Zavetišče Gmajnice

ninci · 162608

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 01 Oktober 2010, 20:22:20
Mi smo šli v Gmajnice sprehajat pse, a nam niso dovolili, ker je potreben tečaj. Je bilo pa to moje rojstnodnevno darilo.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 01 Oktober 2010, 20:44:08
Hja, se je treba prej pozanimat...


Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #242 : 01 Oktober 2010, 22:52:13
Pa kdo ve, če imajo sploh kaj sprehajalcev, odkar veljajo nova pravila? 



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #243 : 04 November 2010, 23:13:39
Ta tečaj, ki ga je treba zdaj narest je njbolj butasto pravilo. Nasrkali bodo pa psi, ker se jih bo sto odstotno manj sprehajalo.



moj sonček

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 16 November 2010, 15:42:24
Najprej vsem skupaj en lep pozdrav!

Ker sem ugotovila da se pogovarjate o "mojem bivšem" Aronu sem se odločila da še jaz povem svoje mnenje...

Še danes se vsak dan spomnim nanj. Na vse lepe trenutke katere sem preživela z njim. Tale forum sem odkrila danes čisto po naklučju, ker sem brskala po netu, ker še vedno nisem pozabila mojega Arona. Jaz sem namreč "delna lastnica" (uradno je bila moja mami).

Zakaj sploh pišem? Ker se mi zdi svinsko ampak res svinsko od vas, da ste pisali, da mu je blo tu hudo, da je bila spehajalka najeta zaradi pomanjkanja časa in podobne zadeve. Sploh nevem kako ste lahko tako podli ljudje?! Vsak, ki bi vsaj malo poznal mene ali mojo mami bi vedel da temu ni nikoli bilo tako.

Vsa zgodba se je začela ko sva midve Arona dobili. Uzeli sva ga v zavetišču (na štajerskem) kjer so nama rekli, da je kuža star pol leta in da bo zrastel maksimalno še 10 centimetrov in tehtal cca 35kg. Točno ta kuža je bil načeloma že rezerviran in oddan drugim lastnikom, vendar ker je bil tolk bogi, pretepen in vse živo kaj so z njim delal, da so onim lastnikom rekli, da ga bodo lahko dobili, ko bo kuža začel vsaj hoditi normalno in jesti sam. Midve z mami sva šle v tisto zavetišče takrat gledat neke mladičke nakar sva se zagledale v Arona. Aron je prvič sam vstal in prišel do ograje ko ga je mami klicala in nagovarjala. Tako so oni v tamkajšnem zavetiščurekli, da ga dajo nam, saj do tega dne še ni prišel do nobenega človeka, razen do veterinaja kao kuža si je sam zbral lastnika. Par dni po tem, sva ga šle iskat in odpeljali domov. tu sva ga skopali in peljali k veterinarju (Trstenjak), na pregled, kateri je na podlagi zob ugotovil da je kuža star maksimalno 4 mesece in bo pridobil še ogromno na višini in kliaži. Takrat je bilo že prepozno. Najini srčki so bili že prodani in tako sva Arona obdržali. Naslednji korak je bil... Ko sva ga prinesli se je bal vsega. Bal se je jiti v dvigalo, bal se je ljudi, mačk, še ptičev. Prvi teden sva ga nosili vsak dan na travo po parkrat na dan, da se je počasi navadil okolice. Aron na začetku tudi iz stanovanja ni upal stopit. potem sva ga tako počasi mesece in mesece, da se je nekako civiliziral in navadel na ljudi. Peljale sva ga tudi v šolo, da se je naučil osnov kot so sedi, poleg, prostor itd. in da se je navadil druženja z ostalimi psi (ker so bile tam vse vrste od pekinezerjev naprej). Tako se je počasi civiliziral in življenje z njim je postalo super. Spal je na moji postelji, na sedežni, povsod. hodil z mano k babici, peljali smo ga (izven sezone da nebo pomote) pokazat morje za 1 dan, šou je z nami na bled, vzeli smo ga sabo povsod kjer smo ga lahko, zato mu tudi naredili potni list. Kaj se je zgodilo? no ravno ta miško (sosedov pes) je napadel mene in mojega psa (odvezan) in to ne enkrat. ker je v istem nadstropju. Aron se je seveda postavil v obrambo mene in tako so nastali potem taki problemi. Ker je tule okoli vsak drugi pes odvezan je potem tako. Druga neprilika je bila, ko naju je napadel še enden veliki odvezan pes. Te stvari so se ponavljale in ponavljale. Aron se je sevada postavil za lastnika. Človeka ni nikoli v življenju napadel, vedno je bil zvest kuža in prijazen do vseh. Zaradi takih malomarnežev, kateri imajo pse razpuščene in odvezane je potem prišlo do tega. In sedaj naj mi še kdo reče kako besedo čez mene ali mojo mamo, pa se lahko kregamo in tožimo do smrti. Pustim vam vse moje podatke, kontaktririte me pišite mi, pridite na vrata, kar želite, sam tkole se pa negremo. Pa še to zakaj je bila sprehajalka... Jaz nimam dovvolj moči da bi ga lahko sama normalno vodila ven. kar se pa mami tiče pa če komu ni kej jasno mu dam kopijo zdravniškega potrdilada je bila več kot 3 mesece na bolniški s priščipnjenim medrebrnim živcem in takrat še sama zase ni mogla skrbet. in zakaj potem sprehajalka zaradi preveč obveznosti? loooool js sm na zavodu, mami je dobivala manjšo plačo zaradi bolniške. živiva sami. sposojali sva si od kjer sva si lahko da sva ga čimdlje lahko meli in da bi najdli nou dom za njega predno bi ga dale v zavetišče. Nej sam še kdo reče kej res lepo prosim. Ker ta kuža mi je vedno bil svet in še vedno mi je. in mi je prekleto važno kdo si kaj misli o njemu in zakaj. evo še moji kontakti: 040/506-378 Marina, [email protected]

Sem pa srečna do nezavesti in naprej, da ima Aron sedaj nov, dobr in topel domek. Če se bi dalo dobit kake slikice se pa priporočam. Rada bi ga tudi še kdaj vidla, samo to bi bilo verjetno prehudo za vse, če boste pa za, bi pa rada prišla...

p.s.: mislm da vem kera soseda si, lahko mi pa kar zdele pozvonš na vrata, pa mi poveš u obraz kaj si misliš, ker tole je podloooooo od tebe do nezavesti in naprej, ker neveš o meni, moji mami ali Aronu nič!!!!

lp, Marina



Mišika

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 27 Junij 2011, 21:51:04
No da delim nekaj z vami...na žalost nekaj slabega kar se mi je zgodilo glede Zavetišča Gmajnice:
Namreč, danes zjutraj se je k nam zatekel majhen kužek, že kar malo shiran, v dlaki pa je imel polno ježkov(tistih, ki jih staknemo na travniku...). Kužata nismo dosti ogovarjali, da bi šel drugam. Zvečer pa je še vedno ležal pred vrati, zato sem se odločila, da ukrepam in tako sem poklicala v Gmajnice, tam mi je nek gospod rekel, da ga bodo prišli iskat, če ne že danes pa jutri dopoldne. Potem me kliče neka gospa z Gmajnic(mislim da je bila Špela), z nejevoljnim glasom, če lahko pride po kužka. Tako sva se zmenili in dogovorili, da jo počakam in ves čas pazim na kužka.
3minute preden je gospa prišla, se je pripeljal na dvorišče nek gospod in opazil da sedim poleg kužka, nato ga je poklical v avto(mu razložim, da naj vsaj toliko počaka, da pridejo iz zavetišča ker sem klicala tja in da bodo vsak čas tukaj),  in že začel obračati in ni hotel kaj dosti poslušati. V tistem momentu ko gospod obrača pa se pripelje avto iz Gmajnic, gospe povem da mi je zelo žal, ker se je pripeljala, ampak je ravno prišel lastnik kužka. Ona pa je ostro odvrnila, da naj se drugič prej organiziramo. Nato sem ji ponudila, da ji krijem vsaj potne stroške ali kaj drugega, ker se je pripeljala do mene(ubistvu za brez veze), pa mi je spet zabrusila: eno uro sem se sem vozila! se bosta že s šefom zmenila, zaprla vrata in se odpeljala.

SKRAJNO GRDO OD GMAJNIC, človek hoče živali pomagati in se obrne na zavetišče, ki mu je najbolj znano. Če se tako obnašajo tudi do živali, ki so tam, se mi ŽIVALI V GMAJNICAH SMILIJO ŠE BOLJ!!!



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 28 Junij 2016, 23:59:00
No da delim nekaj z vami...na žalost nekaj slabega kar se mi je zgodilo glede Zavetišča Gmajnice:
Namreč, danes zjutraj se je k nam zatekel majhen kužek, že kar malo shiran, v dlaki pa je imel polno ježkov(tistih, ki jih staknemo na travniku...). Kužata nismo dosti ogovarjali, da bi šel drugam. Zvečer pa je še vedno ležal pred vrati, zato sem se odločila, da ukrepam in tako sem poklicala v Gmajnice, tam mi je nek gospod rekel, da ga bodo prišli iskat, če ne že danes pa jutri dopoldne. Potem me kliče neka gospa z Gmajnic(mislim da je bila Špela), z nejevoljnim glasom, če lahko pride po kužka. Tako sva se zmenili in dogovorili, da jo počakam in ves čas pazim na kužka.
3minute preden je gospa prišla, se je pripeljal na dvorišče nek gospod in opazil da sedim poleg kužka, nato ga je poklical v avto(mu razložim, da naj vsaj toliko počaka, da pridejo iz zavetišča ker sem klicala tja in da bodo vsak čas tukaj),  in že začel obračati in ni hotel kaj dosti poslušati. V tistem momentu ko gospod obrača pa se pripelje avto iz Gmajnic, gospe povem da mi je zelo žal, ker se je pripeljala, ampak je ravno prišel lastnik kužka. Ona pa je ostro odvrnila, da naj se drugič prej organiziramo. Nato sem ji ponudila, da ji krijem vsaj potne stroške ali kaj drugega, ker se je pripeljala do mene(ubistvu za brez veze), pa mi je spet zabrusila: eno uro sem se sem vozila! se bosta že s šefom zmenila, zaprla vrata in se odpeljala.

SKRAJNO GRDO OD GMAJNIC, človek hoče živali pomagati in se obrne na zavetišče, ki mu je najbolj znano. Če se tako obnašajo tudi do živali, ki so tam, se mi ŽIVALI V GMAJNICAH SMILIJO ŠE BOLJ!!!

Oh, kar groza slišat. Res nesramen odnos do ljudi, ki želijo le pomagati.
LP,
Bretonc

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 29 Junij 2016, 00:14:31
No pa sem končno našla pravo temo. :)
Najprej se moram pritožiti čez ukinjene sprehode v gmajnicah, ČISTA GROZAA! Spomnim se še kako smo hodili v gmajnice sprehajat pse ko sem bila še manjša in kasneje je bil pa brat dovolj velik da je lahko sam sprehajal takrat sem čakala le na to da bom jaz dovolj stara za sprehajanje psov nato pa slišim za to licenco?? Brezveze...
No jutri grem spet v gmajnice po dolgem času...Seveda ne sprehajat to mi je jasno. Sploh nevem če vedo koliko sprehajalcev so izgubili s tem novim pravilom o licenci. No grem pa lahko pogledat kužke. Na netu sem vidla Ajšo. Ful mi je všeč me pa zanima če veste kaj pomeni poskusna oddaja? Se mi zdi da mi ni čisto jasno...No kakorkoli,..Ajša mi je ful ušeč še vedno ne vem kakšen karakter ima ampak tudi iz boksa ne izveš ravno največ kajne? Izveš če se boji ljudi,..ne izveš kako se obnaša do drugih psov, kako hodi na povodcu...Mam pa en problem,..z mami se ful trudve prepričat očija za psa iz zavetišča, ampak on je trmast na svoji odločitvi da mamo premalo prostora, kar ni res je pa on mnenja da rabi pes vrt..Sama nisem takega mnenja..Namreč če mu nudiš dovolj razgibavanja mu ne bo nič hudega tudi brez vrta. Tako čakam na psa že 3 leta pa nimam te sreče...Imam samo sosedovega psa ki ima pa epilepticne napade in je pogosto tako utrujen da komaj hodi...Ker smo pa bolj aktivna druzina (radi hodimo tudi v hribe) pa to nekako ni dovolj (mami bi tudi rada psa za hribe in tek in veselje v hiši). Ma kdo kasno idejo kako prepricat ocija? Ve da bi skrbela zanj k skrbim za sosedovga kot bi bil moj in vem da bi skrbela za svojega namreč za sosedovega skrbim ker bi bil drugače pa skos noter zaprt nebi ga nič peljali ven. Rada ga imam kot svojega, tudi sosed je rekel da je praktično naš, ta pes bi bil namreč brez nas grozen, mi smo ga socializirali zdaj se celo druzi z drugimi psi prej pa si ga moral kar fajn drzat, prej ga sploh nebi sama zadrzala pa se 20 metrov stran v travnik si mogu it. Zdj gre pa mem brez problema. Skratka...morm končat...Torej ma kdo kaksne ideje? Pa prosim brez nesramnih komentarjev. Hvala usm k nebote ignoreral  ;D Hvala vamm ;)
LP
Bretonc

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 29 Junij 2016, 10:07:22
Glede očeta - morda bi mu počasi lahko dopovedale, da so psi družna bitja in da so najraje zraven lastnika/ družine. Saj včasih so bili tudi v tropu (nekaterim so primerjave z "včasih" bolj blizu). V smislu, če je dovolj gibanja in (glede na potrebe psa) še zaposlitve je pes notri kamot umirjen in srečen. Se pravi, da notri ne potrebuje veliko prostora, ker notri bolj počiva. Sicer se mi zdi, da če ima nekdo neko mnenje ga samo z argumenti težko prepričaš, lažje bi bilo preko rezultatov.  :) Lahko ga pomirite tudi v smislu, da on s psičko ne bi imel dela, da bi bilo zanj kot da je ni. Nekatere pač skrbi dodatno delo, če je pes notri.


No, saj boš najprej videla kakšna je ta psička. Sem šla gledat na njihovo stran in za nekatere pse še vedno piše, da jih sprehajajo tudi prostovoljci (če ni to zastarel podatek), za tole psičko pa piše da le osebje. Morda je nezaupljiva do neznancev pa je zato poskusna posvojitev. Sem prepričana, da ti bodo danes objasnili.  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #249 : 29 Junij 2016, 13:35:18
Za prvi primer...malce mi ne gredo zadeve skupaj. Kar eden ustavi in vzame psa? Brez da bi dokazal, da je njegov? Khm. Navsezadnje je lastnik, ki je izgubil psa tisti, ki bi moral kriti stroške zavetišču. Ni čudno, da je bila uslužbenka slabe volje, saj je, če sem prav razumela psa nekdo kar odpeljal, ne da bi se preverilo čip in lastništvo.

Za drugi primer pa: prostovoljci še vedno sprehajajo pse, vendar ne vsak, ki bi imel pol ure časa, ampak mora opraviti (kratko) izobraževanje in pridobiti licenco (kar tudi ni težko). Verjamem, da je bilo luštno it namesto v živalski vrt malo v zavetišče, se sprehajati med pesjaki in odpeljati psa na sprehod. Za obiskovalce zagotovo, za pse pa precej manj.
Močno pa dvomim, da bi lahko licenco za sprehajalca dobil otrok, prav tako dvomim, da bi  bili v zavetišču pripravljeni razkazovati pse otrokom brez spremstva staršev. 

Imeti psa v stanovanju brez vrta je seveda mogoče, je pa več problemov kot če ga lahko spustiš na vrt. Starši vedo, da bo največji del teh problemov, ki poleg rednih večkrat dnevnih sprehodov obsegajo tudi veliko več čiščenja, pranja, neizogibne dlake in zelo verjetno tudi škodo, padel na njih. Poleg tega bodo na njih padli tudi vsi stroški za psa, ki niso zanemarljivi (poleg hrane, nege  in opreme še šolanje in veterinarska preventiva. Če ima pes zdravstvene probleme znajo biti celo zelo visoki)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #250 : 29 Junij 2016, 13:38:39
Sama sreča, da čedalje več zavetišč ukinja sprehajanja prosto po prešerno, brez izobraževanj sprehajalcev. Zakaj? Zato ker si zavetiški psi zaslužijo enak sistem sprehoda, ne glede na to, kdo je na drugi strani povodca. In ker so se prevečkrat dogajali neljubi dogodki, ker sprehajalci psov niso imeli zadosti znanja glede pasje psihologije, obnašanja.

Če me spomin ne vara, mora biti oseba polnoletna ali vsaj 16 let, da se lahko udeleži tečaja in ga opravi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #251 : 30 Junij 2016, 05:56:00
... Lahko ga pomirite tudi v smislu, da on s psičko ne bi imel dela, da bi bilo zanj kot da je ni. Nekatere pač skrbi dodatno delo, če je pes notri.
Nočem biti malenkostna, vendar ta del za moje pojme ne drži. Če se družina (ali posameznik v družini) odloči za žival, vsekakor vsaj delček ukvarjanja odpade na vse družinske člane. Ne se slepiti, da bo samo 1 član (ali 2 člana) poskrbel za žival.
Hipotetično: če bo oče sam doma s psom in bo pes težil za ven - menda ga oče ne bo ignoriral?
Skratka kar želim povedati: nabava živali (sploh pa psa) je velika odgovornost in prav bi bilo, da se s to odločitvijo strinjajo vsi člani družine.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #252 : 30 Junij 2016, 08:01:47
Ma kdo kasno idejo kako prepricat ocija? Ve da bi skrbela zanj k skrbim za sosedovga kot bi bil moj in vem da bi skrbela za svojega namreč za sosedovega skrbim ker bi bil drugače pa skos noter zaprt nebi ga nič peljali ven. Rada ga imam kot svojega, tudi sosed je rekel da je praktično naš, ta pes bi bil namreč brez nas grozen, mi smo ga socializirali zdaj se celo druzi z drugimi psi prej pa si ga moral kar fajn drzat, prej ga sploh nebi sama zadrzala pa se 20 metrov stran v travnik si mogu it. Zdj gre pa mem brez problema. Skratka...morm končat...Torej ma kdo kaksne ideje? Pa prosim brez nesramnih komentarjev. Hvala usm k nebote ignoreral  ;D Hvala vamm ;)
LP
Bretonc

Saj veš, da pri psu ne gre samo za vsakodnevne sprehode? Ker to je še najmanj, kar se mene tiče. Jaz imam, ker sem pač sama, še največ težav, ko se mi kaj zavleče v službi, enkrat mi je avto crknil na poti domov, v glavnem cel kup je situacij, ko dejansko potrebuješ pomoč od nekoga, da ti pse sprehodi, nahrani, itd.
Če pes zboli je treba tud skrbet zanj, ko greste na dopust je treba vse zorganizirat tako, da gre ali pes z vami ali pa da nekdo skrbi zanj. Kar velika obveznost. In ker ga nameravaš pripeljat v skupnost, kjer živite, torej v družino, potem je glavni pogoj, da se vsi o tem strinjate in si vsi tega želite (ne da nekdo popusti pritiskom in željam drugih). Ker bo to živo bitje zagotovo spremenilo življenje prav vsakega od vas.
Edino, kjer bi te načeloma podprla je pa to, da vrt ni osnovni pogoj za imet psa. Kar se mene tiče je včasih vrt celo slab izgovor za nekoga, ki se mu ne ljubi ukvarjat s psom in se tolaži, da ima dovolj gibanja, ker je ves dan spuščen na vrtu.



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 04 Julij 2016, 12:22:30
Ohjoj, nisem pričakovala tako množičen odziv.  ::) Hvala vsem za nasvete pa tudi kritike seveda. Nekateri ste mnenja da pes potrebuje vrt oziroma, da je bolje če je, nekateri pa ste takega mnenja kot jaz in namreč menite da z zadostno mero gibanja psu ne bo nič hujšega tudi notri. No ampak kjub usemu moj oče je trmaste sorte, tako da tole ni peljalo namreč ko sem prišla iz gmajnic smo se pogovorili o tem in moja mami je pa take sorte da se hitro pusti prepričat in tako jo je oči seveda prepričal. No seveda se zavedam da je imeti psa velika odgovornost ne samo sprehodi, tudi zdravstvena oskrba, ko gres na morje more kdo cuvat psa ali ga pa peljes s seboj ce mas moznost, vedno pride enkrat cas ko ne bos mogel iti ti na sprehod ali pa bos kam sel pa bodo drugi morali poskrbeti za psa. Jaz sama vem da bi oči ko bi enkrat dobil psa ga imel zelo rad ker ima otroke (mejhne seveda ;)) in pa pse zelo rad in je ob njih popounoma drug človek, izgleda kot da bi za trenutek pozabil na vse skrbi tega sveta in samo bil z njimi. Kakorkol oci je vztrajen da tu nebo psa dokler se ne preselimo in da bi imeli vrt. On je namreč mnenja da mora imeti pes možnost da je v stanovanju kadar ga poklice in tako da malo pride potem pa rece ven in mu pes skos ne "sveti" pred nosom in ima mer.  ??? Kar se pa tiče gmajnic in licence, semizdi da gres lahko ko si 16 star ali pa morda 18 nisem prepričana. No, če greš lahko ko si star 16 si bom za rojstni dan zaželela da bi mi plačal da nrdim licenco za sprehajalca. Tega bi bla ful ful vesela. Sicer vem da se staršem zdi brezveze da so dali to za licenco ker so s tem izgubili veliko sprehajalcev in na nek nacin delajo s tem skodo psem. Tja prides z dobrim namenom da pomagas sprehoditi pse, da so cim dlje zuni in da razbremenis tiste ki tam delajo zdaj pa moras za to placati? Aja pa mate kasno temo ze za nekako zalovanje za izgubljenimi kosmatincki? Morda se slisi neumno, meni pa ne, saj bi se tam lahko spominjali dobrim prijateljev. Hvala vam usem stokrat za mnenja se enkrat ;D Pa lepo bodite  ;)
Lp
Bretonc

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 04 Julij 2016, 12:48:25
No, kot da ni bilo zadosti, pa je zame sledilo še eno razočaranje. Namreč izvedela sem, da lahko delas izpit sprehajalca le če si 18 let star.
 :'(  :(
Lp
Bretonc

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #255 : 11 Julij 2016, 20:22:20
Po precej zanesljivih notranjih informacijah sodeč: tečaja v Gmajnicah letos tako ali tako še ne bo. Drugo leto pa boš še bliže  ;)



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 03 Avgust 2016, 13:36:48
Po precej zanesljivih notranjih informacijah sodeč: tečaja v Gmajnicah letos tako ali tako še ne bo. Drugo leto pa boš še bliže  ;)

Srčno upam. Hvalaa Bazilika

Lp Bretonc(nov profil AslanTheAlabai)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray