kam pa po OŠ?

Gost · 100228

elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 15 Februar 2010, 20:07:40
 :o  ooo komaj čakam konec te OŠ in potrdilo, da smo sprejeti!!

urša, če bova sošolca se kar pripravi na odprta okna v učilnicah (tudi pozimi ::))



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #151 : 15 Februar 2010, 22:53:55
Hejjj s gre mogoče kdo iz tukaj na boitehniško gimnazijo na bajnof? -Novo msto :)

ČE ja, potem bomo mogoče sošolci....ali pa vsaj na isti šoli... :P

love animals4everandalways


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 20 Oktober 2010, 15:42:39
Jaz grem na gimnazijo v Ilirsko Bistrico pa je od 60 prostih vpisanih 38...
Iz kje pa si? Lahko tudi na zs, saj sem jaz iz Ilirske Bistrice.



Liza.Chilli.

  • Gost
Odgovori #153 : 21 December 2010, 16:44:46
Jaz grem tudi po vsej vrjetnosti (sem 9. razred) na Bic-tehniška gimnazija. :) Za naprej še nevem (itak sem še zelooo zgodnja) me pa zanimata konjereja (predvsem) pa kinologija tudi.. 8)



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #154 : 10 Marec 2011, 09:55:43
Hejjj s gre mogoče kdo iz tukaj na boitehniško gimnazijo na bajnof? -Novo msto :)

ČE ja, potem bomo mogoče sošolci....ali pa vsaj na isti šoli... :P

Jst sem tja hodila lani :) imam kar dobre spomine na to šolo, edino kar ti priporočam glede mature, da delaj matematiko, če ti ne gre si dobi instrukcije isto velja za angleščino :) je pa odvisno kere profesorje imaš, od eni ne odneseš praktično nič a ocene imas dobre :)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 10 Marec 2011, 11:33:09
Za vse, ki bi bili radi veterinarji... Sama sem pred študijem obiskovala tehniško gimnazijo na BIC (takratna srednja agroživilska šola). Iz gimnazije je prišlo na veterino zeloooo malo ljudi, dosti več jih je prišlo iz programa veterinarski tehnik (potrebno je bilo dodatno delati kemijo, ampak z malo truda se da). V prvem letniku faksa, so veterinarski tehniki vsaj nekaj vedeli o anatomiji, o kateri se nam gimnazijcem ni niti sanjalo... Sicer so nam rekli na faksu, da nam bo šla kemija bolje, kot tehnikom... Pa lahko povem, da meni osebno ni šla, ker mi tudi v gimnaziji ni šla. Tako da če bi bila še enkrat pred odločitvijo-srednja veterinarska obvezno :)
Drugače pa sam študij... Je zelo zahteven. In dr.vet.med. ne pomeni samo biti veterinar v ambulanti. V prvem letniku se učiš predvsem anatomije, histologije, kemije... Težki predmeti, ogromnooooo učenja... Vsak izpit je kot neke vrste ponovna matura. Z izjemo da je bilo za maturo 4 leta učenja, za izpit pa... Hmmm... 4 tedne npr. Problem je, da si v prvem letniku cele dni na faksu. Kolokvije je potrebno delati za sproti. Najpomembnejši so samodisciplina, dobra organizacija ter resnična volja. Ker večino mine veterina kmalu ko pridejo prvi kolokviji. Stvar, ki me najbolj moti na veterini, je slaba organizacija... Ko greš študirat, si misliš da bo vse, s čimer se boš moral ukvarjati učenje. Pa ni res. Stalno se neke stvari spreminjajo, ves čas moraš slediti na forumu, kaj bo kdaj, s kom se boš menjal pri določenih vajah...
En tak teksas... Ko se pogovarjaš z ljudmi na drugih faksih, nimajo težav s tem, ker so stvari precej urejene. No pri nas NISO.
Potem sam študij-večinoma je povdarka na EKONOMSKIH živalih. Žival ima svojo ceno. Ne zdravi se je, če se ne splača. Če se ne splača, gre raje v klavnico. Tako je na veterini, s tem se srečujemo vsak dan. Veterinarji skrbijo tudi za nadzor nad živili živalskega izvora-beri MESO. Hodi se v klavnico, dela se na klavni liniji, uči se stvari, ki se jih učijo tudi živilci... HACCP, bakterije, kvarljivci živil itd... Računa se krmne obroke za krave, svinje... Psi, mačke, da o eksotih niti ne govorim... Se komaj srečaš z njimi. Z živimi živalmi se začneš srečevati šele v 3. letniku. Tako da vsi, ki nameravate iti na veterino zaradi psov, mačk ali česa manjšega... Priporočam študij v tujini, če si le lahko to privoščite. Ker naš študij je zastarel in ko prideš s faksa, ne znaš praktično nič. Pa ne, da bi bil to nek lahek študij... Ni-ker je težek ne samo zaradi količine podatkov, ki se jih je potrebno naučiti, ampak predvsem zaradi različnih pogojev za napredovanje v višji letnik. Pa gradivo iz katerega se učimo... Večina gradiva ima starejši datum, kot letnica našega rojstva... Tako, da če bi imela možnost, bi šla študirati v tujino. Ker tega nisem imela, bom pač doštudirala v Ljubljani ter si iskala prakso v tujini. Ker veterina definitivno je to, kar želim delati. Ker rada delam tudi terensko delo, ki veliko sošolcem ne diši (aja še ena plat veterine-v višjih letnikih redno smrdiš po prašičih in kravah-tako da če bi imeli s tem probleme-ne it na veterino). Tako da-veterina je težek študij in težek poklic. Ko se zaveš, da boš nekoč dejansko veterinar in bodo ljudje k tebi pripeljali neko žival, ki jim je vir preživetja ali pa njihov edini družinski član in bodo od tebe pričakovali, da ugotoviš kaj tej živali je in da jo ustrezno zdraviš... Jaaaaoooo  ??? Dobiš prav krizo identitete ter podvomiš v svoje sposobnosti. Ker verjeli ali ne... Veterinar nima nič manjše odgovornosti kot zdravnik. Ko ti navsezgodaj zjutraj za praznike pripelje starejša gospa uspavati njenega ostarelega psa, ki je še njen edini član družine... Jokaš z njo. Ker čustva so čustva... In ko ti kljub vsemu vloženemu trudu pogine npr: ekonomsko veliko vredno žival... Ljudje dostikrat tožijo veterinarja... Pa ko ti pripeljejo popolnoma zdravo žival in hočejo, da jo uspavaš, ker so se je naveličali (čeprav je to zakonsko prepovedano)... Zna biti zelo naporen in težak poklic. Pa vendar po drugi strani zelo lep, ko komu rešiš življenje. Vendar zelo malo veterinarjev dejansko dela z živimi živalmi oziroma zdravi živali. Veterinarji delajo tudi v klavnicah, živilskih obratih, kot inšpektorji, kot trgovski potniki za farmacevtske firme itd... Pa problem je, ker nas je preveč in je konkurenca huda. In v naši predragi Sloveniji to ni najbolj cenjen poklic, ker veliko ljudi misli, da nimamo nobenega znanja ter da cele dneve božamo mucke in kužke. Vendar za razliko od zdravnikov, ki morajo vedeti, kako zdraviti eno "živalsko" vrsto, se veterinarji srečujemo s sesalci (ki imajo različne bolezni, različno anatomijo, fiziologijo, različno zdravljenje), pticami, plazilci, pajkovci, ribami, čebelami itd...
In če koga tudi vse to ne odvrne-potem GO FOR IT ;)
Aja-še to. Dobro je obvladati nekaj tujih jezikov, ker je zelo malo literature za študij v slo jeziku ;)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 10 Marec 2011, 11:37:17
Da ne znaš praktično nič... S tem sem mislila, da se šele takrat začneš učiti. Da je za tabo 6 let učenja, pa je vse to šele začetek. Ker kot veterinar se moraš učiti celo življenje (oziroma vsaj do penzije  :P )

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 10 Marec 2011, 12:50:58
Iz kje pa si? Lahko tudi na zs, saj sem jaz iz Ilirske Bistrice.
Ups...star post je. Jaz bi šla tudi rada na veterino ampak sem šele 6.r.



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 10 Marec 2011, 14:16:09
Aja, drugače pa vsem bodočim veterinarjem pred študijem priporočam, da gredo do najbližje veterinarske postaje ali ambulante ter prosijo, če lahko kakšen dan preživijo ob opazovanju veterinarja ter njegovega dela, ker ti čisto drugačen občutek o samem delu, kot pa če to vidiš samo kadar svojega ljubljenčka pelješ k veterinarju.

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Liza.Chilli.

  • Gost
Odgovori #159 : 01 April 2011, 19:11:17
No glede na vse skupaj sem se odločila, da ne grem na tehniško gimnazijo :-[, ampak rajši na klasičo. taka odlocitev je padla ker še nič nevem kam bi šla naprej  ;D(faks), na klasični imam pa sigurno več poti odprtih. Po svoje mi je malo hudo, ker mi je bila šola (tehni. gim.) res zelo všeč :-*, samo mislim da je ta odločitev mogoče boljša.

Lp, Liza :)



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 04 April 2011, 10:30:17
S tehniško gimnazijo imaš isto odprte poti kot s klasično. Razlika je samo v predmetniku. Pri klasični mislim da imaš več zgodovine, sociologije, psihologije, filozofije... Na tehniški (odvisno spet kakšni tehniški-ker ene so elektro, druge pa bolj bio) pa biotehnologija, mikrobiologija, več biologije, kemije, laboratorijske vaje... Lahko greš pa s katerekoli gimnazije kamorkoli. Pomembno je samo, da ti predmeti ležijo, da dobivaš čimboljše ocene.  ;D Pa veliko uspeha  ;)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 04 April 2011, 12:19:24
S tehniško gimnazijo imaš isto odprte poti kot s klasično. Razlika je samo v predmetniku.
Se strinjam. Sama sem hodila na tehniško gimnazijo in nismo imeli v primerjavi z ostalimi gimnazijami nič manj možnosti pri vpisu na faks. Večina nas je sicer šla na razne naravoslovno tehniške fakse (gradbeništvo, strojništvo, geodezija, vodarstvo in komunalno inženirstvo,...), ne pa vsi. Ena sošolka uspešno študira psihologijo, druga pa denimo angleščino. Ena je šla na maturi pisat zgodovino, ena pa psihologijo (ker mi tega nismo imeli v takšnem obsegu kot na splošni, sta se za te predmete pripravljali tam, vendar ni bilo nobenih težav). V primerjavi s splošno gimnazijo smo imeli manj zgodovine, sociologije, psihologije, tudi biologije, filozofije nismo imeli,... Take predmete so v tretjem oziroma četrtem letniku 'zamenjali' izbirni predmeti s področja gradbeništva (mehanike), elektrotehnike, računalništva. Meni je bilo vsekakor fajn, ker nisem ravno družboslovni tip. Pa profesorje smo imeli tudi super, tako da smo večinoma zelo uspešno opravili maturo. Gimnazija je gimnazija, kakorkoli obrneš. Na koncu te itak čaka matura, ta pa omogoča vpis praktično na katerikoli faks (no odvisno kako uspešno jo posameznik opravi). Zato je pomembno predvsem, da greš tja, kjer te več predmetov veseli in se pomožnosti prej še pozanimaš, kako kvalitetna je gimnazija, kamor se nameravaš vpisati.



Liza.Chilli.

  • Gost
Odgovori #162 : 06 April 2011, 20:31:57
Hja najbrž imata prav, sej je bla odločitev kar težka, samo nevem jaz vseeno mislm da ti je tudi potem na faksu lažje, če se odločiš npr. za ekonomijo (tja bi z dobrimi ocenami zagotovo prišla, pa tut z ne tako blazno dobrimi) npr. pri matematiki :-\(ker imaš na klasični več poudarka tam). Sicer nevem, nisem neki profi (tko da bi bilo mogoče boljše da sem tiho :-[) Nevem pa tudi ne, ko sem se s starši pogovarjala sta mi obadva rekla da bi kakšna arhitektura s tehnične skoraj sigurno odpadla, tudi če bi ocene štimale..nevem pa ne, ker se sama na to področje res ne spoznam. :-[

Lp, Liza ;D



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 06 April 2011, 22:05:22
Matematike, slovenščine itd... imajo VSE gimnazije čisto enako. Ni na nobeni več povdarka, se je pa dobro pozanimati, kakšne uspehe na maturi dosegajo dijaki določene gimnazije. Ker ti to največ pove. Mislim pa da za ekonomijo obstaja celo ekonomska gimnazija. Ampak ne vem točno. Drugače pa za arhitekturo... Ni važno na kateri gimnaziji si-pomembne so ocene in da narediš sprejemca. Ker moja cimra je šla na arhitekturo s srednje oblikovne (kjer za arhitekturo ali kakršnokoli oblikovanje dobiš največ podlage).
Drugače pa sem isto mislila-ker nisem točno vedela kaj bi rada bila na koncu osnovne šole, sem šla na gimnazijo, ker so vsi govorili, da imaš odprte vse možnosti bla bla bla... Ker velja neko splošno prepričanje, da boš v tistih kratkih štirih letih kaj več vedel, kaj bi rad počel v življenju, kot pa v osnovni... Napaka-jaz in vsi moji sošolci smo bii na koncu gimnazije več ali manj isto zmedeni kaj bi kdo počel v življenju, kot pa smo bili na koncu osnovne. Ker gimnazija... Meni osebno se zdi kot ena navadna osnovna šola, samo da več zahtevajo od tebe in ti več morijo  ;D In se ne srečaš z nekimi novimi predmeti (jaz sem bila fulllllllllllll vesela, ko smo imeli vsaj mikrobiologijo in biotehnologijo čisto nekaj novega, pa tudi psihologija in sociologija sta mi bili zanimivi, ker tega nismo imeli v osnovni). Drugo je pa slovenščina, matematika, tuj jezik, zgodovina, geografija, kemija, fizika, umetnost... Osnovna šola...
Zdi se mi, da vsi ekstra pretiravajo s tem odločanjem... Pojdi tja, kjer ti bo všeč, kjer ti bo všeč predmetnik. Pa če bo to 3 letna šola, 4 letna ali pa kakršnakoli gimnazija. Ker če želiš, lahko iz kakršnekoli šole prideš na katerikoli faks. Pri 3 letni narediš 3+2, pri 4 letni narediš maturo... Če si res želiš, prideš kamorkoli iz katerekoli šole. Vse je odvisno od tebe in kako močno si želiš. Pa tudi pri izbiri faksa je podobno. Čisto preveč morijo uboge dijake, kakšna odločitev je izbira faksa... Bedarija. Itak se veliko ljudi prepiše, ko ugotovijo, da so čisto falili faks, nekateri delajo po dva faksa naenkrat... Drugi ga pustijo... Itak pa večina potem sploh ne dela v poklicu, kakršnega so si predstavljali, ko so šli na faks ali srednjo šolo  :P
Važno je, da poslušaš svoje sanje ter da greš v tisto smer, kamor te vodi srce. V življenju je mnogo stvari veliko pomembnejših kot odločitev na katero šolo it... Je pa izobrazba oziroma znanje zelo pomembno  :)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 07 April 2011, 10:11:01
Matematike, slovenščine itd... imajo VSE gimnazije čisto enako. Ni na nobeni več povdarka, se je pa dobro pozanimati, kakšne uspehe na maturi dosegajo dijaki določene gimnazije. Ker ti to največ pove. Drugače pa za arhitekturo... Ni važno na kateri gimnaziji si-pomembne so ocene in da narediš sprejemca.

Zdi se mi, da vsi ekstra pretiravajo s tem odločanjem... Pojdi tja, kjer ti bo všeč, kjer ti bo všeč predmetnik. Pa če bo to 3 letna šola, 4 letna ali pa kakršnakoli gimnazija. Ker če želiš, lahko iz kakršnekoli šole prideš na katerikoli faks. Pri 3 letni narediš 3+2, pri 4 letni narediš maturo... Če si res želiš, prideš kamorkoli iz katerekoli šole. Vse je odvisno od tebe in kako močno si želiš.

Točno tako. :)

(p.s.: ja, obstaja ekonomska gimnazija)



MANDY

  • Gost
Odgovori #165 : 14 April 2011, 14:02:17
Pozdrav, eno vprašanje. Kje v Celju je tehniška gimnazija? Izkušnje?!



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 14 April 2011, 14:28:37
Pozdrav, eno vprašanje. Kje v Celju je tehniška gimnazija? Izkušnje?!
Stric Google pravi, da tule: http://www.filternet.si/ss/sole/solski-center-celje-gimnazija-lava/688/predstavitev. Izkušenj pa nimam, sem jo obiskovala na Dolenjskem.



MANDY

  • Gost
Odgovori #167 : 15 April 2011, 10:09:07
Tudi naš striček jo je našel  ;), bo treba kar v akcijo in povprašat, če imajo kakšen poudarek na biologiji. Sem upala, da jo kdo obiskuje in nam posreduje izkušnje.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 15 April 2011, 10:51:48
Tule je predmetnik Tehniške gimnazije v Nm. Dvomim, da je po drugih tovrstnih gimnazijah kaj posebej drugačen. Biologijo smo mi imeli prvi dve leti, nato ne več (smo imeli v zadnjih letnikih pač poudarek na fiziki - glej opombo * na danem linku). Kateri izbirni strokovni maturitetni predmeti in kateri izbirni strokovni predmeti so na voljo, je pa verjetno nekoliko odvisno od posamezne šole. Najboljše, da kar pokličeš na šolo in vprašaš oz. zaprosiš za kakšno predstavitveno brošuro. Sem prepričana, da ti bodo vse rade volje razložili. Pa na informativca pojdi.



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #169 : 19 April 2011, 06:32:29
MANDY : poudarek na biologiji je samo na biotehnniški gimnaziji :) tam jo imaš pa vse 4 leta :D

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 19 April 2011, 10:59:43
Pri nas na BIC (bivša agroživilska) smo imeli biologijo prva tri leta, v četrtem letniku pa tisti, ki so jo nameravali imeti na maturi.

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


MANDY

  • Gost
Odgovori #171 : 19 April 2011, 11:09:08
Hvala



Liza.Chilli.

  • Gost
Odgovori #172 : 20 April 2011, 19:14:48
Aha..no očitno jaz tega glede gim. in potem faksa nisem mega čisto razjasnjenega :-[ :(..ali se na veterino težje pride (iz srednje veterinarske) zato ker moraš še nekaj dodatno delat ali ne ???? Ker to pa sem brala na več forumih da je boljše iz gim. kot pa z veterine. Ali je to spet nekaj kar ne drži (v celoti)? :)

Za tehniško gimnazijo nisem mogla in ne morem najti lanskega povrprečja na maturi ???. Sem na informativnem vprašala pomočnico ravnateljice al nekaj tekega (ne spomnim se kaj natančno je bila) pa je rekla da je to nemogoče primerjat z drugimi šolami, ker se vpišejo drugačni dijaki kot na npr. Bežigrad ali kej podobnega. Se popolnoma strinjam sam vseeno me zanima kakšno je povprečje, pa mi niso povedali. Na internetu nisem zasledila, našla sem le povprečje za vse Slo. tehniške gim. (sem spada tudi ekonomska,.. itd.). Tko da ali mogoče kdo ve? Mislim saj zdaj sem itak že drugje, samo me vseeno zanima, če kdo ve.  :) ;D

Lp :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 20 April 2011, 20:34:37
Aha..no očitno jaz tega glede gim. in potem faksa nisem mega čisto razjasnjenega :-[ :(..ali se na veterino težje pride (iz srednje veterinarske) zato ker moraš še nekaj dodatno delat ali ne ???? Ker to pa sem brala na več forumih da je boljše iz gim. kot pa z veterine. Ali je to spet nekaj kar ne drži (v celoti)? :)
Gimnazijo (takšno ali drugačno) se zaključi s splošno maturo, opravljena splošna matura pa pomeni, da ti je omogočen vpis na katerokoli fakulteto. Seveda pa ob opravljeni gimnaziji in maturi nimaš poklica. Srednja veterinarska pa je (kolikor je meni znano) dejansko poklicna šola, ki se konča s poklicno maturo. Ko opraviš poklicno maturo, imaš pridobljen poklic, vendar ti ni omogočen vpis na vse fakultetne programe. Na univerzitetni program se lahko vpišeš le, če imaš opravljeno splošno maturo ali poklicno maturo + nekaj dodatnega (to je to, kar ti praviš - mislim da enega ali dva dodatna maturitetna predmeta opravljaš še poleg poklicne mature - kaj točno moraš dodatno opraviti, jaz ne vem točno). Na višješolski program pa se lahko kolikor vem vpišeš s poklicno maturo. Tako je bilo po starem sistemu, kako je zdaj po novem bolonjskem pa ne vem (sklepam da podobno). Katera varianta od zgoraj omenjenih je lažja ali težja oz. boljša ali slabša, je pa čisto odvisno od posameznika.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 21 April 2011, 00:15:05
Pogoji za vpis na VF so taki (kopirano iz njihove strani):

V univerzitetni študijski program veterinarstva se lahko vpiše:
1.) kdor je opravil maturo, (če greš na gminazijo)
2.) kdor je opravil poklicno maturo v srednješolskem programu veterinarski tehnik in izpit iz maturitetnega predmeta kemija; če je kandidat ta predmet že opravljal pri poklicni maturi, pa izpit iz biologije ali fizike; izbrani predmet ne sme biti predmet, ki ga je že opravil pri poklicni maturi,

Sicer nisem iz te stroke, pa vseeno jaz osebno mislim, da boš več odnesla če greš na srednjo vet. šolo. Ker imaš tam prakso, več specifičnih predmetov in na koncu poklic. Ta poklic ti omogoča delo v tvoji stroki, če se naprimer odločiš da ne greš takoj študirat ali pa da bi rada delala/popravljala maturo naknadno, za vpis na VF.

Drugače pa nekaj za vzpodbudo mogoče: Imela sem kolegico, ki je hodila na srednjo zdravstveno in si je želela biti zdravnica, a jo je ravno to, da mora še splošno maturo naredit, bremzalo. Zato je najprej hotela iti na višjo. Pa je potem po premisleku po končani srednji zdravstveni raje šla delat 1 leto maturitetni tečaj, danes pa že študira medicino in to uspešno. Se pravi se vse da če se hoče. Sploh je pa matura mala malica proti faksu. Pri šolanju se pa 1 leto več itak nič ne pozna na dolgi rok. :)



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 21 April 2011, 11:39:03
Se čisto strinjam z All. Eno leto gor ali dol ni nič. Boš pa vedela ali dejansko želiš biti veterinar ali ne, ker na gimnaziji ne dobiš nobene ideje o kakršnemkoli poklicu... Zdi se mi, da vsi čisto preveč komplicirajo s tem, da si moraš pustit "vse možnosti odprte". Po moje je to največja napaka. Ker če imaš željo, narediš maturitetni tečaj in greš na katerikoli faks. Pomembno je samo, da si nekaj resnično želiš in da si pripravljena za to kaj narediti. Point vsega je samo v tem, da vse možne socialne delavke mulčkom v osnovni morijo, da naj grejo na gimnazijo, ker bojo potem bolj vedeli kaj bi počeli... Pa da naj grejo odličnjaki na gimnazije, ker jih je "škoda" za kaj drugega... Bedarija! Mojemu bratu sem odsvetovala gimnazijo, ker sem bila sama zelo nezadovoljna, ker so me prepričali, da sem se zaradi dobrih ocen prepisala z veterinarskega tehnika na gimnazijo. In mi je bilo žal. On se je vpisal na srednjo računalniško, všeč mu je predmetnik in šola ga veseli... In ve, da se bo po srednji vpisal na računalništvo, ker mu je šola všeč. Če bi šel pa na gimnazijo... Bi bil pa najverjetneje tako zgubljen, kot sem bila na koncu gimnazije jaz :)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Liza.Chilli.

  • Gost
Odgovori #176 : 27 April 2011, 11:07:05

Aha..hvala za vse odgovore in pojasnjevanje :)..najbrž imate prav samo nevem no..res te v osn. šoli vsi zasujejo da če imaš dobre ocene, ja kam boš pa šel, če ne na gim. Najbrž je to velika napaka.. :-[
Lp, Liza



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 27 April 2011, 16:21:05
Tukaj glej samo na svoje želje. Vsak ti bo predlagal nekaj, kar se njemu zdi najboljše, ampak je vsem lahko govort.

Jaz recimo sem bila tudi vseh 8 let OŠ odlična in so vsi mislili, da bom šla na klasično gimnazijo. Pa nisem šla, iz večih razlogov, in sem pristala na ekn. gimnaziji in mi nikoli ni bilo žal.


Pomembno je, da se ti dobro počutiš tam kjer si. :)