Hrvaški ovčar [Croatian Sheepdog]

Živa · 263580

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #391 : 24 November 2009, 21:40:11
Čestitkeeeeee :o Bravo Polona in ostali naši :o ;D



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #392 : 24 November 2009, 21:58:25
Čestitkeee!  :o



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #393 : 29 November 2009, 20:17:50
Malo z zamudo ampak vseeno -. hvala. :) Sem na smrt utrujena ampak NADNAVDUŠENA nad vsem kar se je ta vikend dogajalo. Tanja, Alen in ostali so pripravidi dogodek, o katerem lahko vsak ljubitelj pasme samo sanja. Videt preko 50 hrvatičev na kupu je bilo zame res nepozabljivo in od kar sem prišla domov vsak prosti trenutek preživim v bazi, berem Bucove dizertacije in uživam.  :D Glede na ves trud vložen v res fenomenalno izvedbo tega prvenstva me ful jezi, da so se tujci po večini tako klavrno odzvali. Glede na to, da jih je čakala zastonj hotelska soba, super darilca, predvsem pa ne ravno pogosta priložnost videt toliko psov te pasme na kupu jih je res lahko sram da niso prišli.

Če sem se jaz na tem prventsvu imela super, sta se Šajko in Kiša imele še toliko bolje. Po skoraj treh mesecih prisilnega počitka zaradi moje bolezni, sta imeli končno spet polno dela. Kišica v petek najbrž še ni čisto dojela kaj se dogaja in se je vzorno vedla. Preživela je moje debilno vodenje in našla oba markerja, kljub temu, da sem jo zaradi pomankljivega smisla za orientacijo pošiljala znova in znova na mesta, ki jih je že preiskala. Točke in plasman ji je odneslo oblajanje (kdo bi si mislil  ;)), ampak ji tega nesigurnega nakazovanja res ne morem zamerit, ker ima za sabo vsega skupaj le nekaj treningov, vse z istima "markerjema" (beri moja 12 in 13 let stara bratranca, ki sta se ji zadnje 3 tedne pridno skrivala po šumi).
Na sledi je bila ful pridna, sledila je najlepše do sedaj. Mogoče pa še bo kaj iz naju tudi na sledi.
Moje upanje da bo do tretje preiskušnje - pašnje že malo utrujena in zaradi tega mirnejša se seveda ni izpolnilo in to da nama je ovce uspelo prestaviti od točke a do b skozi vratca je bilo bolj kot ne srečno naklučje. Upam da nam bo čez zimo uspelo kaj trenirati, da naslednjič paša ne bo več adrenalinsko doživetje. :D
V soboto se je pa začelo. Če sem bila po agilitiju še kar navdušena, po obrambi nisem vedla naj se smejem ali jokam.  :o Kišica je mela svojo zabavo, ki ne vklučuje oblajanja ali spuščanja.  :D Ajde, recimo da me ni slišala...  >:D
V podobnem stilu je nadaljevala v nedeljo na poslušnosti, kar me je kar malo razp... in definitivno si ni zaslužila drugega mesta. Sodnik je imel milo rečeno čudne kriterije, ker si Kiša niti pod razno ni zaslužila bit druga, Šaj bi pa po moje mogla bit plasirana precej višje.
No ja, podivjana gor al pa dol, Kiša me je vseeno še enkrat znova navdušila. Če sem se za trenutek bala, da bo 6 disciplin zanjo vseeno preveč, sem zdaj videla da jih bi z lahkoto oddelala še 6.  8) Mislim da je dostojna naslednica svoje mame, ki je povsem zasluženo zmagala na tem prvenstvu.  :-*
Moj Šajkec pa...  :-*  :-*  Ovčk nama sicer ni uspelo obvladat, me je pa ful navdušila na poslušnosti in agilitiju. Glede na to da sem vaji naprej in aportiranje zelo na hitro spacala skupaj ravno zaradi tega prvenstva, sem bila ful vesela ko jih je na koncu čisto solidno izvedla in sem bila ful razočarana nad njeno uvrstitvijo. No sej če bi slučajno zmagala še poslušnost bi bla že mal kičasta  ;), glede na to da ji je šlo super na agilitiju in res povsem nepričakovano na razstavi. To da je dobila BOB na specialki v taki konkurenci, je bil zame (in po moje tudi za vse ostale prisotne) tak šok, da ga sploh ne morem opisat in mogoče mi je ravno zato ta uvrstitev najljubša od vseh, čeprav nima nobene zveze z delom. :D Sram naj me bo… ;)

Res je bilo lepo. Videt veteranko Cito za katero lahko rečeš le »bolj star bolj nor«, genialko Miškico, veterana Apota. Vse njihove otroke, vnuke… Videt  ogromen sprevod črnih na zaključni slovesnosti in klepetat z ostalimi lastniki.
Za konec si želim samo še to, da bo naslednje prvenstvo čim prej in da nas bo vsaj 2x toliko!  8)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #394 : 30 November 2009, 10:14:27
To da je dobila BOB na specialki v taki konkurenci, je bil zame (in po moje tudi za vse ostale prisotne) tak šok, da ga sploh ne morem opisat in mogoče mi je ravno zato ta uvrstitev najljubša od vseh, čeprav nima nobene zveze z delom. :D Sram naj me bo… ;)

 :D Mogoče se boš še v razstavljalske vode spustila. Kdo je sodil razstavo?



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #395 : 30 November 2009, 11:08:18
Za konec si želim samo še to, da bo naslednje prvenstvo čim prej in da nas bo vsaj 2x toliko!  8)

Tudi jaz si želim samo še to :).

Bom poskusila še kak svoj vtis dodati, ko me neha boleti vrat  ::)

Kdo je sodil razstavo?

Sam predsednik HKS - g. Damir Skok

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #396 : 30 November 2009, 11:31:59
Jaz si želim, da bo frizbi ena izmed disciplin, ker so HO-ji naravni talenti za ta šport.  :o

No, če ne ravno na prvenstvu hrvaških ovčarjev, upam, da vas bomo videli v čimvečjem številu na frizbi tekmah.  :)

Po želji organiziramo seminar posebej za to pasmo. Nekaj podobnega sem že imela za PRT-je. Na tekmi v tujini še nisem videla hrvaškega ovčarja, razen Ajke, ki je tekmovala kot članica slovenske ekipe v Pragi. So pa fantastični frizbi psi.



Con Maige

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 30 November 2009, 13:56:31
Lepa Šajka ;D




Con Maige

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 30 November 2009, 14:02:52
Jaz si želim, da bo frizbi ena izmed disciplin, ker so HO-ji naravni talenti za ta šport.  :o

Sve su mogućnosti otvorene ;). Samo nam je nebo granica. No dobro, i financije ::).



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #399 : 01 December 2009, 14:58:21
Izpolnjujem obljubo - še moji vtisi TUKAJ :)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #400 : 04 December 2009, 16:37:36
Mi pa smo delali pasje otroke 8). No, če smo natančni, sta jih Cica in Grom delala ;D

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9072.msg393019#new

FOTKE

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #401 : 17 December 2009, 17:04:22
Evo, za vse Kišine fene en kolaž fotk z nedavnega prvenstva HO v Zagrebu... Moto: ni važno kaj se dela, samo da se LAAAAAAJJJJJJJJAAAAA.  :-9 Sej ko gledam te fotke me malo nervira dejstvo, da se ne more niti za trenutek skoncentrirat in utihnit, ampak po drugi strani je pa res super videt psa ki v čisto vsaki disciplini tako uživa...



p.s. Čestitke gromski streli za akcijo, ki bo upajmo pripeljala do naraščaja...  ;) To bo NUJNO it pogledat.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #402 : 17 December 2009, 18:09:36
Če daš povezavo z gmaila, mi ne vidimo fotke.  :'( :'( Daj kot priponko.  :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #403 : 17 December 2009, 20:57:29
Ekola...  Kiša v akciji!  :o :o :o


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #404 : 17 December 2009, 21:00:09
Jst ne vidim Kiše, samo en široko odprt gobec ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #405 : 18 December 2009, 09:44:37
Super kolaž ;D, punca ne more zatajit svojega očeta :D

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Con Maige

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0

Con Maige

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 27 Januar 2010, 17:26:31
Hrvaški ovčari iz okolice Slunja ;D...

http://www.youtube.com/watch?v=pQdlmaEHTi8



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #408 : 11 Marec 2010, 15:43:43
There are at least four Croatian sheepdogs entered in the Pula Frisbee Cup.  :)

But where is Kiša?!  ;D




Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #410 : 19 Marec 2010, 10:16:09
Grom hodi po vodi :o ;D



VEČ SLIK

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 19 Marec 2010, 15:32:55
Grom - Jesus Christ, Superstar ...



Con Maige

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #412 : 21 Marec 2010, 07:51:51
Rudač na obrambi ;D http://www.youtube.com/watch?v=KRaI5KarRDA

Nije ni čudo kaj može sve delati, kad mu otac hoda po vodi... :D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 21 Marec 2010, 09:38:24
Ti psi mi niso prav nič všeč, spominjajo me na hijeno. :-[



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #414 : 21 Marec 2010, 11:25:54
Ti psi mi niso prav nič všeč, spominjajo me na hijeno. :-[

A ti čist vsako pasmo komentiraš?


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #415 : 21 Marec 2010, 11:28:41
Pa ne samo, da Grom hodi po vodi, poglejte kaj še on zna narediti: :o




 :D

Bili smo v Bartolovih dvorih na obisku pa smo še male prežulili. ;)
Mali so noooori, jaz bi odpeljala vse s Cico vred. Cica me je čist navdušila, noro crkljiva poskočna žogica, navdušena nad vsem, prijazna da dol padeš, skratka prekrasna. Mali so pa itak presladki, če bodo malo po Gromu malo po Cici bodo pa itak preveč super fajn! :)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #416 : 21 Marec 2010, 15:10:49
Lepi! A pride kakšen v Slovenijo?  :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #417 : 21 Marec 2010, 18:37:24
A ti čist vsako pasmo komentiraš?
Ja, nekatere.Povem svoje mnenje o pasmi.Koga to moti ?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #418 : 21 Marec 2010, 21:51:14
Lepi! A pride kakšen v Slovenijo?  :)

Ja, ena/en bo po mojih info celo agilitašica. :)
K meni pa ne pride noben. ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #419 : 22 Marec 2010, 08:37:50
Ja, nekatere.Povem svoje mnenje o pasmi.Koga to moti ?
mene moti, ker samo smetiš teme. Poveš pa svoje kao mnenje, pri tem,da ga ne utemeljiš in ga poveš celo v temah o pasmah, o katerih ne samo da nimaš pojma, ampak po možnosti nisi niti nikoli niti videla predstavnika v živo, kaj šele da bi ga posedovala ali z njim delala.
Tvoje mnenje je torej popolnoma brezkoristno, nestrokovno in brezvezno in ga lahko v bodoče zadržiš zase.

A si že slišala za rek : "Le čevlje sodi naj kopitar"?
Za domačo nalogo najdi avtorja in poskušaj dojeti kaj ta stavek pomeni.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!