jack russel terier

eva · 140961

eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
: 24 Februar 2007, 14:38:40
pri nas doma bomo pa imeli majhnega jacka ;D in me zanima če ga ima kdo na forumu in zelo me zanimajo izkušnje.


hvala že za vnaprej



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1 : 27 Februar 2007, 14:40:23
Kdaj pa ga dobite???(ga že imate)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 27 Februar 2007, 14:53:55
pri nas doma bomo pa imeli majhnega jacka ;D in me zanima če ga ima kdo na forumu in zelo me zanimajo izkušnje.


hvala že za vnaprej

izkušnje?
terier, pravi terier  ;)
upam ,da imate rodovniškega naročenega, drugače glej za izkušnje pod "mešančki"  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #3 : 15 Marec 2007, 21:19:44
ALYA:ne nimamo ga še ga pa dobim začetek ali konec junija

DETELJICA:verjemi da imam zbranega rodovniškega psička samčka belorjavega bo pa iz Italije kupljen pr gospe Francesci.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4 : 16 Marec 2007, 08:36:59

DETELJICA:verjemi da imam zbranega rodovniškega psička samčka belorjavega bo pa iz Italije kupljen pr gospe Francesci.

z veseljem verjamem :)

vprašam samo glede na zelo slabe izkušnje z zanimanjem za to pasmo v Sloveniji  v zadnjem času>:(, se bojim , da gre po sledeh pinčev  >:(

No me izredno veseli, da še obstajate tudi resni bodoči lastniki 8), vso srečo :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #5 : 18 Marec 2007, 12:39:23
oj
spet se javljam

mene zanima če mi lahko prilepite(če vam ni težko  ;D)kakšne linke od psarn(ni važno iz katere države) JRT-jev sam da so kratkodlaki
že vnaprej se vam zahvaljujem.

pišite kaj

lp eva in živa



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 18 Marec 2007, 13:33:29
Hey!

Pa sem šla js mal po netu pobrskat za kakšen link
Sicer nisem ravno veliko našla ampak vseeno:

http://www.lejack-online.com/pe_foxy.htm
http://www.fioletowamagia.pl/nasze_psy.htm

Upam da so kratkodlaki ker nisem 100%  :-[
Drugače pa še sama malo na netu poišči in boš veliko našla  ;)

L.p


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #7 : 18 Marec 2007, 14:11:42
Smo pa zadnjič srečali kolega z "jack russlom". Kupljen na Bledu, seveda brez papirjev, ker njemu papirji nič ne pomenijo.

Naj samo še omenim, da pes nikakor ne spominja na Jacka. Terierja se vidi nekaj v njem, to je pa tudi vse. Že tko, ko vidiš njegovo telo, je previsok, tudi na predolgih tacah (in ne ni parsson), ušesa ima kot rožo ...

Jaz sem prvo pomisla, da proti nam teče whippet.


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 19 Marec 2007, 14:02:57
ALYA:ne nimamo ga še ga pa dobim začetek ali konec junija

DETELJICA:verjemi da imam zbranega rodovniškega psička samčka belorjavega bo pa iz Italije kupljen pr gospe Francesci.

Če imate psa dogovorjenega pri tej gospe ste dobro izbrali, predvidevam, da bo to mladič iz zadnjih dveh legel, ki jih ima objavljenih na njeni strani. Glede linkov pa poglej malo v forumu mojpes.com v temi o jackih, je ogromno napisano.
Me pa zanima na podlagi česa ste izbrali jacka oziroma ali poznate kakšen primerek te pasme v živo?

Ker si napisala, da te zanimajo kratkodlaki, te moram opozoriti, da iz teh dveh kombinacij sigurno ne bo kratkodlakih mladičev, že broken varianta bo bolj težka.


zoran

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 21 Marec 2007, 22:36:29
Upam da lastniki oz.vzreditelji iskreno povedo interesentom o karakterju JRTja. Namreč Jack ni za vsakega,to je pasma ki zahteva ogromno dela in je zelo aktivna pasma. Poznam ogromno ljudi kateri so vrnili čez čas psa ali ga dali v zavetišče. Nažalost se premalo ljudje pozanimajo o sami pasmi predno ga kupijo in potem pride do tega da sec pes seli od lastnika do lastnika,kar je zelo žalostno.
Se najde tudi kak pes,ki ni tako energetičen in se da z njim lepo živeti. Drugače so to Ping Pong žogice. Dolga leta so vzreditelji delali na tem, da bi to bil delovni oz.lovski pes in to pes tudi zahteva. In če mu tega nemorete nuditi ...on trpi ,čez čas pa boste tudi vi. Poznam kar nekaj vzrediteljev te pasme in mi ni všeč da nepriznajo kupcem o zahtevnosti te pasme,ker jim je v interesu da prodajo leglo in jim ni mar za življenje tega psa in koliko bo ta psiček trpel kasneje pri ljudeh kateri nepoznajo potrebe tega psa.
Njemu najbolj podoben pes Parson Russell terier, je tudi dokaj živahen kuža. Toda vzreditelji so na tej pasmi bolj delali na karakterju in je zato dosti bolj primeren za hišnega ljubljenčka. Pa že Parsoni niso za vsakega, kaj šele Jacki,ki so kot natempirana bomba.
In zadnje,je zelo malo rejcev v Evropi,ki vzrejajo pravi tip Jack Russel terierja.

+1



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 22 Marec 2007, 08:39:00
Zdej me pa res zanima  katera od obeh pasem je bolj navita  :-\- jaz sem namerč do sedaj mislila, da so jack rusli bolj umirjeni in manj primerni za delo od parsonov in da so v delovnih rokah in vzreji z redkimi izjemami  ostali pretežno parsoni.
Torej lastniki in vzreditelji z opažanji na dan.
Kakšne so karakterne razlike med tema pasmama (povprečen osebek seveda)- ali sploh so ?
je pa žal res,da oboji postajajo modna pasma  :(, in da so razlogi za nabavo večinoma ogled filma maska al pa kakšen reklamni spot  >:D >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #11 : 22 Marec 2007, 10:11:55
Če imate psa dogovorjenega pri tej gospe ste dobro izbrali, predvidevam, da bo to mladič iz zadnjih dveh legel, ki jih ima objavljenih na njeni strani. Glede linkov pa poglej malo v forumu mojpes.com v temi o jackih, je ogromno napisano.
Me pa zanima na podlagi česa ste izbrali jacka oziroma ali poznate kakšen primerek te pasme v živo?

Ker si napisala, da te zanimajo kratkodlaki, te moram opozoriti, da iz teh dveh kombinacij sigurno ne bo kratkodlakih mladičev, že broken varianta bo bolj težka.

martinca ali bi mi lahko dala link od njene strani?
kako sem se odločila za to pasmo...hm...z mojo weimiko trenirava agility vendar psica ni dovolj hitra zame saj jo na treningih prehitim,na tekmah pa ima tako tremo da zmrzne.želim si psa ki ima veliko energije in ja kot skokica tako kot jaz :P vem da moram biti previdna tako pri vzogji kakor pri izbiri psa.nebi pa rada imela JRT-ja z odmaknjenimi komolci in tudi kratkodlaka različica mi je bol všeč kot dolgodlaka.vem da imajo zelo dober temperament.izkušnje s psi imam in tudi komaj že čakam na mojega JRT-ja.

usem lep pozdrav

eva in živa



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #12 : 22 Marec 2007, 10:17:11
"Pravi" jacki so karakterno sigurno boljši psi za delo in vsekakor bolj naviti, z večjim lovskim nagonom. Žal si ti verjetno videla premalo res tipičnih jackov, ker jih pri nas skoraj ni!
Kakor je že Zoran napisal je pa problem v vzrediteljih. V Evropi bi lahko na prste preštela vzreditelje, ki za moje pojme delajo v pravo smer. Večina jackov niti vizualno niti karakterno ne ustreza idealu iz standarda. Kadar kdo sprašuje po delovni vzreji, zato jaz vsakemu priporočam parsona, ker je enostavno lažje dobiti.


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #13 : 22 Marec 2007, 10:21:19
in jaz vsekakor želim pravega jacka.dobro vem  kako obvladati lovski nagon saj imam doma ptičarko in vemo kako je to.Meni je JRT bolj simpatičen in karakternio bolj ušeč kot PJRT.

MARTINCA a mi lahko PROSIM  daš link od g.Fancescine spletne strani saj bi res rada videla stran

lp eva in živa



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #14 : 22 Marec 2007, 10:24:41
Stran je :www.jackrussell.it

Če ne veš njene strani kako ste se dogovorili za mladička?


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #15 : 22 Marec 2007, 10:27:54
za maldička smo se zmenili preko gospoda Gregorja Nemaniča.na razstavi sem ga vprašal kje bi lahko dobila dobrega JRTja pa mi je povedal za to gospo dobila sem telefonsko potem pa smo se zmenili

lp eva in živa




eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #16 : 22 Marec 2007, 14:25:27
Martinca veš kaj me še zanima?kje si dobila ti oskarja? pa če lahko potem še link psarne.

lp eva in živa



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #17 : 22 Marec 2007, 17:56:06
Martinca veš kaj me še zanima?kje si dobila ti oskarja? pa če lahko potem še link psarne.

lp eva in živa


Oscar je iz Avstrije, gospa in gospod sta pa za mojim imela še eno leglo, sedaj pa sta rekla, da nekaj časa ne bosta več vzrejala in od leta 2005 več nista imela legla. Vsi priznani vzreditelji sedaj vzrejajo takoimenovani avstralski tip, pri katerem so pa kratkodlaki mladiči zelo redki. Oscar je sicer rahlo broken, se pa zelo misi, kot tudi vsi ostali kratkodlaki, ki jih poznam, ob menjavi dlko zelo spuščajo. Dogodlaki se pa morajo pač vsake toliko trimati. Večino lahko opraviš kar z rednim cufanjem z prsti, kar pa moraš mladiča že od malega navaditi.


Kar se tiče karakterja je pri jackih to dosti večja loterija kot pri parsonih. Jaz sem videla že vse od zelo plašnih, do agresivnih psov. Vsekakor niti eno niti drugo ni zaželjeno in če bi jaz kupovala, bi postavila karakter pred izgled!

Touch kennel ima pomoje vsaj vizualno (poleg Mayoland-a in nekaterih Skandinavcev) najleše pse, me pa pri njih moti, da pri izbiri mladiča skoraj nimaš besede, dejansko imajo veliko povpraševanje po psih in mladiče več ali manj določijo kupcem, sicer malo skušajo upoštevati želje, zadnjo besedo imajo pa oni.


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #18 : 22 Marec 2007, 18:24:09
martinca za tale komentar se ti zalo zahvaljujem.Vidim da bom morala še naprej iskati psarno ki bo ustrezala moji želji.kakšni pa se ti zdijo JRTji od psarne havlik.od Mayolanda sem tudi že gledala mladiče toda zelo malo psarn sem zasledila ki bi vzrejala kratkodlake JRTje.tudi če bi imel malo več dlake(tako kot oskar)ne bi bil problem samo niso pa mi všeč dolgodlaki JRTji.

P.S.:prideš v soboto na agility seminar h nam v Domžale  ;D sem zasledila da trenirata

lp eva in živa



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 22 Marec 2007, 20:39:33
dlaka je še najmanjši problem. Če so ti všeč gladki, ga pa imaš ves čas na nulo potrimanega. Ampak, ko slišim za Avstralske linije, dobim kar alergijo- in sicer izvira iz borderske scene. Kako je pa s tem pri Jackih?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #20 : 22 Marec 2007, 22:17:16
dlaka je še najmanjši problem. Če so ti všeč gladki, ga pa imaš ves čas na nulo potrimanega. Ampak, ko slišim za Avstralske linije, dobim kar alergijo- in sicer izvira iz borderske scene. Kako je pa s tem pri Jackih?

Standard za jacke pripada Avstraliji. Dejansko pa te avstralske linije niso negativno vplivale na vzrejo, kot npr. pri nekaterih drugih pasmah.
V Avstarliji se je že nekaj časa preden je bila pasma uradno priznana (2003) vzrejal dokaj enoten tip jack russlla (vizualno in karakterno), medtem pa v Evropi eden pes ni bil podoben drugemu in včasih je laik celo težko določil, da dva primerka pripadata isti pasmi. K temu moramo še dodati, da so leta 2003, do takrat uradno eno pasmo Parson Jack Russell Terrier, razdelili na dve pasmi. To se je za moje pojme in tudi pojme marsikaterega  vzreditelja naredilo zelo nesmiselno. Psi so bili enostavno pripeljani k sodniku za te dve pasmi, ta pa je potem na podlagi izgleda (večinoma samo višine) določil pripadnost pasmi. Vsi psi do 30 cm so tako postali jacki, višji pa parsoni. Tako se je dogajalo, da so lahko bili psi iz istega legla razdeljeni v dve pasmi. Misllim, da imamo tudi en tak primer v Sloveniji. Z temi psmi se je seveda vzrejalo naprej. Poleg teh psov je bilo mogoče vpistai v rodovne knjige pse neznaega porekla.

Evropski oziroma bolje rečeno angleška različica jacka so bili jacki z večino izredno kratkimi, ukrivljenimi nogami, z širokim trupom in v mnogih primerih neuprabni za delo v rovu, medtem , ko so avstralci pametno križali angleške linije z svojimi in imeli čokate, dokaj visoke pse, z ravnimi nogami in fleksibilnim telesom, ki se je bil sposoben prilagajati ozkim rovom v katerih so delali. Uspelo jim je križati na pogled privlačnega psa in ohraniti delovne sposobnosti in nagon.

Seveda je bilo po priznanju JRT v Evropo uvoženih tudi mnogo slabih , predvsem prevelikih psov, ki so jih nekateri sodniki na razstavah zaradi spektakularnega izgleda bolje ocenjevali kot so si to dejansko zaslužili, vendar to "avstralsko" pri jackih nima negativnega prizvoka kot pri nekaterih drugih pasmah. Predvsem je važno, da ti psi delajo enako dobro in so ohranili še vedno tisti pravi nagon. Hvalabogu, da tudi nekateri vodilni vzreditelji še delajo na tem, da ti psi okusijo malo lovskega življenja.

Avstralski tip (dogodlaki): 
 
Še eden meni najljubših (ta pes je pustil izjemen pečat v evropski vzreji)

Avstralski tip (broken):

Avstralski tip(kartkodlaki):


Angleški tipi:


Še en dober standard v angleščini z fotografijami:
http://urta.homestead.com/illustratedstandard.html

+1


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #21 : 23 Marec 2007, 13:55:56
Deteljica, posebej zate še ta link:
http://www.ducklings.se/dogs.html

Spodaj na starni imaš še opisano zgodovino in nekaj dobrih linkov, priporočam avstralski standard, kjer je lepo opisano in slikovno prikazano kaj so napake in kaj ne. Žal vse v angleščini. :)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #22 : 20 Junij 2007, 16:14:53
Samo malo bi se vtaknila v to temo. Mislim, da bo dobila psička iz psarne Lantaka (vsaj tista gospa je tudi Francesca in je iz Bologne, vzreja Manchesterske terierje, Jack Russle in Beagle), od koder je tudi moja Bony, sicer Manchesterska terierka. Gospo dobro poznam, tudi z razstav in sicer. Moram priznati, da me njeni mladički zelo razočarajo, saj so vsi totalno asocialni, vsega se bojijo, kar se je videlo tudi na razstavi v Zagrebu, kjer so imeli ves čas njeni Manchestri rep med nogami in fino jih je morala držati, da so se pustili prijeti. Ima veliko legel treh pasem letno, ukvarja se z razstavljanjem, vsi njeni psi in potomci imajo šampionate. A vsaj pri MTjih vidim, da ga zadnja leta seka mimo, ker gre izven standarda. No, najbolj me moti, ker vidim, da ima mladičke v tisti sobi oz. zunaj med nekaj rešetkami nekaj tednov in z njimi nič ne dela, kar se vidi, ko ti da mladička v roke in je čisto 'posran' od strahu.
Sama sem jo pred leti prosila, če mi da psičko za agiliti, je komaj vedela, kaj je to in me spraševala, kakšne lastnosti mora imeti. Potem mi je dala mojo Bony in rekla, da je ful na žogice, pa še v svojem življenju nisem doživela, da bi se za žogico podila. Skratka, ima lepe predstavnike pasme, a značajsko z njimi nič ne dela, socializacije nimajo nič in to ji sama zamerim. Če se da, pojdi po mladička ko bo star 7 tednov in ga čim bolj takoj naveži nase, to je potem že večja garancija za uspeh.... Pa vso srečo ti želim pri mladičku in veliko veselja z njim.



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #23 : 21 Junij 2007, 10:37:41
Mantera vse psičke iz Lantake, ki sem jih spoznala oziroma so bile dokaj plašne. Sicer ne vem kako se z psmi tam dela na socializaciji, mislim, da ne preveč. Seveda pri kopici legel dobiš ven nekaj šampionov, kar pa zame še vedno ni merilo kakovosti. Predvsem je Jack še vedno deloven pes in tak naj tudi ostane! Mi je čisto jasno, da vsak vzreditelj ne more biti obenem tudi lovec, lahko pa vsak vzreditel poskrbi, da vzreja pse z primernimi genskimi zasnovami (karakter, nagon).

Kar se pa tiče razstav je pa tako, da bi sodniki poleg zunanjosti morali začeti ocenjevatitudi karakter psov. V standardu za JRT piše, da morajo biti zaupljivi do ljudi in zame so psi, ki se obnašajo tako kot si ti opisala čisto mimo.


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #24 : 21 Junij 2007, 11:30:41
No, sama sem opisala samo mojo triletno izkušnjo z Lantako in njenimi psi, ki jih sledim večinoma po razstavah. Je pa res, da vidim, da je v Italiji lahko očitno prav vsak MT lepotni prvak, čeprav je čisto mimo standarda. Ja, se strinjam, zame morajo biti razstave tudi stvar značaja. A povem ti, da so moji Loti dvakrat v tujini sodili, ker sem jo pred razstavljanjem razigrala in je potem veselo migljala z repkom, mi sama skočila v naročje, na mizo, z mize, se sama postavila v razstavno držo, me gledala... Ne vem, meni je to znak, da je kuža vesel, da mu razstavljanje ni nič hudega...
Veš, odkar sama vzrejam vidim, koliko je to dela. Je pa res, vzrejaš tako dobro, kot se sam odločiš, kolikor dela nameravaš sam vložiti v mladiče. Saj lahko le skrbiš, da ravno ne umrejo od lakote in da ravno ne ležijo v svojih drekih, ampak takemu mladiču se že, ko spoznaš vidi, da je zanemarjen. Sama vem, da se želim povezati z nekaj najboljšimi vzreditelji, da vidim svoje napake, jih popravim ter res delam z mladički njihovemu razvoju potrebno. Je pa res, da si lahko tak vzreditelj od najkasneje 5 tedna vzame kar dopust v službi, da lahko to počne...
Meni se zdi zelo pomembno, da ko mladička dobiš, da maha z repkom, da je že navajen hoditi ob vrvici, se peljati z avtom, da z veseljem pride k človeku, se je že navajal na čistočo ter je res dobro socializiran na čim več stvari, s katerimi bo živel. Sama vem, da sem si našla precej enih testov značaja, vaj za socializacijo mladička pa temu podobnih vaj, da res z vsakim posameznim mladičkom delam. In ko pridejo mladičke gledati, točno vem povedati, kakšen je kateri mladiček in za kakšnega lastnika je najbolj pomembno. Ne gre se mi, da dam mladičke čim prej stran, ampak, da res dobijo lastnike, ki bodo kar najbolje izkoristili njihove talente in potrebe. Sama vsakemu predlagam zanj primernega mladička, dokončno pa se odločimo na dan oddaje. Ja, cela znanost je tale vzreja, a meni je res v veselje. No, težki so le trenutki iskanja lastnikov in oddaje, čeprav si jih sama olajšam tako, da se že teden po oddaji zopet vidimo na igralnih uricah in kasneje v mali šoli, tako, da mladičke spremljam kar dosti celo prvo leto. Pa meni se zdi zelo pomembno, da ti zna vzreditelj res svetovati v zvezi z mladičkom ali odraslim psom ali da ti ponudi ugodnosti, ki jih ima sam, npr. pri nakupu hrane, opreme itd.
Če kdo pozna kakšne res dobre vzreditelje, se priporočam, da mi pusti link, da se za drugo leto še kaj novega naučim.

+1



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #25 : 21 Junij 2007, 12:17:51
Vzreditelji kjer sem kupila Oscarja so zame kljub temu, da njihove psice nimajo ne vem kakšnih uspehov skoraj idealni vzreditelji. Vse njihove psice(kljub temu, da jih imajo sedem) imajo opravljen osnovni izpit poslušnosti (pri takšnem številu psov je to kar nekaj dela). Vsi psi so bili ob oddaji navajeni na hojo na povodcu, na vožnjo z avtomobilom, na druge živali (vzrejajo tudi lame), na ljudi, ker imajo hotel in so jih enga po enga  jemali zraven v recepcijo, prav tako delajo z odraslimi psicami. Mladiči se kotijo in do oddaje ostanejo v stanovanju in imajo čez dan omogočen izhod na vrt, pravtako vse psice živijo v stanovanju. Od šestega tedna naprej so dobrodošli obiski novih kupcev in ob teh obiskih ti res realno povejo še več o njihovih psih. Žal so to starejši ljudje in Oscar je bil iz njihovega predzadnjega legla, ker ne nameravajo več vzrejati.


Kar se pa tiče lepotnih prvakov je pa pri nas tako z jacki. Mnogi sodniki niti prav standarda ne poznajo in tako lahko pri nas naziv dobi tudi pes, ki ne samo da je malo izven standarda, ampak ima celo pomoje nekaj velikih napak (npr. prekratke ali ukrivljene noge):


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #26 : 31 December 2007, 22:41:36
A si dobila jacka Eva?



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #27 : 06 December 2008, 19:33:29
V zavetišču Zonzani se nahaja 6 let star jack russel terier, najden v Celju. Ga kdo pozna?



Mrs.Missy*

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 21 Marec 2009, 13:53:43
Jaz imam doma psičko Jack russell terier in moram priznat, da je zelo pridna. Tekmuje na agility in je osvojila že kar nekaj pokalov. Edino me moti to, da je včasih nesramna do drugih psov. Drugače pa je zelo prijazna do ljudi in sploh do otrok.  :)



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #29 : 21 Marec 2009, 16:57:20
Ekola . Ena slikca od Missy  :-* Saj lahko Kaja ? :)