imena naših ljubljenčkov

*sara* · 100237

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
: 27 Februar 2007, 15:00:39
no, mnogo se pogovarjamo o raznih imenih in njihovih izvorih, a mislim da še ni tekla debata o tem od kot so dobili imena naši ljubljenčki.
no, vprašanje je torej tako...
                 ....Kje ste dobili idejo za ime vaše živalice? ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


pika*

  • Gost
Odgovori #1 : 27 Februar 2007, 16:36:20
Ideje sem iskala na internetu. Na glasovalni listi sem imela kar nekaj imen vendar vsi, ki sem jih vprašala komu bi dali glas so glasovali za Spike-a, samo jaz nisem glasovala za to ime :( Ampak mi je vseeno všeč :D



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Februar 2007, 18:27:07
Taro ga je dobil že pri lastnici. Ona namreč vsem mladičem svoje psice da ime Taro oz. Tara ;D



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #3 : 27 Februar 2007, 19:20:02
Hm...pojma nimam. Že nekaj časa preden sem dobila Zaro, mi je bilo to ime všeč in pač sem se odločila, da bo tako ime moji psički.  :)

Lp, Marusa


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4 : 27 Februar 2007, 19:37:24
Meni je vzrediteljica dala možnost, da sama izberem ime za psičko. Edino pogoj je bil, da se začne na črko D.

Nisem hotela imena, ki se pogosto pojavlja. Pa sem pobrskala po internetu in našla Doti :).

In to je to.

Lp


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 27 Februar 2007, 20:46:30
Moja pot do Neona....

sprva ideja Lord ---> se izkaže za preveč pogosto spremenim idejo v Nord (Siddhartin CD & sever) ---> se isto izkaže za precej pogosto ime tudi med novofundlandci. Par dni pred ogledom Neonove mame pa sem ob ponovnem poslušanju Cdjke naletela na pesem Neon in tako sem pri vzrediteljici izrazila željo po Neonu  ::) pa imam Neonko  ;D

I'm complicating I know but I just like unusual names  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #6 : 27 Februar 2007, 22:08:31
Jaz pa sem dala moji prvi psički ime Živa, ker sem pač vedela, da so huskyji polni energije in zelo živahni.  :P
Pa tudi ime ŽIVA je slovanska boginja plodnosti, setve in žetve, moje ime MAJA pa pomeni italska boginja narave in plodnosti. Tako da sva z Živo tudi v imenu povezani. ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7 : 27 Februar 2007, 22:20:12
Moj prvi pes je Arriel (po Arrielu McDonaldu- košarkar), pač idol ;D
Drugi naš pes ima rodovniško ime Dreamer, mu zelo paše na osebnost, kličemo ga pa Dreamy :)
Za tretjega psa sm pa že par let vedela da mu bom dala ime Bode (po Bode Miller-ju- smučar), ker mi je ful faca ;D pa leglo je bilo na B, tko da je idealno. mu tud zelo paše, isto je usekan k smučar :o :D :D



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #8 : 27 Februar 2007, 23:30:16
Astor je del rodovniškega imena (polno Astor Bernieshine).

Moram pa reči, da preden sem sploh dobila psa, sem bila približno 3 leta odločena, da bo mojemu berniju ime Amon (ker sem nora na egipčansko mitologijo, kulturo in egipt sploh). In ko sem šla pogledat Astorja sem bila čisto presenečena, da je leglo na A... Prepričana sem bila, da mi je ta pes usojen - ker bo imel klicno ime Amon. Vzreditelj pse ni navajal na rodovniška imena, tako da sem sploh imela dobro priložnost....  ::) Toda...ne vem zakaj... tista trobarvna kepica je bila bolj Astor kot Amon.... In tako je do danes med drugim še vedno Astor.  8)  :)


Lp,
Mojca


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9 : 27 Februar 2007, 23:32:33
Rina je kar ostala Rina, tako kot piše v rodovniku  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #10 : 28 Februar 2007, 09:37:24
mi naj bi dobili maksa ko bi prišli iz počitnic.
pa smo se na počitnicah malo pozabavali. izbrali smo nekaj imen (rafi,maks...) in zmagal je rafi ampak je moj bratec rekel da je lepše maks in je dolgo težil tako da je bil potem maks
ampak mi nismo vedeli kakšen je maks. potem pa smo ga prišli pogledati in  ugotovili smo da mu ime maks prav pristaja.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 28 Februar 2007, 09:44:50
Moja je obdržala kar njeno rodovniško ime (Ada), ki se mi je zdelo še posebno fajn, ker je tako ime eni moji prfoksi s faksa (taki, ki jo imaš v vsakem letniku vsaj pri štirih predmetih in še pri polovici predmetov na podiplomcu)...zdej se vsi kolegi s faksa smejijo, ko slišijo, kako je ime mojemu psu... ;)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #12 : 28 Februar 2007, 11:23:30
Naš je postal Lum, ker je vzreditelj hotel nekaj kratkega in čim bolj keltskega/valeškega ..., ki po možnosti kaj pomeni. ::)
Jst sem potem težila, naj bo leglo na L ali pa P, pa smo pristali na L. Seveda potem s fantom nisva imela pojma, kako naprej, ker nisva imela še nobenega imena izbranega  :-[ , pa sva tuhtala in tuhtala (saj je tudi vzreditelj predlagal imena, ampak sva hotela "svojega") in se prituhtala do Luma. Pomenilo naj bi to nekaj s svetlobo ali kaj, ampak to sva ugotovila kasneje. Možnost je bila še Lys, ampak mi ni tako všeč, ko se ime izgovori.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 28 Februar 2007, 12:52:36
Ginny je dobila ime po punci iz knjig o Harryju Potterju  ;D Tako kot knjižna Ginny je tudi ona zadnja izmed sedmih otrok  :)
Njeno rodovniško ime je (Blumina) Sweetest Taboo, kar je naslov ene pesmi.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #14 : 28 Februar 2007, 13:16:11
Kako je Larsu pripadla čast da bo Lars hmmm.... ne ni po nobenem kakem skandinavskem športniku, čeprav je eden med smučarji pa še za enega med skakalci sem slišala, na začetku predno sem ga dobila naj bi bil itak ime na A, da nas bo lepo sodo število z imenom na A doma, ko smo se z Larsem peljali domov sem sprobavala vsa imena na A ki so prišla v finale, pa mu ne Amun, ne Amon, Aramis, ne Amon Ra, ne Atos, ne .... nikakor niso pristajala, enostavno mi niso šla skupaj z z mojim Larsonom, potem sem sprobala še nekaj drugih imen, ki mi tudi niso potegnila, pa še Lars je pokazal da tudi njemu niso všeč, enostavno se je po nekaj poskusih naredil gluhega... Potem sem se odločila da mora biti nekaj skandinavskega, pa mi ni nič padlo v glavo, nekje na pol poti mi je padlo v glavo Sven ampak ni bilo še tisto pravo, nakar se je moja buča obrnu in ko sva se spogledala je ime v mojih možganih zagorelo ko neonska lučka :o :D 8) Lars in ko sem ga poklicala je moja sibirska buča takoj reagirala in tako je Lars postal Lars in je res en velik Lars :D ;D :P


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #15 : 01 Marec 2007, 08:24:10
No jaz pa poslušam rap - pa je Bugz dobil ime po enem raperju, ki je bil meni full všeč pa je umrl. Kiba je pa dobila ime po enem fantu iz ene japonske anime in pomeni v japonščini čekan.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 04 Marec 2007, 12:12:10
no pa še moje živalice:

NELLY: sestrica ji je dala ime nelči ampak ker se je meni to ime zdelo nekako pocukrano  :-[ sem jo spremenila v nelly.

KOKI: hmm.... včasih ko sem bila še majhna smo imeli ptička kokija pa mi je bilo to ime že tako všeč pa je postal koki ampak ga jaz bolj kličem moj lubi, lubček  ;D :-[

KIKKY: hmm. pri njej je bila izbira težka. izbirala sem med mnogimi imeni npr. SHENNY girl (predlog moje sošolke  ::) ki je rekla da j kikky  malo preobičajno a srčkano ime za skobčevko. ko sta mami in oči šla po ptičici sem še bolj premlevala kako ji bo ime in k sta prišla domov jaz pasem odprla škatlo v kateri sta bila sem najprej vprašaa kateri je samček kateri samička, ko pa mi je mami povedala da je zeena samička sem vedela do bo kikky ker je bila malce "buckasta" in je še zdaj.

lp,tyaša



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 01 April 2007, 22:39:50
Naša prejšnja psička je bila Lejla - po komadu od Big foot mame ;)
Imamo tudi mačko - Isabell.
Kmalu pa pričakujemo zlato prinašalko, ki ji bo ime Nala - iz Levjega kralja, punca od Simbe  :)



Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 Junij 2007, 19:07:32
Na žalost (še) nimam psa, vendar imam pripravljen že cel širši izbor imen. Imam pa mačko, po imenu Tačka Dolores .  ;D
Tačka je resda precej obrabljeno ime, ampak, ko smo jo dobili, sem bila šele v 2. razredu OŠ in nisem poznala veliko mačjih imen. Ime Dolores ji je nadel moj oči, saj je čisto črna in (moj oče) pravi, da je kot kakšna Španka.  :D
Moja babi pa ima tudi 3 muce (na vikendu, kjer sicer zdaj živi), ki sem jih seveda poimenovala jaz (zelo rada poimenujem živalce). Najstarejša tigrasta muca je Loona, njena mladička pa sta Ron in Emmy.  :D Oba tigrasta, kot Loona.
No, če bi pa imela psa (najraje flata ali ZP-ja) pa so mi naj imena Espirit, Frajla, Lyra, Cherokee, Calissto, Demon in Neela  :)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #19 : 14 Junij 2007, 00:11:12
Atum je del njegovega rodovniskega imena (Atum Petovio). Sicer smo si ime lahko zbrali pri vzrediteljici iz seznama.. Pa se mi je ime najbolj dopadlo, naj se ve kje so njegove korenine ;) ker smo pa na psa  se nekaj casa cakali, sem sigurno en teden vedno mogla potuhtati.. ej, kako je ze ime mojemu psu? Ta Atum mi nikakor ni sel v glavo  :o Ko sem se pa koncno navadila sem pa ze imela kepico v rokah in na poti domov gledala njega in premisljevala kako mu naj dam ime. Ker mi do takrat ni se nic pametnega ni padlo na pamet. Pa bolj ko sem ga gledala bolj je bil Atum  :P

In tako je Atum ostal Atum. Kar nekaj casa pozneje smo pa se ugotovili pomen imena in nam je postalo jasno, da mu je pisan na kozo. Samo pocasi sem navelicana, ker vsak 5x vprasa.. kako si rekla da mu je ime?  :P


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 16 Junij 2007, 07:04:52
(Apolon Stella Blazius), zardi neodlocenosti in prevec tuhtanja po imenu je ostal Apolon.Na ime slisi v vsakem primeru,saj psi ne locijo itak med imenom ampak samo zvok in intonacijo  ;) je pa zame pravi mali bog lepote.



Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 22 September 2007, 20:43:06
Na žalost (še) nimam psa, vendar imam pripravljen že cel širši izbor imen. Imam pa mačko, po imenu Tačka Dolores .  ;D
Tačka je resda precej obrabljeno ime, ampak, ko smo jo dobili, sem bila šele v 2. razredu OŠ in nisem poznala veliko mačjih imen. Ime Dolores ji je nadel moj oči, saj je čisto črna in (moj oče) pravi, da je kot kakšna Španka.  :D
Moja babi pa ima tudi 3 muce (na vikendu, kjer sicer zdaj živi), ki sem jih seveda poimenovala jaz (zelo rada poimenujem živalce). Najstarejša tigrasta muca je Loona, njena mladička pa sta Ron in Emmy.  :D Oba tigrasta, kot Loona.
No, če bi pa imela psa (najraje flata ali ZP-ja) pa so mi naj imena Espirit, Frajla, Lyra, Cherokee, Calissto, Demon in Neela  :)
No, na vikendu imamo novega mucka, ki pa je Tiggy oz. po domače Mače.  :D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #22 : 22 September 2007, 22:12:02
Pa še jaz:
Ko sem Gajo dobila,ji je bilo ime Lajka  ::) Lajka se mi je zdelo malo premočno ime za tisto malo svetlo rjavo pikico,ki sem jo držala v naročju,zato sem tuhtala in ko sem jo pogledala,ko mi je zaspala,mi je na misel prišlo,da zgleda kot zemlja pozimi,ko počiva. Smešno,saj vem,ampak tako je postala Gaja.
Paxx je ime dobil že v zavetišču-meni je bilo všeč ime Ghost(Gaja in Ghost),ampak ko sem ga enkrat poklicala po imenu iz zavetišča je kar ostal Paxx,dodala sem samo en X  ;D
Gizelca je ime dobila po liku iz risanke-saj vsi veste katere  :D
Arthur...hmmmm,on je ena taka fensi želva,ki si zasluži kraljevsko ime in tako sem prišla do Arthurja.
Tha Fish-no,ko to ribo pogledaš si rečeš lahko samo Oh,this is what I call a fish-Tha Fish  :o Ena in edina ;)
Beauty je dobila tako ime zato,ker je taka nežna,plašna muca,take svetlo sive tigraste barve in z najlepšimi učki na svetu.
No,to je samo del mojih živali-za ostale pa nimam posebnih zgodb  :-[



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #23 : 23 September 2007, 08:53:13
Ron-u je bilo rodovniško ime Ron Belmur, klicali so ga Ron, pa je ostal Ron.
Kana, bi bila po moje Ajša, ampak ji je že bilo ime Kana rodovniško in mi je bilo ime všeč.
Za kraševca pa... Nimam pojma kako mu bo ime.  ::)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 23 September 2007, 09:13:46
Lord - že rodovniško.

Turk - ker je pač turški turk po srcu. :]

Tosy - iz Moetica Tosca. :3 Mi je bilo preveč všeč, da bi bilo kaj drugega.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #25 : 23 September 2007, 10:42:17

(pokojni)Filip-ko sem ga dobila(za božič),je moj oče pogledal hrčka
in takoj rekel-glej ga Filipa.Navedli smo še nekaj imen
pa sem kar pri Filipu ostala. ;D

Lino-sestrična si je želela psičko Lino(Lina).
Predlagala je da bi bilo tako ime moji muci.In tako je pri nas prebivala muca Lina.
Čez leto smo ugotovili da je samček.Spremenili smo zadnjo črko in nastal je LINO. >:( :P

Chappi-Očetov sodelavec ima psa Čapija,pa se mi je to ime zdelo takoooo
srčkano da sem mu dala ime Čapi.
Čez kakšen teden sem se odločila da ne bom pisala ČAPI pač pa CHAPPI.
Čeprav ga večinoma klilčemo Chappy. ;) ::)




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #26 : 23 September 2007, 11:04:51

(pokojni)Filip-ko sem ga dobila(za božič),je moj oče pogledal hrčka
in takoj rekel-glej ga Filipa.Navedli smo še nekaj imen
pa sem kar pri Filipu ostala. ;D

Lino-sestrična si je želela psičko Lino(Lina).
Predlagala je da bi bilo tako ime moji muci.In tako je pri nas prebivala muca Lina.
Čez leto smo ugotovili da je samček.Spremenili smo zadnjo črko in nastal je LINO. >:( :P

Chappi-Očetov sodelavec ima psa Čapija,pa se mi je to ime zdelo takoooo
srčkano da sem mu dala ime Čapi.
Čez kakšen teden sem se odločila da ne bom pisala ČAPI pač pa CHAPPI.
Čeprav ga večinoma klilčemo Chappy. ;) ::)


In kakšna je razlika :D?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #27 : 23 September 2007, 11:08:07
Ja saj. ::) ;D
Sam nekateri izgovorijo I,
mi pa smo malo bolj "spodaj" na Y.
Saj nevem kako bi to napisala... :-[ ::) :P

Lp Alja



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #28 : 23 September 2007, 11:37:50
A se v takih besedah ne prebere Y isto kot I - Chappy- Čapi ??
Razlika, ko ga pokličeš , pa če napišeš Chappy in Čapi - jaz je ne vidim...



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 23 September 2007, 11:46:50
Za kraševca pa... Nimam pojma kako mu bo ime.  ::)
A ne bo Grom? :P :D