Zavetišče Gmajnice

ninci · 162606

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #60 : 24 April 2006, 17:34:21
Hm... jah lahko tudi to, čeprav se meni zdi ful daleč.

Lenčina. :P
Se lahko še jaz priključim zraven?

Los je car!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #61 : 24 April 2006, 17:42:30
Hm... jah lahko tudi to, čeprav se meni zdi ful daleč.

Če razpravljaš o kakšni super temi, čas hitro mine in si pri Gmajnicah kot bi mignil.  ;)

Lenčina. :P
Se lahko še jaz priključim zraven?

Jaz nimam nič proti. Zoe?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #62 : 24 April 2006, 17:50:36
Citiraj
Pri moji sošolki so pa posvojili psička iz Gmajnic. Ne vem točno kako mu je bilo ime tam, je pa star približno 6 mesecev in tak rjav resast  Kiss Bolha se ga mogoče spomniš?

A je bil mogoče kaj teli psički podoben, ker se je podoben samec oddajal? Je težko reči, če bi pa sliko videla, bi pa zagotovo vedela.





Punce, če se boste zmenile za soboto ali nedeljo, vas lahko poberem na dolgem mostu, pa se zapeljemo tja. Samo moram vedeti par dni vnaprej, da vidim, če bo mogoče, ker moram pomagati na bajti, pa mi časa zmanjka za Gmajnice.

Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #63 : 24 April 2006, 20:37:29
Ni ta kužek, njen ima bolj labradorska ušesa in je enobarven (temno pšeničen).

Citiraj
Jaz nimam nič proti. Zoe?
Dovoljujem Rini, da gre zraven  :)

Lahko se pa dalje zmenimo na privat.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #64 : 29 April 2006, 14:43:07
No, danes sem pa na sprehod peljala dve punci. Prva je bila Špela, enoletna mešanka z belgijskim ovčarjem, srednje velikosti. Psička je prijazna in lepo hodi na povodcu, vsake toliko pa malo povleče, da ne zgubiš pozornosti. :o S samci in samičkami se lepo razume, razen, če psica laja nanjo (srečale sve Kajo), pa tudi ona kaj nazaj pove.



Druga je bila pa Miša, 5 mesečna mešanka srednje rasti, ki pa sem jo morala malo šparati, ker je bile pred kratkim sterilizirana. Na povodcu tudi lepo hodi, zna tudi malo povlečt, je pa zelo prijazna in igriva psička.



Lp


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #65 : 29 April 2006, 20:55:52
Zoe, Azu, Rina - a grem mogoče lahko tut jest z vami, :) k se nikakor ne uspem sama spravt v Gmajnice sprehajat kužkov, okol mene pa ni posebnih interesentov za take dejavnosti. Žal pa tut jest ne vozim. ::) Nas bo bolha popokala v kombi in nas dostavila v Gmajnice. ;D ;)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #66 : 29 April 2006, 21:02:18
Bolha ima karavana, tako vas gre lahko 4 not, če vas je pa kaj več, pa kar v prtljažnik. :D :D Za te prvomajske sem se odločila, da grem kar vsak dan tja, tako jutri kot v ponedeljek in torek. Sporočite na zs, če hoče katera, da jo/vas poberem na dolgem mostu. Sicer se sprehajanje začne ob 12h, ampak se lahko tako zmenimo, kot bo avtobus peljal, da se ne bomo lovile.

Ste pa dobrodošli vsi, ki nameravate sprehajati tudi v dežju, ker takrat sprehajalcev ponavadi primanjkuje in se zgodi, da kakšen kužek ne gre tisti dan na sprehod, pa čeprav nekateri še drugega kužka vzamejo, ko sprehodijo ta prvega.

Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #67 : 30 April 2006, 16:12:39
Jaz, bolha in nutella smo se danes odpravile v Gmajnice in ven peljale 4 kužke. :)

1.par- Tom & Nik

Dva 9 mesečna samčka polna energije. Zanimalo ju je vse, razen kaj je na drugi strani povodca. Sta prijazna, drugih psov se ne bojita in nanje tudi ne lajata. Vlečeta pa veliko. Tom se je skoraj po tleh plazil. Nik se je proti koncu malo umiril, oba pa sta seveda uživala v lužak in lužicah ter potočkih. Na poti nazaj sta "odkrila" še mrtvo žabo, cunjo in palico. ;D


Nik je hotel naprej...


Nik


Tom


2.par - Moni & Bor

Zopet dva mladiča, ki sta kar prekipevala z energijo. Moto tih dveh 6 mesečnih razposajencev je bil: "Pomoči gobček in tačke v čim več luž in lužic". ::) Tudi onadva sta ogromno vlekla in komaj čakala, da sta prišla do naslednje luže. Sta tudi zelo prijazna, še posebno, če ima nekdo zraven šunko. ::)  Zelo rada sta si tudi privoščila nekaj sekundne odmore v lužah.


Malo počitka in osvežitve...

Sta tudi zelo igriva in prijazna - samo skakala bi nate in ti dajala poljubčke.


Bor


Moni

Več slikic: http://azuzu.moj-album.com/album/3058724/

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #68 : 30 April 2006, 17:46:00
No, pa da še jaz pripnem eno lepo slikco Moni, da se vidi kako zgleda. ;D



Za tiste, ki pa želijo posvojiti kakšno muco, so bile danes kljub dežju zunaj v kletki 4 muce. Ena je črno bela z daljšo dlako in zelo kosmatim repom.



Ena je bila tigrasta, ena čisto črna, ta na sliki pa je bila prav zgovorna.  :o Ko si poklical muc, se je takoj oglasila, prav simpatična je bila in iskala človeško družbo, saj je prišla čisto do ograje, da sem jo lahko pobožala.


Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #69 : 30 April 2006, 18:29:11
Super, da ste šle kljub takemu vremenu  :D Jaz se vam verjetno pridružim kdaj potem, ko opravim z maturo... zdaj se skušam učit.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #70 : 30 April 2006, 18:31:04
No, saj sta že vidve vse napisali (bolha, sm prežala na tvoj album, kdaj bodo slikce, k si mi naročila limanje, pa si me prehitela). :P Tale tigrasto-bela mucka je res udarla eno debato z bolhico :o Bor pa Moni sta pa taka smešna kužkota, sicer sta bla zelo vesela, da sta zunaj in sta najprej vlekla, ko se ustaviš, te pa tako milo gledata in se crkljata, da je veselje. Imata pa še eno sestrico. Tom in Nik sta malo manj zainteresirane za ljudi, ampak se tudi umirita in ti milostno pustita, da ju pobožaš. Drugače sta pa približno tako velika kot "črnčka", se pravi nekaj srednjega do manjšega - to pravim, ker mi na sliki zgledata večja. Itak so pa vsi 4 prijazni pesoti,  polni energije. Se že veselim jutrijšnjih Gmajnic (azu, upam, da ti bo zneslo prit), ko bom tut jaz oborožena s fotičem. 8) Sm pa zlo vesela, da smo se uspele zment, ker sta res fajn punci.

Evo, vsi trije mini "labradorčki" ;) - Bor, Lola in Moni - ODDANI

Tale kuži se je pa men usedu v srce, ker je za razliko od drugih mirno sedel in ko si mu dal roko za povohat, ti jo je tko nežno prelupčkal, res cukrček. :D - RIO ODDAN


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #71 : 30 April 2006, 18:39:27
Se vidimo jutri punci. ;D
Bom spet papico za tamale prinesla pa fotoaparat. Bom mogla pa bolj čista domov priti. :-\

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #72 : 01 Maj 2006, 14:55:13
No, prvo novico bom jaz povedala, Naik je dobil nov dom med prazniki. ;D ;D ;D Danes nismo bile nič bolj čiste kot včeraj, kvečjemu še bolj umazane. :o Ostalo bosta pa Azu in nutella povedale.

Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #73 : 01 Maj 2006, 15:29:43
Kje naj začnem?
Danes smo imele le eno rundo, ampak so tudi meni pustili, da sem peljala psa na sprehod in tako smo v roke dobile bratca in sestrici: Bora, Lolo in Moni. Bora in Moni smo že včeraj sprehajali, danes pa je bila zraven še sestrica, ki pa je slepa na eno oko. Vsi trije skupaj so bili kot velikanska lokomotiva. Samo naprej, v luže, naprej in eden v drugega. Smo se kar parkrat zapletli in kljub sončnemu vremenu, smo bile (vsaj jaz) še bolj umazane kot včeraj. Mami je bila vesela...
Lola je malo (ampak samo malo) manj vlekla kot Bor in Moni, je bila pa tudi polj pozorna na osebke ne drugi strani vrvic. So se pa danes spet vsi odločili čimvečkrat name skočit. :o Pa vsak je dobil malo šunkice. ;D


Vsi k vodi!!!


Lola


Pa smo se zapletli...


Pozerka Moni


Lola pravi:Slikaj me!!!

Tudi mucice so se na sončku grele, psi pa v senci hladili. :)




Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #74 : 01 Maj 2006, 16:30:13
Da začnem, kjer si, Azu, končala - pri Tacu. Oči ma take barve, da mu prav svetijo iz tiste črnine in sploh je lep pes, česar se tudi zaveda, saj mi je potpežljivo poziral in se poznavalsko umaknil od ograje, da sem ga lahko ovekovečila brez rešetk. 8) - ODDAN

Drgače se je pa, kot rečeno, vse spet vrtelo okoli naše male črne družinice: Bora, Lole in Moni. ;D Lola je še nekoliko drobnejša od Moni in če mi ne bi povedali, sploh ne bi opazila, da ne vidi na eno oko. Spet so imeli pa največje veselje, če so se lahko namakali v vodi. - VSI TRIJE ODDANI

Še nekaj posameznih portretov:

Nikec se je pa danes skozi rešetke nastavljal za čohanje.


Zelen mačji pogled. 8)


To je pa malo večji "bratranec" naših treh - Pongo.


Tacova cimra Kaja. - ODDANA

To in še več pa na http://nutella.moj-album.com/


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #75 : 02 Maj 2006, 17:38:51
Danes sva šli z bolho sami na Gmajnice (Azujina mamka ima očitno dovolj pranja blatnih hlač in jaken >:(). Ker je bil včeraj in danes sonček, se je kar trlo sprehajalcev. Tokrat smo prešaltali na težjo kategorijo (au, moje roke! :'() in dodeljena sta nama bila Brina in Dante. Brina je kar lepo hodila in se tudi prijazno ukvarjala z bolho, jo vso prelupčkala :-* ;D in se ruvala z njo za krpico, medtem ko je Dante bolj kot ne vlekel, predvsem, ko je videl psa, ampak je imel tudi on svetle trenutke, ko smo se ustavili.

Najprej ena skupna


Brina, večja 2-letna kužika z belimi prstki in "slinčkom" in velikimi šapicami.


Dante, večji 1-letni "vlečni pes".


Kar se tiče mačk, je tokrat ven prišla popolnoma bela (a ne tudi gluha, pravi bolha ;)) in se kar ni mogla naveličat najinega božanja, saj se je nastavljala na vse mogoče načine, da bi jo povsod prečohali. :o ;D


Našo zgovorno znanko je zanimalo, kaj se dogaja na drugi strani ograje.



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #76 : 04 Maj 2006, 23:03:47
Danes sem se spet odpravila na Gmajnice - očitno kmalu postaneš odvisen od sprehajanja zavetiščnikov (al pa se vrneš po pozabljen osebni dokument, khm :-[). In spet so nama s prijateljico dali Nika in Toma, ki pa sta bila tokrat kot dva druga psa. Minimalno vlečenje na vrvici, prijazna, vmes sta tudi malo tekla, grizla palico, skakala v potok, potem pa obležala na travi in bila zeloooo zadovoljna, ko sva ju temeljito prečohljali.

Tom je zamišljeno zrl v daljavo...


Nik se je ulegel v travo in jo začel prežvekovati :D


Utrujena od čofotanja in tekanja, sta se spravila še na palico. ;)


Če koga zanimajo mačkice, je moj album tokrat močno obogaten z njihovimi slikicami. 8) ;D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #77 : 05 Maj 2006, 15:33:38
Zelo lepe slikce.
Gotovo sta bila tako mirna, ker mene ni bilo zraven.  ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #78 : 06 Maj 2006, 21:56:23
Ja, ti znaš zmešat pasjo glavo z vsemi tistimi priboljški. :P :D Upam, da se bomo kmalu spet spravile tja, drugače sva pa midve že napol zmenjeni za petek. ;)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #79 : 10 Maj 2006, 12:00:56
Danes sem šla po spletu okoliščin v Gmajnice nekaj preverit(nisem nobenega kužka na sprehod peljala) in sem opazila, da so naslednji kužki dobili dom: Nik, Bor, Moni in Lola, ki smo jih ven peljale z Azu in Nutello ter Špelca in Kumal pa mislim, da tudi Miša, ki sem ju jaz že prej ven peljala. Dom so dobili tudi vsi ovčarji in Lady, mešanka z novofundlancem, pa še kakšen. ;D ;D ;D

Imajo pa nove mladičke stare 2 meseca, kjer so trije bolj manjše rasti, eden bo pa srednje.




Lp


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #80 : 10 Maj 2006, 13:22:07
KAAAJ!!! :o :o  :o O, kolk sm jest vesela, lih "naši" so se lepo pospravili v nove domove! 8) :D Super! Pa vsi ovčarji pa Lady... Ja, noro! ;D ;D ;D A to si samo gledala pobrisana imena al so ti povedal?


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #81 : 10 Maj 2006, 14:32:07
Ja, ni bilo nobenega na spregled, da bi vprašala, zato sklepam po praznih pesjakih. Pa tudi danes so se spomnili, da posodobijo spletno stran.
Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #82 : 10 Maj 2006, 14:34:32
Ooo super za kužije  :D Jaz sem se enkrat skoraj da že odpravila, pa je začel padat dež  >:( No ja, še bo čas za sprehajanje psov...  :) Enkrat sem se tako na netu poleti z Gmajnic v eno zagledala, full mi je bila  všeč... Vsak dan sem jo šla na net po ene štirikrat pogledat :D ime ji je bilo pa Rozi... :)

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #84 : 10 Maj 2006, 14:48:33
Emm , bila je stara cca. 6 mesecev, z resasto dlako, nekakšne sive barve... od tega je že dolgo, nekje od avgusta se mi zdi...


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #85 : 10 Maj 2006, 18:21:57
Pol pa ne bo ta prava. Očitno se ne spomnijo novih imen in jih podvajajo. ;D
Lp


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #86 : 10 Maj 2006, 20:04:09
Pa Sabe tut ni več na strani... A če jih ni več, si ziher, da so šli v nove domove - al je možno, da kam drugam? :'(


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #87 : 10 Maj 2006, 20:09:42
Vsem našim "reaktivcem", Boru, Moni in Loli in ostalim ene velike  :-* :-* :-* in veliko sreče v novih domovih.
Mogoče jih bomo pa morale mi tri večkrat v Gmajnice sprehajat, pa bodo kmalu vsi pesjaki prazni... ;)

Mladički so pa po slikicah sodeči pravi cukri. Komaj čaka, da jih v petek malo prečoham. :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #88 : 10 Maj 2006, 20:13:42
Ja, Gmajnice imajo 4% evtanazijo na leto in še to največ takih, ki so poškodovani. Zdravih psov, ki jih niso mogli oddati, pa že dolgo niso uspavali. To ponavadi storijo, ko je zavetišče zelo, zelo polno in rabijo prostor. Takrat grejo ponavadi po principu najdaljšega staleža in starosti. Tako je zaenkrat najdlje v zavetišču Lili, ki je prišla lansko leto novembra. Res pa je, da nimajo ravno kakšnih posebnih zahtev glede posvojiteljev in njihove ustreznosti, zato gre pes v bistvu k prvemu, ki pride tja in izpolni vprašalnik ter plača prispevek.

Lp


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #89 : 11 Maj 2006, 11:13:07
No, s tem me nisi ravno potolažla, ampak vseeno upam, da se majo zdaj kar se da dobro v novih domkih. Danes je pa mene slučajno pot vodila v Gmajnice, :o - ker so poklicali mojo mamo, da se je pri njih znašel tibetanski terier iz njene vzreje, tako da smo tekli tja, prišli pa hkrati s srečnim skrbnikom ;D - in mi je na hitro uspelo narest nekaj fotk. :) Sm bla pa rahlo presenečena, da je izven uradnih ur kar nekaj ljudi česalo in sprehajalo kužlne. Ne vem sicer, kako se v to elito zrineš, ampak bo treba povprašat. ;) :D

Najprej Tomči, ki ga moramo še zadnjega iz naših sprehodov "spravit v promet". :P


Tudi Alma je švignila mimo.


Pa še en gmajničar, ki ga še nisem videla - sm pa slišala, da mu je nekdo rekel Zoro. ;)


Nazadnje še mačica, ki se je grela na sončku, in se ni pustila motiti, ko sem jo slikala. :D Malo je bila sicer šmrkljasta okoli noska, revica... :-\