Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1715281

esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #120 : 28 Oktober 2007, 19:29:00
Mini yorkiji na obstajajo! Lahko dobiš le malo manjšega od drugih,
Upam da mi niste zamerili.

Lp, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 28 Oktober 2007, 19:49:02
ja esta vem da ne obstajajo mini yorkiji in midl ter maxi hehe...in da je samo en standard, pravim le da je moja mini glede na ostale yorkije ki sem jih srečala :)..



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 28 Oktober 2007, 20:07:26

hy,jaz sem imela mini yorkija ampak so zelo redki.tehtal je 1,25 kg in je bil za skoraj bajsi ;).izgubila sem ga junija letos in z njim tudi muco cez par dni ki sta skupaj odrascala(verjetno je odisla od zalosti).zdaj pa iscem vsaj podobnega in sicer da bi bil cim manjsi sicer mi ni bitno ce ima rodovnik ampak bi bil zazeljen,ker kolko sem gledala po netu jih je zelo tezto najt te malicke razvajencke vecinoma so vsi malo vecji.nasla sem samo eno leglo v berlinu ki bo decembra za oddajo.hvalezna bi vam bla ce mogoce katera od vas ve za koga v sloveniji in da ni to matosa iz celja ker za njega nocem niti slisat.prosim javite se mi.
lp


Če nočeš reskirati raznih bolezni potem ne kupuj yorkija manjšega od 1.5 kg. Že to je zelooo majhen. Tisti mini yorkiji so še bistveno bolj podvrženi raznim obolenjem!


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #123 : 28 Oktober 2007, 20:13:12
Aja te nisem dobro razumela :-[

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 28 Oktober 2007, 20:21:02
Eeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjj  puuuuuupeeeee ! Imam milion stvari za vas !!!  8 oblekic sem uzela kartaco, "hreben",gumice,!!!!  :P
Komaj čakam na yorkijado !!!

Se strinjam s Gigosy !!!Tisti mali so fuuul pogosto bolani . Tista moja prijatlica ma Amalko kakšna tehta 1,2kg in nema "solze" pa joj mora vsak dan kapat umetne solze u oči da se nesušijo in ma operirane noge !



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 28 Oktober 2007, 20:36:57
Eeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjj  puuuuuupeeeee ! Imam milion stvari za vas !!!  8 oblekic sem uzela kartaco, "hreben",gumice,!!!!  :P
Komaj čakam na yorkijado !!!

Se strinjam s Gigosy !!!Tisti mali so fuuul pogosto bolani . Tista moja prijatlica ma Amalko kakšna tehta 1,2kg in nema "solze" pa joj mora vsak dan kapat umetne solze u oči da se nesušijo in ma operirane noge !


:o :o :o jst bom kar kredit vzela  :D


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #126 : 28 Oktober 2007, 21:05:48
pa mi je uspelo najti le 2 :D.
Če sta ta dva bila skupaj z eno zeeelo zmrzljivo punco z zeeelo rdečim nosom  :P sem to bila jaz. Lahko si jih prepoznal tudi z zvokom, saj se je Ruby vsake toliko zadrla na kakšnega psa, ki je grdo pogledal Ruta ali pa na kakšno punco, ki ga je preveč pogledala.  ;D ;D

Tebe se pa res ne spomnim...no, saj sploh ne vem kakšna si.  :D Spomnim se samo ene punce s svetlimi lasmi, ki je šetala te pse. Kje so vaju sploh našli?



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 28 Oktober 2007, 21:45:18
ne žal je bil vsak z drugim lastniko...in Ruta bi prepoznala :D...heheh Ruby lubusumna :D..no jaz sem imela dolge svetle lase v čop spete in vsa v črnem ;)...jaz se ukvarjam malo z manekenstvom in me je kolegica poklicala če bi bla zato..pa sem rekla jaaaaaaaaa :D..pol pa naklučje da je bila tukaj zraven tudi najina frizerka tako da naju je še pol ona poklicala :D..sem mislila da mala nebo htela hodit..ker je taka sramežljivka hehe al pa da bo začela stokat...sam je bla res pridna in se sprehodla kot prava manekenka ;)



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #128 : 28 Oktober 2007, 21:58:39
Joj, pa daj nehajte s temi mini yorkiji. Ne obstajajo. Obstajajo samo manjši in večji, pač odvisno koliko zrastejo, po standardu naj bi bili pa od 2kg do 3,6 kg.
Olika, pač si imela yorkija, ki je bil premajhen. Tudi moj Gal je premajhen in bi bila prav vesela, če bi še malo pridobil na teži. Tako pa me skoz skrbi, da ne bo kaj zbolel, je bolj občutljiv in že najmanjša driska mu lahko zelo škoduje. Vsekakor pa kupi rodovniškega yorkija, ker pri nerodovniškem se ti lahko zgodi da bo ogromen in prav nič podoben yorkiju, da sploh ne omenjam mogočih zdravstvenih težav in stroškov veterinarja. Ne razumem zakaj ljudje hočejo čim manjše yorkije, ki so toliko bolj podvrženi raznim zdravstvenim težavam.
Olika, preberi malo o yorkijih, najdi dobrega vzreditelja, oglej si starše in premisli pred nakupom. Kriterij, da mora biti samo čimmanjši je oprosti, nesmiselen in dokler mladič ne bo zrasel pač ne boš vedela kakšen bo, lahko boš samo predvidevala. In kaj boš naredila, če bo imel 2 kg, a potem ti ne bo všeč ali kako?


Tinka...komaj čakam. ;D Še dobro, da takoj po srečanju dobim plačo, ker drugače bi težko preživela, ker bom očitno vse na za Gala zapravila.



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #129 : 28 Oktober 2007, 22:03:31
joj kaj lahko nehate z mini yorkiji, ker to ni neka posebna pasma in nikol ne bos vednu kaj bos dobu!!! lahko so starsi veliki pa so mladicki mali ali obratno in nikjer ne pise pravil o tem. kar se zgodi je to da se skotijo mladicki ki so pod standardno tezo, tako kot so lahko nad standardno tezo! in ce je mladicek pod tezo je velika verjetnost da bo imel zdravstvene tezave in istzo velja za pretezke... tako kot so ljudje mali in veliki so yorkiji mali in veliki! ni to kot pri pudlju da imas kraljevi, srednji, mali in toy pudelj.  :-X

pa brez zamere, ampak bolj ko zelis nekomu obrazlozit nekaj bolj trdijo drugo in izumljajo neke nove izraze, pasme in ne vem kaj se....

yorki je yorki in pika...nihce ti pa ne more zagotoviti da bo ta pes imel ko bo eno leto star se vedno samo 1,3 kg....

zakaj pa sploh zelis tolk majhnega?da ga bos lahko v torbici nosila? ne stekam, ce ti je vsec pasma ti je vsec pasma, ne pa samo tisti ki imajo manj kot 1,5 kg.....


Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #130 : 28 Oktober 2007, 22:04:46
haha sašenka sva pisali istočasno in zgleda si tudi jemali besede iz ust ;D upam da ji bo to bolj prislo do uses ;)

Lp Anja, Elly in Zoom


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #131 : 28 Oktober 2007, 22:09:23
Ja, sem opazila. Ma prav jezi me to na kašen način ljudje kupujejo pse. Samo da je čimmanjši ostalo pa ni važno. Tudi če je bolan ni važno samo da je majhen. Tudi če nima rodovnika ni važno, samo da je majhen. To, da je yorki tako majhen ni uredu in tudi na zaželjeno.

Aja Olika, kdorkoli ti bo rekel, da prodaja mini yokije ti laže, ker ne obstajajo. Samo toliko, da ne boš nasedala raznim preprodajalcem in šteparjem kot je Matoša.




honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #132 : 28 Oktober 2007, 22:10:09
Eeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjj  puuuuuupeeeee ! Imam milion stvari za vas !!!  8 oblekic sem uzela kartaco, "hreben",gumice,!!!!  :P
Komaj čakam na yorkijado !!!


jaooo ze vidim kako bo decembra, ko bomo za naročilo imele več časa in telefonske in  :o.....jao jao....moj bo mislu da se mi je zmešalo. bo božiček več prinesu Elly kot pa vsem ostalim ;D :P

Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #133 : 28 Oktober 2007, 22:11:54
Lonyka , oprosti, ne zameri, ampak kot lastnica rodovniškega yorkija bi lahko vedela da mini ne obstajajo in bi lahko ne spodbujala olike da je to pa res neka pasma.... :-\

Lp Anja, Elly in Zoom


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 28 Oktober 2007, 22:19:55
Honki mislim da Lonyka ni nič spodbujala nakup majhnega yorkija, samo povedala je da je pač njen majhen. Verjetno pa tudi sama dobro ve, da je zdravstveno stanje takih yorkijev bistveno bolj ogroženo. Vzreja načrtno majhnih yorkijev sploh ni dovoljena, seveda pa se na žalost pogosto vseeno zgodi, da je v leglu kakšen yorki, ki je izven standarda, bodisi prevelik ali premajhen in sicer tudi pri vzreji rodovniških yorkijev, kaj šele nerodovniških.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 28 Oktober 2007, 22:30:09
  ;D  ;D  ;D  zdaj bodo kužki klicali božička : Tínka !!!  ;)
In še neveste da sem u tisto trgovini stalna stranka kar LEEEP popust !!!
In jutri ŠE grem na Slovaško pa bom še tam nekaj pogledala   :) ! Bankrot je že blizu !

Ionka res dobro premisli punce imajo stoodstotno prav !

A se mi zdi da smo se malo preselili iz mojpesa a ne ?!


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 28 Oktober 2007, 22:31:58
 :D še malo pa nas bodo začeli še tukaj preganjati, kam bomo pa potem šle  :D


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 28 Oktober 2007, 22:36:20
Odpremo svoj spletni forum !!!  ;D Tukaj sem se prijavila na hitro pa nisam čitala niti pogoje !!!


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #138 : 28 Oktober 2007, 22:47:21
Tinka, jaz pa nisem nič naročila, ker še ne vem koliko bo Anda čez zimo velika  :-\ (zaenkrat sem ji kupila puloverček 18 cm)
ampak so pa super bundice, takih pri nas ni;
in upam da boš pred drugo zimo šla s tovornjakom gor   ::)  k bomo mi tud kramo rabil... mogoče pa tud kšno posteljco, k tale k jo imamo zelo sameva - princeska spi na kavču čez dan, ponoč pa v najini postelji
A boš imela kej viška robe tud v ankaranu?  :o
kokr ena stojnica?  :P
jaz bi rabila kšn orng šampon al je bio-groom dost dober?

lp, T.

ps: ja če nas preženejo, pa svoj forum  :o

aja; Olika, kokr so ti že povedale, dodajam: mini ne obstaja....



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 28 Oktober 2007, 22:57:46
 :D dobra ideja, lahko postaviš v Ankaranu stojnico, boš pomoje vse prodala pa še fino zaslužila zraven  ;D Naslednjič pa kar s tovornjakom bo najbolje  :D


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 28 Oktober 2007, 23:00:26
Ja ja nekaj sem uzela viška pa nekaj sigurno bo tudi zate ! Tudi mam neke dve oblekici kakšne ma Sheila že male pa jih lahko dobiš zastojn če ti ne smeta! In še mislim da bi lahko mala zrastla čez en mesec al pa dva - bo še zmeraj zima -  tako da bi njoj že nekaj nabavila.Saj se bomo zmenile u Ankaranu. Nebom res spala do sobote  ;D


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #141 : 28 Oktober 2007, 23:05:28
o Tinka, res si super... bomo mele malo modno revijo, k bomo probavale cunjice  :o

komaj čakam soboto!!! kje se točno dobimo???  ::)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 28 Oktober 2007, 23:09:09
Kjerkoli želite vas pridem iskat !!! Me zanima kaj bo rekli stanovalci obale,že tako norijo če vidijo Sheilo in kaj potem če bo vidli PUN KUP yorkijev  :o  :o  :o


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #143 : 28 Oktober 2007, 23:25:03
meni je vseeno, tako ali tako ne poznam Ankarana  :-[ sem bila le enkrat v Valdoltri  :-\

kje pa je kamp Adria, ki si ga omenjala? je v primeru dežja kaj bolj primernega, sicer bomo pristale v tvoji dnevni sobi Tinka  :P



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #144 : 29 Oktober 2007, 09:09:38
Joj meni je pa fuuul žal da me ne bo :'( Pa da nebom videla vseh teh lepih zadev ki jih Tinka prinese  :o

Vseeno upam da se bomo uspeli zmeniti še za kakšna srečanja bolj pogosto, če ne prej pa spomladi:)


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #145 : 29 Oktober 2007, 10:50:21
Gigisy, midve pa greva, a ne?

Lonjka, a ti greš?


Koliko nas bo zdaj:

Gigosy...2x
Sašenka...1x
Tinkapletinka...1x
Zoyaoli...1x
Lonyka...1x
Honki...1x

Naštela 6 osebkov in 7 yorkijev. A sem spet koga pozabila?



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #146 : 29 Oktober 2007, 11:22:24
Pri nas moraš šteti 1 psičko in 4 osebke (jaz, moj partner, najina hči in Ester - nečakinja ;) )
ker je to kar daleč  :o, bomo izvedli celodnevni izlet  8) na primorsko

torej, kam moramo priti?  :-\


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #147 : 29 Oktober 2007, 13:12:01
torej;

Gigosy- 1 oseba, 2 yorkija
Sašenka- 1 oseba, 1 yorki
Tinkapletinka-1 oseba, 1 yorki
Zoyaoli- 4 osebe, 1 yorki
Lonyka- 1 oseba, 1 yorki
Honki- 1 oseba , 1 york

KOMAJ ČAKAM!!! :o :D :Pi

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #148 : 29 Oktober 2007, 14:20:03
Honki po sej verjetnosti 3 osebe - 2 psa

Lp Anja, Elly in Zoom


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #149 : 29 Oktober 2007, 16:56:27
torej:

Gigisy.....1 oseba, 2 yorkija
Sašenka....1 oseba, 1 yorki
Tinkapletinka....1 oseba, 1 yorki
Zoyaoli.....4 osebe, 1 yorki
Lonyka....1 oseba, 1 yorki
Honki....3 osebe, 2 yorkija

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''