Baset [Basset hound]

Alya · 138072

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #150 : 07 November 2008, 10:00:38
Važi,ker sem jaz to soboto v Vrtojbi,tako da tudi nas ne bo doma.
LP Tjaša



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 10 November 2008, 11:35:35
Tjaša,

A si razstavljala v Vrtojbi.
Povej kakšne rezultate si dosegla in koliko je bilo kaj bassetov.


Lp
Miha



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #152 : 10 November 2008, 11:44:04
Takole,mi smo bili v soboto na razstavi v Vrtojbi,kjer sta se naša najmlajša prvič pokazala v razredu mladih.Z prezentacijo sem bila zelo zadovoljna, z ocenama pa tudi.Zani je imel za konkurenco letošnjega mladinskega evropskega prvaka iz Budimpešte,tako da je bil odličen 2,Zaina pa je bila odlična 1 in PRM.Vsekakor krasne ocene in opisi od izredno priznanega vzreditelja Basset Houndov.Je bila pa še ena stvar izredno presenetljiva pri bassetih.Vsi štirje prijavljeni psi (2 samca in 2 samice) so bili potomci dveh plemenjakov,ki sta med drugim tudi prava brata.Je bilo zelo zanimivo gledat,kaj sta ta dva samca prenesla na svoje mladiče saj je bilo kar nekaj skupnih značilnosti opazit pri vseh štirih psih.
LP Tjaša



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 10 November 2008, 12:22:08
No čestitke za uspešen nastop.


Lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #154 : 01 December 2008, 08:48:26
Danes sem dobila zopet novičke o našemu fantu na oni strani velike luže.Zenith je bil ta vikend na razstavi v Yumi ,Arizona,kjer je osvojil nove štiri točke od potrebnih 15-tih za ameriški šampionat.Bil je tudi Winner Dog in Best of Winners.Sedaj ima točke iz dveh od treh potrebnih razstav za titulo. Fant je res na dobri poti,da postane ameriški šampion.
Res krasni rezultati za 9 mesecev starega psa.
LP Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #155 : 02 December 2008, 06:40:23
No,še vedno dobivam super novice.Kot vse kaže razstava v Yumi ni potekala samo čez vikend,temveč so bile kar štiri razstave.Zenith se je zopet izkazal.Sedaj ima že 8 točk od 15-ih,ki jih potrebuje za ameriški šampionat.Do Božiča pa imajo še sedem razstav in njegovi lastniki upajo,da jim bo uspelo šampionat zaključiti do tedaj.
Bravo Zenith.
LP Tjaša



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 03 December 2008, 14:59:06
Tjaša

No čestitke iz moje strani.


lp
Miha



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 24 December 2008, 11:53:47
Vsem želim lepe praznike, ki prihajajo in uspešno in predvsem zdravo leto, ki prihaja.

 Miha in Hubi



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #158 : 26 December 2008, 20:11:25
Tudi iz zasneženega Koprivnika želimo vsem Bassetom in njihovim lastnikom  čim lepše praznike brez petard!
LP Matjaž.Tjaša,Berry,Zani Salentina in Zaina



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #159 : 04 Januar 2009, 22:06:19
Dne 03.01.2009 je 10 mesečni kuža z imenom Brynmor Zenith,ki je lanskega aprila zapustil Slovenijo in odšel na dolgo pot proti novemu domu postal Ameriški šampion!Ob branju e-maila iz Amerike so me oblivale solze.Trenutno še vedno ne verjamem,da se je to res zgodilo.
LP pozdrav ponosna mati koklja Tjaša



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #160 : 04 Januar 2009, 22:26:46
To pa je razlog za solze! Čestitke!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #161 : 19 Januar 2009, 12:18:38
No,sobotna razstava v Ljubljani je za nami.Končala se je odlično za nas.Zani je odprl mladiski šampionat.Tako imata sedaj oba naša malčka odprte mladinske šampionate.
LP Tjaša



basset-hound

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • basset houndi so zakon
Odgovori #162 : 19 Januar 2009, 20:45:29
živjo jaz ti lahko od te pasme povem veliko saj imamo to pasmo doma.
našemukužku je ime hubert star je že skoraj 13 in ima težave z prostato.
doma hodi v plenicah in ko ga nekateri vidijo prvič se mu smejijo.
kdor ga namerava kupiti naj ga ima za v hišo saj ta pasma potrebuje veliko gibanja
je zelo uporaben za lov če prav to odsvetujem
to je ena redkih zelo družabnih in zvestih pasem

lp basset-hound


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #163 : 19 Januar 2009, 20:52:57
Huberta pa jaz nanovo poznam (razen, če nima isto starega soimenjaka).  :D :D Fant se odlično drži za 13 let.  :o :o


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #164 : 19 Januar 2009, 21:11:26
Mi pa smo v nedeljo na razstavi enčas meli "v varstvu" 2 češka Baseta. Sta čisto zrušla moje predstave o teh psih  :o  :o, tako da po novem imajo tudi oni tisto zlato zvezdico pri pasmi :). Čudoviti psički res!!  :-[  :-*

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #165 : 20 Januar 2009, 06:55:37
sara,potem si imela v varstvu Valentina in Zeno.To sta psa vzrediteljice od naše Berry.Zeno še razganja od pubertete,Valentin pa je že malo bolj umirjen.Mene v nedeljo ni bilo v Ljubljani,sem pa bila zelo vesela,ko sem izvedela,da je Valentinu uspelo dobiti BOB in zaključiti slovenski šampionat.
basset-hound,ne boš verjel,vendar mislim,da  tudi vašega kužka poznam.Srečala sem ga pred leti na kodeljevem,pa nato še nekaj let nazaj na kliniki,kmalu po tistem,ko je bil kastriran(ravno zaradi problemov z prostato).Če se ne motim,je bil on pripeljan z Madžarske?
LP Tjaša



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #166 : 20 Januar 2009, 14:57:21
Jap Valentin in Zena :). Valentin je bil ful potrpežljiv in se sam usedel da si ga božal, Zena pa skakala in talala lubčke :). Tako da od nedelje naprej naš tata gleda psarne basetov po internetu :) (sicer ap do nedelje apriori goldni, sam ga je Zena totalka očarala, pa mene tudi  :D) Se mi pa dozdeva da poznam eno vaše dete, samčka svetlo rjave-bele barve, ki hodi k nam na škd ajdoščina z eno punco v malo šolo...je mogoče vaše vzreje?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #167 : 20 Januar 2009, 21:10:27
Če mu je ime Zareen (kličejo ga bojda Rooney) in je iz Slapa pri Vipavi,je to naše dete.Lastnici  je ime Ksenija.Me veseli,če hodita v šolo.Ksenijo sem že nekajkrat klicala,pa se mi ne javi.Ko jo dobim,jo bom že za ušesa.Bi rada že kakšne nove slikice od našega fanta.Če pa jo boš v prihodnosti kaj videla ji prosim reci,da se kaj javi.
LP Tjaša



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #168 : 20 Januar 2009, 21:24:35
Če je to tale kuža, potem imam js par njegovih slik :). Prvi 2 sta posneti oktobra, zadnja pa konec decembra  :)






...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #169 : 21 Januar 2009, 06:41:57
Joj,sara,najlepša hvala.Ja, to je naš srček!Je pa ratal prava mrcina.Krasen kuža!Me veseli,da se ima dobro.Me je bilo pred tem kar malo strah,da je kaj narobe,ker se kar že nekaj časa niso javljali,sedaj pa sem zopet mirna.Ob prvi priliki,ko bom kaj strašila po vašem koncu se moram najaviti na obisk.
LP Tjaša



basset-hound

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • basset houndi so zakon
Odgovori #170 : 21 Januar 2009, 17:31:21
Hojla mam starše ,ki mi non stop težijo glede
pasjega tekmovanja.
Jaz osebno si želim tekmovati s svojim psom Hubertom, ki je po pasmi Basset hound.
Rada ga imam prav zares.


lp basset-hound


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #171 : 22 Januar 2009, 11:37:10
O kakšnem pasjem tekmovanju to govoriš?
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #172 : 22 Januar 2009, 17:34:47
Lunca!Prav fejst dedec je že tamali "primorec", upam, da ga pripeljejo na kako razstavo.Čestitke za PRM.

Ja mene tudi zanima na kako tekmovanje naj bi hodila s Hubertom.Mislim, da sem ga videla pred leti na VP in je bil že takrat precej star, doma iz gorenjske, če je to ta, ki mislim.?
Sem pa definitivno prepričana, da največ o tej pasmi pri nas lahko pove Lunca, pa o tujih psarnah in vzrediteljih tudi.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #173 : 23 Januar 2009, 07:37:59
Ja,naš mali res dobro izgleda.Izgleda,da z Ksenijo kar dobro "furata",saj je bil že kot majhen "našraufan"z vsemi možnimi neumnostmi.Kar se pa Huberta tiče,pa mislim,da ni iz gorenjske temveč iz Ljubljane.Če mislim pravega psa,sem ga prvič srečala na Kodeljevem leta 2000,ko smo bili mi  z Lojzem na razstavi.Jih imam še na sliki.Lojza,Lojzovega brata Erika(tistega,ki je v Škofji Loki) ter Huberta.Na VP pa ni nikoli bil.
Hvala za čestitke.Ja,naša otroka kar lepo pridno stopata po isti poti kot njun bratec Zenith,ki je že ameriški šampion.Vsi skupaj pa po stopinjah očeta Stana-Woferlow Border Patrol,ki je po vrnitvi iz celine izpolnil pogoje za angleškega šampiona in mame Blueberry,ki je slovenska in inter šampionka.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #174 : 24 Januar 2009, 15:16:07
A tisti je Hubert, se spomnim ja psa iz Kodeljevega.Sem mislila da je tisti s porezanimi ušesi, ups sem se pa malo zmotila.
Vesela sem za Valentina, pridejo v ZG.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #175 : 24 Januar 2009, 22:14:39
Tistemu z porezanimi ušesi pa res ne vem kako mu je ime.Sicer je pa najbrž čista exotika.Najlepši okras zame so na bassetu njegova mehka,dolga,uvijajoča se uhlja,tako,da si sploh ne znam predstavljati basseta z porezanimi uhlji,tudi v najbolj morastih sanjah ne.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #176 : 25 Januar 2009, 12:41:59
Ko sem ga jaz videla, sem mislila, da haluciniram, kaj takega pa še ne.



hesta

  • Gost
Odgovori #177 : 25 Januar 2009, 12:43:24
Aja, bolje, da ti ne povem kakšno vzrejno oceno je dobil takrat, ker te bo sigurno kap.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #178 : 25 Januar 2009, 16:59:04
Saj je jasno, I/I.Kakšno drugačno pa lahko dobi.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #179 : 26 Januar 2009, 08:53:37
Točno, kot vsi beagli, ki so bolj ali manj podobni kakim drugim pasmam, včeraj me je spet en tak klical za paritev, par kolen nazaj ima še  krkine pse, ki so seveda bili brez rodovnikov.