Staroangleški ovčar - Bobtail [Old English Sheepdog]

deteljica · 49866

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
O,hvala  :-* !Neyka,vidiš?Bibek ima pa srečo,da se je skotila lani,drugače bi bila jaz na poti v Avstrijo  :o .Ni mi jasno,zakaj se pri nas nihče ne odloči za vzrejo teh lepotcev?

ker so naravnost ogabni za vzdrževanje(dlaka namreč) in nagnjeni k displazijam.
Vzreja je zahtevna, prodaja pa tudi.
Mimogrede se namreč ti zgodi,da boš svoje ljubljene mladičke srečeval kot kepe zavozlanega dreka .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 19 Februar 2007, 13:29:44
Poleg tega znajo še ogabno ugrizniti takrat ko to najmanj pričakuješ. (recimo, petdesetkrat greš lahko mimo njega, pa ne bo niti glave dvignil, enainpedesetič pa bo bliskovito skočil in pošteno zgrabil.)
Je pa tudi res, da se lahko dlako pri nerazstavnih psih striže in da se lahko naredijo čisto luštne frizurice. Če koga moti ogabnost, ki se nabira na dlaki okrog gobca se da postriči tudi to. Psi potem sicer niso več podobni "že grem jančku" ampak z vzdrževanjem pa ni več nobenega problema.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 19 Februar 2007, 15:02:26
Pa se kratkodlaka razlicica obstaja, tako da se da vsej tej dlaki izogniti  :)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3 : 19 Februar 2007, 15:13:24
A res, kako pa izgleda?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4 : 19 Februar 2007, 15:41:21
O,hvala  :-* !Neyka,vidiš?Bibek ima pa srečo,da se je skotila lani,drugače bi bila jaz na poti v Avstrijo  :o .Ni mi jasno,zakaj se pri nas nihče ne odloči za vzrejo teh lepotcev?Kakšne krasne škorenjčke ima tale mami  :-* .

Bibek bi bil srečen pri vsakem lastniku  ;) Sem imela še krasno "lastnico na zalogi"  ;D ;) Sem pa takoj ko sem temo odprla vedela da se boš kmalu oglasila  ;) Meni so prav krasni psi za pogledat. Sploh tisti na razstavah, ker so krasno urejeni. Mi je pa tip dlake preveč zahteven. Njufi imajo precej gladko dlaki, ki ni ravno ubijalska za česat čeprav vzame precej časa, medtem ko imajo bobtaili rahlo vlaovito, precej "suho" in letečo dlako. Bom ostala pri občudovanju  :-*

Se pa priporočam za kakšne nove slike mladičkov. Sta mi sploh psički lepo pobarvani  :-*

Pa še nekaj me zanima...teli so čisto črni? A bodo skos taki ali bodo posiveli?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 19 Februar 2007, 17:55:51
Se najdejo kratkodlaki tud na internetu, sam zdle ne vem tocno kje. Neyka, tamalcki so vedno crni, mislim da je isto pri beardijih. Scasoma pa dobijo sivo dlako. Videla sem 5-mesecnega, pa je imel se kar crno.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 19 Februar 2007, 18:50:55
Kratkodlaki si ali mladi ali pa ostriženi.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #7 : 19 Februar 2007, 19:00:34
Kratkodlaki si ali mladi ali pa ostriženi.

Se opravicujem lanabela, na kaj je tole letelo oz. kaj si hotela povedati? Sem navajena na tvoje dolge odgovore in tegale ne razumem cisto.  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 19 Februar 2007, 19:03:35
Citiraj
Pa se kratkodlaka razlicica obstaja, tako da se da vsej tej dlaki izogniti
Na tole.


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #9 : 19 Februar 2007, 19:13:15
Bobtaili niso nikoli bili kratkodlaki, kje ste pa to pobrali, si morate malo standard prebrat. Drugače pa ta pes ni za vsakogar že zarad dlake ne.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10 : 19 Februar 2007, 19:40:21
Kolegica išče že kar nekaj časa leglo, ampak bi res rada brez repka. Kako je s tem pri bobtailih?


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #11 : 19 Februar 2007, 19:44:55
Mislim, da repe ne kupirajo več v državah , kjer je to prepovedano.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #12 : 19 Februar 2007, 20:00:54
Bobtaili niso nikoli bili kratkodlaki, kje ste pa to pobrali, si morate malo standard prebrat.

To je bilo tudi meni cudno, zato sem pa sprasevala.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 19 Februar 2007, 20:25:46
Nekateri se rodijo brez repa. Samo meni so repati neprimerno bolj všeč.


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 19 Februar 2007, 20:53:46
Seveda sem se oglasila Neyka,veš,da so mi skrita želja  :-* .Ampak zdaj je črna bučka glavna.
Drugače pa tudi jaz ne verjamem v kratkodlako različico,nisem ne videla ne slišala.Naš ni imel repa,takšnega smo že dobili,so pa tudi meni z repom bolj všeč.Nega je pa res zahtevna.Celo popoldne enkrat na teden,s tem,da sem ga po tistih kritičnih delih vsak dan malo s krtačo potegnila.


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 19 Februar 2007, 20:54:24
Citiraj
Nekateri se rodijo brez repa. Samo meni so repati neprimerno bolj všeč.
Samo potem niso vec Bobtail, a ne?  ;) :)

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #16 : 19 Februar 2007, 21:01:45
No, kolegici pa z repom nikakor ne sedejo.  :) V katerih državah ni prepovedano? Sem ji rekla, da je najbolje, da ga kar iz Amerike uvozi. Tam bo 100% dobila brez repa.  ;D


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 19 Februar 2007, 21:10:34
V Angliji se ni prepovedano kupirati repkov...... verjetno vecina vzrediteljev se vedno reze (samo vsake toliko se najde kdo, ki sledi kontinentalni Evropi).

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #18 : 19 Februar 2007, 21:12:54
Tako zgleda z repom


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #19 : 19 Februar 2007, 21:14:37
Na sliki levo je odrasel predstavnik pasme na desni mladiček


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 20 Februar 2007, 09:12:36
V Angliji je prepovedano kupiranje od marca 2006.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 20 Februar 2007, 12:35:08
Citiraj
Samo potem niso vec Bobtail, a ne?

Ne, potem so samo še staroangleški ovčarji.
Ampak dejansko tisti brez repa zgledajo tako, kot da bi zadaj ena tretina psa manjkala.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #22 : 20 Februar 2007, 14:18:31
Tako zgleda z repom


Je taksna drza repa obicajna pri bobtejlih? Namrec se nikoli nisem videla nobenega repatega.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 20 Februar 2007, 14:22:44
ja čist normalna. V bistvu se sploh ne opazi veliko, da rep ima.
Nikakor ne razumem, zakaj bi si kdo želel psa brez repa. Na vsak način so lepši z, pa še koristi jim pri gibanju in sploh je fino,da ti pes pomaha z repom , ko prideš domov.
5trca- pošlji prijateljico na eno terapijo, pol pa naj gre iskat tega mladiča (z repom) v Avstrijo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #24 : 20 Februar 2007, 14:30:55
Ce je to res standardna drza repa se jaz ne bi prav prevec sikirala okoli tega ali ga ima ali ne. Jaz ne vidim bistvene razlike, razen da si pri psu brez repa mogoce odresen razcesavanja repa.  :P



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #25 : 20 Februar 2007, 14:53:14
tole je bila moja prva misel, ko sem videla sliko repatega:
Citiraj
V bistvu se sploh ne opazi veliko, da rep ima.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 20 Februar 2007, 15:24:35
Nekateri ga nosijo kot berdiji, v vsakem primeru pa rep ni moteč v tem smislu da bi z njim pretirano opletal okoli (kot kakšna doga recimo)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #27 : 20 Februar 2007, 16:26:31
Meni so tile malcki zelo simpaticni, pa se dlaaaaka  :o  :-* Me pa je presenetilo malo tisto o karakterju, namrec ocetova zena je imela nekaj let nazaj psicko in karakterno mi je bila zelo vsec - mirna, ne prevec lajava, na sprehodih ni sla dlje kot 10m od tebe, vedno je zganjala svojo credo skupaj, najljubsa igra ji je bila da si pred njo tekel ona pa te je z noskom "usmerjala". Definitivno pes, ki bi si ga kasneje v zivljenju zelela.

Ja, zagotovo je veliko dela z dlako, sem jo tudi jaz cesala in se zelo vozlja. Vendar vsak ki si omisli takega psa, pac vzame to v zakup, ali ne? Obstaja veliko kratkodlakih pasem za tiste, ki dlake ne marajo.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #28 : 20 Februar 2007, 18:21:22

Ja, zagotovo je veliko dela z dlako, sem jo tudi jaz cesala in se zelo vozlja. Vendar vsak ki si omisli takega psa, pac vzame to v zakup, ali ne?

Lp, Tinkara

naj bi .  :-\...pa se mi zdi davečkrat ne ,kot ja  ::). Ker razen na razstavni pisti še v življenju nisem videla neostriženega bobtaila ,ki bi bil prečesan in oskrbobvan tako kot je treba  :( .
Videla sem samo bolj ali manj posrečeno ostrižene, take na približno oskrbovane z naravno dlako, žal pa tudi veliko takih,da bi se najraje razjokal vsak,ki ima kaj srca, ker ni več problem samo v estetiki ampak meji na mučenje živali..
Z afganistanci je podobno npr...

najbolj smešno pa je,da si je večina nabavila te kosmate pse ravno zaradi lepe dlake , ker so jim padli v oči umetelno sfrizirani primerki na razstavnih tepihih .
Potem pa namesto prekrasne dlake gledajo nekaaj ostriženega , čist drugi pasmi podobnega al pa nekaj ogabno neestetskega.
Pravzaprav se mi zdi prikazovanje na razstavah za te pasme zavajajoče,ker ob normalni rabi in normalnem vložku časa in energije pes nikakor ne more bit niti podoben tistim,ki so "iz naftalina" samo za pet minut psite.
Piše v kakšnem standardu da je delo s česanjem-ampak koliko dela- to ne piše nikjer in si noben ne predstavlja. Smo bili enkrat na morju zraven familje ,ki je imela 4 afganistance - najbrž razstavne. Dopoldne so vsak dan najmanj 6 ur  razčesavali pse in limali tiste papirčke dol in gol. Pa da ne bi da so bli itak skoz s šali in boh ne dej ,da bi kakšen s ponjave na travo stopil.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #29 : 20 Februar 2007, 18:37:25
Pri sosedih imajo bobtaila, ki ni prav nic zavozljan in soseda mi je pred casom, na moje vprasanje kolikokrat ga cesejo, z zadrego v glasu odgovorila da dvakrat na teden. Ocitno imajo sreco.  ???