Baset [Basset hound]

Alya · 137394

Ferry

  • Gost
Odgovori #30 : 21 Januar 2008, 16:49:41
Ja, Tjaša, nujne so slike, saj veš, da je zdaj moderno, da se nosečnice slikajo oz. javno razkazujejo  ;)- to je trenutni modni trend!!!

LP



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 22 Januar 2008, 06:41:53
Bom probala,če jo bom uspela celo stlačiti v objektiv.Jo imam na sumu,da bi bila slika samo en cel črn zmazek,tako je široka.Sem ravno včeraj razmišljala,da kakšna škoda,ker nimam na zalogi kakšne rolke,da bi ji jo pod trebuh montirala.Sigurno bi se lažje premikala.



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #32 : 30 Januar 2008, 23:01:43
In? Kaj novega?
Kako mala kobasica Berry?


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 31 Januar 2008, 06:43:27
Za enkrat še nič novega,smo še vedno v blaženem drugem stanju.Berry sedaj bolj spominja na hruško debeluško,ki bo vsak čas dozorela.Še vedno pridno jemo,spimo,mleko smo že dobili,z porodom pa se gospodična še ne misli ukvarjati.Danes po vsej verjetnosti še ne bo nič,sodeč po temperaturi,tako da sem lahko naslednjih 12 ur še mirna.
Včeraj je Ina naredila nekaj njenih slik,upam,da ji jih bo uspelo dati na net.
LP Tjaša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #34 : 31 Januar 2008, 08:49:23
Vidim da zelo hvalite gamaše in odvečno kožo.
A ta odvečna koža  psom kaj koristi pri lovu ali je veliko odvečne kože samo razstavljalska finta ?

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


hesta

  • Gost
Odgovori #35 : 31 Januar 2008, 10:50:06
Lojze, živjo!
Če boš rabila za mojo Borovničko kako pomoč čez vikend, pa pokliči in bom priletela v Koprivnik.Že komaj čakam da mulci privekajo na svet, zakaj bi ti pa bilo boljše kot meni.Naši so že pravi divjaki in bodo čez tri tedne odšli.
Držim pesti.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #36 : 31 Januar 2008, 14:04:54
Deteljica, odvečna koža in pa gamaše so pasemska značilnost Basset Houndov-brez njih niso tisto,kar bi morali biti.Basset Hound mora imeti "vsaj" dve številki preveliko kožo.In ja to mu je včasih poleg dolgih uhljev pripomoglo k boljšemu lovu.Ko preiskujejo(beri ovohavajo) teren se v tista dolga uhlja in pa kožne gube ujame in obstane več vonja,kar mu omogoča,da lahko bere tudi veliko starejšo sled. Tudi jaz imam počasi že dovolje čakanja,me je vsak dan čedalje bolj strah,da jo bo razneslo.Hvala za podporo in ponujeno pomoč,imam pa tudi v "stand by" poziciji že pol veterinarjev v Sloveniji.Srčno upam,da bodo v miru preživeli prihajajoči vikend in bomo mi to sami opravili.
Tudi jaz držim pesti,pa še noge sem za vsak slučaj prekrižala.
LP Tjaša

+1



Ferry

  • Gost
Odgovori #37 : 02 Februar 2008, 13:25:25
Tudi mi držimo pesti za Berry in celo družinico, da se ta dogodek čimhitreje in čimlažje odvije in da bomo kmalu čohali male kepice!!!  :o

LP



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #38 : 02 Februar 2008, 13:59:13
Tudi danes še nič ne kaže :-\ ,se pa pri meni danes začenja porodniška ;D tako da smo upam da, precej blizu.Kdaj se bodo pa fantje in dekleta odločili za prihod bomo pa vidli.Jim je zgleda prelepo :P.
LP Tjaša



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #39 : 02 Februar 2008, 19:29:21
Joj mi je Irena poslala slikico od Berry ...
Madonca je res luštna ko pričakuje - taka bajsa  ;D

Držim pesti, da bo vse potekalo v redu.  :)


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 04 Februar 2008, 21:18:02
Lojze je kaj novega pri vas? Že prav nestrpno čakamo novice o naraščaju.
                                                               

                                                                                     Lp  ARTI


sina

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 05 Februar 2008, 15:48:37
Lojze je na porodniški.Novičke in slikce naraščaja pričakujte do konca tedna.Mislim, da se je začelo.Slike Berry so na moj album(imena mojih dveh psov).Nisem še pogruntala načina kako spraviti slike na forum.
Držite pesti! :o



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #42 : 06 Februar 2008, 13:11:53
Evo eno slikco pred porodom :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #43 : 06 Februar 2008, 13:21:18
Deteljica, odvečna koža in pa gamaše so pasemska značilnost Basset Houndov-brez njih niso tisto,kar bi morali biti.Basset Hound mora imeti "vsaj" dve številki preveliko kožo.In ja to mu je včasih poleg dolgih uhljev pripomoglo k boljšemu lovu.Ko preiskujejo(beri ovohavajo) teren se v tista dolga uhlja in pa kožne gube ujame in obstane več vonja,kar mu omogoča,da lahko bere tudi veliko starejšo sled.

Ja za ušesa sem že slišala te teorije: od nabiranja vonja, do tega, da služijo kot plašnice pri konjih za boljšo koncentracijo  8).
Kako pa bi lahko vonj ujet v gamašah zadnjih nog pomagal k boljši zaznavi smrčka mi pa ni čist jasno  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sina

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 06 Februar 2008, 18:37:26
Velika novica! ;D
Danes popoldne je Berry postala mama. Ima tri punčke in šest fantkov.Vsi so živi in zdravi.Ostale novice dobite pri Tjaši.
Slike sledijo v naslednjih dneh. :)



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #45 : 06 Februar 2008, 19:38:16
Ubogi Lojze, spet mu bodo mladiči cukali jajca. Čestitke M & T


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #46 : 07 Februar 2008, 15:15:09
Ooo, ČESTITKE! :-*



Ferry

  • Gost
Odgovori #47 : 07 Februar 2008, 16:17:53
Čestitamo!!!!! Bravo Berry in ostala ekipa!!   :o

LP



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #48 : 08 Februar 2008, 10:28:20
Čestitke!
Hvala Irena, ker obveščaš  :)


hesta

  • Gost
Odgovori #49 : 10 Februar 2008, 17:26:44
Ja,čestitke v Koprivnik in veliko veselja z malimi Z-jevčki.Komaj čakam, da vidim ta prvi pridelek svoje krščenke.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #50 : 11 Februar 2008, 07:59:12
Tako, moje porodniške je že konec,sedaj je Matjaž prevzel dopoldansko izmeno,jaz pa popoldansko.Hvala vsem za čestitke.Na žalost moram povedati,da smo ostali brez ene punčke,tako,da imamo sedaj še šest fantov in dve punci.Ti so zaenkrat dobro,samo malo preveč se derejo in so naspidirani.Iz minute v minuto so namreč na dnevnem redu pri njih pretepanja okoli tega,kdo se bo držal za kakšen sesek.Tako,da je pri naju z Matjažem nočni počitek strnjen v približno  2 uri spanja na dan.So pa resnično pravi štruklji,izredno vitalni.Vse,ki jih zanimajo barve naj povem,da imamo šest tricolorjev in pa dva bicolor samčka.
Lojze sedaj cele dneve pazi na Berry,mladičke pa si ogleduje z višine.Zraven kotišča imam namreč postavljen fotelj,na katerega občasno spleza in gleda,kaj se dogaja z mularijo.Je čisto pravi stric,moja mama je zadnjič izjavila,da je kot Sv.Jožef.
Deteljica,seveda mu odvečna koža na zadnjih nogah ne pomaga uloviti vonja.Je pa res,da če koža ni priležna ob telesu nekje tvori gube.Bassetova koža je izredno premična,in kot taka tvori veliko gub in gubic.
LP Tjaša



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 18 Februar 2008, 13:20:15
Lojze mi že prav nestrpno čakamo slike vaših " dojenčkov ".


                                                                   Lp ARTI


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 19 Februar 2008, 07:19:47
Ja Arti,tudi jaz jih čakam.Mi je sina obljubila,da jih bo poslala na mail in dala na spletno stran pa zgleda,da ni še nič od tega.
LP Tjaša



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #53 : 24 Februar 2008, 21:36:39
Male basice ...  :)


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #54 : 24 Februar 2008, 21:49:58
Moja lubica je Zaina, ki je najbolj šekasta  ;) pa najlepše obarvano glavo ima! (po mojem okusu),  :P
Lojze pa Berry sta pa ne samo čudovita in prijazna, temveč tako lepo vzgojena, da sem se na koncu počutila, da imam doma eno totalno neposlušno bitje  :D

Mladički so pridni, veliko jejo, spijo. Okice so že odprli, ta večja dva bicolor pa že racata naokoli.  :) Saj se vsi vlečejo, sam sta pa onadva najhitrejša.

Slike so bolj slabe, ker so narejene s telefona, pa da ne govorim o tem, da se modeli sploh niso hotli slikat!
Berry je pa krasna mama, Lojze pa jih od daleč opazuje.  ;D



Tjaša in Matjaž, hvala za gostoljublje, Irena tebi pa hvala, ker si me sploh vodila do tja.  :)


hesta

  • Gost
Odgovori #55 : 26 Februar 2008, 07:56:03
Tudi jaz se moram pohvalit, da sem že obiskala otročke svoje krščenke in so pravi cukrčki, videla sem stare 9 dni.Zdaj bojo iz dneva v dan bolj luštni in želim vama veliko veselja in dela z njimi(zakaj vama bi bilo pa bolje kot meni,ha,ha)draga Tjaša in Matjaž.Ko bojo že veselo letali okoli, pa pridem spet prefirbcat in izbrat meni najlepšega, saj imamo v marcu tako ali tako precej za opravit.Kajne, Lojze?
Predvsem pa upam, da bodo mulci dobili čim bolše bodoče lastnike in jih bomo srečali tudi na kaki razstavi.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 26 Februar 2008, 11:12:26
Ja naši mulci so že kot mravljinci,povsod jih je dosti.Še dobro,da jih rahlo omejuje kotišče,če ne bi jih bilo po celi bajti dovolj.V nedeljo so že prestali prvo pedikuro(krajšanje krempljev).Drugače pa pridno jejo in spijo ter sanjajo.Iz kotišča prihajajo občasno prav čudni glasovi.Eni že probavajo lajat,drugi godrnjajo,tretji laufajo.So že taprave osebice.Zenith je zaspane in individualist,vedno nekje sam zase.Zani je dežurno žnaralo in požeruh.Zareen ni nič boljši.Zhan Zhan je dobrovoljček,ki uživa če ga čohljaš po trebuščku.
LP Tjaša



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #57 : 26 Februar 2008, 11:37:43
Ja hesta, Zaina je rezervirana, tako da njo ne smeš gledat  ;D

Kateri ima že srček na sebi? Zhan Zhan?

Mislim, da bodo res vsi prišli v dobre roke; pa mogoče tudi v razstavljalske ...  :)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 27 Februar 2008, 13:22:13
Ne srček na lakotnici ima Zindel.
Ja tudi jaz mislim,da bodo šli v dobre roke,če ne jih ne dam.
LP Tjaša



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 27 Februar 2008, 14:04:15
No Tjaša in Matjaž

Tudi v mojem imenu vama čestitam za uspešno leglo.

Zelo bi bil vesel, če bi jih lahko kdaj prišel pogledat.

No lepo se imejte
Miha in Hubi