Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1713896

Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2040 : 28 Marec 2008, 12:05:21
Ma dobrodošla. Full lep kuža !!!

 Punce žal mi je al od nedelje sem že u krevetu in še dans mi ni nič bolje. Ne vem za kaj nisem dobila antibiotike takoj! Tako da me res ne bo na jorkiadi na žalost.  :'(
Tako da se že zdaj veselim naslednje jorkiade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I da spoznamo novo člane  ;)

Uživajte tud za nas ki bomo u hiši zaprti.   :)


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2041 : 28 Marec 2008, 18:30:23
Pozdravljeni vsi skupaj!

Naj ponovim, jutri 14h na Lackovi 43, KD Tabor?

Kak ste se kaj organizirali,
torej kaj naj prinesmo al kako bo to?

Se kaj ve koliko nas približno bo?

Komaj čakam na srečanje!!!

Ma


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2042 : 28 Marec 2008, 19:49:32
Naj bi nas bilo od 8 do 10,mogoče kakšna več ali manj,točnega števila ne vem :-[ :-[

Jaz in tjašav imama preko pecivo,če katera želi lahko prinese kakšno pijačo!!!

Joooj tud jaz komaj čakam,da vas spoznam,sam škoda,da ne bomo vse :( :(

Sicer pa gigosy veliko sreče v nedeljo in da bosta se super odrezala,botticelli ti pa ju lepo porihtaj in pazi na njiju,
da ju madžari ne prenesejo okoli in jima vse lepo prevedi!!!! :P :P :P

Naslednjič pa upam,da se vidimo,da ne bo spet kaj prišlo vmes!!! ;) ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2043 : 28 Marec 2008, 20:28:08
Jaz sem še nabavila nekaj pijače in nekaj za pogrickat, če mi pecivo slučajno ne uspe in da se ne boste brezveze trudile z njim.  ;D



malamya

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2044 : 28 Marec 2008, 22:23:50
na poooooooomoooč

najin DJ ima problem... smo bli na sprehodu in se je postavo v položaj za kakanje in se napenjal pet minut pa je to ponovil večkrat vse skupaj je trajalo kakšne pol ure pa vseeno ni mogel kakat... pol se je pa usedo na rit in se s prednjimi nogami poganjal tako da se je drsal po riti. ker se nama je zasmilil sva mu v vodo nalila nekaj mleka tako da je potem lahko spravil nekaj iz sebe.. in ker je bil po ritki ves usran sva ga umila in pri tem ugotovila da mu nekaj štrli iz ritke.. zj pa ne vema ka je to.. neki sem brala o nekih analnih žlezah..je mogoče to to? ali pa je samo zasušen kakec?..greva pa takoj zjutro veterinarju da idimo kaj je narobe...a bi lahko bilo od cepljenja? danes je bil namreč cepljen. al pa od paste? Je pa brikete pa salame..

aja pa še to... čeprav sva ga umila vseeno smrdi po driski.in zj je problem ker spi z nama na postli in to na glavi.. ga pa verjetno nebova mogla prepričat da bo spal na tlehi ker sva ga že včeraj pustila 15 minut in je tako jokal da so se že meni zasolzile učke..pol ko sva ga pa dala na postlo je mev pa čis mokre učke... kaj naj naredim...mislim kako naj odstranim smrad ker nimam srca da bi ga pustla na tlehi?

please help



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2045 : 28 Marec 2008, 22:35:09
Skopaj ga s šamponom, kar mu visi iz ritke pa potegni ven, seveda počasi. Pri mojih se tudi včasih zgodi, da pojejo kakšen moj las, ki je dolgi, in potem se to vleče iz ritke, občasno moram malo pomagati da hitreje ven pride.
Veterinar naj preveri analne vrečke, naj sprazni če je treba.

Sicer pa kakšne salame hraniš? Jaz ne priporočam nobenih salam, nobenega predelanega mesa, ker so običajno zasoljene in nikakor ni primerna hrana za psa. Raje kupi meso ali pa kvalitetne konzerve (najboljša varianta je meso, pa še kakšno kost za glodati :))



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2046 : 28 Marec 2008, 22:36:30
Glede hidrocefalitisa...kolikor vem je to problem čivav predvsem, pri yorkijih načeloma tega ni. Še vedno ne vem kako velika je fontanela, a si vprašala?


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2047 : 28 Marec 2008, 22:49:09
A ste jedli kaj kosti?
Jaz sem Rutu dala eno govejo, ko je bil mali in je en kr konkreten kos kasneje tudi pokakal...hvala bogu brez težav...od takrat nič več kosti za moja dva...



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2048 : 28 Marec 2008, 22:53:52
lep pozdrav :)

jaz se opravičujem ampak me ju3 ne bo na yorikado :'( oprosti Suzana vendar me celi dan ni bilo ker sem bila na vajah...pa ti zdaj tako pozno to javlam :-\

drugače pa upam da se boste imeli fajn, ne pozabite slikat...pa upam da v bljižni prihodnosti spoznam vaše lepotičke oz. lepotce :-*

malamya: upam da bo vse vredu z njim :-*



malamya

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2049 : 28 Marec 2008, 22:56:11
 bogi se spet napenja... pa tisto ko mu iz ritke štrli je trdo in zgleda bolj kot kakšen briket kot pa las:) ko sem ga prej umivala sem tudi že hotla bek utrgat pol sem si pa premisla pa bom rajš ju3 veterinarju pokazala... kk se mi smili..bošček...je spal zdj dve uri pa se je zbudil mal nekaj pokakal in šel kr nazj spat.  pa nismo jedli kosti.. je jedel meseka (iz župce) pa brikete in salame..kaj pa moreš ko ješ sendvič in te tako milo gleda:)



Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2050 : 28 Marec 2008, 23:06:12
Daj ga še enkrat umij fajn, namoči mu ritko, če je drekec se bo zmehčal, pa probaj počasi ven potegnit če je kaj drugega in  če gre, pa če ga ne boli;
ne ga pustit tak!!!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2051 : 28 Marec 2008, 23:15:50
Ja se strinjam, probaj počasi ven potegniti karkoli že je, ne moreš pustiti da mu iz riti nekaj visi  :P

Lahko da je na sprehodu kakšno travo pojedel ali mogoče kakšen kos plastike ali pa folije ali kaj podobnega.

Jaz mislim da ni nič kaj hujšega...vsekakor svetujem, naj ga jutri veterinar po nepotrebnem naj ne nafila z tabletami ali inekcijami ali čimerkoli, naj ti vedno pove preden misli delati kaj psuin vedno se prepričaj ali je potrebno ali ne. Nikoli naj ne dela psu nekaj, kar ne veš kaj je ali pa da ti prej vse podrobno ne razloži.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2052 : 28 Marec 2008, 23:17:24
Aja moja Lin vedno cvili ko ji las iz riti vlečem, probam čim bolj počasi ampak itak cvili ker je taka občutljivka. Itak mora ven priti, in če je treba moram malo pomagati. Običajno se las prime na kakšno kost iz kože ali uhelj, ki ga žveči in vmes prenaša po stanovanju, tako da tu ni kaj, se zgodi.


malamya

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2053 : 28 Marec 2008, 23:48:00
bom vseeno rajš počakala do zjutraj...ker že prej ko sem mu brisala ritko ko je kakal sploh ni pustil se mi zdi da ga je bolelo... upam da res ni kaj hujšega... ga pa ne bom zj matrala s kopanjem ko sem ga že prej... sicer mam pa občutek da ve da je nekaj narobe in nebo kaj silil na posteljo... upam da me občutek ne vara ker smrdi ko kuga  :)



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #2054 : 29 Marec 2008, 04:26:40
Jaz mislim da je samo kakec sploh ker praviš da smrdi  :)...ker se je naši tud to že zgodilo...pa smo jo namakali v vodi potem šamppon in počasi je šlo samo ven :)..to se pa nam je zgoodlo zato ker nismo takoj preverli..smo opazli ko nam je začelo nekaj smrdet pod nos :D...se zgodi od takrat vedno preverim kako je stanje "od zadaj"



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2055 : 29 Marec 2008, 08:11:31
Pa okoli ritke mora biti kuža postričeni na kratko, mislim okoli zadnjične odprtine, da se kakec ne prime gor slučajno. To kar pomaga.
Sicer pa vse kar si napisala je značilno za psa, ki mu rovaš okoli riti, pes je prestrašeni ker se mu je to prvič zgodilo, ni navajen, valda da cvili. Samo mi je čudno da ne vidiš kaj visi iz riti, če spereš potem se ja prej ali slej vidi kaj je ;)

Skratka, če boš vsakič odnehala, ko bo pes malo zacvilil, potem pošlješ psu sporočilo, da mora on samo zacviliti in boš že nehala z tem karkoli delaš. Glede na to da je kuža še mladiček, ga boš lahko zelo lepo navadila na vse kar pač moraš - česanje, delanje frizure, čiščenje in striženje uhljev, krajšanje krempljev, pranje tačk, pranje zob, ...to so samo najosnovnejši.

Drugače pa smo tukaj itak zato, da pomagamo z nasveti :)


malamya

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2056 : 29 Marec 2008, 11:46:58
ok smo nazaj... bil je samo posušen kakec... se je pa morala veterinarka kar pošteno namučiti da mu ga je očistila..  :)



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #2057 : 29 Marec 2008, 11:51:29
No fajn da ste resli zadevo:)...Punceeeeeeeeeeeeeeee zunaj je sonceeeeek  :o in fuuuuul toplooo jupiiiiiii 8)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2058 : 29 Marec 2008, 11:53:21
ravnokar sem hotla vprašat, da zdaj že mene kot naključnega bralca zanima, kaj za ena pošast mu iz rit visi, ko je prišel odgovor ;D
mal več samozavsti pri vzdrževanju ne škodi.  ;)
navodila za rešitev so bila čist v redu, samo odločnosti je manjkalo :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2059 : 29 Marec 2008, 19:31:09
Prva, prva!!!! ;D  :P



Ena skupinska iz današnje Yorkijade...punce, bile ste super, hvala za čudovito popoldne, res sem uživala v vaši družbi! ;D

Lp od nas treh (dva že spita)... :D



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2060 : 29 Marec 2008, 19:45:46
Jeeeej,tud naš spi kod klada in mislim,da ne bo rabo do jutra nič več lulat in ne kakat!!!! ;)
Punce so ga zdelale :P :P :P :P

Res hvala vsem,ki ste prišle,bilo je enkratno in nepozabno!!!!!!!! :P :P :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2061 : 29 Marec 2008, 19:49:42
Aja,pozadla sem povedat,da je naš zaspal,kar v kopalnici,na oblačilih,ki smo jih zmetale iz sebe,ko smo prišle domov!!!!!
Pol vete,da mora bit ful utrujen,ker nikol ne spi drugje kot na postelji!!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


sanja_style

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2062 : 29 Marec 2008, 19:58:49
Boščeki, kako so utrujeni. Sej ni čudno, če pa so tako hiperaktivni, hihi. :) Morem rečt, da so še bolj luštni v živo kot na slikah, čeprav si je to kar težko predstavljati. Res je bilo full fajn. :)

Lp, Sanja



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2063 : 29 Marec 2008, 20:04:02
Lepo punce, da ste prišle.  Naši razvajenčki so vedno veseli še dodatna dva para rok za cartanje... :D


Ostale slikice imam na:
http://www.moj-album.com/album/11533922/



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2064 : 29 Marec 2008, 20:16:23
Slike so mega,čakam še ostale!!!!! ;) ;)
A ste vsi tja popadali ??? ??? ???

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2065 : 29 Marec 2008, 21:41:13
Malo težko tole delam, ker trikrarat ugibajte kdo spi kot top na drugi roki...

Lepo je bilo,
vesela sem da sem vas vse spoznala;
sedaj je jasno, da niso le yorkiji nekaj najlepšega, posebnega;
tudi njihovi lastniki delimo to posebnost, odprtost, prijetnost!
Upam da kmalu ponovmo!

Ma


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2066 : 29 Marec 2008, 21:41:31
Ooooooooo slikce dočakala :o..No vem za eno pesjanko, ki se vam danes ni mogla pridružit :-\..Drugače pa vsaj po slikcah sodeč, ste se imeli fino :D..Čakam še od drugih slikce :D..lp


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2067 : 29 Marec 2008, 21:53:35
uf, upam da zaj bo  - slikica namreč


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2068 : 29 Marec 2008, 21:58:33
happy birthday


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2069 : 29 Marec 2008, 22:03:33
IIIIII nove slikce :D