim) malo bolj obširna zadeva, v kateri je predstavljena vsaka šola v sliki in besedi, pa tudi katere programe vpisujejo in kratek opis programov.

Tisto kar je imela v mislih nastja pa je razpis za vpis v srednje šole, ki pa ga res (kolikor je meni znano) dobijo vsi devetošolci brezplačno.

Lp, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 04 Marec 2007, 08:30:28
No jz grem pa na Kajuha - klasična gimnazija ...

In čeprav sem tudi jaz dolgo govorila da bom veterinarka, me je to minilo .. po končani gimnaziji grem študirat medicino  ;D komaj čakam  ;D



katka

  • Gost
Odgovori #32 : 04 Marec 2007, 08:55:10
haha...jaz gvorim, da bom veterinarka že od svojega 7 leta, pa me ni minilo..haha...V mes sem imela en priblisk za modno kreiranje, ampak sem se vrnila k temu...res me ful te zadevce zanimajo...amm...kje pa je Kajuhova gimnazija...sem že enkrat slišala pa mi je iiz glave ušlo  ???  :)

lp!



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #33 : 04 Marec 2007, 11:05:30
Jaz pa bom najbrž šla po gimnaziji študirat Farmacijo ali medicino.Sem gledala malce Veterino pa se mi zdi zelo težka ??? ??? ???.Kakšno je pa kaj vaše mnenje?
lp


katka

  • Gost
Odgovori #34 : 04 Marec 2007, 13:30:43
Em...glede na to,da imaš v obh poklicih vključeno znanje o zdravilih in bla bla bla...se mi zdi, da je študij po težavnosti tm-tm  ::)
Ampak, če je želja zelo močna se da kadarkoli in vedno uresničiti svoje cilje. Od naših prijateljev sin študira farmacijo, pa ni lahko!  :) Ne vem, je pa dobro imet fuulll velik informacij, da se potem lažje odločiš kam in kako...secer pa, če te to veseli, ne vem zakaj ne bi šla v te vode...
Pri nas je mami višja medicinska sestra( zdej dela šolo za visoko) pa pravi, da ji ni nikoli žal, da je šla v ta poklic¨!!  :P

lp!



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #35 : 04 Marec 2007, 17:05:19
No jz grem pa na Kajuha - klasična gimnazija ...

In čeprav sem tudi jaz dolgo govorila da bom veterinarka, me je to minilo .. po končani gimnaziji grem študirat medicino  ;D komaj čakam  ;D

Nastja a v Celje na Kajuha prideš? ;D..Bova potem "sosedi", namreč Kidrič je čisto zraven Kajuha :P ::)

Lp,



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 04 Marec 2007, 17:52:31
Citiraj
No jz grem pa na Kajuha - klasična gimnazija ...
 
Js grem tud na kajuha sam ne še drugo leto ker sem šele 8. razred ;D

L.p


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #37 : 13 Marec 2007, 13:41:03
No super ... *nastya_lony* .. dve nastji skupaj .. to že ne bo dobro  :P :P hec hec

Kajuh je na Kajuhovi 2 .. blizu ene postaje .. pa enga špara, no kao da zdej kej boljš veste  :o



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #38 : 13 Marec 2007, 14:39:53
Jaz pa bom najbrž šla po gimnaziji študirat Farmacijo ali medicino.Sem gledala malce Veterino pa se mi zdi zelo težka ??? ??? ???.Kakšno je pa kaj vaše mnenje?
lp

moje  vednjeje tako,da medicina ali farmacija nista nič lažji od veterine  ;)
Predvsem farmacijo mnogokrat zeloo podcenjujejo :-\, je namreč parv gotovo med naj zahtevnejšimi izbori.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


katka

  • Gost
Odgovori #39 : 14 Marec 2007, 14:50:11
Ja, se podpišem pod deteljico!! Aha, kakšen uspeh pa moreš met, da prideš na kajuha'??????  ???



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 14 Marec 2007, 15:14:52
Citiraj
kakšen uspeh pa moreš met, da prideš na kajuha'
Takšen kot pri vseh gimnazijah (pomoje) odličen ali pravdober  ::)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #41 : 14 Marec 2007, 15:27:25
Hej!

Viiiiiii, me ful veseli, da se vas toliko navdušuje za I. gimnazijo v Celju - Kajuhaa!! :o

Res super gimnazija,to govorim iz lastnih izkušenj. Preživela tam 4 ful dobra leta 8) Profesorji so super, razen redkih izjem, pa tut te morjo obstajat  ;)

*nastja* jst sm tut hodla na klasično smer. Latinščina mi je bla ful ful všeč 8) Nevem kako imajo sedaj naret program, vem pa, da sva imeli s sošolko manjši problem, ker sva obe hoteli študirat naravoslovje, na tem programu pa je manj ur naravoslovnih predmetov. Tako da sva potem v višjih letnikih hodile k enemu naravoslovnemu predmetu več, kot pa najini sošolci  ::) Sam se je splačalo.

Katka, mislim, da je po novem potrebno kar dosti točk, uspeh pa skoraj da mora biti pravdober ali odličen.

(s)mejte se!

Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 14 Marec 2007, 15:38:30
Hey!

Super da si obiskovala to gimnazijo. Js sem skoraj 100% da grem na kajuha (seveda če bom zbrala dovol točk) drugače pa jo trenutno obiskuje tudi moja sestra :)

Js tudi nameravam na latinščino ampak se še nisem dokončno odločla ampak se mi zdi ful zanimivo ampak ne mislim iti naprej na medicino ali frmacijo ;)

L.p


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #43 : 14 Marec 2007, 15:48:01
Hej!

Saj ni nujno, da greš potem v naravoslovno smer. Midve s sošolko sva bili edini, ki sva se nato odločili za tak študij, večina iz našega razreda se je vpisala na družboslovne smeri, pravo, ekonomijo...Vse poti so ti odprte tudi iz tega programa ;)

Lp

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 14 Marec 2007, 16:01:53
Vrjetno bom šla naprej na naravoslovno smer ampak ne na medicino ali frmacijo, kjer bi mi latinščina prišla najbol prav.Razmišlam da bom šla smer kemija, biologija nevem pa še točno ;)  Drugače pa imam še ogromno časa da se odločim :P

L.p


katka

  • Gost
Odgovori #45 : 14 Marec 2007, 20:42:13
Hja...jaz sem bolj tak človek, da me vse po malem zanima -izjema je kinologija in veterina, s katerima sem malce obsedena haha  :o  :o Men sti biologija in kemija, kot vedi sami zanimivi, se mi pa vedno bolj upirata, in to samo zaradi učiteljic, ki jih poučujeta. NI prav, da je tako, kot je, saj je na vet. poudarek na teh predmetih, jaz pa sem pri biologiji letos popolnoma popustila  :'( !! >:( !! Mi je žal, da je tako kot je, samo so žal na naši šoli izjeme, katere lahko pohvališ in rečeš kapo dol. Žal ti dvi nista ravno izjeme in še odštejem to, da sem po krivem dobila 2 pri bio, zato, ker me je vprašala snov, katero smo zapisali, ko sem se vsedla v klop z jeznim pogledom in slabimi mislimi...NI problem v predmetu, problem je v ljudeh ki ga poučujejo-nezanimive razlage,ženska nima pojma o snovi in bere dobesedno iz prosojnice, malo stavke obrača in to je to... >:( Pah pa dovolj o mojem nezadovoljstvu glede bio. in kem.   ::)

lp!



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #46 : 15 Marec 2007, 14:08:11
Hm..tudi meni sta najbolj všeč predmeta Kemija in Biologija :) in lahko v naši šoli res pohvalim obe učiteljici,ki res odlično naučita snov in sta poleg tega še zabavni ;D ;D ;D ;D.
lp :)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #47 : 04 April 2007, 13:43:50
Ste že izvedeli kolikšen je bil vpis na vašo šolo  :)?



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #48 : 04 April 2007, 17:39:36
30 od 60 prostih mest...wipi!Dol z exsterci :D...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #49 : 04 April 2007, 22:06:48
69 od 84 prostih mest :o :D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #50 : 05 April 2007, 06:56:26
uau super ...

Splošna - Kajuh : 286 se jih je vpisalo ... placa je samo za 180 dijakov  :o
Klasična - Kajuh: placa za 30 - vpisanih 17 + Jzzzz  :o wiiiii



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #51 : 05 April 2007, 07:24:04
kje pa to najdeš?


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #52 : 05 April 2007, 20:07:14
Jaz grem na gimnazijo v Ilirsko Bistrico pa je od 60 prostih vpisanih 38...

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #53 : 06 April 2007, 16:33:46
Aha...sem se pozanimala,na Gimnaziji MS je še 21 prostih mest :),na Gimnaziji Ljutomer pa 11 prostih mest.
lp :)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #54 : 06 April 2007, 19:34:59
hej

jest bom tut vrjetn šla na veterino tuki v Ljubljani, pa kakor sem zasledila na informativcu za veterinsrkega tehinka, imaš živali tudi lahko s seboj, ampak ne pri pouku. Mam sicer še eno leto fore, da se odločim, tako da še nisem prepričana da bi res šla tja, malo mi je smotano to, da je en teden popoldne šola en teden pa dopoldne. Sem pa full čudna, ker me je mami prašala, če greva še kam pogledat, pa nisem mela pojma kam bi šla  :o nisem nikoli razmišljala, o kateri drugi šoli (me ubistvu nič drugega ne potegne).

LP
Kaja


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 23 April 2007, 15:48:39
Sem med mlajšimi na forumu, saj sem šele v 7. razredu devetletke, tako da imam še čas. Če bi se morala odločit zdaj, bi se najbrž za Gimnazijo Poljane, jezik angleščina. Ker me jeziki zelo zanimajo. Poleg zgodovine in arhitekture.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #56 : 19 Junij 2007, 19:25:34
Jaz sem ŽE nakaj gruntala...
po vsej vrjetnosti bom šla na biotehnično, potem pa na izpite za pasjega frizerja, (v nemčijo).



lp,klara
To je molj "sanjski" poklic poleg učiteljice za nemščino,oskrbnico v zavetišču.
Šla bom pa tudi za kinologinjo... :)



LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 27 Avgust 2007, 20:38:07
jaz bom šu tudi na veterinarsko šolo



LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 27 Avgust 2007, 20:39:32
Urssky: nisi najmlajša, tut js sm še v 7 devetletki, zdej-na začetko tega šolskega leta bom šu v 8. devetletko.



katka

  • Gost
Odgovori #59 : 28 Avgust 2007, 10:08:45
Hej, mene zanima,(Alya, kako ti misliš, da boš šla za kinologinjo??)  ::)   katero smer kinologije imaš to v mislih?->kot sodnica, ali se boš posvečala vzreji itd...ali kar vse po malo? Jaz bi se šolala za sodnico, ker me to zlo zanima že od nekdaj, sedaj pa je obisk razstave v Trbovljah to le še bolj spodbudil;)

lp!

Katja