jack russel terier

eva · 141272

martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #180 : 06 Maj 2010, 22:11:25
Luškan tvoj Maylo Simps. A ti delaš agility pri Rosani?


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 07 Maj 2010, 10:15:41
Mali je hud ko poper  ;D ;D ;D



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 13 Maj 2010, 09:52:37
da malo vstanemo od mrtvih,
zanima me če pred poletjem kdo krajša (trima) dlako?
Ali to počnete sami ali ga (-jo) peljete k frizerju.
Bart ima na najdajlših delih cca 3cm dolgo dlako.

LPD



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #183 : 15 Maj 2010, 08:55:27
Potrimaš ga lahko sam, če še pa tega nisi počel prosi nekoga najboljše vzreditelja, da ti pokaže kako to gre. Priporočam ti, da začneš čimprej, ker se odrasli psi, ki tega niso vajeni večkrat upirajo. Dlako lahko cufaš tudi kar s prsti kolkor pač gre. :)


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 15 Maj 2010, 10:46:50
trenutno ga češem z furminatorjem in se izredno dobro odnese za odstranjevanje odmrle dlake.
Kako se trima pa ne vem.

LPD



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 15 Maj 2010, 11:46:03
Furminator se dobro odnese kot odstranjevalec poddlake, je pa potrebno potrimeti tudi vrhnjo dlako. Mi prakticiramo trimanje z gumijastimi rokavicami(tistimi tankimi medicinskimi), je vsaj meni osebno dosti lažje kot z golo roko. Trimaš pa tako, da "cufaš" dlako v smeri rasti, se pravi od glave proti repu.... Sem bila na začetku tudi skeptična, da ne bom obvladala, pa se sčasoma spraksiraš  :D. Se mi pa zdi, da ma tvoj jack broken tip dlake, kar je še lažje trimati kot ščetinasto, saj je ni potrebno posebaj oblikovati :D, pa ga lahko trimaš vsak dan malo, ker na pol striman resati parson oz. jack je kot oskubena kura ;D


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #186 : 15 Maj 2010, 12:32:02
Kamy, vi niste na agility-ju?


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 15 Maj 2010, 13:54:48
Martinca, samo jaz nisem, ker mam delovno soboto  ::)


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 19 Maj 2010, 17:09:41
Prijatelj se zanima za mladička JRTja. Je mogoče v Slo kakšno leglo na vidiku? Kdo ve?

LpT



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 19 Maj 2010, 21:40:34
če bo kaj okrog božiča za oddajo,
za prej ne vem.

LPD



culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 19 Maj 2010, 22:28:21
dmdm; Kdo pa je vzreditelj?



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 20 Maj 2010, 06:42:06
Janez Plestenjak



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 20 Oktober 2010, 11:17:07
no da tema čist ne zamre, ali kdo ve kdaj i kje se pridobi vzrejno dovoljeje?

LP, Dejan



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 20 Oktober 2010, 15:05:52
Slovenski klub za terierje: www.skt.si.



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #194 : 21 Oktober 2010, 14:36:09
Jesenski vzrejni pregled je že mimo, bo pa organiziran spomladanski, najboljše, da spremljaš stran kluba za terierje.

Preden se odločaš za vzrejo ti priporočam, da razmisliš o opravljanju zdravstvenih testov, ki so v tujini večinoma že obvezni za tvojo pasmo, pri nas še žal to ni praksa. To so Baer test za sluh, pregled pogačic (Pl), pregled oči (PLA) in genski test za oči (PLL). Če te zanima več o teh testi me lahko kontaktiraš.

Pred vzrejnim pregledom pa je smiselno pridobiti tudi telesno oceno na kakšni Razstavi (pazi, mora biti slovenski sodnik, da ti velja za vzrejno), lahko pa jo opraviš tudi pred vzrejnim pregledom.



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 22 Oktober 2010, 11:42:21
hvala za pojasnilo, če se bom odločil za teste te pa kontaktiram,
seveda moram prej dobiti vzrejno dovoljenje.


LP, Dejan



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #196 : 22 Oktober 2010, 12:04:19
hvala za pojasnilo, če se bom odločil za teste te pa kontaktiram,
seveda moram prej dobiti vzrejno dovoljenje.


LP, Dejan

Mogoče je bolje, da najprej narediš teste, da vidiš če je pes sploh primeren za vzrejo in potem v kolikor je, pridobiš še dovoljenje.  ;)



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 22 Oktober 2010, 18:14:20
ja najprej dam 500EUR za teste,
pol pa naši planšarji ugotovijo da je 5mm prevelik :-)))))



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #198 : 23 Oktober 2010, 08:41:42
Uf pa smo spet pri začetku. ???
Glej v tujini brez testov ni vzrejnega, ti testi nikakor ne stanejo 500 Eur, ampak kvečjemu 200, če jih drago plačaš, pa vzrejni je 20 Eur. Pa verjamem, da zaradi 5 mm pri nas še nihče ni padel na vzrejnem, je kvečjemu dobil zaznambo, da mora pariti z manjšimi psicami.

Poleg tega bi se na tvojem mestu vprašala zakaj bi šel na vzrejnega? Zato, da boš z psom, ki je po tvojem mnenju dovolj kvaliteten za vzrejo in ima vzrejni potencial , prispeval k izboljšanju kvalitete slovenskih jackov ali pa zaradi tega, da boš ob pomakanju primernih (čeprav mislim, da jih v Sloveniji niti ni tako malo) nekaj zaslužil s paritvami?

Če je motiv izboljšanje kvalitete potem ti denarja za teste naj ne bi bilo žal, če je motiv samo v zaslužku ti pa lahko povem, da se ne splača, saj glede na pogostost legel v Sloveniji ne boš paril več kot enkrat, če bo sreča dvakrat. :-[


Mislim, da je ta debata že enkrat potekala.....odgovorni vzreditelji( tisti, ki se jim ne gre samo za zaslužek) naredijo vse, da bi sproducirali zdrave mladiče, ne glede na to ali jim na koncu ostane kakšen denar, ker vzrejajo iz drugih motivov (ljubezen do pasme, ki jo vzrejajo) in jim tudi ni težko plačati vse stroške za teste, ki so priporočljivi. Obenem pa upam, da bo naša vzrejna komisija v Slovenskem klubu za terierje to spregledala in bo uvedla obvezne zdravstvene teste po vzoru tujine. 


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 23 Oktober 2010, 12:59:35
še daleč da bi z parjenjenjem hotel služit v kolikor nebi dobil nekaj ponudb se s tem sploh ne bi ukvarjal,
 se mi pa zdi nujno potrebno opraviti sakramente, seveda da se ne producirajo t.i. rodovniški z hibami.
Žal je prav zaradi tega vse več problematičnih rodovniških.

Ma sej ne vem zakaj se spuščam v te debate, ker je itaq vseeno,
človek dobi občutek kot da bi nekomu v zelje skakal... ali pač ne.
Živimo v Sloveniji in ne v tujini, v tujini so vrhunski JRT-ji 800EUR pri nas pa 1200+++
Kdo je sedaj požrten po zaslužku? pa še vse teste morajo plačati???
pa verjamem da so prav tako ljubeči in strokovni kot naši vzreditelji.
Bol me skrbi da preveč capljamo za starimi normativi, če pogledaš pri naši pasmi
so kar velika odstopanja naspram Angliji in Avstraliji, pa ravno po njih bi se morali zgledovati.

Hvala za pojasnila,
si pa nikakor ne kupujte klavirja predno se ga ne naučite igrati...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #200 : 23 Oktober 2010, 14:07:43

si pa nikakor ne kupujte klavirja predno se ga ne naučite igrati...
Kako pa se naučiš igrat klavir, če nimaš kje vadit  ;) ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 23 Oktober 2010, 14:52:27
v šoli...



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 23 Oktober 2010, 15:01:45
ja najprej dam 500EUR za teste,
pol pa naši planšarji ugotovijo da je 5mm prevelik :-)))))

če te skrbi, da pes ne odgovarja standardom pojdi na razstavo(ta te bo prišla od 40€ naprej ;)), naredi teste in bodi prepričan, da se bo splačalo stati v vrsti na vzrejnem ;)


Živimo v Sloveniji in ne v tujini, v tujini so vrhunski JRT-ji 800EUR pri nas pa 1200+++
Kdo je sedaj požrten po zaslužku? pa še vse teste morajo plačati???
Vprašam se zakaj psa nisi kupil v tujini, če se ti tu zdi predrag? V tvojem primeru še testov ni bilo narejenih nobenih  ::)..., če bi kupil  psa v tujini ali pri nas pri odgovornem vzreditelju, bi imel narejene skoraj vse teste npr. PLL DNA po starših (ti ga nebi potrebno več delati ;)), prav tako BAER test, če bi ga naredil vzreditelj že pri mladičih..., pregled patele za 20€ pa ti menda ne bi bil predrag, saj konec koncev gre tudi za zdravje tvojega psa, ne le psa, ki ga boš imel za razplojevanje ali to morda ni pomembno???


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 23 Oktober 2010, 18:57:21
razglabljati na dolgo in široko in počez v tem primeru res ni potrebno,
bi te pa vprašal kako veš da Bartov oče nima testov? za mamo res ne vem če jih ima.
Ne bo pa Bart nič bolj zdrav če je slep na eno oko, ima okvarjene kolke in je gluh,
pa četudi naredi 100 testov, toliko o tvojem vedenju kako jaz skrbim za svojega psa.
Me pa zanima kdaj sem napisal da Bart še ni opravil testov?

LP, Dejan



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #204 : 25 Oktober 2010, 09:10:35
Glej saj je brezveze, da debatiramo o tem kaj si napravil in kaj nisi napravil. Psa si kupil za moje pojme pri rodovniškem šteparju, ki sigurno ni opravil testov, čeprav se ima za nekega oh in sploh vzreditelje. Dobrega rodovniškega jacka za 800 ne dobiš pri nobeni priznani psarni in mi lahko verjameš, da sem dovolj dolgo v tem, da jih poznam in vem kakšne cene imajo. Na koncu je pa itak vseeno, eni pač mislite, da vse veste in imate vedno parv in niti ne želite slišati dobronamernih nasvetov, zato tudi prekinjam debato v tej temi, ker nikamor ne vodi. ??? 


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #205 : 25 Oktober 2010, 11:53:33
v šoli...
V glasbeni šoli pričakujejo,da odigraš brez napake, kar si doma vadil 2x dnevno in ti pokažejo novo vajo do naslednjilč  :P.
Je pa to čist izven teme  ;)
Sicer pa - če so komu JRT predragi, mu svetujem NLT. :P
Šifra:
ponoči in po jamarjenju so vsi psi črni  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 26 Oktober 2010, 09:15:59
razglabljati na dolgo in široko in počez v tem primeru res ni potrebno

takim, kot si ti itak nima smisla,...res ti želim, da si imel srečo in da ti pes ostane zdrav...
če pa ga že želiš pariti, pa vsaj poskrbi, da se mogoče bolezni, ne bodo prenašale na potomce ;)

bi te pa vprašal kako veš da Bartov oče nima testov? za mamo res ne vem če jih ima.

Ker poznam tvojega vzreditelja in vem, da ne dela  nobenih testov, konec koncev pa samo očetovo zdravje ni zadosti ;)

Ne bo pa Bart nič bolj zdrav če je slep na eno oko, ima okvarjene kolke in je gluh

Pri trem komentarju pa res nevem, ali naj se jočem ali smejim ??? Če veš, da je z psom nekaj narobe, ga lahko že pred izbruhom bolezni ustezno zdraviš(PLL ponavadi izbruhne šele po tretjem letu starosti), test, če ga niso imeli starši, lahko narediš takoj ko psa dobiš.
...kar pa je najpomembneje, ga, če je z njim kaj narobe ne pariš...(človek se res počuti, kot pokvarjena plošča


Me pa zanima kdaj sem napisal da Bart še ni opravil testov?


Po tem:
hvala za pojasnilo, če se bom odločil za teste te pa kontaktiram,
seveda moram prej dobiti vzrejno dovoljenje.


pa malo prej preberi, kaj si že napisal  ;)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #207 : 26 Oktober 2010, 18:41:21
En srčkan đek iz letošnje evropske razstave  :-*




martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #208 : 27 Oktober 2010, 08:31:20
Na razstavi je bilo mislim prijavljenih nekaj čez 80 jackov, za moj okus kar malo preveč, ker nisem mogla vseh prečekirat. Sem pa opazila nekaj: pasma Jack russell (vsaj to kar se vidi na razstavah) je postala zelo homogena, razstavljajo se izključno belo rjavi resasti predstavnik avstarlskega tipa. Starih linij in tudi trobarvnih ali pa celo črno belih skoraj ni več zaslediti. Psi so vsi na za moje pojme zelo kratkih tačkah, močne konstitucije. Meni je fenomen, kako se je pasma v tako kartkem času lahko toliko močno homogenizirala (beri: nekje 7 let odkar je priznana). Mislim pa , da smo skoraj izgubili tistega prvotnega jacka, ki je bil v prvi vrsti lovec, velika večina mislim, da žal te naloge več ni sposobna opravljati. Prav žalostno je videti jacka brez vsakršnih lovskih nagonov. :(


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #209 : 27 Oktober 2010, 08:43:39
Razstave zjebejo vsako pasmo.

Temeljito, hitro in učinkovito.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!