jack russel terier

eva · 141256

dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 20 December 2009, 18:52:18
prvi izlet, čarobni dan, med vožnjo spim ne bruham

LP, Bart

http://www.flickr.com/photos/dejanmesaric/4200054555/sizes/l/



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 04 Januar 2010, 09:57:31
spet sem lulal n preprogo  :'(
kazen 100x NA PREPROGO SE NE LULA



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 04 Januar 2010, 10:23:50
ha ha ha :D
pa mu v očeh vidim, da mu je res žal  ::) :P



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 04 Januar 2010, 11:08:41
ja za kako urco, pol je pa spet pisu  ;)

LPD



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 04 Januar 2010, 19:28:27
danes popoldne je Bart začel lulati na cca 1 min?
mogoče kdo ve kaj je vzrok in kako pomagati?

Hvala za pomoč!!!!



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 04 Januar 2010, 20:40:41
moj je lulal včasih neprestano in nezavedno, ampak to je bilo, ko je zaradi bolezni bil samo na rižu in je bil zato poln vode ...
jaz bi šla do veterinarja - mogoče je kako vnetje.



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 04 Januar 2010, 22:16:40
sm že rešu s kljukico  ;D ;D ;D
ja če jutri ne bo OK, se bova šla pokazat.

Hvala,
LP, Dejan



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #97 : 05 Januar 2010, 12:31:44
Je mogoče zunaj jedel sneg?


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 05 Januar 2010, 16:01:49
Čist mogoče, glede na to da rije z glavo po snegu
 :P



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #99 : 05 Januar 2010, 19:54:37
to bi lahko bil razlog az bolj pogosto lulanje. Se je stanje že kaj izboljšalo?


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 05 Januar 2010, 23:55:13
cca 70% bolje,
je dobil Borovničke Light in gre na bolje.

Sem ga danes opazoval, ga zamika jesti sneg še posebej če je kaka trša kepica.

Hvala obema za pomoč,

LP, Dejan



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 11 Januar 2010, 11:09:47
malo poziranja ;-)


LPD



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0

dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 14 Januar 2010, 13:56:01
v prostem času pa poscane,
ampak gre na bolje.
Kaj se male junake v tem času uči?
Poleg in počakaj pri hoji, sedi, prostor, glas, taco in pridi že obvlada. Prinesi pa kakor kdaj.
Je kje kaj napisano o tem kaj in kdaj naj bi se kaj učilo.

LP, Dejan



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #104 : 17 Januar 2010, 21:36:46
Učit se jih da že skoraj vse pri tej starosti, vsekakor je najbolj pomembno, da ga naučiš pozornosti. Veliko o tem je napisano v temah o klikerju (to je pomoje najlažja metoda terierčka naučit pozornosti). Vse ostalo se lahko še kasneje doda.
Vsak sprehod izkoristite za učenje, seveda ne cel sprehod, ampak kakšnih pet minut na začetku in še potem malo vmes. Če gresta kdaj v gozd se mu skrivajte za drevesa, kadar ne bo pozoren na vas, tako se pes nauči, da mora on gledat kje ste vi, ne pa obratno.
Če je to vaš prvi pes vam tudi toplo priporočam obisk kakšen šole za mladičke, ki joh ponujajo različne pasje šole na vašem območju.
Navadite ga na čimveč situacij, npr. sprehod v gužvo, med druge pse, čakanje v avtu.....ker vam bo to pomagalo v vsakdanjem življenju. Seveda pa ne pozabit na igro z mladičem, ta bo tkala vašo vezo njim. :)


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 19 Januar 2010, 14:16:52
hvala za nasvete , se trudim v tej smeri,
glede klikerja in pasje šole pa nisem najbolj prepričan.
Odpoklic z žvižgom, gesto ali klicem se mi bolj dopade.

LP, Dejan



culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 19 Januar 2010, 20:27:53
Učit se jih da že skoraj vse pri tej starosti, vsekakor je najbolj pomembno, da ga naučiš pozornosti. Veliko o tem je napisano v temah o klikerju (to je pomoje najlažja metoda terierčka naučit pozornosti). Vse ostalo se lahko še kasneje doda.
Vsak sprehod izkoristite za učenje, seveda ne cel sprehod, ampak kakšnih pet minut na začetku in še potem malo vmes. Če gresta kdaj v gozd se mu skrivajte za drevesa, kadar ne bo pozoren na vas, tako se pes nauči, da mora on gledat kje ste vi, ne pa obratno.
Če je to vaš prvi pes vam tudi toplo priporočam obisk kakšen šole za mladičke, ki joh ponujajo različne pasje šole na vašem območju.
Navadite ga na čimveč situacij, npr. sprehod v gužvo, med druge pse, čakanje v avtu.....ker vam bo to pomagalo v vsakdanjem življenju. Seveda pa ne pozabit na igro z mladičem, ta bo tkala vašo vezo njim. :)

Martinca, zelo lepo si tole napisala, se popolnoma  strinjam s tabo ;)

Dejan, velikose igrajta, nagrajuj ga(lahko tudi s pribolški) za vedenja, ki so ti všeč in ignoriraj vedenja, katerih nočeš, da bi počel.. Ti mu moraš biti najbolj zanimiv na svetu in potem bo veliko lažje z učenjem. Kakor hitro bo ugotovil, da si mu  kar nek XY faktor in , da se je bolj zanimivo na primer poditi za kakšno mačko, kot biti s teboj,  bo težje  ;D. Russellčki znajo včasih postati pravi vragci  :). Tudi jaz bi ti vseeno svetoval obisk kakšne od malih šol.



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #107 : 19 Januar 2010, 20:50:13
Glej kliker je samo metoda potrjevanja vedenja, ki pa je zelo učinkovita zaradi tega, ker je potrjevanje jasno...klik-nagrada. Če ti kliker ni všeč lahko uporablajš tudi kakšno besedo in potem nagrado. Nagrada ni nujno, da je hrana, lahko je tudi igrača, vendar ti iz izkušenj lahko povem, da je pri malih požeruščkih najboljša hrana.

Pri igri sem pozabila še to: igra naj bo vedno s teboj, nikoli psu ne pusti igračko, kadar se ti ne igraš z njim...tako po se pes hitro naučil, da je s teboj bolj zabavno kot, da bi nekje po svoje lutal.


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 20 Januar 2010, 13:26:17
a mogoče kdo pozna kakega dobrega veterinarja v Ljubljana Šiška okolica?

LPD



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #109 : 20 Januar 2010, 20:17:55
jaz hodim k Trstenjak -Zajc. So v redu klinika, sicer pa preferiram od njihovih veterinarjev dr. Saviča za postavljanje diagnoz.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 21 Januar 2010, 19:53:27
sam tole lulanje je pa meni vedno bolj neznanka,
od cca 22:00 do 6:30 spi v boksu ne lula,
od 7:00 do 16:00 lula cca 3x vedno zunaj
od 16:30 do 21:30 lula 3x zunaj in cca 7x v stanovanju???? >:(
Ko se polula v stanovanju poklopi ušesa in gre v boks, ve da se ne sme???

nčjasn... ???

LPD



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #111 : 21 Januar 2010, 20:03:56
V boksu se pes ne bo polulal, razen če bo res nevdržno, ker ga vzamejo za svojega in nihče noče lulat po svojem prostoru.

Se držite vseh 'pravil'? Ven takoj po jedi, ko se zbudi, ko se igra,... in ker je še majhen na nekaj ur? Če veste, da bo zvečer večkrat lulal, ga pač peljite na cca. pol ure ven, potem pa podaljšujete razmak med izhodi.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 21 Januar 2010, 20:43:58
v bistvu še več kot je treba ker sem dejansko cel dan z njim.
Popoldansko lulanje pa izgleda takole:
po jedi greva ven za cca 15 min prideva nazaj, večinoma se po prihodu domov v 15min 2-3x polula
razen po zadnjem ob 22:00.

Dopoldne kaj takega ne naredi.

Se mi zdi nenavadno, drugače ne bi vprašal, ker konstantno v 18 urah lula 3-4x v naslednjih 6 urah pa vsaj 10x

LPD
PS: sej ni panike ker mi Paloma kar direkt dostavlja rolice  ;)



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #113 : 22 Januar 2010, 10:49:02
pri psih ni vedno tako, da morajo lulat točno na dve uri....moja psica je bila hitro čista čez dopoldne (8 ur), sva pa dolgo imele težave zvečer in ponoči. Je pa bilo tako, da je čez dopoldne mirovala in tudi ni pila vode, ko smo pa prišli iz službe je pa začela divjati in je težje zadržala urin, posledično je tudi več pila, zato tudi ponoči ni dolgo vzdržala brez lulanja.

Lahko ti samo povem, da opazuj psa, glej ga koliko pije in ga temu primerno vozi na sprehod.
Jaz sem tudi opazila, da je moja psica, kadar sva šle na sprehod in dosti delale ali se igrale pozabila lulat, tako da sem jo potem vedno nekaj časa na sprehodu samo "sprehajala", da je imela čas opraviti svoje.

Je pa tvoj psiček še zelo mlad, tako da ni čudno, da se se še kdaj polula.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 22 Januar 2010, 18:20:01
Živjo  :)
Malo sem začela spremljat vašo temo, saj fant namerava kupit enega takega navihančka  :o ;)
Zanima me, ali kdo vašega uporabllja za lov? Bo v bližnji prihodnosti kakšno rodovniško leglo? Sem gledala malo na Kzs pa nisem nič zasledila, po bolhi so pa sama nerodovniška legla  :-\
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 24 Januar 2010, 18:34:13
za lov se jih vedno manj oz. skoraj nič več uporablja ker jih preveč ostane zakopanih.
Če bo kaj spomladi se bo kmalu videlo,

LPD



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #116 : 25 Januar 2010, 11:00:45
Živjo  :)
Malo sem začela spremljat vašo temo, saj fant namerava kupit enega takega navihančka  :o ;)
Zanima me, ali kdo vašega uporabllja za lov? Bo v bližnji prihodnosti kakšno rodovniško leglo? Sem gledala malo na Kzs pa nisem nič zasledila, po bolhi so pa sama nerodovniška legla  :-\
LP

Kolikor vem jih g.Ferjan, ki je tudi vzreditelj uporablaj ali jih je uporabljal za lov. V tujini se še vedno uporabljajo za lov. Če bi rada lovsko leglo poglej malo po Avstriji in Nemčiji. Boš pa lažje našla parsona iz lovskega legla.

Kolikor ti lahko iz izkušenj povem (imam jacka in parsona) imata obe pasmi veliko lovskega nagona, tako da mislim, da ne bi smel biti noben problem usmerit se v lovske vode. Sama sem že veliko razmišljala o tem, vendar se nikakor ne morem odločiti še dodatno odpirati te nagone.

Slovenski lovci so v večini pri izbiri pasem zelo zategnjeni. Ko boš katerega vprašala kaj ti priporoča, ti bo vsak odgovoril nemškega lovskega terierja (so preverjeni, poceni, je dovolj legel, da ni problem dobiti mladiča...), večina jih niti noče sprobati še kakšne druge pasme....

Glede legel je tako, da jih je v Sloveniji sorazmerno malo...je pa v bližnji tujini kar nekaj vzrediteljev. Če hočeš delovno linijo ti vsekakor odsvetujem Italijo, kjer boš po večini našla samo razstavne pse, ki postajajo na žalost vedno bolj podobni "pujsekom" (na mojo žalost sem morala na razstavi ugotoviti, da zmagujejo psi z zelo kratkimi nogami in zelo močno konstitucijo), ki po mojem več niso najbolj primerni za delo.
 


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #117 : 25 Januar 2010, 12:49:45

Slovenski lovci so v večini pri izbiri pasem zelo zategnjeni.

sploh ne, niso pa pripravljeni dat več kot 200 makimalno 300 EUR za mladiča, kar pomeni, da russli vseh tipov odpadejo  ;).
Sicer pa bi za ceno NLT ja masikdo vzel parsona. Edini za katerega vem, da je bil s parsonom na lovu ( jamarjenju) je bil z delom oz tipom dela te pasme zelo zadovoljen. Vem za več lovcev, ki spašujejo in jih pasma zelo zanima, ampak ne za tako ceno kot se prodaja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 25 Januar 2010, 22:54:21
sploh ne, niso pa pripravljeni dat več kot 200 makimalno 300 EUR za mladiča, kar pomeni, da russli vseh tipov odpadejo  ;).
Sicer pa bi za ceno NLT ja masikdo vzel parsona. Edini za katerega vem, da je bil s parsonom na lovu ( jamarjenju) je bil z delom oz tipom dela te pasme zelo zadovoljen. Vem za več lovcev, ki spašujejo in jih pasma zelo zanima, ampak ne za tako ceno kot se prodaja.


Ja res žalosno razmišljanje slovenskega lovstva :(  glede na to, da sem videla kako je z lovom parsonov v tujini, konkretno v Avstriji.
Ko smo imeli leglo je bilo kar precej klicev s strani lovcev in prav vsak me je šokiral z izjavo kao:" Veste gospa jaz ga pustim v luknjo, pa ga več ni, za to se pa ja ne splača dajat toliko denarja, saj me razumete a ne" Halo?...kako naj razumem takšno izjavo? Mi je čisto jasno, da je možnost smrti lovskega psa dosti večja kot smrt družinskega psa, ampak na psa gledam kot na žival, pri kateri poskrbim za njeno varnost koliko je mogoče in to pričakujem tudi od drugih. Sami smo parili našo psičko z enim od najboljših avstrijskih parsonov in po pravici povedano, dokler nisem spoznala Karin in Cristiana, mi je bila misel na lov res neprijetna, čeprav sem si izbrala pasmo, katere prvotni namen vzreje je prav lov.
Šele ko sem slišala na kakšen način lovijo, kakšno varnost imajo pri samem lovu, sem na lovstvo začela gledati na čist drugačen način.  Tudi Roland je bil navdušen, vendar ko se je menil z lovci iz različnih društev tu pri nas je bil šokiran, kakšne razlike so predvsem glede varnosti,....tudi zato avstrijskim lovcem ni težko dati denarja za dobrega psa, ki ga kupijo kot živo bitje oz. družabnika ne le kot sredstvo za dosego nekega cilja in nič več....


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #119 : 25 Januar 2010, 23:32:12
Ali ni jamarjenje prepovedano? Torej, spuščat psa v rov na jazbeca, lisico etc.?

Torej tile naši lovci to počnejo na črno...