Baset [Basset hound]

Alya · 138530

hesta

  • Gost
Odgovori #180 : 24 Februar 2009, 16:43:15
Čestitke Zaniju za štenge, upam, da kje srečam tudi njegovega primorskega brata, pa seveda Zindlna, kiga obvezno moram videt.



neiko

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 05 Marec 2009, 19:14:21
 pozdrav svima,ja sam iz zagreba i neki me vec znaju sa drugih foruma.imam baseta od 2 godine iz poznate slovačke uzgajivačnice TURGUESA PLAYA
   
NEIKO TURGUESA PLAYA



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #182 : 05 Marec 2009, 21:31:54
neiko,dobrodošla.Pa si nas našla še na drugem forumu.
LP Tjaša



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #183 : 05 Marec 2009, 23:39:31
neiko,dobrodošla.Pa si nas našla še na drugem forumu.

To si pa tako rekla, kot, da se skrivamo :o
Neiko, dobrodosla!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #184 : 06 Marec 2009, 07:22:50
Miša,saj veš,da ne smemo na moj... objavljati linke.  ???
Hej ,neiko,se mi pa zdi,da je tvoj kuža čedalje bolj podoben svojemu očetu.Ali se pa motim?
LP Tjaša



neiko

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0

neiko

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 06 Marec 2009, 11:13:26
lojze,što znači bolj podoben,to ne razumijem slovenski,ostalo sam razumjela



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #187 : 06 Marec 2009, 13:24:47
podoben očetu = liči na tatu, isti ko tata,....
Sorry tudi moja zagrebščina je že malo okorela.Je že veliko let in vode preteklo,od kar sem v Zagrebu študirala.
LP Tjaša



neiko

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 07 Marec 2009, 17:26:56
aha,a neznam mu tatu,to mi je i milena rekla da je isti



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #189 : 09 Marec 2009, 08:10:09
Evo ga,čeprav ni ravno najboljša slika.
Juicy James v.Grunsven
LP Tjaša



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 14 Marec 2009, 08:42:15
Zdravo

Se spet malo javljam po dolgem času.
No pred kakim mesecem sva bila s hubijem pri dr. Kotnikovi. Odločili smo se, da bomo delali teste za alergije.
Rezultati pa so bili naslednji, da na srečo ni alergičen na nobeno stvar iz zunanjega okolja, kar pa pomeni da je alegričen po vsej verjetnosti
na nekaj iz hrane.
Tako, da imamo zdaj strogo dieto. No sej njemu se prav gode in je prav vesel, da je do tega prišlo, saj zdaj je konja, ribe, zajčka, divjačino, ješpren in kašo.

Tako da komaj čaka jutro in večer da dobi take slastne obroke ;).

No lepo se imejte in lep vikend,

Miha



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #191 : 16 Marec 2009, 07:07:29
Hojla,lepo,da sta se spet oglasila.
Me veseli,da Hubi ni alergičen na nekaj iz zunanjega okolja,čeprav me čudi ta alergija.Kolikor poznam bassete nimajo problemov z alergijami.Vsaj za tiste,ki jih jaz poznam,pa veš da jih poznam zelo veliko.Pri nas se je začela pomlad in naša banda uživa na veliko.Privoščimo si veliko daljše sprehode in letanje po naši lepi dolini.Psi uživajo v valjanju po travi,preganjanju eden drugega in raziskovanju svežih sledov divjadi.Nabiramo kondicijo,vadimo poslušnost in sledenje.Ja,jeseni nas čaka tekma,pa je potrbno začeti že zgodaj delati.Zani prekipeva od energije,punce pa so se v zadnjem mesecu malo polenile in odebelile,tako,da so sedaj vse tri na shujševalni dieti.Je treba namreč zimsko maščobo malce zmanjšati,da bodo spet v fit formi.
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #192 : 17 Marec 2009, 21:34:58
Ja Hubiju se prav lepo godi :) Danes je papcal oradico in ajdovo kašo :)

Sicer pa itak ima danes tolko psov alergije da ni nič čudnega... tako da verjetno tudi baseti niso izjema. Pač poanta je da je alergičen na nekaj in se mu to pokaže na ušesih, se pravi da se mu kvasovke pretirano razmnožijo v ušesih in potem to strašno smrdi in valda čez čas se ful spraska...no saj sreča je tudi to da drugih simptomov ni imel, edino kar je še blo zadnje čase, je nenormalno izpadanje dlake, se je prav oskubil sedaj. Kar pa je tudi veterianrka rekla da je verjetno zaradi alergije ker ni normalno da tak izpada. V glavnem maja gremo nazaj na kontrolo in bomo videli kako in kaj je.

Tjaša...a mogoče poznaš kaj po mamini strani pse, če je kdo slučajno imel kaj podobnega?


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #193 : 18 Marec 2009, 06:43:55
Hubijeva mama "Tončka" je hčera Vivien Dominik,ki prihaja iz ene najboljših vzrej na Češkem,psarne Dominik.Trenutno živi v Vojvodini.Kolikor sem jaz Vivo videla in poznala ni nikoli imela problemov z kožo.Njen oče pa je če se ne motim Masterpiece of Riverside iz znane madžarske psarne of Riverside.Tudi za Tončko ne vem,da bi imela kdaj probleme z kožo.Prav tako ni nikoli imel problemov s kožo Lojze.Prav tako lahko povem,da Lojze nikoli v svojem življenju ni imel vnetja sluhovodov ali vnetja paranalnih žlez.To je pa že čista loterija.Mogoče imamo pri nas samo srečo,ampak resnično,z kožo pri naših psih ni nobenih problemov.Še Tinka,ki je k nama prišla z zelo slabo dlako in kožo se je sedaj zelo popravila.Njena dlaka je kratka,gosta,svetleča,koža pod njo pa ni nič več rdečkasta.
LP Tjaša



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #194 : 18 Marec 2009, 09:42:04
Lojze  :P :P :P










Ugani kje sem bila? :D Na specialki "lojzetov"  8) Bilo jih je 40! Skoraj sami bikolorcki. Da ti uce vrze iz jamic ;D

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #195 : 18 Marec 2009, 11:13:36
Jao,Miša,si mi sped podkurila pod nogami! :oJaz bi bila tudi!! Kje pa je bilo to?Po hendlerjih sodeč nekje v Italiji?Mi je že uče vrglo iz jamic. :P
LP Tjaša



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #196 : 19 Marec 2009, 09:52:27
Eh, saj sem vedela, da bo to zate mala malca :D
Pa se nekaj za tvojo duso :P ( imej v obziru, da je posnetek slabse kakovosti, saj sem bila totalno utrujena od celodnevnega razstavljanja na dveh razstavah in hendlanja 70 kg mastinke, zato so se mi okrog polnoci ze posteno tresle roke)

http://www.youtube.com/watch?v=2aAa59VcHj4

Tazadnji bikolorcek pa je po mojem okusu  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=dew1myBHqcE

Razstava je res v Italiji, dvojni CACIB Reggio Emilija + kup specialk v vecernih urah. Prava pasa za oci in duso. Na vseh treh razstavah je bilo prijavljenih cez 4000 psov. Hale velike, svetle, klimatizirane. Za dva dneva na voljo veliki parking za samo 3.50€. Ponudba na stantih tako velika in zapeljiva. Ponudnikov pasje hrane na vsakem koraku toliko, da sem domov prinesla cez 30kg testerjev vseh znanih, malo manj znanih in popolnoma neznanih proizvajalcev. In ponudba literature :o To moras videti:


O italijanski hrani pa ti ne bom nakladala, skoda besed, to moras samo probat:


 Kaj ti naj recem, naslednjic moras iti zraven ;D

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #197 : 19 Marec 2009, 10:03:57
Nima veze s psi!
Miša kaj je to rumeno?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #198 : 19 Marec 2009, 10:18:52
Saj posnetek ni tako slab.Sicer sem pa jaz v določenih zadevah zelo skromna. ;D Sem takoj zato da gremo! :o Samo vprašanje je,če bi me potem tako kmalu zvlekli domov! :( Uaauuu, med tistim kupom knjig bi se tudi zame kaj našlo.Saj je hujše kot v knjižnici :o.
Tisti zadnji bikolorcek je Federicina Franbar's Noblese Obliege iz psarne Terra Del Templari.Poznam to češpljico.
O hrani pa ne bom govorila,tiste mesne dobrote že na daleč voham,pa barvno so tudi zello usklajene z mojim okusom :P :P.
LP Tjaša



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #199 : 19 Marec 2009, 10:20:05
Poseben sir. In po pricevanju nase Tadeje ( Nati na forumu) zelo dober. In zakaj pravis, da nima veze s psi? Sama dobro ves, da nase cokoladne princese obozujejo sir  :P In verjamem, da tudi veliko drugih psov  ;D. Na sliki izgleda prekleto okusno, kaj? Kako mora biti sele v resnici , ko ga probas :o

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #200 : 19 Marec 2009, 10:22:36
Pri nas tudi vsi obožujemo sir,psi in midva!Dogovorjeno,naslednjo rundo ko bo gremo skupaj,pa še sir sprobamo.
LP Tjaša



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #201 : 19 Marec 2009, 10:33:19
Tjasa, velja  :-* Naslednjic gres z nami. Predvsem na pozrtijo! Mi smo bili v Italiji ves teden pred razstavo. Nasi gostitelji so nam pripravljali same italijanske specialitete. Predvsem v mestu kjer smo bili slovijo po siru mocareli, po testeninah, vinu, predvsem rdecem in konjih.
Ja, izbira knjizne literature je na italijanskih razstavha fenomenalna. In cene knjig so med 5-50€. Cisto normalne cene! Najdes pa ponudbo za vse pasme. Jaz sem si na tem stantu izbrala lustno knjigico o CCjih, ki  pa si je nisem sama "privoscila" saj sem jo dobila kot zgodnje r.d. darilo  :-[
Bil je se en ponudnik, ki je imel video kasete in cdje. Tudi normalne cene med 15-30€.
In ponudba je v vsaj treh jezikih ( ang., nem., ita.)
Tjasa, se eno skrivnost ti zaupam. Nas gostitelj mi je "obljubil", da mi ob prvem njegovem naslednjem leglu podari enega...."lojzeta". Zal se mu kotijo sami trikolorci, ampak, jaz ne bom malenkostna. Podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Zato se pazi, kmalu dobis v konkurenco se nase mastino ritke  :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #202 : 19 Marec 2009, 10:49:13

Tjasa, se eno skrivnost ti zaupam. Nas gostitelj mi je "obljubil", da mi ob prvem njegovem naslednjem leglu podari enega...."lojzeta". Zal se mu kotijo sami trikolorci, ampak, jaz ne bom malenkostna. Podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Zato se pazi, kmalu dobis v konkurenco se nase mastino ritke  :P

Missa




A mastinčke in basetke bom imela naenkrat v šoli. Pa saj me bo cuker izdal :o :o


No sira se seveda, da ne bom branila :P

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #203 : 19 Marec 2009, 10:55:13
Simi,
za "lojzete" nimam pojma kdaj bodo imeli leglo. Za mastincke pa....ce bo Bog dal....jih lahko kmalu pricakujes  :P :P :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #204 : 19 Marec 2009, 11:11:08
Simi,
za "lojzete" nimam pojma kdaj bodo imeli leglo. Za mastincke pa....ce bo Bog dal....jih lahko kmalu pricakujes  :P :P :P

Missa

sem oddajala pozitivne vibracije ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #205 : 19 Marec 2009, 12:35:07
Miša,pa ne valjda iz psarne Del due Brigantti? :o Sicer je pa barva postranskega pomena! :-\  Samo,da bom na razstavah imela družbo.Konk?*#ca je zdrava! :P
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #206 : 19 Marec 2009, 12:56:50
Pol pa res zgleda da ima samo Miha tako smolo z Hubijem... 8)

Sicer pa tudi dlaka je pri Hubiju super in ful lepa, samo izpadati je začela nenormalno recimo par mesecev nazaj, drugače pa na koži ni nobenih drugih znakov alergije, razen seveda na koži sluhovoda, kjer se alergija pojavi.
Super je slišati da so predniki sicer zdravi. Poanta napisanega je bila, da nagnjenost k alergijam se deduje, zdaj kaj je sprožilo pri njemu te alergije je vprašanje. In osebno sem za to, da se zdravstveno stanje psov ne skriva in se pač pove, v tem primeru na forumu, če koga zanima ali ima mogoče kakšne podobne izkušnje, kako in kaj se dogaja z psom. Pa to ne velja samo za basete, ampak vse pasme.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #207 : 19 Marec 2009, 13:34:07
Saj našim tudi ful izpada  >:(,tako da furminator non stop poje  :P.
LP Tjaša



neiko

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 26 Marec 2009, 19:12:48
Evo ga,čeprav ni ravno najboljša slika.
Juicy James v.Grunsven
LP Tjaša
hvala ti,stvarno su jako slični,čak i raspored boja :)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #209 : 27 Marec 2009, 06:59:53
Meni je njegova glava zelo lepa,možata, in Neiko ima isto tako glavo. ;D Pač padam na močne glave z globokimi,masivnimi gobci pri Basset Houndih  :o.
LP Tjaša