Hrvaški ovčar [Croatian Sheepdog]

Živa · 261268

Mishka

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 12 Junij 2007, 14:35:39
Pozdravljeni vsi ljubitelji in prijatelji hrvaskih ovcarjev;)


Vsa čast Jasna, da si odprla to temo!
Bolj ali manj se strinjam s tem kar je tukaj napisanega o naših lepih HO. So izredno temperamenta pasma, seveda imamo nadpovprečne in povprečne predstavnike, kot pri vsaki pasmi. Ni pa to pes za tiste, ki obožujejo mir in tišino, je pa pes za aktivne


Kar pa se mudijev tiče je moje osebno mnenje, da so na splošno manj temparementni kot HOji, južnaški temperament je pač junžaški. Je pa res, da črni mudiji izgledajo podobno kot HOji, zame so denimo HOji z madžarskimi papirji
M.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #91 : 12 Junij 2007, 14:46:13
Ce je kdo gledal BIS veterani v petek v Zagrebu, jaz sem najprej rekla, o glej, dva HO-ja, kako lepo :-[ potem je bil pa eden od njiju mudi... :)

Mishka, vsa cast tebi za slovenscino! :o

battito animale


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #92 : 12 Junij 2007, 15:20:12
Mishka je Tanja z Miško in Edijem?  :o Kapo dol pred tako slovenščino  8) , take pol Ljubljane ne premore  >:D.

No, pa ker že meni vsepovsod čestitajo, bom pa še jaz vrnila uslugo in tule ponovila čestitke - Gromska Strela je kljub Jasnini zarustani matematiki uspel zmagat na RO tekmi to nedeljo v Novem mestu, iskrene čestitke!  :)

Niggers rule!  8) ;D 8)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #93 : 12 Junij 2007, 15:23:34
Mishka je Tanja z Miško in Edijem?  :o Kapo dol pred tako slovenščino  8) , take pol Ljubljane ne premore  >:D.

Mishka je Miška s Selly in Gero.  ;)


Mishka

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 12 Junij 2007, 15:42:50
Hvala za mojo identifikacijo;)



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #95 : 12 Junij 2007, 16:09:35
O poglej jo...  8)

Vidim, da se moj tečaj slovenščine obrestuje... ;) Čista 5ka.  ;D

Kar pa se mudijev tiče je moje osebno mnenje, da so na splošno manj temparementni kot HOji, južnaški temperament je pač junžaški. Je pa res, da črni mudiji izgledajo podobno kot HOji, zame so denimo HOji z madžarskimi papirji
M.

Mah ti to prav zanalašč ne?   >:D Saj je ok, to je pač tvoje mnenje, ampak res me zanima koliko od 40 črnih HOjev v petek je bilo bolj temperamentnih od mojega plesnivega mudija? Južnjaki gor ali dol. Večina je bila prav povprečnih. In ok, verjamem da imaš ti tak filing, ker imaš pač zelo rada Hrvaško in vse kar je njihovega, ampak realnost je pač drugačna. In če ti trdiš da so vsi črni Mudiji v resnici Hoji, lahko jaz rečem da so HOji z repi dol v resnici Mudiji. In ko bodo čez nekaj let tudi beli/drugače obarvani HOji dobili rodovnik bodo potem po tvoje mudiji in s tem avtomatično manj temperamentni? Temperament je pri obeh pasmah stvar linije in ne barve, ali državljanstva. Sicer pa sploh ne vem zakaj je to važno. Ne vem zakaj je tako težko razumeti da nihče ni nikomur ničesar ukradel. Meja je pač nastala kasneje kot psi.


Lp,Polona



Mishka

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 12 Junij 2007, 17:11:57
Povem samo svoje mnenje, logično je, da ne moremo vsi misliti enako. Temperament ni viden ko so psi v ringu, na razstavi, ki je bolj dolgčas za delovne pse. Nobeden od naših HOjev ni zgledal temperametno v ringu, tako, da tega po obnašanju v ringu ne moreš soditi. Mislim, da primerjava z enim psom ali psičko ni merilo temperamenta.

Sem pa na lastne oči videla na madžarskem več kot 40 mudijev, ki so delali z ovcami in test karakterja, celo najbolj temperamentni niso bili bolj temperamentni kot povprečni Hoji.
Mnenja sem, da barva pri mudijih ima pomen, to ti bodo potrdili tudi vzreditelji. Osnovna barva je bila, če se ne motim črna (t.j. barva hrvaškega ovčarja), potem pa so se madžari igrali s temi barvami....ampak to že ni tema "Hrvaški ovčar".

...in še o mejah, seveda je meja nastala kasneje kot psi, tudi Slovanii so prej prišli na to območje kot Madzari in je popolnoma jasno, da je panonski ovčar hrvaški ovčar, seveda pa to ni več tema hrvaški ovčar temveč zgodovina območja. Na tem področju sta nastali dve podobni pasmi, ki sta si podobni, nista pa iste (barva, temperament).



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #97 : 12 Junij 2007, 18:47:22
Najprej - predlagam moderatorju, da spremeni naslov teme v Hrvaški ovčar in Mudi. Navsezadnje zakaj pa ne bi tukaj debatirali o njunih podobnostih, razlikah, izvoru itd., poleg tega je v Slo toliko mudijev in njihovih privržencev, da bodo bolj težko vzdrževali lastno temo ;)

Zdaj pa še moji vtisi o Evropski razstavi: Čisto na kratko - razen nekaj zanimivih fotk - stran vržen čas in denar >:(. Edini komentar od sodnika je bil, da je pes najbrž že jedel kaj danes in ga ne bo ožrl, ko se mu je namenil pogledati zobe. In to je bil tudi skoraj edini stik s psom, vsem psom pa ni niti zob pogledal (glavno, da jih je veteranom ::)). Eh :-X ...

"Naši" udeleženci v sliki (kronološko):

Moja "malenkost" in moj lepi pes Grom ;D (odlično II., r. CAC)



Kaj pravite tisti, ki ste bolj vešči razstavljanja - nisem ga ravno najboljše postavila, se mi zdi malo preveč raztegnjen?


Alen in Eta (desno)




Polona in Šaj




Miška in Gera (levo :))




Alen in Cita s sodnikom




Polona in plesnivi mudi Šja ;D




Tale je pa Groma premagal v razredu zrelih samcev - Doni Certisa




Tale pa je dobil BOB - Leo Slavonski Brod



Kompletno foto dokumetnacijo s podnapisi najdete TUKAJ (upam da ni preveč napak, malo sem morala ugibati, ker se ni videlo kataloških številk)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #98 : 18 Junij 2007, 10:31:18
Pozdravljena Mishka !

Me veseli, da si se nam pridružila  ;D .


Lp, Ivana


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #99 : 18 Junij 2007, 11:03:46
Jasna, kako se je moj najljubši hrvat odrezal ta vikend?


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #100 : 18 Junij 2007, 13:42:21
Pogrnili na celi črti :-[. Šefica kriva :-[ (kot (skoraj) vedno ::))

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #101 : 18 Junij 2007, 13:52:52
Hvala za razlago glede Mishke. In Mishki še večje pohvale za jezik  :).

Ivana, kako je bilo potem v soboto? Sta zvozili rally?  ;)



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #102 : 18 Junij 2007, 14:18:40

Moja "malenkost" in moj lepi pes Grom ;D (odlično II., r. CAC)



Kaj pravite tisti, ki ste bolj vešči razstavljanja - nisem ga ravno najboljše postavila, se mi zdi malo preveč raztegnjen?



Živa - na tvoje vprašanje bi ti odgovorila - sprednje noge so preveč "naprej", zadaj pa stoji v redu.
Iskrene čestitke za R.CAC! Iz izkušenj bi rekla, da je to enako najlepšemu psu te pasme  ;) . V domovini pasme priti, kot tujec, na drugo mesto. res - iskrene čestitke!

Ko smo pri mudijih - v nedeljo, ko je bila predstavitev Evropske razstave 2008 v Budimpešti, je bila točka tudi free-style z belim mudijem. Jaz sem sicer točko že videla v Budimpešti, ampak - izgledalo je pa dobro :)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Mishka

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 18 Junij 2007, 17:01:07
Čast druzine je ta vikend resevala Gerica, ki je imela na svojem kontu vsaj eno nulo (jumping), ampak itak sta nasa dva  >:D"Black devils-a" imeli najbolj spektakularen stil, ki pa je  brez konkurence. 8)



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #104 : 18 Junij 2007, 17:45:14
Ja na RO je bilo v redu, kar se Grajčkinega dela tiče  :o . Kar se pa mojega tiče, ja tako je to, ko prvič delaš parkur  ;)
Na žalost je takoj na začetku ugotovila, da je nekje v parkurju tunel in bila prepričana, da bo naslednja ovira pa res tunel. Ko smo delali linijo stran od tunela, je bilo super, čim smo se obrnile proti tunelu pa je bilo zabavno. Da ne govorim o tem, da sem jo dala pred tunelom na sedi, in potem pozabila reči gremo, Gra je ostala na sedi, jaz pa sem bila že na sredi tunela, ko sem ugotovila, da sem nekaj pozabila oziroma da mi nekaj manjka :-[ . Ampak moram reči, da je kar zabavno tole, še malo bomo trenirali do tekme v Mariboru in tam potem naredili boljšo predstavo.
Sem bila pa zelo vesela, da Grom ni ostal neopažen na Ro v Novem mestu. Me je zadnjič Metoda (ena inštruktoric pri Švrkih) spraševala, če sta z Gra kaj v sorodstvu. In sem si mislila, kako pametnega sorodnika imamop  ;D  :o  :o . No njegovo delo je vsekakor zelo impresivno.


Lp, Ivana
 


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #105 : 20 Junij 2007, 08:23:44
Živa - na tvoje vprašanje bi ti odgovorila - sprednje noge so preveč "naprej", zadaj pa stoji v redu.
Iskrene čestitke za R.CAC! Iz izkušenj bi rekla, da je to enako najlepšemu psu te pasme  ;) . V domovini pasme priti, kot tujec, na drugo mesto. res - iskrene čestitke!

Hvala za čestitke in komentar. Se mi je zdelo, da bo nekaj takega, ko sem gledala fotke. Bo treba naslednjič trenirati pred ogledalom ;D

Sem bila pa zelo vesela, da Grom ni ostal neopažen na Ro v Novem mestu. Me je zadnjič Metoda (ena inštruktoric pri Švrkih) spraševala, če sta z Gra kaj v sorodstvu. In sem si mislila, kako pametnega sorodnika imamop  ;D  :o  :o . No njegovo delo je vsekakor zelo impresivno.

Ooo, me veseli. Je že tako, da nam pri poslušnosti še nekako uspe, ker jaz manj kvarim Gromovo odlično delo s svojim nerodnim vodenjem in refleksi crknjene kure ::).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #106 : 20 Junij 2007, 11:00:11
Živa: mislim da je spreminjanje naslova brezpredmetno in bo pri obiskovalcih foruma povzročilo zmedo, zato sem se odločil za sledeči korak.
Objavil sem temo o mudijih v katero sem zapisal da sta temi združeni.
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4082.0

Bo to ok?

Lp, Črt



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #107 : 20 Junij 2007, 12:56:42
Živa: mislim da je spreminjanje naslova brezpredmetno in bo pri obiskovalcih foruma povzročilo zmedo, zato sem se odločil za sledeči korak.
Objavil sem temo o mudijih v katero sem zapisal da sta temi združeni.
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4082.0

Bo to ok?

Lp, Črt

Meni je prav.

FOTKE iz mednarodnega vsepasemskega agility tekmovanja IABC Dunaj 15. - 17. 6. 2007

Nagradno vprašanje :): Koliko različnih HO-jev in koliko različnih mudijev je na slikah? Pomoč: vse skupaj je 6 različnih psov obeh pasem :).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #108 : 20 Junij 2007, 13:30:54
Tole bo verjetno velik mudi



Tole tudi mudi   ???   Moram pa reči, da mi je tale barva zelo všeč .


Zanimivo


Tole še en mladiček


To je verjetno pumi, ne  ???



Živa, drugače so pa fotke krasne. Super za pogledat, samo še podnapisi manjkajo  :P


Lp, Ivana


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #109 : 20 Junij 2007, 14:05:38
Nagradno vprašanje :): Koliko različnih HO-jev in koliko različnih mudijev je na slikah? Pomoč: vse skupaj je 6 različnih psov obeh pasem :).

3+3 ???

A je to in to avstralec slucajno?

battito animale


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #110 : 20 Junij 2007, 14:33:59
Lilit, ti pa kar kontra, kaj ;D? Si me dobila na levi nogi, mislim pa, da je ta rdeč avstralec, oni drugi pa border ???. Seveda se lahko tudi motim, to je zgolj ugibanje kolikor se jih spomnim tako v živo in družbe v kateri so bili. Ta rdeč je bil v družbi tega postriženega.

Ivana, pumi je, ja. Je bil še en sivi pumi, pa sem ugotovila, da ga žal nisem pofotkala. Škoda.

Podnapisi bi tudi meni prav prišli ;), ampak sem dobila štartno listo samo za dvojko large, tako da se potem sploh nisem ukvarjala s tem kdo je kdo, ampak sem samo uživala v barvah ;D.

Za HO-je in mudije pa bom še malo počakala s komentarji, če se bo slučajno še komu zdelo zabavno ugibati ;)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #111 : 22 Junij 2007, 13:23:34
Moj prijatelj Martin je naredil cel dokumentarec iz moje in Gromove prve RO tekme ;D. Glejte in se zabavajte - VIDEO

Ampak bolj kot tole gledam, več napak vidim :-[, tako da tega sploh ne bi objavila, če se ne bi Martin tako zelo potrudil.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #112 : 22 Junij 2007, 13:27:56
Waaa ful dobr ;D Se pa vid da je na začetku mislu da je agility :D je tok zašibu :o ;D



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #113 : 22 Junij 2007, 13:32:03
Ja, cacy, začel je v nizkem štartu ;D. Se mi je zdel že pravi čudež, da je šel na poleg do skakalnice :)


Glede na to, da očitno ni neke volje do ugibanja, bom pokomentirala še te mudije in HO-je iz IABC.

Dva mudija je že Ivana identificirala - svetlega (krem ???) in "plesnivega"; tisti mladiček pa je tudi mudi, Ivana ;). V živo je bilo še bolj očitno, kakšno drobno ščene je, naši so bili prave zverine v primerjavi s tem :)

Tole je še en mudi


Ostaneta še dva HO-ja

Gera


in Grom


Torej vse skupaj 4 mudiji in 2 HO-ja :).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Mishka

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 22 Junij 2007, 15:54:34
Jasna, super je ta dokumetarec! Navdusena sem, koncno sem videla Groma v akciji:D A zaradi te gugalnice je bil Grom drugi? Kolk tock ti dajo dol ce je na taksen nacin ta gugalnica narejena?



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #115 : 22 Junij 2007, 20:00:36
Povem samo svoje mnenje, logično je, da ne moremo vsi misliti enako. Temperament ni viden ko so psi v ringu, na razstavi, ki je bolj dolgčas za delovne pse. Nobeden od naših HOjev ni zgledal temperametno v ringu, tako, da tega po obnašanju v ringu ne moreš soditi. Mislim, da primerjava z enim psom ali psičko ni merilo temperamenta.
Sem pa na lastne oči videla na madžarskem več kot 40 mudijev, ki so delali z ovcami in test karakterja, celo najbolj temperamentni niso bili bolj temperamentni kot povprečni Hoji.
Ravno zaradi zgoraj napisanega ne sprejmem takega argumenta. Vem da si videla 40 mudijev, nisi pa videla 40 Hojev v isti situaciji. Še več, vsi hrvaški ovčarji, ki si jih imela priložnost videti v okolju kjer se temperament pokaže, so si v glavnem v sorodu. Od teh ki si pa niso je pa nekaj dobrih, nekaj povprečnih in nekaj slabih. Definitivno jih pa nisi videla 40. In delo z ovcami - Šaj je bila ko je prvič videla ovce videti prav bedna. Tudi ti si rekla da je Gerica prvič samo neumno gledala ko jih je videla. Pa še nekaj pozabljaš - to kako temperamenten pes izgleda je v veliki meri odvisno tudi od lastnika. In spet - večina temperamentnih HOjev, ki si jih videla delat je v rokah ljudi ki temperament spodbujajo ne pa zatirajo. Kar nekako nebi mogla reči za večino madžarov z svojimi mudiji.

Mnenja sem, da barva pri mudijih ima pomen, to ti bodo potrdili tudi vzreditelji. Osnovna barva je bila, če se ne motim črna (t.j. barva hrvaškega ovčarja), potem pa so se madžari igrali s temi barvami....ampak to že ni tema "Hrvaški ovčar".
In ja, se strinjam. To sem celo sama napisala v svojem prvem mailu. Ampak kot veš se tudi HO ne pojavlja samo v črni barvi. In iz tvojega pisanja jaz pač sklepam da so zate drugače obarvani HOji avtomatično manj temperamentni kot črni, oziroma da niso HOji ampak mudiji. Barve pri mudijih in tudi HOjih niso neka umetna lastnost (vsaj v večini ne), ampak so ostanek križanj iz pradavnine. Seveda pa lahko moderni vzreditelji izkoristijo popularnost barv in parijo izključno na videz, kar lahko s sabo prinese tudi slabši karakter.

Sicer sva pa o tem seveda že debatirali v neskončnost in točno vem kakšno je tvoje mnenje. Jaz pač na pasmi gledam objektivno. In lahko mirno rečem da ima MOJ HO bistveno boljši karakter kot MOJ mudi. Niti slučajno pa ne morem na splošno trditi da so eni ali drugi temperamentnejši. Vsega tega ne pišem zato ker bi rada spremenila tvoje mnenje. Samo takšno pisanje se mi pač ne zdi dovolj objektivno da bi na forumu ostalo kot edini zapis o mudijih.

No, pa dovolj o tem. Živa hvala za fotke z razstave! Smo kar fensi izgledali. Kar malo preveč za naše kmečke cucke... ;) Mogoče bi se pa bolje odrezali če bi jih direkt iz ketne sneli... ;).

Lp, Polona



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #116 : 22 Junij 2007, 21:05:43
Ja na RO je bilo v redu, kar se Grajčkinega dela tiče  :o . Kar se pa mojega tiče, ja tako je to, ko prvič delaš parkur  ;)
Na žalost je takoj na začetku ugotovila, da je nekje v parkurju tunel in bila prepričana, da bo naslednja ovira pa res tunel. Ko smo delali linijo stran od tunela, je bilo super, čim smo se obrnile proti tunelu pa je bilo zabavno. Da ne govorim o tem, da sem jo dala pred tunelom na sedi, in potem pozabila reči gremo, Gra je ostala na sedi, jaz pa sem bila že na sredi tunela, ko sem ugotovila, da sem nekaj pozabila oziroma da mi nekaj manjka :-[ . Ampak moram reči, da je kar zabavno tole, še malo bomo trenirali do tekme v Mariboru in tam potem naredili boljšo predstavo.
Sem bila pa zelo vesela, da Grom ni ostal neopažen na Ro v Novem mestu. Me je zadnjič Metoda (ena inštruktoric pri Švrkih) spraševala, če sta z Gra kaj v sorodstvu. In sem si mislila, kako pametnega sorodnika imamop  ;D  :o  :o . No njegovo delo je vsekakor zelo impresivno.
Malo pozno :-[ a vseeno moram dodati, da tudi , če je bil to tvoj prvi RO parkur in ne glede gledanja proti tunelčku, ti je dobro delala :). Res čestitke :)


Mishka

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 23 Junij 2007, 15:00:13
Še več, vsi hrvaški ovčarji, ki si jih imela priložnost videti v okolju kjer se temperament pokaže, so si v glavnem v sorodu. Od teh ki si pa niso je pa nekaj dobrih, nekaj povprečnih in nekaj slabih.

V vsaki pasmi imamo super, dobre, povprečne in slabe pse. In verjetno nobeden vzreditelj nima cilja vzrejat slabe, celo vzreditelji na splosno (brez obzira na pasmo) ne bi smeli vzrejat pse, ki bodo res "slabi" tj. netipični ... Ce se potom govori o kateri koli pasmi, govori se na splosno o povprecnih in dobrih pseh, ker super in nadvprecni so bolj izjeme.

In spet - večina temperamentnih HOjev, ki si jih videla delat je v rokah ljudi ki temperament spodbujajo ne pa zatirajo. Kar nekako nebi mogla reči za večino madžarov z svojimi mudiji.
Ja, to je pa spet res. Samo, ce pes ni temperamenten (nima v sebi temperament), nikoli ne bo - brez obzira na to v kaksnih je rokah. In tudi na drugi strani,  ce nasi Hoji ne bi bili v nasih rokah, mogoce bi pa bili samo, kot ti pravis povprecni. Ampak pomoje, tudi "povprecni" HO je dober delovni pes.

In kar se razlike med mudiji in Hoji tice, rekla sem samo svoje, seveda, subjektivno mnenje. Nikogar nisem hotela razjezit, ali pa kaj drugega. Ce me kdo ne bi slucajno slabo razumel, nisem jaz neka neprijateljica mudijev. Rada vidim kaksnega koli psa, ki pri delu daje vse od sebe, ali pa je vsaj meni osebno simpatičen. Seveda poznam tud super mudije, samo v primerjavi s super HOji so zame osebno Hoji bolj super in to je to. Kolikor ljudi tolikor cudi.



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #118 : 24 Junij 2007, 19:05:13
Jasna, super je ta dokumetarec! Navdusena sem, koncno sem videla Groma v akciji:D A zaradi te gugalnice je bil Grom drugi? Kolk tock ti dajo dol ce je na taksen nacin ta gugalnica narejena?

Pravzaprav ne vem, kako je bilo točkovano oziroma sploh nimam v spominu, če nam je sodnik povedal ali ne :-\. Ne spomnim se tudi, da bi kaj posebej komentiral način izdelovanja gugalnice :-[.
Glavne napake so bile, da je pobegil na gugalnico (največja), potem pa še pri 4. vaji sem krožila, namesto da bi se obračala na mesti in pri 5. vaji dvojno povelje, ker je vstal s prostora, ko bi morala iti okoli njega. Do sem je bil še čisto naspidiran, potem pa je le pogruntal, da delamo nekaj čisto drugega in ne agility.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #119 : 29 Junij 2007, 08:50:53
Moj prijatelj Martin je naredil cel dokumentarec iz moje in Gromove prve RO tekme ;D. Glejte in se zabavajte - VIDEO

Super posnetek. Jaz sem se ob gledanju res zabavala  ;)