Paritev-slika

Nika · 17320

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
: 02 Marec 2007, 15:51:14



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1 : 02 Marec 2007, 15:53:31
KAJ????????? >:( >:( >:(


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #2 : 02 Marec 2007, 15:55:14
malo bolje sem pogledala in videla da ima nekakšen pas na tleh pa je nekaj lesenega na tem lesenem pa je nekakšen kamen >:( >:( >:(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 02 Marec 2007, 16:24:33
Mislim da so jo privezali,da med parjenjem ne bi ušla!!!!!!! >:(  :'(  :(  :-\  :-[ 



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #4 : 02 Marec 2007, 17:09:06
GROZNO!!! >:(



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 02 Marec 2007, 17:13:18
Lep primer kjer je žival zgolj suženj človeku.

Za kozlat...



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #6 : 02 Marec 2007, 18:02:04
ampak ni mi jasno kaj je s tem ko jo je privezal mislil ???

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 02 Marec 2007, 18:55:01
Dejte mal s smajliji sparat, pa dvakrat prestudirat ko kaj napisete



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #8 : 03 Marec 2007, 10:01:54
nika ne razumem te...
kaj misliš s tem

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 03 Marec 2007, 11:03:10
očitno se nekaterim ne da svoje psice držat in jo raje privežejo da samec opravi svoje  ::) Kaj vse še folk ne bo pogruntal  ::) ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 03 Marec 2007, 12:40:50
Enkrat sem videla reklamo v ameriški pasji reviji za tako mizo, na katero lepo pritrdiš psico, naštelaš višino spredaj in zadaj, pes potem samo stopi nanjo, psica pa ne more niti mrdniti. Tole na sliki je domača izvedba z enakim namenom - psica je pritrjena spredaj in zadaj tako na kratko da se ne more izmakniti, kaj šele ugrizniti. (če dobro pogledaš je pritrjena med dva stebrička). Zadeva je zelo pripravna, zlasti pri hudih psicah in zanikrnih plemenjakih, je pa njena uporaba stvar okusa,
.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #11 : 03 Marec 2007, 12:45:25
meni ni prav nič všeč... :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #12 : 03 Marec 2007, 13:06:23
Enkrat sem videla reklamo v ameriški pasji reviji za tako mizo, na katero lepo pritrdiš psico, naštelaš višino spredaj in zadaj, pes potem samo stopi nanjo, psica pa ne more niti mrdniti. Tole na sliki je domača izvedba z enakim namenom - psica je pritrjena spredaj in zadaj tako na kratko da se ne more izmakniti, kaj šele ugrizniti. (če dobro pogledaš je pritrjena med dva stebrička). Zadeva je zelo pripravna, zlasti pri hudih psicah in zanikrnih plemenjakih, je pa njena uporaba stvar okusa,
.

Ja samo, če je psica huda in če je plemenjak zanikrn, so rezultat tega lahko agresivni ali problematični mladiči, ki zrastejo v pse, ki so lahko  nevarni okolici... :-\ če sem te prav razumela glede tega kar si napisala o hudih psicah in plemenjakih.
In takih psic in psov se ne bi smelo pariti, saj se tako le veča število problematičnih in agresivnih psov. Res je, da je v večini primerov kriv človek za neprimerno vedenje psa, vendar roko na srce veliko naredijo tudi geni sami.




malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 03 Marec 2007, 13:15:28
Taj, si me pa prehitel  :) .. in se popolnoma strinjam !! Psic in psov, ki iz kakršnega koli razloga niso sposobni sami
opraviti popolnoma naravne paritve, se tudi po mojem mnenju nebi smelo uporabljati za vzrejo. Izjema so lahko le umetne osemenitve - in še to le v primeru, ko zaradi oddaljenosti obeh psov naravna paritev ni možna.

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #14 : 03 Marec 2007, 13:52:44
Taj, si me pa prehitel-a  :) ..

...prehitela  ;)



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 03 Marec 2007, 14:10:35
Ops - se opravičujem ! Sem gledala tisto pod Taj - *super pesjanar*  ::)

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #16 : 03 Marec 2007, 14:19:29
Malfa - sej vem! Ni panike! :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 03 Marec 2007, 14:22:32
No ja, če je to, da so psi do drugih psov čim bolj žleht zaželeno....(pri nekaterih očitno je še). Tudi z nervoznimi psicami se ni treba truditi. Kaj pa te to briga, če bodo mladiči tudi nervozni, glavno da s čim manj truda pobereš čim več skočnin.


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 03 Marec 2007, 17:13:37
GROZA! >:(

lp,tyaša



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #19 : 04 Marec 2007, 00:41:12
Pa je kdo sploh pomislil, kaj se lahko zgodi, če psica nenadoma med paritvijo skoči stran? Samca lahko resno poškoduje.
Recimo; parjenje normalno poteka zunaj, psica ni nič tečna al pa nervozna, potem se pa najde en maček, katerega psica ne prenese. In kaj - požene se za njim, za sabo pa povleče samca.

Če je tak primer (podoben) me ne moti, če gre pa za drugo, je pa druga zgodba.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 05 Marec 2007, 11:47:21
Samice med paritvijo ponavadi bolj malo skačejo, ker jih to boli. In se lahko še bolj grdo poškodujejo kot samci. Sicer pa je čisto zadosti, da je na psica povodcu, mogoče jo lahko potem ko ostaneta skupaj tudi podpreš s kolenom, če se ti ravno zdi potrebno. Če se kdo za svojega dragocenega samca tako boji, da bi mu morali normalno psico privezovati med dva kola pa naj ga raje kasrtrira.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #21 : 05 Marec 2007, 12:13:49
. Če se kdo za svojega dragocenega samca tako boji, da bi mu morali normalno psico privezovati med dva kola pa naj ga raje kasrtrira.

Ah ziher, je ziher glavno da bodo novi bojni psi.  Pomoje se te fantje bolj bojijo za svoj zasluzek, kot za svoje pse.  ::)



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #22 : 06 Marec 2007, 00:02:18
Ta metoda parjenja kot je na sliki je res mal taka  :-X  .

Isla: zelo me je zmotila tvoja izjava
Ah ziher, je ziher glavno da bodo novi bojni psi.  Pomoje se te fantje bolj bojijo za svoj zasluzek, kot za svoje pse.  ::)

Ti to resno?  ??? Ker moje mnenje je, da se psov ne kategorizira kot bojne ali pa ne. Pa kako veš, da je za boj? Kaj pa če ni in si ravno nekega lastnika obtožila nečesa izredno svinj*** ?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 06 Marec 2007, 07:56:36
Najbrž bodo res bojni, in ker psica morda sploh ne prenese drugih psov -niti samcev med gonitvijo, jo morajo pripasat,ker bi se sicer klala namesto parila

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #24 : 06 Marec 2007, 09:07:08
Ta metoda parjenja kot je na sliki je res mal taka  :-X  .
Isla: zelo me je zmotila tvoja izjava
Ti to resno?  ??? Ker moje mnenje je, da se psov ne kategorizira kot bojne ali pa ne. Pa kako veš, da je za boj? Kaj pa če ni in si ravno nekega lastnika obtožila nečesa izredno svinj*** ?

Ne, ne, ne kategoriziram psov kot bojne ampak taksne slike sem že enkrat videla na enem forumu, ko je nekdo prilepil oglas z bolhe kjer so se prodajali kao čistokrvni AST na slikah pa so bili poškodovani in okrvavljeni psi (očitno iz pasjih bojev). Mislim da ni nakljucje, da so slike slikane v istem okolju.  Upam da sem s tem razrešila tvojo dilemo. Ce pa sem koga obtozila česa izredno svinjskega, mi je pa tudi čisto vseeno, ker svinjsko je že to kako parijo psico (na kamen z pasom privezano).  :-\



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #25 : 06 Marec 2007, 09:29:46
Sem že mislila, da se kategorizira zarad pasme.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #26 : 06 Marec 2007, 09:30:01
Aja pa se tole, ce sem kakor koli prizadela čustva lastnikov pit bulov AST-jev in sorodnih pasem se globoko opravicujem, moj namen je bil komentirati slike in pse z zgoraj navedenih linkov in ne celotnih pasem.  :)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #27 : 06 Marec 2007, 15:00:22
Saj vsaka paritev, ki ni naravna in zaželjena s strani ljudi je lahko "oporečna"...Saj tudi druge žvali privežejo...kobilam na primer noge, da ne brcajo...žrebcem dajejo "srček" v gobec, ki grozno boli, da je bolj obvladljiv....Torej ta domača izvedba...stojišča za psico ni nič tako neobičajna...Ali vas moti to, samo zaradi pasme...ali pa na splošno..?

Če želite pravo narvao morate pustiti vašo psico, da se spari s prvim momojedočim psom in ne z izbranim plemenjakom...GG   


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 06 Marec 2007, 15:22:54
Če želiš pravo naravo moraš ne samo psico pustiti da si sama najde partnerja (ne boš verjela, to NI prvi mimojedoči) ampak naj si potem še sama najde hrano zase in za mladiče in jih brez pomoči gor spravi.
Trdim pa, da ni treba uporabljati bolj nenaravnih metod kot je to nujno. Psici izberemo plemenjaka, a kar se mene tiče, ga lahko tudi odkloni. In gremo k drugemu. Če nobenega ne mara pa ni normalna in ne rabi imeti mladičev.

Meni pasma še na misel ni prišla, dokler jo niste začeli ven vlačiti. Je pa dejstvo, da bi brez prisilnih sredstev pri parjenju pasma hitro izgubila sloves bojnih psov - ker bi tisti pretirano agresivni do drugih psov ostali brez potomcev.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #29 : 06 Marec 2007, 15:56:38
Saj vsaka paritev, ki ni naravna in zaželjena s strani ljudi je lahko "oporečna"...Saj tudi druge žvali privežejo...kobilam na primer noge, da ne brcajo...žrebcem dajejo "srček" v gobec, ki grozno boli, da je bolj obvladljiv....Torej ta domača izvedba...stojišča za psico ni nič tako neobičajna...Ali vas moti to, samo zaradi pasme...ali pa na splošno..?

butast se mi zdi.. Ko clovek posili ovco kar ne more bit hujsega, ko se pa psico posili s pomocjo vseh moznih dodatkov, je pa to nekaj povsem normalnega.
Pasma/vrsta nima pri tem nobene vloge