Zavetišče Gmajnice

ninci · 162603

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 25 September 2005, 10:32:41
Tukajle bi lahko rekli "Več kužkov išče pravega", lastnika namreč.

Več informacij.

Trenutno je v zavetišču tudi en RW, pa prikupna mešanka z škotom in dalmatinec in APBT?? mix, poleg ostalih prikupnih mešančkov.

Lp nina






bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #1 : 23 December 2005, 15:09:17
Jaz probam vsaj enkrat na teden it v Gmajnice kužke sprehajat, ponavadi ob nedeljah. A še kdo hodi tja?
Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 23 December 2005, 16:54:27
Do sedaj sem bila trikrat v Gmajnicah :) pa bi šla še kdaj tja, je pa problem s prevozom, ker je od končne postaje 6. precej daleč.

So mi pa ful simpatični vsi kosmatinci, ki so tam :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3 : 23 December 2005, 19:34:08
Jaz bi tja hodila vsak dan, pa je problem oddaljenost !
Sva pa bili s prijateljico in smo sprehajali psičko Tinko  :-*



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #4 : 25 December 2005, 18:57:58
Danes sem bila spet v Gmajnicah, tokrat s prijateljico in sva ven peljali 4 letno mešanko Cveti manjše rasti in pa 2 letno Fani, ki je mešanka z belgijskim ovčarjem. Obe sta sterilizirani in zelo prijazni, tudi crkljata se radi, Fani je pa sploh igriva. Slike so spodaj v albumu pod azil, vidite pa lahko še veliko slikic drugih kužkov iz zavetišča. Danes so tudi sprejemali prispevke, hrano in opremo za zapuščene živali v Gmajnicah. Darujete lahko vsak dan in ne samo danes, da ne bo kdo mislil, da je zamudil priložnost. ;D
Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 25 December 2005, 19:10:34
 ;D V tvojem albumu sem jaz našla eno tako cortiko, madona...  :-* :-* Mešanka z huskyem in dobermanom Taša, nora je res :-*
Kakšna je pa kaj karakterno, do ostalih psov itd... Sicer zaenkrat jaz nimam pogojev ampak vseeno.

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 25 December 2005, 20:38:35
Ja Taša je ful srčkana, je tudi na njihovi spletni strani :D. Je pa že kar dolgo notri :( Pa taka srčica.
Nina, kako nimaš pogojev, saj pravijo da eden ni nobeden ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 25 December 2005, 22:34:17
Nina, kako nimaš pogojev, saj pravijo da eden ni nobeden ;)

 ;D ;D Pa saj sta dva ::) 8)

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 25 December 2005, 22:42:10
Aja, no pri tebi doma je samo en pesek ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #9 : 28 December 2005, 11:05:31
Za Tašo ne vem veliko povedat, ker je še nisem ven peljala, kolikor sem jo pa videla na sprehodu z drugimi, pa ni agresivna na psice, mogoče malo vleče na povodcu, ampak ni take panike. Bom naslednjo nedeljo probala za njo rečt, če je ne bo že kdo drug ven peljal, pa poročam. Sem jo pa slikala zato, ker je bila moji kolegici full všeč in je tudi rekla, da se ji zdi čudn, da je niso že posvojili, ker je tolk lušna.
Lp


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 28 December 2005, 12:31:55
bolha kakšen je pa Jack po karkakterju? Zdi se mi zelo luškan in prijazen kuža. :) :-*
Taša je pa ena taka postavna damica ;D




Lp



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #11 : 28 December 2005, 15:38:03
Jack je pravi cuker. Prijazen do ljudi in drugih psov, vsaj takrat ko sem ga jaz ven peljala sploh ni reagiral na lajež drugih psov. Vleče na povodcu, tako da bi bilo potrebno malo vaje, drugače pa zgleda na slikah večji kot je v resnici.
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #12 : 01 Januar 2006, 14:51:08
Prav grdo vreme je danes, ampak smo vseeno šli na novega leta dan kužke iz Gmajnic peljati na sprehod. V zavetišču imajo novo pravilo, da ne moreš več povedati katerega kužka bi ven peljal, ampak ti ga dodelijo kar sami, zato nisem ven peljala Taše. Sta pa zato šla z mano Fani, ki sem jo že zadnjič omenjala in pa Tine, ki je 2 letni mešanček manjše rasti s privihanim repom. Bila sta tako fajn, na vrvici hodita kar lepo in Fani je čisto razigrana, je skoz Tinetu težila za igro. Tine pa rad malo nalaja mimoidoče pse, medtem ko bi se Fani z vsemi rada igrala, čeprav je 2 leti stara in ni več mladič.
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #13 : 08 Januar 2006, 14:49:12
Hajdi sem enkrat že peljala ven. Še vedno lepo hodi na vrvici, čeprav zna tudi malo povlečt, če se ji zdi kaj bolj zanimivega. Rada skače v pesjaku, vendar potem zunaj se pomiri, zelo ji je všeč sneg in se je ene 5x tudi povaljala v njem. Nažalost rada laja na psice, samčke ima pa še vedno rada.

Dobra novica je, da je Tine dobil nov dom, prav tako Hugo, ki je imel najdaljši staž v Gmajnicah. Kar nekaj kužkov je našlo nov dom, saj imajo celo en pesjak prazen, ene par jih ima pa samo enega prebivalca notri.
Lp


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 15 Januar 2006, 14:52:38
Jaz sm bla tam pred 14 dnevi, sam se mi je ful mudilo tak da sm tam pustila samo eno vrečo pasje hrane, grem pa spet drug teden. Zdej majo eno akcijo zbirajo odeje, a ne ?  ??? Morm pogledat doma, ziher se bo kera našla . . . :) So pa uslužbenci zlo prijazni.

                                                                                          Z+Z



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #15 : 15 Januar 2006, 15:40:03
To za odeje pa ne vem, nisem nikjer zasledila, ampak tako ali tako vsak dan sprejmejo karkoli jim prineseš. Danes sem šla v Gmajnice z mamo in sve peljale ven Maxija in Špelco. Maxi je 6 leten majhen, črn kuža, Špelca pa srednje velika mešanka z belgijskim ovčarjem, se mi zdi, da je dve leti stara, ampak mi je trenutno iz spomina ušlo. ;D Na povodcu lepo hodita, ampak lajata na mimoidoče(Špelca malo bolj kot Maxi, ki samo na pse).
Slikce so v mojem albumu pod azil.
Nov dom so dobili: Fani, Cveti, Mica, Taša in Buši.
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #16 : 22 Januar 2006, 18:06:25
V Gmajnicah je bil danes en res čuden dan. S kolegico sve peljali na sprehod Čipa, ki je eno letni mešanček in Maro, ki je 5 letna sterilizirana nemška ovčarka. Čip še vedno vztrajno vleče na vrvici in se je zgodilo, da ko se je stresel, mi je v roki ostala samo vrvica, Čip je pa po moje podrl rekord v šprintu  ;D. Bolj ko sem jaz tekla za njim, bolj je on laufal, no na srečo se mu je mudilo kakat in sem ga med potrebo dohitela in privezala. Očitno ni bil dobro privezan ali pa je bila ovratnica fuč, ker jo je oskrbnica v zavetišču takoj zamenjala za usnjeno. To pa še ni bilo vse, ko sva psa pripeljali nazaj, je kolegica pustila Maro preblizu pesjakov in jo je Švrk v pesjaku zagrabil za ustnico  :o. Tako smo ju probavali spravit narazen kako minuto, pa Švrk kar ni popustil dokler ni ena sprehajalka stopila v pesjak. Izšlo se je brez hujših ran, vsaj fizičnih. Drugače je pa Mara prijazna do vseh psov in psic, ki jih sreča na sprehodu, samo to mimo pesjakov je pa groza.

Videla sem tudi Rozi mešanko s pitbulom in očitno boksarjem, ker ima kupiran rep, ki ni hotela iti nazaj v pesjak, se je pa prav prijazno povohala z Zalo, dolgodlako nemško ovčarko. Verjetno bo Borči, ki je še en nemški ovčar, dobil nov dom, saj sta si ga ogledovala starejši gospod in gospa. Gospod je povedal, da so imeli dosedaj same nemške ovčarje in da jima je pred kratkim en umrl in sta se odločila za Borčija, ki bo imel velik vrt na razpolago, samo še na sprehod sta ga hotela odpeljat, potem bi se pa odločila. Držim pesti za Borčija.
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #17 : 23 Januar 2006, 19:45:53
Še ena novica, danes sem v Tivoliju na sprehodu srečala Jacka s svojo novo lastnico. Obdržal je ime Jack in je kar spuščen laufal okrog lastnice, ki je starejša gospa. Posvojen je bil pred 10 dnevi, tako da se je kar fajn navadil na novo življenje.
Lp


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #18 : 24 Januar 2006, 08:25:53
Bolha: najprej bi rad pohvalil tvoje opise kužkov ... saj s tem lahko dosti prispevaš k njihovi čimprejšni posvojitvi  8)

Pa seveda prima za Jacka  ;D Lepo da se je tako hitro privadil... verjetno pripomore tudi dobra oskrba ;)

Lp, Črt



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 24 Januar 2006, 15:24:50
Bolha, a Jack je tak siv mešanec z labradorcem? V petek sem na PST-ju pri biotehnični fakulteti videla enega podobnega pa se mi je zdelo, da bi lahko bil on.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #20 : 24 Januar 2006, 17:11:51
Trigi hvala za pohvale, ampak me tako veseli, da jih sprehajam in potem takoj domov na net napisat kaj o njih. ;D
Tukaj je pa slikca Jacka, malo meglena no, ampak je za razpoznat.
http://roadie.moj-album.com/slike/959196/ksIcye1yuRmQG1MM.v.jpg


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #21 : 24 Januar 2006, 17:12:56
Trigi hvala za pohvale, ampak me tako veseli, da jih sprehajam in potem takoj domov na net napisat kaj o njih. ;D
Tukaj je pa slikca Jacka, malo meglena no, ampak je za razpoznat. Je bil pa v Gmajnicah opisan kot mešanec z labradorcem.
http://roadie.moj-album.com/slike/959196/ksIcye1yuRmQG1MM.v.jpg


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #22 : 24 Januar 2006, 17:14:12


Hotla sem dopisat, pa sem citat pritisnla, se opravičujem. Sem hotla povedati, da je bil v Gmajnicah opisan kot mešanec z Labradorcem.
Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 24 Januar 2006, 17:38:03
Ja, njega sem imela v mislih :D. Moram zdaj večkrat it kaj na PST, da ga bom kaj videla :) Se je pa takrat (če je bil on) lepo igral z enimi kužki :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 24 Januar 2006, 19:32:34
 ;D fejst, fejst vesela za Jacka :) (meni osebno je bil on fejst simpatičen ;D). tak da super da ma nove lastnike, pa upam da bo užival tako kot bi že zdavnaj mogel ;)


Lp, Tina



brigita

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 25 Januar 2006, 20:33:16
Pozdravljeni!

Ali mogoče kdo pozna Ferdota. Je samček v Zavetišču Gmajnice, star 4 leta.



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #26 : 29 Januar 2006, 16:42:10
Danes sta šla spet z nama ven Čip in Mara. Še vedno vlečeta na povodcu, ampak sta prav pridna zraven drugih psov. Mara bi se z njimi igrala, Čip jih pa kar ignorira, čeprav kakšen pes bevska na njega. Poslikala sem še nekaj azilskih muc, ki so bile na parkarišču in na avtih, in so tako lepe za pojest.

Brigita: Ferdota sem videla samo v boksu in ga še nisem na sprehod peljala, tako da ne vem kakšen je po karakterju. Je pa ful smešen, tak skuštranček.


Lp



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #28 : 05 Februar 2006, 20:56:12
Neverjetno lep dan je bil danes in se je veliko ljudi odločilo za sprehod s kužki iz Gmajnic, tako da jih je že zmanjkalo do takrat, ko sem jaz prišla tja. No, na mojo srečo, se je našel še en mladiček, ki je šel danes prvič na sprehod. Star je tam nekje 3 mesece, je samček in je verjetno mešanček z labradorcem. Mali je vsake toliko malo protestiral, se usedel na rit in se ni hotel premakniti, zato sem ga morala nositi, medtem me je pa lubčkal  :-*po obrazu. V zavetišču je kar nekaj mladičev, ki so prišli skupaj kot leglo. Eno leglo so mešančki s kokeršpanjelom in so kratkodlaki, en je pšenične barve, 3 črne, en črnuhec je pa čisto drugačen od svojih bratcev in sestric in je podoben kakšnemu skuštranemu terierčku. :D
Tukaj je še slikca te kepce:
http://roadie.moj-album.com/slike/959196/jmiEzbthSR1CCkyN.v.jpg
http://roadie.moj-album.com/slike/959196/vcWMpc0eT5WZIcmk.v.jpg

Še eno presenečenje me je čakalo pri mojih starših. Klicala je soseda, da nam mora nekaj pokazat in je prišla na obisk. Pripeljala je novo psičko, ki jo je posvojila iz Gmajnic in to je bila dolgodlaka nemška ovčarka Zala. Gospa ni mogla verjeti, da je dobila tako čudovito psičko, ki je nekaj najbolj prijaznega, ime ji je dala Brina. Doma so vedno imeli pse in verjamem, da bo Brina uživala v novem domu.
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #29 : 18 Februar 2006, 23:08:31
Kumal je bil tisti, ki me je danes peljal na spehod. :D Je mešanček manjše srednje rasti in je star leto in pol. Njegova značilnost je eno pokončno in eno poležano uho.  :oLepo hodi na povodcu, ampak tudi povleče, če zavoha kakšno srno. Do psov in psic, ki sva jih srečala na sprehodu, ni bil ravno prijazen, čeprav si pesjak sedaj deli s samcem, pred tem pa s samico.

Videla sem tudi eno čisto malo mladičko staro nekje 2 meseca, ampak je velika kot podganca in bo manjše rasti. Sigurno bo hitro našla svoj dom.

Veliko psov je dobilo nove domove, od tistih, ki sem jih jaz peljala na sprehod so: Maxi, Hajdi, Čip in Izi. ;D
Še link do slikc:
http://roadie.moj-album.com/slike/959196/_BIhoquxY4yH0UOL.v.jpg
http://roadie.moj-album.com/slike/959196/UAjpbtjvv2wCd_nw.v.jpg
Lp