Mucka se praska, ima krastice...

5ra · 2181

5ra

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 27 Februar 2007, 20:20:43
Lep pozdrav!

Imam leto dni staro mucko, ki ima na površini kože nekakšne bele krastice, ki jih je po kakih 5 ali manj na kupu. Takih mest je približno 3 - 5, ni zlo dosti. Včasih najdem tud samo eno posebej.
Tu in tam pa še zasledim nekakšne mehurčke, ki izgledajo kot mozoljčki. Približno največ 4 po celem telesu. In sklepam, da iz teh mehurčkov, ki počijo (noter je belkasta tekočina), nastanejo te krastice, ki ga verjetno srbijo in se zato praska. Bila je že pri živinozdravniku, ki je rekla, da je to verjetno samo nekakšna alergija... Meni se ne zdi tako, zato jo bom peljala še drugam za drugo mnenje...

Še prej pa sem želela vprašat vas, če bi kdo vedel kaj o tem  ??? , ali pa je že to doživel pri svojem mucku. 

Hvala za odgovore!

Čau ;)

5ra



janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #1 : 01 Marec 2007, 21:32:59
Itak če ne vejo kaj je rečejo da je alergija, a muca hodi zunaj, lahko so tudi garje, gnide od bolh , vetrinar lahko pogleda pod mikroskopom,vsaj naša veterinarka bi.
Naš je enkrat imel okoli vrata vse popraskano pa smo ugotovili da je od klopa.


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #2 : 01 Marec 2007, 22:38:33
5ra, pametno, da greš z maco še po drugo mnenje, sploh če je bilo prvo od živinozdravnika (tudi če bi bila alergija, je treba ugotovit, na kaj je maca alergična s testi, izločevalno dieto...). Tukaj imaš povezavo do vseh veterinarskih klinik in ambulant za male živali: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=10188 Poročaj, kaj je rekel veterinar. ;)


5ra

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 03 Marec 2007, 18:15:49
Hej!

Najprej hvala vama za odgovore in nasvete.

Sem bila še pri drugem živinozdravniku, ki je tud rekel, da je verjetno alergija na kakšno novo hrano, nov pralni prah... Naj izločim nove stvari, ki sem mu jih dala v zadnjem mescu.
Vglavnem, nič novega. Dobila je razpršilec z jodom, ki ga razpršim tam kjer se največ praska, da mesto razkužim, in injekcijo z antibiotikom. Naj bi to zadostovalo. Bomo vidli..  :)

čau!

Petra