Zavetišče Gmajnice

ninci · 162623

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #210 : 19 December 2008, 22:48:16
Eno vprašanje za tiste ki se spoznate...na strani zavetišča piše da je oskrbnina za velikega psa na dan 14,61 € - kdo to določi, kaj vse to vključuje, od kod jim taka cifra? (predvidevam da je to določeno po nekem zakonu ali ...)

Za primer, niti pasji hoteli pri nas ne stanejo toliko za psa za 1 dan, vključno z hrano, nego, ...

Samo informativno me zanima, ker me je ta cifra res začudila.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #211 : 20 December 2008, 07:55:42
Za zavetišča ravno nisem prepričana,ampak za veterinarske postaje ceno določa Vurs in pa Veterinarska zbornica.Tako je po ceniku letos oskrbni dan za velikega psa 16,01 Eur brez DDV.Samo to velja v primeru utemeljenega suma na steklino in 10-dnevnega opazovanja-tega potem na postajah zaračunamo Vurs-u.Cene se pa običajno usklajujejo vsako leto,tako da novi ceniki začnejo veljati v februarju.
LP Tjaša



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #212 : 20 December 2008, 12:01:22
Za taka vprašanja je najbolje, če se kar direktno na zavetišče obrnete  :)

Zavetišče za zapuščene živali Ljubljana
Gmajnice 30
1000 Ljubljana

Tel.: +386 (0)1 256 02 79



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #213 : 20 December 2008, 19:53:59
No mene je samo zanimalo, glede na to da sem zasledila ta podatek na njihovi strani, če kdo pač ve :)

lojze...saj pol verjetno je isto za zavetišče, ... čeprav bi me še vedno zanimalo kaj vse to vključuje oz na podlagi kakšnih kriterijev to določajo.

Ker moja logika, čim višja je ta cena za oskrbovani dan v zavetišču, tem manj psov lahko ˝oskrbijo˝, ok seveda tudi glede na kapacitete, ampak predvidevam da je tud neka omejitev v proračunu...no v glavnem sicer ni moja stvar, me je pa na rit vrglo kaj dajo psu za 14 € vsak dan... zato me je zanimalo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #214 : 20 December 2008, 19:59:41
Samo... v zavetišču pse tudi veterinarsko oskrbijo, cepijo, kastrirajo/sterilizirajo, oskrbijo rane itd. (no naj bi jih), česar hoteli ne delajo. Hoteli samo futrajo pse in jih 1x-2x na dan spustijo v ogrado ali sprehodijo.




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #215 : 21 December 2008, 16:56:35
No saj pravim, da me zanima kaj točno spada v to ceno :)



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #216 : 14 Januar 2009, 17:50:40
mi smo s šolo šli v torek (to nam pa? spada pod prakso) sprehajat pse. No in jst sm mela psa z imenom Fi?o. Ta kuža je res ful prjazn ne vle?e tok, mi je dau tud enepar lup?kou..zlo prjazn, luškan, ni prevelik ni premajhen..glih tak "ta prav"  ;D
Tko da...res ?e bi se gdo odlo?u da bi ga kupu, res mu nebo žal :D :-* :-* :-*


boromir75

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 28 Januar 2009, 11:47:14
Sem opazu, da je bila moja Taša stavr debate na forumu,.. sicer že tri leta nazaj, ko sem jo posvojil v gmajnicah. Prilagam ene par fotk, da boste vedl, da se ma fino. Izšla pa je tudi pravljica Vigo išče dom, v kateri ima Taša eno glavnih vlog, namen knjige pa je zbiranje sredstev za zavetišča. lp



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #218 : 28 Januar 2009, 12:19:37
Tole pikico prelepo sem pa spoznala že enkart davno nazaj. Saj sprehajate po mengeškem polju?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


boromir75

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 28 Januar 2009, 13:09:03
Točno, se spomnim Albe pa mislim, da je bil zraven še en fant husky.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #220 : 28 Januar 2009, 14:14:41
Ja njen najboljši prijatelj Kan.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


tita

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 16 Februar 2009, 17:26:44
Akcija kastracij in sterilizacij mačk po polovični ceni

Zavetišče za zapuščene živali Ljubljana organizira AKCIJO sterilizacij oziroma kastracij mačk po polovični ceni od priporočene cene s strani Veterinarske zbornice z dne 27.01.2009.

Cena sterilizacije tako znaša 40 EUR, cena kastracije pa 30 EUR z DDV. V ceno je VKLJUČENO čipiranje mačk, izdaja potnega lista in vpis v centralni register (priporočena cena Veterinarske zbornice za čipiranje znaša 18,72 EUR in za potni list 3,74 EUR).

Akcija poteka z namenom zmanjšanja števila neželenih in zapuščenih mačk ter omejevanja prenosa kužnih bolezni, tudi takih, ki se prenašajo na ljudi. Za poseg je NUJNO predhodno naročilo na telefon: 01/ 25 60 279, naročanje na sterilizacijo / kastracijo (tipka 4). Kličite od ponedeljka do petka med 8'00 in 15'00 uro.

Akcija velja le na območju MOL in traja do preklica!

Za dodatne informacije lahko pokličete na telefon 01/ 25 60 279!
Marko Oman,
Vodja zavetišča



vojc

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #222 : 11 April 2009, 17:54:27
tukaj pošiljam nekaj fotk bivšega oskrbovanca gmajnic ,mogoče se ga kdo spomni .
Crt še v gmajnicah


Crt sedaj








Crt v šoli




lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #223 : 12 April 2009, 20:23:54
samo neki me zanima!!!če bi se nekdo hotel znebit psa,pa da mu nebi blo mar za žival mislte da bi plaču 150E al ga dov na cesto namreč zasledila sem tole!!oglejte si cenik v celoti!!Cenik storitev v Zavetišču Ljubljana
STORITEV    CENA V EVRIH
(z DDV)
PRISPEVEK ZAVETIŠČU OB POSVOJITVI PSA    

    41,73 €

PRISPEVEK ZAVETIŠČU OB POSVOJITVI MAČKE    

    20,86 €

DNEVNA OSKRBNINA ZA PSE:
- velik pes    

    14,61 €

- mali pes    

    10,43 €

- mladič (do 4. mesecev)    

    5,01 €

DNEVNA OSKRBNINA ZA MAČKE:
- odrasle    

    4,17 €

- mladič (do 6. mesecev)    

    2,09 €

SPREJEM IN NAMESTITEV IZGUBLJENE ŽIVALI ZNANEGA LASTNIKA/ DNEVNA OSKRBA
   

    18,78 €

DNEVNA NAJEMNINA BOKSA ZA ULOV PSA    

    20,86 €

DNEVNA NAJEMNINA BOKSA ZA ULOV MAČKE
   

    2,09 €

ODDAJA LASTNIŠKE MAČKE V ZAVETIŠČE - ODRASLA
   

    41,73 €

ODDAJA LASTNIŠKE MAČKE V ZAVETIŠČE - MLADIČ
   

    20,86 €

ODDAJA LASTNIŠKEGA PSA V ZAVETIŠČE - VELIK
   

    146,05 €


ODDAJA LASTNIŠKEGA PSA V ZAVETIŠČE - MALI    

    104,32 €

ODDAJA LASTNIŠKEGA PSA V ZAVETIŠČE - MLADIČ    

    50,08 €

ZAPUŠČENA ŽIVAL NEZNANEGA LASTNIKA    

    24ur/DAN BREZPLAČNO

l.p.                Barbara&Lun


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #224 : 12 April 2009, 20:57:14
vojc a je meu črt mogoče kakšne potomce?? Ker v naši okolici živi en čiiiiiiiiiiiisto podoben pes samo da je manjši,pa viseča ušesa ma ;)

PS:Ma ja potem se pa tle sprašujemo zakaj mečejo živali na cesto ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


vojc

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 12 April 2009, 21:23:19
žal ti na tvoje vprašanje nemorem in neznam odgovoriti,kajti Crt je bil najdenček pripelljan v zavetišče in tam so ga kastrirali,nato pa se ga posvojil ,
kako je bilo z njim pre nevem možno pa je da se je prej kaj paril.Kot vidiš ti glede tega žal nemorem odgovoriti.
P.S. Ali mogoče veš koliko je star ta kuža ki je tako zelo podoben crtu.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #226 : 12 April 2009, 22:05:07
oh... kakšno leto? 9 mesecev? nekaj takega.... bom naslednič vprašala.... je pa tud iz gmajnic (se mi zdi...)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Tashaa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 18 Maj 2009, 19:59:30
Pozdrav vsem bralcem tega foruma,

Tudi jaz sem pred dobrega pol leta posvojila kužka iz zavetišča Gmajnice in sicer Arona.
Sklenila sem se oglasiti, da vam povem, da Aron sedaj uživa na primorskem koncu, ima vse kar hoče in se mu na splošno lepo godi :)
Nekaj časa je bil precej zmeden, vendar je sedaj že večino slabih izkušenj pozabil in veselo čuva dvorišče skupaj z našo drugo psičko Bino ;D

Želela bi se zahvaliti vsem, ki so se trudili, da mu v Gmajnicah ni bilo prehudo po izkušnji, ki jo je doživel, predvsem pa gospodični (mislim da je Nina, če se prav spomnim), ki ga je kot kaže zares dobro poznala. Vse njene navedbe namreč držijo.

Lep pozdrav od Arona in Nataše s primorske.

p.s. priložiti sem hotela par slikic, pa mi jih ne uspe dat na forum. Sem še mal nova in se lovim tu gor. :( :-[



lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #228 : 08 Junij 2009, 17:21:32
tashaa a je aron velik z velik dlake približno bež barve???ker je moja soseda v tretjem štuku mela psa arona in ga dala v zavetišče gmajnice!!!slikice probi če ti rata.

l.p.                Barbara&Lun


Tashaa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 08 Junij 2009, 19:47:22
Ja Aron je velik, pa z veliko dlake, pa lepe bež - bele barve. In glede na to, da so nam v zavetišču rekli, da ga je v posvojitev dala neka gospa, je precej verjetno to en in isti kuža :)

Slikice bom poskusila dat gor ja. Upam, da mi uspe:)



lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #230 : 20 Julij 2009, 22:15:15
ojoj.potem pa je res verjetno isti Aron!!!ja ti povem kaj o njem.hm.....imel je soseda nemškega ovčarja po imenu Miško.nista se marala.tista da tako rečem žlehtnoba ki je bila lastnica Arona pa je nekaj časa imela najeto sprehajalko nato pa Arona odala v zavetišče zaradi "prenatrpanega" urnika!!!in sem po pravici povem zeloooooooooooo vesela da se je Aron rešil betonskih blokov na glinškovi ploščadi!(LJ:BEŽIGRAD)
ter vseh zoprnih psov!!!tudi mojega!!heheheheh!nekoč pa bo tudi moj Lun užival v naravi tako kot Aron saj razmišljamo,da bi se po moji končani šoli(sredni) preselili na bolši zrak ter čisteje okolje!!da pa dodam me je ljubljana zelo razočarala nad njeno snažnostjo!!

l.p.                Barbara&Lun


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 20 Julij 2009, 22:56:54
A si lahko malo bolj precizna? Iz tvojega pisanja ne štekam ničesar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #232 : 21 Julij 2009, 10:42:17
samo neki me zanima!!!če bi se nekdo hotel znebit psa,pa da mu nebi blo mar za žival mislte da bi plaču 150E al ga dov na cesto namreč zasledila sem tole!!oglejte si cenik v celoti!!Cenik storitev v Zavetišču Ljubljana
STORITEV    CENA V EVRIH
(z DDV)
......

ODDAJA LASTNIŠKEGA PSA V ZAVETIŠČE - VELIK
   

    146,05 €
[/b]

ODDAJA LASTNIŠKEGA PSA V ZAVETIŠČE - MALI    

    104,32 €

ODDAJA LASTNIŠKEGA PSA V ZAVETIŠČE - MLADIČ    

    50,08 €


Edino pravilno je tako. Občina pač ne bo plačala, ker je lastnik pripeljal tja žival. In če so se naumili psa oddat-zakaj pa ne bi plačali? Saj ni tako veliko, če pomisliš da te žakelj hrane pride mesečno cca 50€ (nekatere več, druge manj).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #233 : 21 Julij 2009, 12:08:47
Edino pravilno je tako. Občina pač ne bo plačala, ker je lastnik pripeljal tja žival. In če so se naumili psa oddat-zakaj pa ne bi plačali? Saj ni tako veliko, če pomisliš da te žakelj hrane pride mesečno cca 50€ (nekatere več, druge manj).
Ja, ampak potem je(nažalost) logično, da bo večina ljudi žival vrgla na cesto ali pa jo oddala prvemu, ki pride mimo.  :-\
Lp, Tjaša



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 21 Julij 2009, 12:31:50
Sem opazu, da je bila moja Taša stavr debate na forumu,.. sicer že tri leta nazaj, ko sem jo posvojil v gmajnicah. Prilagam ene par fotk, da boste vedl, da se ma fino. Izšla pa je tudi pravljica Vigo išče dom, v kateri ima Taša eno glavnih vlog, namen knjige pa je zbiranje sredstev za zavetišča. lp

Oj. Tašo  sem jaz poznala, ko je bila še pri prvemu lastniku, njena sestrica pa živi na našem koncu, sta si zelo podobni.  ;) :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 21 Julij 2009, 16:58:35
Ja, ampak potem je(nažalost) logično, da bo večina ljudi žival vrgla na cesto ali pa jo oddala prvemu, ki pride mimo.  :-\
Lp, Tjaša

Ne, ni logično. Zakaj bi pa mogli drugi drek pucat in ne tisti, ki ga je nasral? Že tako v bistvu ga, sicer ne bi rabili zavetišč in začasnih nastaniteljev za toliko živali...


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #236 : 21 Julij 2009, 17:32:40
Ne, ni logično. Zakaj bi pa mogli drugi drek pucat in ne tisti, ki ga je nasral? Že tako v bistvu ga, sicer ne bi rabili zavetišč in začasnih nastaniteljev za toliko živali...
Ne, poglej, mislim, da si me narobe razumela :)  Človeku se bo zdelo BrezVeze plačevat teh 150€ in bo psa raje vrgel na cesto, tega mu ni treba plačat...  :-\ Ampak nevem, jaz bi dosti raje psu sama poiskala dom kot ga dala v zavetišče, vrgla na cesto, karkoli... Sej je težko ampak...
Lp, Tjaša



Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 27 Julij 2009, 11:53:26
Živijo,a bi šel kdo danes sprehajat pse??
jaz bi rada šla,samo ni nobenega ki bi zraven šel.
Nimam prevoza,grem s kolesom,tako da če je kdo za,naj pove.



lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #238 : 13 September 2009, 14:48:24
ja se strinjam s TYASHY,če bi se lastnik želel znebiti psa,in mu ni mar zanj najbrž nebi ravno plačeval ampak ga vrgel na cesto!!če se ga hoče znebit bi mu bilo vseeno za psa!!!zato naj ponovim bi ga vrgel na cesto!!če lastnik psa "sovraži"res nebi zanj plačeval 150E??????kajne?????

l.p.                Barbara&Lun


Tashaa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 24 November 2009, 12:43:50
ojoj.potem pa je res verjetno isti Aron!!!ja ti povem kaj o njem.hm.....imel je soseda nemškega ovčarja po imenu Miško.nista se marala.tista da tako rečem žlehtnoba ki je bila lastnica Arona pa je nekaj časa imela najeto sprehajalko nato pa Arona odala v zavetišče zaradi "prenatrpanega" urnika!!!in sem po pravici povem zeloooooooooooo vesela da se je Aron rešil betonskih blokov na glinškovi ploščadi!(LJ:BEŽIGRAD)
ter vseh zoprnih psov!!!tudi mojega!!heheheheh!nekoč pa bo tudi moj Lun užival v naravi tako kot Aron saj razmišljamo,da bi se po moji končani šoli(sredni) preselili na bolši zrak ter čisteje okolje!!da pa dodam me je ljubljana zelo razočarala nad njeno snažnostjo!!

Živjo

Žal mi je, da tako pozno odgovarjam. Zaradi diplome in vsega skupaj sem malce na tesnem s časom. Sem pa zelo vesela tvojega odgovora.
Ni več dvoma. Očitno se pogovarjava o istem kužku - Aronu, kajti njegova prejšnja lastnica je zares živela in še živi (kolikor vem) na Glinškovi ploščadi. Vsaka informacija o Aronovem "prejšnjem življenju" mi pride še kako prav, da lažje razumem njegov karakter. Tako, da sem ti hvaležna. Kolikor pa lahko vidim, mu ni bilo ravno lepo. In vedno bolj mi je jasno, zakaj je bil na začetku tako zmeden. Sedaj je pri meni že malo več, kot eno leto in je nadoknadil precej zamujenega:)
Če se boš spomnila še kakšne podrobnosti, jo bom z veseljem prebrala, slikico Arona, ti pa tudi lahko pošljem, če mi boš pustila kakšen mejl ali kak drug kontakt, ker sem gor mi je enostavno ne uspe dati.

Želim tebi in tvojemu Lunu še veliko lepih trenutkov in srečno s selitvijo na mirnejše okolje.

LP
N