Sodnik ustrelill psa

Majchy · 10865

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #30 : 07 Marec 2007, 15:52:50
Po tejle verziji, je zgodba se hujsa, pes naj bi namrec med tem ko ga je tip ustrelil mirno sedel!  :(


http://www.net.hr/crnakronika/page/2007/03/07/0053006.html



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 07 Marec 2007, 15:54:01
Satin, tudi moje prvo orožje je vpitje in nakazovanje metanja kamenja, če pa je že pri roki, vržem tudi kamen. Drugo bi bilo verjetno pa sprey, čeprav ga do sedaj še nisem uporabila in niti ne vem kako bi to zgledalo, če bi sploh lahko tako na hitro odreagirala. Morda je ta sprey le moja psihična pomoč, da sem pri takšnih srečanjih bolj pogumna in samozavestna  ;D, ker vem, da imam pri sebi "orožje". Čeprav je namen tudi temu, da se lahko bolj pogumno sprehajam naokoli v večernih urah in v primeru, če srečam kakšen neugoden človeški osebek  :o.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #32 : 07 Marec 2007, 16:05:15
Veste kaj, v vseh letih odkar imam na tak in drugačen način opravka s psi, tudi z zelo zoprnimi in tudi z nevarnimi se mi še ni zgodilo, da bi mene (še manj pa moje pse)  kdaj napadel pes, ki ga ne bi bilo mogoče obvladati bodisi z besedo bodisi s tistim kar je tisti hip pri roki. Sem se pa enkrat res skoraj us... ko sta me napadla dva velika. Za enega pa res ni panike, ne glede na pasmo.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #33 : 07 Marec 2007, 16:21:45
Ustrelitev psa obsojam, a zaradi takšnih odvezanih psov se moram žal tudi jaz naokoli sprehajti v žepu s solzivnim sprejem.

Dogodek se je zgodil na precej neobljudenem podrocju hrvaske! Dejte nehat pretiravat, resnicno ni potrebe, da bi bili psi venomer privezani. Tisti, ki pravi da svojega psa nikoli ne spusti, mu bom le  s tezka vrjela. Izjeme so tisti, ki vedo da imajo problematicne pse in jih iz tega razloga ne spuscajo.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 07 Marec 2007, 16:23:17
No ja glede tega bi pa tako rekla, Alba je vedno na povodcu, ko greva mimo psa jo dam na čisto kratko in poleg. Sploh ne dopuščam možnosti, da bi skočila v psa, ker vem, da ima s kakšno dominantno samico probleme. Mi gre pa zelo na živce, če srečava nepoznanega psa, ki je neprivezan in lastnik ne naredi nič, da bi ga dal na poleg in povodec. Pritisk mi pa do viška dvigne, če začne ta pes renčati, lastnik pa reče saj nič ne naredi.
Saj taki lastniki gredo tudi meni na živce. Hotla sem samo povedat, da zgolj vrvica zadeve ne reši.
Jaz dam Luno vedno na vrvico ne glede na to, kdo mi gre nasproti. In sem že prevečkrat doživela, da je bila tik ob meni (na vrvici), pa jo je napadel privezan pes. Nič ne pomaga, če je pes privezan, če ga pa lastnik pusti, da dela kar hoče. Potem so pa izgovori, da je do tega prišlo, ker se psice itak ne marajo in podobne traparije.

Kar me najbolj moti je pa to, da se folk znaša nad psi, čeprav so ti še najmanj krivi. Naj se znesejo nad lastniki, ki ne poskrbijo za psa. Jaz če se le da, psa mirno umaknem, nazjam pa lastnika. In ja mi gredo zelo na živce taki lastniki, ko moram jaz njihovega psa vleči stran, ker se oni s 100-ih metrov derejo za njim, naj pride, on jih pa itak ne šlivi. Kako je v času Lunine gonitve, pa raje ne omenjam, ker na našem koncu sploh ne moreva sami na sprehod. 

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #35 : 08 Marec 2007, 08:21:48
Kar me najbolj moti je pa to, da se folk znaša nad psi, čeprav so ti še najmanj krivi. Naj se znesejo nad lastniki, ki ne poskrbijo za psa.

S tem se popolnoma strinjam.

Isla če verjameš ali ne moj pes je vedno na povodcu, pač je husky in ne obvlada odpoklica, pa tudi mislim, da ji nikoli zaradi nagona ne bi mogla popolnoma zaupati.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #36 : 08 Marec 2007, 08:54:56
Tale del članka me je še posebej pogrel:

'Što si učinio, čovječe, pa ubio si mi psa!' rekao sam mu, a on mi je odgovorio: 'Ne brini ti za mene. Riješit ću ja to, imam ja veze.' Rekao sam da ću zvati policiju i inzistirao da on ostane, ali on nije htio, a njegova mi je majka dobacila: 'Je l' ti znaš tko je moj sin?'

Višek arogance in večvrednostnega kompleksa!!  >:(


Kristinca & Florinca